Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 16:12:53
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259771 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #150 kedy: 18. Október , 2011, 16:04:40 »

Ja ako miestny priemer, zamestnanec, nepodnikatel, slovak, atd, nedokazem dat ziadny konkretny priklad, ktory by preukazal, ze moj zivot nejak vyznamne ovplynuje niektora politicka strana, ktora zrovna vladne. To ci sa mam zrovna dobre alebo zle je totalne na mne. Ked chcem viac(nemyslim iba majetok), tak sa proste musim snazit, ucit alebo robit viac. Nevsimol som si, ze ked bol pri moci ten alebo onen, tak poziadavka napr na pracovnu poziciu tlmocnika nevyzadovala znalost cudzieho jazyka alebo poziadavka na poziciu kuchara nevyzadovala znalost varenia alebo poziadavka na poziciu programatora nevyzadovala znalost programovania, atd...
Myslim si, ze to ci je pri moci na Slovenku ten alebo onen, ovplyni vyvoj Slovenska len malo a vyvoj je dany skor nejakym celosvetovym trendom.
Predpokladam ze:
1. ak sa k moci dostane fero,  nechce primarne skodit alebo pomahat slovensku viac alebo menej ako duro. Obaja v priemere asi tak rovnako
2. ak sa dostane k moci fero nechce sa nabalit menej alebo viac ako duro. Obaja asi tak rovnako
3. a nepredpokladam, ze by mal fero okolo seba vacsich alebo mensich odbornikov, ktori to vedia alebo nevedia robit ako ma duro

Secteno podtrzeno, pre mna osobne je v podstate jedno ci smer alebo sdku...akurat mi mozu byt jedni simpatickejsi a druhi menej...

Takze nakoniec budem volit s feelingom lebo je to zas len v prstoch Žmurk ...

:) Pekne napisane. Suhlasim s nazorom.
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #151 kedy: 18. Október , 2011, 16:05:09 »

Predpokladam ze:
1. ak sa k moci dostane fero,  nechce primarne skodit alebo pomahat slovensku viac alebo menej ako duro. Obaja v priemere asi tak rovnako
2. ak sa dostane k moci fero nechce sa nabalit menej alebo viac ako duro. Obaja asi tak rovnako
3. a nepredpokladam, ze by mal fero okolo seba vacsich alebo mensich odbornikov, ktori to vedia alebo nevedia robit ako ma duro
1. bohuzial, fero a duro mozu mat zasadne odlisne predstavy o tom, co je pomoc a kym fero si pozicia, aby pomohol, duro radsej urobi drasticke skrty v rozpocte. fero zadlzi vsetkych, sposobi im v blizkej buducnosti velke danove zatazenie, ktore sa povlece. duro sice nebude popularny, ale ubehne 5 rokov a vsetci budu spominat, ako dobre, ze vladol.

2. ak je fero cely zivot iba politik, nic nedosiahol, nikde sa nepresadil a zrazu dostane moc, zrejme neodola a bude zrat z valova ako mnohi pred nim. predstav si, ze duro ma za sebou uspesnu karieru a je slusne zahojeny. mozno si honi nad tym, ze ma moc, mozno chcel kancelariu v centre mesta, lebo ma blizko do oblubenej vyvarovne, to je jedno. podstatne je, ze duro bude ovela tazsie uplatny a kedze uz sa nabalil, bude tiez menej ochotny riskovat kvoli niecomu, co uz vlastne ma.

3. vid bod 1.

Takze nakoniec budem volit s feelingom lebo je to zas len v prstoch Žmurk ...
a tym sa prave zaradis k vsetkym tym, co mali dobry pocit s prasiatka a s dobrym pocitom odvolili hranola... tu pocity nemaju ziadne miesto, ide o rozum.
« Posledná zmena: 18. Október , 2011, 16:08:15 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #152 kedy: 18. Október , 2011, 16:05:43 »

:) Pekne napisane. Suhlasim s nazorom.
to vobec nikoho neprekvapi... ficovolic voli srdieckom. pouzitie hlavy by asi bolelo...  Bleee
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #153 kedy: 18. Október , 2011, 16:07:25 »

to vobec nikoho neprekvapi... ficovolic voli srdieckom. pouzitie hlavy by asi bolelo...  Bleee
Bleee Bleee a este  Bleee
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #154 kedy: 18. Október , 2011, 16:09:38 »

Bleee Bleee a este  Bleee
nechcel som byt natolko expresivny, ale hej, presne to som tam mal dat...  Som frajer
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #155 kedy: 18. Október , 2011, 16:10:06 »

nechcel som byt natolko expresivny, ale hej, presne to som tam mal dat...  Som frajer
uz ma nebavis, takze napis este nieco, ci zabodujes.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #156 kedy: 18. Október , 2011, 16:14:23 »

