Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 14:46:47
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259660 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #345 kedy: 21. Október , 2011, 15:49:48 »

a ked raz slovak nepochopi, ze sa ma naucit informatiku, alebo sluzby, nuz tak sa neuzivi.

nemôžu byť všetci informatici a pracovať v službách a aj tieto povolanie budú časom viac automatizované..

potom 70% ľudí nebude mať prácu, teda ani peniaze a nebude môcť ani nakupovať, tým pádom nebude poriadne ani pre koho vyrábať..  Systém postavený na hlavu..
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #346 kedy: 21. Október , 2011, 15:57:05 »

ono je to tiez s tym trhom take problematicke. v reali to funguje skor tak, ze praca stolara prestava byt zaujimava, takze o pracu dojde 5 z 10 stolarov. ti, co idu na skoli sa to dozvedia, takze pojdu na pravo. medzitym jeden z tych 5 zamestnanych ide do dochodku, jeden sa najebany zabije v aute a tych 5 uz si ponachadza inu pracu. zrazu je stolarov nedostatok, no nema to kto vykryt a tym zvysnym trom za to plat nikto nezvysi. spolocnost to totiz nijak extra netrapi, lebo aj tak vsetci uz kupuju stoliky v ikei. ale budu frflat po forach, ze dobry stolar sa tu neuzivi. no neuzivi, a co? koho je to teraz chyba?

zly je ten svet, mali sme sa vsetci radsej do druhej svetovej vojny narodit. alebo do stredoveku, to by nam aspon peknu hranicu postavili, keby sme sa nechceli modlit.
ved presne ako som napisal: ak bude jeden stolar na vychode a praca stolara sa nebude dat nicim inym nahradit
:)
« Posledná zmena: 21. Október , 2011, 15:57:28 od floydak » Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #347 kedy: 21. Október , 2011, 15:57:24 »

nemôžu byť všetci informatici a pracovať v službách
vsetci ludia nie. vsetci slovaci ano. je to - tentokrat naozaj - skratkovite a zjednodusene ale v principe uz teraz plati, ze vyraba vychod a zapad poskytuje sluzby. ide o to, ze kym pred 10000 rokmi bola delba prace na urovni nejakej tlupy a pred 1000 rokmi na urovni mesta, tak pred 50 uz to bola uroven statu a dnes to pomaly ale iste zacina uz byt uroven celeho sveta.

a aj tieto povolanie budú časom viac automatizované..
nebudu a to nikdy, alebo aspon ani nase vnucence sa toho nedoziju. zaplatit za cas druheho, to bude fungovat vzdy, pokial nepojde o hole prezitie a co sa informatiky tyka, momentalne len cca zaciname mat predstavu o tom, ake moznosti ponuka. nie je nahoda, ze IKT su najlepsie platenym odborom vsade na svete a zazivaju tiez najvacsi pokrok uz niekolko desiatok rokov a v zasade od nich priamo zavisi pokrok celeho priemyslu.

potom 70% ľudí nebude mať prácu, teda ani peniaze a nebude môcť ani nakupovať, tým pádom nebude poriadne ani pre koho vyrábať..  Systém postavený na hlavu..
kedze dve prezumpcie, na ktorych si postavil tento zaver, su uplne nespravne, je aj zaver uplne nespravny.

ved presne ako som napisal: ak bude jeden stolar na vychode a praca stolara sa nebude dat nicim inym nahradit
:)
ano, ano, spravne si poznamenal. ved ja som ta ani tak nerozporoval, ako skor doplnil a aj to skor z toho dovodu, aby sa ti do toho hned naky sockar neobul, ze si uctievac adama smitha a ze to nie je vobec realne...
« Posledná zmena: 21. Október , 2011, 15:59:05 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #348 kedy: 21. Október , 2011, 16:04:21 »

nemôžu byť všetci informatici a pracovať v službách a aj tieto povolanie budú časom viac automatizované..

A kto to zautomatizuje? Zas len informatik.

potom 70% ľudí nebude mať prácu, teda ani peniaze a nebude môcť ani nakupovať, tým pádom nebude poriadne ani pre koho vyrábať..  Systém postavený na hlavu..

To si k comu reagoval?

PS: Zena mi tu spomina, ze v casti petrzalskeho ghetta pod menom M Klub kedysi pomahala tamjsim mladym fetakom aj s nejakym Petom Luhom, aby nasli zalubu v hudobnych nastrojoch  Na zdravie!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #349 kedy: 21. Október , 2011, 16:07:35 »

Zachvilu budeme jak roboti vsetci.  ha ha ha Hanba no... aj so zenou v byte si muz bude skypovat ochvilu. Komunikacia konci, ludske emocie tiez, zialbohu aj v muzike su tie emocie napicu.  Smútim Bravooo
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #350 kedy: 21. Október , 2011, 16:12:56 »

jo no..pokrok nezastavis:) ludia sa uz budu stale iba viac a viac specializovat a pre polyhistorov uz pomaly ani dnes neostava miesto (aj ked stale sa najdu ludia s obrovskymi rozhladmi):) ale vacsina vyzeraju uz potom iba ako taki trulkovia co sa vsetkemu "rozumeju" :)
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #351 kedy: 21. Október , 2011, 16:13:50 »

Komunikacia konci, ludske emocie tiez, zialbohu aj v muzike su tie emocie napicu.  Smútim Bravooo
zase branko a jeho emocie? komunikacia je dnes na najvyssej urovni za celu historiu ludstva. jednak mas slobodu povedat si co chces, kde chces, jednak uz su ludia tolerantni k tomu, ked kto chce povie co chce a hlavne mas technologicke moznosti k tomu, aby cokolvek si zmyslis, ze chces povedat, dalo sa pocut na druhom konci sveta.

