Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 12:15:10
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 260154 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #240 kedy: 19. Október , 2011, 10:07:39 »

Iste, ja som len chcel spresnit to, ze by mali akoze vyvrazdit aj nas, co v plane ozaj nemali.

Jasne, len na margo tych Zidov - spociatku mali ozaj obrovsky podiel v clenstve v komunistickych stranach nielen v ZSSR. Kun bol tiez Zid. :) Neskor za Stalina az sa to otocilo a aj komunisti boli casto antisemiti, resp. Zidov casto zo stran vystvali.

myslim, ze sa mylis v jednej aj v druhej veci. Nemci mali plan na likvidaciu Slovanov. Co sa Zidov tyka, ono je to v skutocnosti tak, ze jednoducho su vzdy tam, kde sa nieco spolocensky "hybe", cize v politickych stranach, v kulture, financnictve, atd. Vyvodzovat, ze komunizmus spachali Zidia je to iste, ako vyvodit si, ze mozu za krizu, ze mozu za pravicovost niektore pol. strany...je to proste optika naopak :)
 Su tam, lebo to maju asi geneticky dane "byt vsade", to nemyslim v zlom, je to proste fakt a uvedomujem si, ze to nahrava vselijakym sprisahaneckym teoriam, pricom ja mam k nim neutralny, alebo neidealizujuci postoj. Nemci, specialne nacisti mali uplne debilizovanu predstavu o Arijcoch, Germanoch, ktori tu boli este pred starymi Egyptanmi a postavili pyramidy a podobne. Verit takymto bludom je nebezpecne, psychologicky to vedie k skratkovitemu uvazovaniu a hlavne k opodstatnenosti toho, co tu pod tymto plastikom napachali...
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #241 kedy: 19. Október , 2011, 10:08:12 »

Nemyslim si, ze konkretne my by sme sa mali horsie ako po roku 48. Samozrejme ale za predpokladu, ze by nebolo SNP.
Ale bolo. A stale si to len mozes mysliet. Ja neverim tomu, ze niekto kto mal tvrdenia typu treba zdecimovat polsky narod, by nam prospel viac, ale maj svoje historicke dohady.

No a uzavriem to takto. Cital som mein kampf a cital som aj rozhovory s Robertom Ficom. Ak porovnam ich napady a retoriku, nejak mi nie je jasne, ako niekto moze kritizovat Fica a v dalsej vete obranovat Hitlera  :) Ale to je len taky moj sukromny usmevne vysloveny paradox.
« Posledná zmena: 19. Október , 2011, 10:11:58 od Pablo Woozy » Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #242 kedy: 19. Október , 2011, 10:08:33 »

a samozrejme viem, ze Kun bol Zid :) volal sa Kohn v skutocnosti
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #243 kedy: 19. Október , 2011, 10:11:39 »

Iggy: sak ja sa nehadam.
ani ja  Na zdravie!  a uplne ta chapem, co pises, ma jasnu logiku. len k tomu uz by to bola celkovo debata o tom, preco je to na slovensku tak  Smútim a nie len o politike...
Prosim Ta, co to sem davas? ....
progac, som rad, ze si to napisal za mna  Som frajer este sa da dodat, ze tie iste nastroje sa nestiti pouzivat akakolvek ina kultura a ani by ich nenapadlo si za to sypat popol na hlavu...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #244 kedy: 19. Október , 2011, 10:11:50 »

Nemci mali plan na likvidaciu Slovanov.

Ciastocne v ZSSR, Polsku a Srbsku. Najdi mi niekde podobnu zmienku o nas alebo Chorvatoch, Bulharoch, o ich spojencoch. Nenajdes...  :)

Vyvodzovat, ze komunizmus spachali Zidia je to iste, ako vyvodit si, ze mozu za krizu, ze mozu za pravicovost niektore pol. strany...je to proste optika naopak :)

Nevyvodzujem nic, len poukazujem na fakt, ze mali obrovsky podiel v komunistickych stranach vsade a samotni celni predstavitelia bolsevikov v Rusku boli vacsinou Zidia. Marx, Engels tiez. To su len fakty, nic ine. :)
« Posledná zmena: 19. Október , 2011, 10:13:14 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #245 kedy: 19. Október , 2011, 10:12:56 »

ani ja  Na zdravie!  a uplne ta chapem, co pises, ma jasnu logiku. len k tomu uz by to bola celkovo debata o tom, preco je to na slovensku tak  Smútim a nie len o politike... progac, som rad, ze si to napisal za mna  Som frajer este sa da dodat, ze tie iste nastroje sa nestiti pouzivat akakolvek ina kultura a ani by ich nenapadlo si za to sypat popol na hlavu...