Neviem ale Greci mali nejakeho durka ktory bol prudko socialny a rozdaval svojim volicom na dlh a neviem ci by som chcel byt teraz v ich kozi. tak asi nie je tak uplne jedno ci ferko alebo durko. Som frajer
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #157 kedy: 18. Október , 2011, 16:21:46 »

Neviem ale Greci mali nejakeho durka ktory bol prudko socialny a rozdaval svojim volicom na dlh a neviem ci by som chcel byt teraz v ich kozi. tak asi nie je tak uplne jedno ci ferko alebo durko. Som frajer
jasne, ze nie...ale jednoducheho volica zaujima,z e teraz mu niekto namaze kakac par evrami a netrapi ho co bude o par rokov
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #158 kedy: 18. Október , 2011, 16:29:21 »

a tym sa prave zaradis k vsetkym tym, co mali dobry pocit s prasiatka a s dobrym pocitom odvolili hranola... tu pocity nemaju ziadne miesto, ide o rozum.

Neviem ale Greci mali nejakeho durka ktory bol prudko socialny a rozdaval svojim volicom na dlh a neviem ci by som chcel byt teraz v ich kozi. tak asi nie je tak uplne jedno ci ferko alebo durko. Som frajer

Iggy a Bubla + 5 bodov !
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #159 kedy: 18. Október , 2011, 16:30:39 »

Chlapci z bratislavy. Vam sa dobre hovori, ked tam mate cca 2,3krat vyssie prijmy a ludia z vychodu musia odist za pracou. Žmurk

Kedze mam blizkych, co pracuju s ludmi a socialne slabsimi, tak vedel by som rozpravat (hlavne iggyho rozumu a srdiecku)... Aby clovek prezil z vyplaty do vyplaty a mohol si kupit aj raz topanky, ked si naspori za ten cas. Nehovorim o rodinach s detmi. Tam uz nikoho nezaujima nejaky postoj Slovenska a buducnost, ale realita, aby mohol otec s mamou dat svojim detom TERAZ jest. To nie su rozpravky - to je realita na vychode. Ze nech si najdu lepsiu pracu ? Maju po dve prace. Kolko este ? Kolko odvodov a kokotin ?

OK - da sa debatovat na tu temu x stran a hodin, ale uz len z toho dovodu, ze vznika nepomer (ci uz prijmovy alebo vychod/zapad) a kazdy to vidi inak - je to zbytocne.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #160 kedy: 18. Október , 2011, 16:33:23 »

 
....co bude o par rokov alebo na dochotku alebo kto mi zaplati doktora....

Takto este uvazuju nasi rodicia, zvyknuti na socialny stat....to uz proste nebude.... dnes si dochodok setris sam, doktora si hradis sam, takze je to zas len a len o Tebe.....

Ked sa Ti nepacia dane, tak ides tam kde Ti vyhovuju, takze je to zas len a len o Tebe....
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #161 kedy: 18. Október , 2011, 16:35:10 »

takze sa treba zadlzit TERAZ, rozkokotit stat TERAZ, lebo mali hladosi potrebuju rozky a topanky TERAZ.. co bude potom to nech nikoho nezaujima, vsak aj tak isto coskoro vybuchne planeta, alebo aspon mesiac alebo slnko.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #162 kedy: 18. Október , 2011, 16:36:25 »

takze sa treba zadlzit TERAZ, rozkokotit stat TERAZ, lebo mali hladosi potrebuju rozky a topanky TERAZ.. co bude potom to nech nikoho nezaujima, vsak aj tak isto coskoro vybuchne planeta, alebo aspon mesiac alebo slnko.
Jasne, treba hladovat a kok*ti v sakoch sa nam budu smiat. :) Vsetci do jedneho, ci modry, zeleny, fialovy, purpurovy.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #163 kedy: 18. Október , 2011, 16:36:40 »

SaS bohuzial atakuje spolu s SNS europske hodnoty,

Myslis tie europske hodnoty ako podpora pristahovalectva, multikulti teorii, gaylobingu a sirenie feministickych teorii? Ja som myslel, ze ako krestan skor podporujes tradicne europske hodnoty a rodinu...  ?§!.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #164 kedy: 18. Október , 2011, 16:38:21 »

Len pre info, som zo ZM a mam zasielatelsku firmu a co si zarobim si zarobim, co si poserem si aj zozeriem, tak sa tesim na zvysovanie priamych dani a spotrebnych dani PHM  Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.