Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 17:04:21
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Digitech - efekty  (Prečítané 25646 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #75 kedy: 16. Apríl , 2014, 12:35:02 »

Ale ved si stlmis zvuk na minimum na pedali a amp mozes v klude vytocit a mas to stale v TV hlasitosti a zneje to fajn.  :)
kdeže... a okrem iného ja nemám Master volume na kombe ...  Smútim
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #76 kedy: 16. Apríl , 2014, 12:40:39 »

kdeže... a okrem iného ja nemám Master volume na kombe ...  Smútim

Ale ved ani nepotrebujes. :)

Este raz, stlmis si volume na OD pedali na minimum doslova. Skreslenie si nastavis ake chces. Amp mozes potom v klude vytocit aj pomaly naplno, kedze pedal ho s volume na takmer nule ubrzdi furt v izbovej hlasitosti. Ten vytoceny amp Ti do toho uz ale "namiesa" aj svoj charakter a zneje to tak fajn, lepsie ako vsetky male lampace bez pedala. Ver mi, ze som ich skusal ozaj dost.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #77 kedy: 16. Apríl , 2014, 12:52:07 »

Ale ved ani nepotrebujes. :)

Este raz, stlmis si volume na OD pedali na minimum doslova. Skreslenie si nastavis ake chces. Amp mozes potom v klude vytocit aj pomaly naplno, kedze pedal ho s volume na takmer nule ubrzdi furt v izbovej hlasitosti. Ten vytoceny amp Ti do toho uz ale "namiesa" aj svoj charakter a zneje to tak fajn, lepsie ako vsetky male lampace bez pedala. Ver mi, ze som ich skusal ozaj dost.  :)

skúšal som aj ja, ale nešlo mi to. stále to bolo hlasné..

jediný prípad kedy to šlo bol ten keď os SD-1 zapojil do efektovej slučky., stiahol som DRIVE, a Volume slúžilo ako Master volume. Ale bolo to strašne zahuhlané ako za dekou. Nepomáhalo ani štelovanie Tone knobu na tom boss pedály.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #78 kedy: 16. Apríl , 2014, 12:53:55 »

skúšal som aj ja, ale nešlo mi to. stále to bolo hlasné..


Inak hej, s niektorymi pedalmi to nejde, ked maju skokovity narast hlasitosti. Preto mi v tomto najlepsie sluzi Boss OD3, lebo mu hlasitost nabiehava ozaj pomalicky. Napriklad OCD sa takto nedalo pouzit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #79 kedy: 16. Apríl , 2014, 13:01:08 »

Inak hej, s niektorymi pedalmi to nejde, ked maju skokovity narast hlasitosti. Preto mi v tomto najlepsie sluzi Boss OD3, lebo mu hlasitost nabiehava ozaj pomalicky. Napriklad OCD sa takto nedalo pouzit.

a ďalšia vec je tá, že ono to nikdy nemá ten zvuk ako keď je normálne ten aparát vykúrený. To je taká konštanta už by som povedal....

BTW - s týmto RP155 má niekto skúsenosti?

Strašne som zvedavý, že ako to bude hrať. Voľakedy som bol hrdým vlastníkom  facepalm typu RP50. Potom ma to prešlo keď som si zahral na lampovom kombe  Žmurk. Som zvedavý, že ako to bude hrať. na slúchadlá by to mohlo byť dostačujúce...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #80 kedy: 16. Apríl , 2014, 13:16:08 »

a ďalšia vec je tá, že ono to nikdy nemá ten zvuk ako keď je normálne ten aparát vykúrený. To je taká konštanta už by som povedal....

Iste, zalezi aj na ampe samotnom, ako berie pedale. Ale inak vzdy lepsia volba ako nejake 1-5w lampace male s malym repracikom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #81 kedy: 16. Apríl , 2014, 13:28:41 »

a ďalšia vec je tá, že ono to nikdy nemá ten zvuk ako keď je normálne ten aparát vykúrený. To je taká konštanta už by som povedal....

BTW - s týmto RP155 má niekto skúsenosti?

