Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 18:52:40
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259677 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #225 kedy: 19. Október , 2011, 08:50:35 »

To Iggy: v zasade skoro so vsetkym suhlasim, az na ten tvoj popis "vychodu". Zijem v oblasti, kde v okruhu 50 km su moznosti sa zamestnat mizive. Som vysokoskolsky vzdelany clovek, ktory tu vela moznosti nema. Paradoxne cigan vezme lopatu, ide na Technicke sluzby a ma ake-take zamestnanie. Inziniera poslu prec. To je ta tragedia. Zislo by sa len tolko "statneho paternalizmu", kolko by stacilo na lepsiu infrastrukturu, ktora by trochu viac lakala investorov.
Co sa SaS tyka, mas uplnu pravdu, jedina principialna strana v parlamente!! Ja by som na Richardovom mieste siel do kampane s projektom navratu k Slovenskej korune.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #226 kedy: 19. Október , 2011, 08:58:53 »

yngwier: ja uznam, ze mne sa z pozicie zamestnaneho a v podstate zabezpeceneho cloveka hovori o vychode lahko. ale myslim si, ze napriklad kosice nie su typickym reprezentantom tej situacie na vychode, pretoze odtial poznam dost ludi a nikto si nezije zle. uplne ina kava su dediny okolo, ale to potom nemusime plakat o vychode, pretoze to iste mas na strednom slovensku, na juhu... k tomu plati, co som napisal: je doba mobility, treba sa hybat, prisposobit sa. nevies najst pracu? mozno treba aj naroky prehodnotit, dopyt trhu prace sa tiez sprava trhovo. alebo si urob kurzy, urad prace ich preplaca (uznavam, ze toto riesi skor situaciu tych bez vzdelania). keby bolo najhorsie, stale sa da ist do tej hnusnej BA, alebo uplne prec zo slovenska, ved mnohi to urobili a z nich sa stale mnohi vraju (preco asi?). isteze, su rodiny s detmi a tie uz toto tazsie zrealizuju, ale ved tu nikto nehovori o tom, ze sa zrusi komplet cely socialny stat jak je, taka strana tu snad ani nikdy nebola/nebude. k tomuto celemu je dolezite asi povedat tolko, ze pan fico tu situaciu na vychode vobec nijak nevylepsi. za pozicky rozdat almuzny nie je riesenie. riesenie je, a to je retorika prave hospodarsky pravicova - prilakat investorov a podporit podnikanie. ja len neverim, ze s takymto rozvojom je schopny prist niekto iny ako SaS, to je vsetko.
« Posledná zmena: 19. Október , 2011, 09:01:01 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #227 kedy: 19. Október , 2011, 09:06:11 »

Iggy: sak ja sa nehadam. A o Ficovi som ani slovkom nehlesol, s tym mas uplnu pravdu. Ja som dobre zabezpeceny clovek, pracu zatial mam, ja len uvazujem, ze ak ju stratim, tak bude zle. Kurzov sa nebojim, a ako vystudovany programator musim povedat, ze cely zivot robim uplne ine veci, teda, ja som sa stale bol nuteny ucit nove veci a okrem kratkeho obdobia kratko pred vojnou som nebol nikdy nezamestnany. Napriek tomu, myslim, ze to tu nie je bohvie co. Zijeme uz 22. rok od revolucie, co je viac ako polovica casu, ktory nam vladli komunisti, ktori to tu dovladli tak, ako dovladli. Myslel som si, ze to bude o cosi lepsie za tak dlhy cas, a tu ako vyhovorka neobstoji Meciar, kriza a cojaviemco. Mam po styridsiatke a stale pocuvam vyhovorky. Stale volim pravicu. So SUlikom som to myslel vazne, je to jedina alternativa pre mna po tom vsetkom, co sa tu udialo, a ako citam, uz slovenska hrstka konzervativcov obracia nazor na SaS a zacinaju ju podporovat. Budem zvedavy, ako dopadne 10. marec.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #228 kedy: 19. Október , 2011, 09:11:44 »


Co cakat od cloveka, ktory jednostranne obhajuje spolocnost, ktora vyvrazdila povodne obyvatelstvo na cudzom kontinente, fungovala na otrockom systeme nasilnych deportov negrov z afriky, odmenou za co im verim coskoro bude to, ze im cely ten system jebne na hlavu  Na zdravie! Mozme sa bavit o comkolvek a je naivne privelmi zastavat jednu alebo druhu stranu ako pocas studenej vojny, ta skoncila ale taki ako ty si to asi nestihli vsimnut.