komunikacia dnes strcila hravo do kapsy vsetku komunikaciu, ktora tu kedy bola. uvedom si, aka je otvorena, ci uz na pracovisku, kde sefovi uz bezne tykas a na obede sa s nim pomaly bavis o rodine. ne jak nasi dedovia, ktori okolo sefa mohli tak maximalne prejst v obluku ohnuty s pohladom zapichnutym do zeme. uz davno nevykame rodicom a snad nie som prilis velky optimista, ked poviem, ze vacsina rodicov pristupuje k tomu vztahu s detmi partnersky, ergo otvara komunikaciu.

co sa emocii tyka, tak mi staci kuknut sa na volebne vysledky ktorekolvek slovenske a je mi jasne, ze emocii je tu az-az. skor toho rozumu chyba

PS: floydak, ten posledny prispevok... achjaj, totalna a smutna pravda  Smútim
« Posledná zmena: 21. Október , 2011, 16:15:05 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #352 kedy: 21. Október , 2011, 16:17:19 »

Ste mladý, vzdelaný, múdry a komunikativny? Ovládate aspoň 2 cudzie jazyky? Ste pripravený pracovať s plným nasadením? Chcete zarábať 90 tisíc mesačne a cestovať po celom svete? Ak áno, tak choďte do riti. My hľadáme stolára.

idem hrat koncert  Je mi do plaču

 ha ha ha

velmi pekne a vystizne povedane. v podstate si do jednej humornej vety zhrnul vsetko, cim som chcel reagovat na reelerov s prepacenim nezmyselny prispevok z predoslej strany.
chlapci, ako citam tieto vstupy do debaty o politike, zacinam chapat, odkial sa berie tak velka, pomotana zakladna volicov, co drzi na hladine tieto silene postavicky nasej politickej sceny  
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #353 kedy: 21. Október , 2011, 16:17:34 »

iggy, nepochopil si.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #354 kedy: 21. Október , 2011, 16:21:13 »

btw, uz ked sa tu bavime o stolaroch a tych remeslach...

Minule mi moj vysokoskolsky ucitel povedal taku prihodu... Vraj ma znameho, ktory je ubermurar, "hlupy" lebo nevie pisat vo worde (aky to len hlupy clovek, ze?). A cuduj sa svetu, chodia k nemu vysokoskolaci na brigady za 2 € na hodinu - furiky nosit, tehly nakladat. No kde sme to skoncili, do pice.  Bavím sa skvele

Remeslo ma zlate dno, ci chceme, ci nie. :) A zacina sa to vracat spat.
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #355 kedy: 21. Október , 2011, 16:24:52 »

len keby sa zrazu vsetci stali remeselnikmi by to dno velmi rychlo zacalo stupat smerom nahor:)
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #356 kedy: 21. Október , 2011, 16:27:40 »

len keby sa zrazu vsetci stali remeselnikmi by to dno velmi rychlo zacalo stupat smerom nahor:)

brano hovori spravne. je obrovsky pretlak vselijakych pofidernych magistrov a pseudo skol. remesla vymieraju, veci o ktore kedysi nebola nudza dnes nema ktory robit. a je to celkom velky a aktualny problem. zatvaraju sa skoly so specialnym zameranim, atd - nedavno tato diskusia dokonca rotovala v mediach.
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #357 kedy: 21. Október , 2011, 16:29:13 »

To je síce ktásne všetko s tými remeslami, ale čo z toho keď som nešikovný a krivý na manuálnu robotu akurát v hlave nemám nasraté tak bohužiaľ musím študovať, lebo to mi ide. Ja viem, že to mám ťažké v tomto svete, ale nezmením to.  Smútim
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #358 kedy: 21. Október , 2011, 16:30:55 »

brano hovori spravne. je obrovsky pretlak vselijakych pofidernych magistrov a pseudo skol. remesla vymieraju, veci o ktore kedysi nebola nudza dnes nema ktory robit. a je to celkom velky a aktualny problem. zatvaraju sa skoly so specialnym zameranim, atd - nedavno tato diskusia dokonca rotovala v mediach.

s tym pretlakom do bodky suhlasim. to je uz ale chyba tych ludi co to idu studovat a nie systemu (maximalne tak v tom, ze stat taketo obory s dani vsetkych ludi dotuje)..

ale priznam sa ze som sa stratil ako sme sa k tomuto dostali a co sa tym vlastne chcelo vyvratit  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #359 kedy: 21. Október , 2011, 16:32:27 »

nemôžu byť všetci informatici a pracovať v službách a aj tieto povolanie budú časom viac automatizované..

potom 70% ľudí nebude mať prácu, teda ani peniaze a nebude môcť ani nakupovať, tým pádom nebude poriadne ani pre koho vyrábať..  Systém postavený na hlavu..
S týmto nemôžem súhlasiť, proste ukáž mi počítač, ktorý napíše programy pre ostatné zariadenia, ukáž mi sieť, ktorá je 100 percentne bezúdržbová a vie sa o seba postarať. Už len keď sa ti fyzicky oddrbe router niekde, lebo do budovi šľahol blesk tam potrebuješ človeka, potom zistíš, že aha ten nový vlastne nie je nakonfigurovaný z krabice ako ten starý. A tak dál, je to síce pekná predstava, ale je to niečo ako vymyslieť perpetum mobile tá tvoja vízia :).
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.