Asi tak. Bohuzial Europania uz uplne stratili gule, ze je to modne sa obvinovat z "hriechov" minulosti.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #246 kedy: 19. Október , 2011, 10:16:27 »

4. SaS vladu nezlozila, zlozili ju prijebane vydieracske kroky SDKU spolu s alibizmom Fica. SaS sa akurat postavili k problemu zasadovo a to sa u nas od politikov moc necaka.

Toto ma asi neprestane fascinovat, to jednoduche zmyslanie fanusikov SaS.

1. Pred hlasovanim bolo jasne, ze vsetky strany su za navysenie eurovalu okrem SNS a SaS. Fico jasne deklaroval, ze hned ako drbne vlada, tak to na dalsi den podpori. Aka zasadovost. Bolo jasne, ze to prejde tak ci tak. Akurat SaS svojim amaterzmom vydlazdili cestu Ficovi do volieb.

2. Sulik ako dement po hlasovani uz dristal tu svoju agitku, ze zachranil 300 miliard europskym danovnikom a podobne rozpravky a ze sa nemusi hanbit pred svojimi detmi ako kolovratok to iste pre kazdu TV. Co zachranil? Velke nic vo svojom internetovom svete.

3. Vsetky slovenske normalne strany okrem SaS a SNS su za riesenie eurovalu. Vsetky vlady a parlamenty v statoch, ktore maju zavedene EUR schvalilo navzsenie. Vsetci su samozrejme proti svojim danovnikom, chcu zachranit nemecke a francuzske banky, len Sulikovci su lietadlo.

Kde tam je logicka chyba? To uz viac rozumiem aj mladym čegevarovcom z nasho fora.

5. neviem co tu furt niekto pinda jak je na vychode zle. na vychode je rovnaky kapitalizmus ako tu. mam na vychode dost kamosov a nikto nepisti, ze nema co zrat. vsetci skoncili nejake skoly, nasli si nejake roboty a ziju. kto chcel, siel do BA, kto nechcel, zostal tam. Ano, v bratislave sa da zit v priemere na o nieco vyssej urovni, nez na vychode

Sa spamataj. Na vychode je jednoznacne lepsie, aj ked v BA su nizsie zivotne naklady. Neda sa vsetko len cez peniaze preratavat.

Paradoxne cigan vezme lopatu, ide na Technicke sluzby a ma ake-take zamestnanie. Inziniera poslu prec. To je ta tragedia.

Akoze Ta pozitivne diskriminovali, ze cigana uprednostnili pred tebou a nedali Ti lopatovat? Hm, tak to je sila.

BTW ako schopny programator, ak mas skills (nejaka slovenska VS nikoho nezaujima), tak mas neuveritelnu vyhodu oproti ostatnym v dnesnej networked dobe. Mam tu na vychode plno kamaratov, co programuju za zapadne platy a sedia doma na vajciach. Obcas vybehnu za klientom do Skandinavie alebo do Nemecka.

Tak zas nerob z toho sociku vacsiu hrozu ako bol. Bavím sa skvele 9/10 si prehnal. Nezabudaj, ze len pred par rokmi sme realne dohnali priemernu kupyschopnost z roku 89. Samozrejme nie su v tom zaratani zivnostnici, pracujuci na cierno atd...

Tych 9/10 plati samozrejme aj na socik a aj na terajsiu dobu. My si tu zijeme v nasej vesmiriku. Napr. taka 100 mil. Banglades ma uplne ine existencne problemy.

Nemas pravdu. Nemcov porazili Rusi. Amici bez vychodneho frontu by Nemcov sami ani s UK nemali sancu porazit. Po vojenskej stranke jednoznacne najvacsi podiel na porazke Nemcov a ich spojencov mali Rusi. Tie zasoby co isli do Ruska z USA zas netreba precenovat. Dostali od Amikov niekolko tisic tankov napriklad. Rusi ich sami vyrobili viac ako 100 tisic. A nezabudaj, ze tie dodavky im chodili najma az od roku 42, ked uz mali Rusi najhorsie postupne za sebou. 