Prosim Ta, co to sem davas? To ze Spanieli vyvrazdili polku Strednej a cast Juznej Ameriky spajas s terajsou Europou? To si mame teraz stale kolektivne sypat popol na hlavu za niekdajsi europsky kolonializmus? Vtedy to predsa bolo uplne prirodzene, ze silnejsi a technicky vyspelejsi si podmani tych ostatnych. Konieckoncov nebyt toho, tak dnes tu mas mozno islam, ktori by sem zaviedli Turci. Tie kroky, ktore robili europske imperia predsa boli uplne prirodzene a mozes im za to v podstate dakovat, ze sa dnes mas ako sa mas. A studena vojna podla mna stale neskoncila, len ma inu podobu.



Ak by nebolo rusov, dnes by si dobrovolne heiloval, pochop to uz konecne.

Toto je hrozna demagogia. Pochop konecne aj vsetci rusofili, oni nas "neoslobodili" z nejakej slovanskej naklonnosti, ale preto, ze tadeto proste museli prejst. Vies kolko zien tu poznasilnovali a kolko ludi odviedli do gulagov? Desattisice obcanov zmizli, si to nastuduj, dnes sa toto bohuzial moc nevytahuje. Rusi tu zabili na nasom uzemi viac ludi ako Nemci, nezavadzaj prosim Ta.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #229 kedy: 19. Október , 2011, 09:15:07 »

On si len plni svoju misiu, co najviac zdrat a zarobit.

Vysvetli mi, preco by na nich mal brat ohlad... Pomaha im tym konieckoncov nepriamo viac nez dost, Cine ako celku.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #230 kedy: 19. Október , 2011, 09:18:36 »


Ano, narodili sme sa tu vsetci do bavlnky a dufam sa z toho sna nikdy neprebudime. 9/10 obyvatelstva na nasej maticke by s nami hned menilo.


Tak zas nerob z toho sociku vacsiu hrozu ako bol. Bavím sa skvele 9/10 si prehnal. Nezabudaj, ze len pred par rokmi sme realne dohnali priemernu kupyschopnost z roku 89. Samozrejme nie su v tom zaratani zivnostnici, pracujuci na cierno atd...
« Posledná zmena: 19. Október , 2011, 09:40:11 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #231 kedy: 19. Október , 2011, 09:21:35 »


Vojnu vyhralo USA svojou ekonomickou silou, ktorou zasobovali Britaniu a neskor Rusov. Ked spustili svoju vojnovu masineriu, tak Japonsko a Nemecko boli skor ci neskor odpisani.


Nemas pravdu. Nemcov porazili Rusi. Amici bez vychodneho frontu by Nemcov sami ani s UK nemali sancu porazit. Po vojenskej stranke jednoznacne najvacsi podiel na porazke Nemcov a ich spojencov mali Rusi. Tie zasoby co isli do Ruska z USA zas netreba precenovat. Dostali od Amikov niekolko tisic tankov napriklad. Rusi ich sami vyrobili viac ako 100 tisic. A nezabudaj, ze tie dodavky im chodili najma az od roku 42, ked uz mali Rusi najhorsie postupne za sebou. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #232 kedy: 19. Október , 2011, 09:25:13 »

Podla mnaco sa tyka oslobodzovania, tak je viac-menej irelevantne, aky bol dovod, pozadie a zaujmy. Nemci a Rusi chceli v zasade ovladnut co najvacsi civilizacny priestor. Tato forma oslobodenia bola jedina, aka bola mozna. Nemci chceli Slovanov vyvrazdit, cize iluzie by som si nerobil, ze by sme tu teraz rozpravali nemecky, lebo by sme proste neboli :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #233 kedy: 19. Október , 2011, 09:29:42 »