Strašne som zvedavý, že ako to bude hrať. Voľakedy som bol hrdým vlastníkom  facepalm typu RP50. Potom ma to prešlo keď som si zahral na lampovom kombe  Žmurk. Som zvedavý, že ako to bude hrať. na slúchadlá by to mohlo byť dostačujúce...

mam s RP155 skusenosti. kolega z kapely to ma a tlacili sme vsetci nanho aby sa na to vysral. nakupili sme spolu par lacnejsich krabic a hra to podstatne lepsie. na cvicenie na doma je to ok.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #82 kedy: 16. Apríl , 2014, 13:34:28 »

mam s RP155 skusenosti. kolega z kapely to ma a tlacili sme vsetci nanho aby sa na to vysral. nakupili sme spolu par lacnejsich krabic a hra to podstatne lepsie. na cvicenie na doma je to ok.

dík..

veď presne. ja od toho nečakám zázraky. len na to cvičenie. Celkom ma pri tom zaujalo to, že sa dá nastavovať ten efekt aj cez softwer, dajú sa tam tahať rôzne presety a tak. To tie predschádzajúce modely nemali. A potom aj možnosť priamo nahrávať do PC. Na YT niektoré videá boli nahrávané tak, že zvuk šiel priamo do PC. Nejaký nemec Ralf Jung či aký tam takto dával video a znelo to veľmi dobre (teda v rámci cenovej kategórie)
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #83 kedy: 16. Apríl , 2014, 18:30:28 »

ak si v rovine, ze rozmyslas, ako to budes cez PC ovladat, pripadne ze budes cez to do PC nahravat, tak podla mna to mozes rovno z retazca vyhodit a nechat len to PC a budes v uplne inom zvukovom svete.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #84 kedy: 17. Apríl , 2014, 07:09:14 »

ak si v rovine, ze rozmyslas, ako to budes cez PC ovladat, pripadne ze budes cez to do PC nahravat, tak podla mna to mozes rovno z retazca vyhodit a nechat len to PC a budes v uplne inom zvukovom svete.

tak určite, že lepšie je nahrávať serióznejšie - reálny amp, mikrofon a všetky tie dalšie veci k tomu..

toto beriem len tak, že narýchlo nahrať nejaký nápad...
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #85 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:25:58 »

kam narychlo nahrat ? do pocitacu ? lebo ak hej, tak presne to pisem - ten efekt je len zbytocny medzikus.
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #86 kedy: 17. Apríl , 2014, 11:34:47 »

kam narychlo nahrat ? do pocitacu ? lebo ak hej, tak presne to pisem - ten efekt je len zbytocny medzikus.

hej narýchlo do PC, len na jednoduché nahratie si nápadu do budúcnosti, aby som nezabudol.

kvôli tomu žhaviť kombo a zapájať veci... aj tak mám kombo v skúšobni takže by to ani nešlo....
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #87 kedy: 17. Apríl , 2014, 12:45:13 »

hej narýchlo do PC, len na jednoduché nahratie si nápadu do budúcnosti, aby som nezabudol.

kvôli tomu žhaviť kombo a zapájať veci... aj tak mám kombo v skúšobni takže by to ani nešlo....
Rasto pise o tom, ze dnes mas xkrat lepsie VST jak nejaky multak.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #88 kedy: 17. Apríl , 2014, 12:48:22 »

Rasto pise o tom, ze dnes mas xkrat lepsie VST jak nejaky multak.

hej to je pravda. žiaľ s tými vecami mám problém..  No hanbím sa..
ale to je na inú tému
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #89 kedy: 17. Apríl , 2014, 13:27:01 »

hej to je pravda. žiaľ s tými vecami mám problém..  No hanbím sa..
ale to je na inú tému
Ja sice VST aparaty nejak nemusim (skor special vynimky), skor na hranie sa, nez na cvicenie, atd... ale ak mas zvukovku hoc za 50e, barsjake DAWko, napr. vyborny REAPER, ktory je aj free, tak s obycajnym amplitubom/guitar rigom dosiahnes lepsie vysledky.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 22 otázok.