To je uz take teoretizovanie. Podla mna ako Amici prepli cely priemysel na vojnovu notu, tak by dali Nemcov tak ako tak. Zas usetrili zivu silu a radsej si zabombardovali a nechali na ruskom fronte vzkrvacat najlepsie nemecke jednotky. Dobra strategia. Akurat skoda, ze sa ti Nemci potom tak rychlo zosypali, ze Rusi stacili zabrat tolko Europy.

Jasne, len na margo tych Zidov - spociatku mali ozaj obrovsky podiel v clenstve v komunistickych stranach nielen v ZSSR.

Cele povodne politbyro okrem Lenina boli zidia :-D Lev Trockij, Kamenev, Zinovjev a potom aj neskor za Stalina... dalsie zido-bolsevicke sprisahanie, isto ich Rotschild a Sorosova babka financovali Bavím sa skvele
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
yeah
Hosť
« Odpoveď #247 kedy: 19. Október , 2011, 10:16:31 »

Ciastocne v ZSSR, Polsku a Srbsku. Najdi mi niekde opodobnu zmienku o nas alebo Chorvatoch,Bulharoch o ich spojencoch. Nenajdes...  :)

Nevyvodzujem nic, len poukazujem na fakt, ze mali obrovsky podiel v komunistickych stranach vsade a samotni celni predstavitelia bolsevikov v Rusku boli vacsinou Zidia. Marx, Engels tiez. To su len fakty, nic ine. :)
Ak sa ideme striktne drzat toho co teda Hitler zmienoval vo svojich manifestoch, tak slovanov minimalne povazoval za podradnu rasu, ktora nie je schopna rozvoja, discipliny. Tou mali byt Nemci a Japonci. Slovania su podla neho schopni  iba plnit prikazy, napodobnovat, ale vonkoncom nie tvorit akekolvek hodnoty. Potom boli este zidia a cigani, ti to mali najhorsie, lebo ti boli nicitelia kultury a discipliny. Ti sa spravali ako zvierata. Takze v jednej vete by niekto zveril Hitlerovi moc a zaroven si pochvaluje zakonitosti kapitalu a trhu a nie su nahodou zidia ta elita? Cize v jednej vete oznacujete zidov aj za odpad aj za elitu?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #248 kedy: 19. Október , 2011, 10:18:53 »



Cele povodne politbyro okrem Lenina boli zidia :-D Lev Trockij, Kamenev, Zinovjev a potom aj neskor za Stalina... dalsie zido-bolsevicke sprisahanie, isto ich Rotschild a Sorosova babka financovali Bavím sa skvele


Aj Berija bol Zid. :) Za Stalina sa to uz ale zacalo otacat trochu, Stalin sam bol skor antisemita a postupne potom Zidov vystvali resp. aj popravili. Vid aj u nas proces so Slanskym. Samozrejme povod nebol prvotny dovod ich likvidacie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #249 kedy: 19. Október , 2011, 10:22:23 »

Ak sa ideme striktne drzat toho co teda Hitler zmienoval vo svojich manifestoch, tak slovanov minimalne povazoval za podradnu rasu, ktora nie je schopna rozvoja, discipliny. Tou mali byt Nemci a Japonci.

To o tych Japoncov si kde presne cital? To si mysleli akurat tak Japonci o sebe, ked manglovali Korejcov a Cinanov.

2Progy: Taky zid Kaganovic bol v politbyre cely cas za Stalina.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #250 kedy: 19. Október , 2011, 10:22:33 »


To je uz take teoretizovanie. Podla mna ako Amici prepli cely priemysel na vojnovu notu, tak by dali Nemcov tak ako tak. Zas usetrili zivu silu a radsej si zabombardovali a nechali na ruskom fronte vzkrvacat najlepsie nemecke jednotky. Dobra strategia. Akurat skoda, ze sa ti Nemci potom tak rychlo zosypali, ze Rusi stacili zabrat tolko Europy.


Tazko povedat. Ak by Nemci sustredili vsetky vojska z vychodneho frontu na zapadny, tak si Amikov neviem moc vitazne predstavit. Hlavne nezabudaj, ze verejnost ma v USA silny vplyv - by asi aj dost protestovala, keby mali byt v stavke tazke miliony ich ludi. A nezabudaj na fakt, ze by sa museli vylodit... Neviem si to proste predstavit.

S poslednou vetou suhlasim asi najviac ako som kedy s Tebou suhlasil. Tiez v istom zmysle lutujem, ze Nemci nevydrzali tak o rok dlhsie. Na zdravie! Bavím sa skvele  Ja som čert..
« Posledná zmena: 19. Október , 2011, 10:27:51 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yeah
Hosť
« Odpoveď #251 kedy: 19. Október , 2011, 10:23:24 »

To o tych Japoncov si kde presne cital? To si mysleli akurat tak Japonci o sebe, ked manglovali Korejcov a Cinanov.