Nemci chceli Slovanov vyvrazdit, cize iluzie by som si nerobil, ze by sme tu teraz rozpravali nemecky, lebo by sme proste neboli :)

To su komunisticke poucky. Nikoho by tu na nasom uzemi okrem Zidov a ciganov nevyvrazdili. Vyvrazdovali a presuvali by chvilu Rusov, Poliakov, Srbov a ludi zo ZSSR, nas urcite nie, nemali by na to najmensi dovod. Napriklad aj u Cechov ku ktorym mali vyslovene nepriatelsky vztah mali vypracovane plany len na likvidaciu ceskej inteligencie.  
« Posledná zmena: 19. Október , 2011, 09:30:07 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #234 kedy: 19. Október , 2011, 09:31:38 »

....kašlite na to čo bolo v 2. svetovej, to do tejto politiky nepatrí....obe strany povraždili aj poznásilňovali....

....mňa by skôr zaujímalo, že aká zásada viedla SaS k nehlasovaniu za euroval....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #235 kedy: 19. Október , 2011, 09:52:42 »

....zároveň by som však doplnil, že tiež nesúhlasím s niektorými mechanizmami EU....

....napríklad zo sociálneho hľadiska určite nie je spravodlivé, aby Slovensko s takými príjmami aké tu prevažná väčšina zárobkovo činných má vypomáhala takému Grécku, iba ak by ich príjmi a dôchodky a ostatné sociálne dávky klesli na našu úroveň a ak by štát z dôvodu takejto výpomoci mal zadlžovať, tak by mal mať právo odmietnuť....

....predsa by sa nemalo nahlodávať čo zatiaľ relatívne funguje....

....ďalšia vec je posudzovanie grantov, ktoré ako predpovedajú popredný ekonómovia, zmiznú, jednoducho nebude z čoho....nemali by sa prisudzovať v rozdielnych objemoch podľa oblasti, takže nemecký poľnohospodár viac a trebárs slovenský menej....ale mala by rozhodovať kvalita, a granty vo väčšom pomere by mali získavať v prvom rade kvalitnejšie výrobky....

....ale to je už ďalšia téma....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #236 kedy: 19. Október , 2011, 09:55:18 »

To su komunisticke poucky. Nikoho by tu na nasom uzemi okrem Zidov a ciganov nevyvrazdili. Vyvrazdovali a presuvali by chvilu Rusov, Poliakov, Srbov a ludi zo ZSSR, nas urcite nie, nemali by na to najmensi dovod. Napriklad aj u Cechov ku ktorym mali vyslovene nepriatelsky vztah mali vypracovane plany len na likvidaciu ceskej inteligencie.  

urcite to nie su komunisticke poucky :) Nemci, teda presnejsie nacisti, zili v bludnych predstavach svojej nadradenosti, a o planoch na likvidaciu, pokial viem, existuju pisomne dokazy. Tym nebranim Rusov, len si nemyslim, ze nejaki "idealni" Nemci to tu sli zachranit pred zlymi ruskymi komunistami :) O politike a dejinach cosi viem, dost dlho sa tym zaoberam a hlavne, nepodlieham iluzornym predstavam, ci cierno-bielemu videniu.
Je to z ineho sudka, ale zaujimava je teraz situacia napr. v Madarsku, kde akoze "pravica" tiez podlieha bludu o dobrom Horthym, ktory chranil Madarov pred zlymi komunistami, ktori boli navyse vraj vacsinou Zidia... proste zaslepenost a cierno-biele videnie. V dejinach to treba chapat v kontexte. Terajsi komunisti, ci laviciari sa nedaju porovnavat s laviciarmi z roku 1918 napr. v Madarsku... oni chceli demokraticke reformy (nehovorim o B. Kunovi, samozrejme), chceli reformu pôdy, vseobecne hlasovacie pravo, atd.
Garde: Sulik predsa viac ako rok hovoril o tom vsetkom, o nezodpovednej "Europe" nedodrziavaniu pravidiel pri schodkoch, o klamani  a zastierani realneho stavu ekonomik a teda prizvani nezodpovednych statov do Eurozony... neviem, comu nerozumies
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #237 kedy: 19. Október , 2011, 09:59:31 »

urcite to nie su komunisticke poucky :) Nemci, teda presnejsie nacisti, zili v bludnych predstavach svojej nadradenosti, a o planoch na likvidaciu, pokial viem, existuju pisomne dokazy. Tym nebranim Rusov, len si nemyslim, ze nejaki "idealni" Nemci to tu sli zachranit pred zlymi ruskymi komunistami :)

Iste, ja som len chcel spresnit to, ze by mali akoze vyvrazdit aj nas, co v plane ozaj nemali.

v Madarsku, kde akoze "pravica" tiez podlieha bludu o dobrom Horthym, ktory chranil Madarov pred zlymi komunistami, ktori boli navyse vraj vacsinou Zidia... proste zaslepenost a cierno-biele videnie.

Jasne, len na margo tych Zidov - spociatku mali ozaj obrovsky podiel v clenstve v komunistickych stranach nielen v ZSSR. Kun bol tiez Zid. :) Neskor za Stalina az sa to otocilo a aj komunisti boli casto antisemiti, resp. Zidov casto zo stran vystvali.
« Posledná zmena: 19. Október , 2011, 10:00:07 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yeah
Hosť
« Odpoveď #238 kedy: 19. Október , 2011, 10:00:24 »

len to tu tak citam a teda pablo woozy, sklamal si ma, dalsi lavicovy idealista? kedy si vsetci vy laviciari, co vam vadi sustredenie kapitalu v niekoho rukach pochopite, ze:
1. nikto z tych ludi nema tie prachy doma v sufliku, to su ludia, ktori maju obrovske firmy, ktore davaju pracu tisickam ludi
No, moja uloha neni sa niekomu zaliecat, nemusis mat rovnaky nazor na vsetko, aby si so mnou mohol suhlasit v niecom inom, ale o to mi nejde. O com rozpravam nie su lavicove idealy. Takisto by som ta ja mohol kludne oznacit za pravicoveho idealistu a nielen teba, lebo az na par naoko nasadenych nedostatkov to vnimas, narozdiel odo mna, dost nekriticky. Ja som hovoril o nejakom znarodnovani? Su ine mechanizmi a tie treba hladat a riesit aby sa aspon ciastocne vyrovnala zivotna uroven tam, kde nato prakticky mozu byt podmienky. Mame 22 rokov po roku 1989 a stale niesu dialnice. Co sa doteraz robilo, kde mizli peniaze. Preco sa mam zmierit s tym, ze tu niekto poprivatizoval polku republiky a ja ho mam volat pan podnikatel, vlastnik kapitalu a este mu ulahcovat pohyb v jeho zivotnom priestore tym, ze bude mat moj tichy suhlas pod ruskom toho, ze ved aspon mame robotu za 350 euri? Ano moj pohlad na sustredenie kapitalu je a bude pokriveny skrz nase podmienky, lebo v tychto podmienkach realne zijem. To o com pises ty su take iste teoreticke bajky o zakonitostiach trhu, ake prednasali v Moskve na marxizme-leninizme, realita vypaluje inac. Ak sa ma opytas ake mam teda riesenia, tak sa ta opytam, ake mas ty riesenia a ak vravis, ze ti to vyhovuje, potom nemame o com diskutovat, lebo nas nazor sa diametralne lisi. Teda niesom idealista, ale realista.