2Progy: Taky zid Kaganovic bol v politbyre cely cas za Stalina.
V Mein Kampf
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #252 kedy: 19. Október , 2011, 10:27:06 »

Ak sa ideme striktne drzat toho co teda Hitler zmienoval vo svojich manifestoch, tak slovanov minimalne povazoval za podradnu rasu, ktora nie je schopna rozvoja, discipliny. Tou mali byt Nemci a Japonci. Slovania su podla neho schopni  iba plnit prikazy, napodobnovat, ale vonkoncom nie tvorit akekolvek hodnoty. Potom boli este zidia a cigani, ti to mali najhorsie, lebo ti boli nicitelia kultury a discipliny. Ti sa spravali ako zvierata. Takze v jednej vete by niekto zveril Hitlerovi moc a zaroven si pochvaluje zakonitosti kapitalu a trhu a nie su nahodou zidia ta elita? Cize v jednej vete oznacujete zidov aj za odpad aj za elitu?

Nielen Nemci a Japonci. Nackovia uznavali velmi napriklad aj Anglanov, severske narody atd. Hitler mal UK velmi v ucte. Napriklad na margo nas mal Hitler celkom "mile" vyroky typu ze sme pracovity narod so svojou kulturou a pod patronatom 3. rise sa mozeme rozvijat. Bavím sa skvele Nemci voci nam ziadnu nenavist neprejavovali, asi nas ani moc za Slovanov nepovazovali. Ruski vojaci paradoxne tu robili ovela vacsiu neplechu a chovali sa ako zvery.

Co sa Zidov tyka, osobne si velmi vazim ich kulturu a prinos vo vede, v umeni atd. Ale zas treba spomenut aj ich inu stranku a popriet to, ze mali vyznamny ak nie rozhodujuci vplyv v sireni komunisticjych idealov a nastolovani komunistickych diktatur v Europe tiez nie je ok.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #253 kedy: 19. Október , 2011, 10:27:35 »

Ak sa ideme striktne drzat toho co teda Hitler zmienoval vo svojich manifestoch, tak slovanov minimalne povazoval za podradnu rasu, ktora nie je schopna rozvoja, discipliny. Tou mali byt Nemci a Japonci.
a ked sa pozreme na to, ako dnes vyzera svet, je tak otrasne priznat si, ze mal v niecom pravdu? kde su dnes japonci, kde nemci a kde rusi a my? iste kecy o podradnej rase su uplna hovadina a nikto tu nejde obhajovat hitlera. ale pred hitlerom (ak teda ideme personifikovat mocnosti druhej svetovej) nas zachranil stalin a to skratka je fakt, ze to bolo len z dazda pod odkvap.

navyse, ja som tu nikoho neoznacoval za elitu, ja preboha vobec nemam zaujem tu tvrdit, ze jej ako by bolo lepsie keby fasisti ovladli svet, ale divajme sa na veci realne - okolo hitlera bolo x ludi, ktori sa ho snazili zniest zo sveta. ty si myslis, ze keby vyhral vojnu, ze by dalej zurivo vyhladzoval niekoho? primarne slo o to, aby bolo nemcom lepsie, co by sa ziskanim nadvlady nad europou stalo realitou. stalin tiez zozaciatku zurivo vyhladzoval vlastne rady a plnil gulagy, no jeho nastupcovia, i ked v podstate pokracovali v jeho ideach, uz zdaleka neboli taki radikalni. je take jebnute domnievat sa, ze s nemcami by to bolo podobne? precitaj si cokolvek o ludoch, co boli spickami nemecka v druhej svetovej vojne a zistis, ze tie ideje o nutnosti znicit pol sveta a vyvradit vsetko, co neni arijske boli napevno usidlene mozno v troch hlavach, co boli najblizsie moci. bolo tam ovela vacsie mnozstvo ludi, ktory skryte, ci otvorene pochybovali, akurat hitler sa kratkodobo (lebo sak uspesny politik, vidime na priklade fica) odprezentoval ako vyborne riesenie. a po uspesnej porazke francuzska skratka aj ti pochybovaci sklapli jednoducho z toho dovodu, ze "by to mohlo vyjst".
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #254 kedy: 19. Október , 2011, 10:28:10 »

uz sa tesim na temu o nackoch  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.