2. nikdy ziadny system nebude rozdelovat fer. tento funguje aspon trochu fer v tom, ze umoznuje mobilitu. za komunizmu, za nevolnictva, za akehokolvek ineho zriadenia NEMAS sancu z nuly sa niekam vypracovat. v kapitalizme je to len o vlastnej sikovnosti - iste, niekto dostane lepsi start a co teraz? budeme ich likvidovat len preto, ze my ho nemame?
S tym som zmiereny a vyhovuje mi to. Avsak zaroven sa otvaraju dvere pre spekulantov, podvodnikov, lebo kazdy si tu sikovnost predstavuje inac. Za komosov boli gauneri ti, co sa tlacili do prdele komunistom a boli sikovni, dnes moze byt gaunerom ktokolvek sikovny a ak je dost sikovny tak si sustredi do ruk taky kapital a konexie, ze ho aj jusiticia obide  Na zdravie! apropo justicia, zrusenie trestu smrti bol omyl a havlove amnestie bol manipulativny tah hraniciaci s politickym zlocinom. Ale vratim sa k tej rovnosti sanci. Mozno ty a ja to tak vnimame. Ale pre ludi ktori nemaju ziadne zvlastne ambicie a chcu mat len priemerny prijem na svoj obycajny zivot to ziadne terno neni, skor naopak. Sa pozri preboha na cisla nezamestanosti, platy a ceny, moznost ziskat byvanie. Vsak vymierame kvoli tomu, lebo ludia sa boja mat decko, alebo viac nez jedno decko. Ale to nas, ako aj dalsie narody este dobehne. Ja sa totiz toto zriadenie snazim vnimat ako celkovy kolorit aj s potencionalnymi dopadmi. Samozrejme citelne vnimam jeho vyhody, ale odmietam principialne tvrdit, ze kazdemu musi vyhovovat, lebo sak ludia nebudte hlupi, vsak vy nevidite, neviete o tom, ze vam je dobre, ved to uz pochopte, ze musite byt spokojny a to malicko co nefunguje a z coho mate depresie, existencne problemy, to je len mala dan zato ako sa mate dobre. Tak to myslis Iggy?

3. rusi mali rovnake "globalizacne tendencie" ako hitler. sa mi hrozne lubi jak tu niekto dokaze rozpravat ako nas rusi zachranili. to, ze nas zachranila totalna zberba, pretoze vsetci realni vojaci ruski ww2 neprezili, ktora znasilnovala este aj vlastne zeny, ze tu bola na 50 rokov totalita, ktoru sme prezili relativne v pohode jedine preto, ze slovac je tak konformna a prisposobiva, to je akoze ta vyhra? kua, to si vravim, ze tu vojnu kludne mohli vyhrat nemci
Rusi na nich mali v kontexte doby pravo, lebo zaspali dobu, ked uz Anglicania a ini vlastnili kolonie. V tomto neboli o nic horsi, nez ine imperialisticke mocnosti. Vies co kludne by som sa pozrel na tvoj zivot a jeho kvalitu, ak by si teda zil, ak by sa Hitlerovi podarilo ustabilizovat aspon ciastocne to, co mal v plane. To, ze vsetci ruski vojaci zahynuli je klamstvo. Tiez tvrdim, ze by bolo lepsie, ak by sme sa dostali na druhu stranu zeleznej opony, v tomto suhlasim. Sorry Iggy, ale clovek, ktori s pocitom pravdy rozprava o tom, ze Rusi v podstate ani nemuseli vstupit do Berlina a bolo by nam aj tak fasa, tak ten ak so mnou v niecom nesuhlasi, vobec nemam zle svedomie. Nemam rad manipulovanie s verziami, najma po boji, ked uz je kazdy general.
« Posledná zmena: 19. Október , 2011, 10:03:18 od Pablo Woozy » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #239 kedy: 19. Október , 2011, 10:03:58 »

Vies co kludne by som sa pozrel na tvoj zivot a jeho kvalitu, ak by si teda zil, ak by sa Hitlerovi podarilo ustabilizovat aspon ciastocne to, co mal v plane.

Nemyslim si, ze konkretne my by sme sa mali horsie ako po roku 48. Samozrejme ale za predpokladu, ze by nebolo SNP.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 23 otázok.