Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 07:50:05
Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259715 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #360 kedy: 21. Október , 2011, 16:32:53 »

To je síce ktásne všetko s tými remeslami, ale čo z toho keď som nešikovný a krivý na manuálnu robotu akurát v hlave nemám nasraté tak bohužiaľ musím študovať, lebo to mi ide. Ja viem, že to mám ťažké v tomto svete, ale nezmením to.  Smútim
Sak to je na tom krasne, ze nemozme byt vsetci remeselnici a takisto vsetci pracovat v sluzbach a byt informatici. Niekto musi aj muzikant byt.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #361 kedy: 21. Október , 2011, 16:34:54 »

Ale vsak musi niekto aj smetie vysypat zpred vasich domov/bytov. Niekto tie domy/byty musi postavit (ano, koko*t murar) a niekto vam musi upiect chlieb, aby ste mali co zrat. Dakujte takym ludom, lebo sami by ste to nerobili Si píš!!!  Na zdravie!
« Posledná zmena: 21. Október , 2011, 16:35:14 od Branko » Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #362 kedy: 21. Október , 2011, 16:36:12 »

Ale vsak musi niekto aj smetie vysypat zpred vasich domov/bytov. Niekto tie domy/byty musi postavit (ano, koko*t murar) a niekto vam musi upiect chlieb, aby ste mali co zrat. Dakujte takym ludom, lebo sami by ste to nerobili Si píš!!!  Na zdravie!
myslim, ze v tejto diskusii nikto netvrdil ze smetiar alebo pekar je zbytocny clovek :)
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #363 kedy: 21. Október , 2011, 16:36:50 »

myslim, ze v tejto diskusii nikto netvrdil ze smetiar alebo pekar je zbytocny clovek :)
Nie, ale taky clovek chce mat prijem a chce zit z neho. O tom sme hovorili. :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #364 kedy: 21. Október , 2011, 16:43:20 »

Este ked tak moralizujeme... :)

Dnesni mladi ludia si v buducnosti nebudu vediet navarit, nebudu si vediet prisit gombik, nehovorim o vychove deti, atd... ale budu vediet pracovat s PC. :) A nakoniec budeme murarom, stavbarom - ucnovkarom platit velke palky, aby nam zasnurovali snurky doslova.
Uz teraz pocuvam od starsich ludi slova "nase deti budu mat tazky zivot, velmi tazky zivot"... a coraz viac sa s tym zacinam stotoznovat. 
 Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #365 kedy: 21. Október , 2011, 16:46:32 »

S týmto nemôžem súhlasiť, proste ukáž mi počítač, ktorý napíše programy pre ostatné zariadenia, ukáž mi sieť, ktorá je 100 percentne bezúdržbová a vie sa o seba postarať. Už len keď sa ti fyzicky oddrbe router niekde, lebo do budovi šľahol blesk tam potrebuješ človeka, potom zistíš, že aha ten nový vlastne nie je nakonfigurovaný z krabice ako ten starý. A tak dál, je to síce pekná predstava, ale je to niečo ako vymyslieť perpetum mobile tá tvoja vízia :).
tak pravdou je, ze snahou v IT je co najviac automatizovat (vlastne vsade, nie len v IT) a aj sa to realne deje aj ked dalsim faktom je, ze zatial sa len balon nafukuje
« Posledná zmena: 21. Október , 2011, 16:47:31 od styrioci » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #366 kedy: 21. Október , 2011, 16:46:58 »

Minule mi moj vysokoskolsky ucitel povedal taku prihodu... Vraj ma znameho, ktory je ubermurar, "hlupy" lebo nevie pisat vo worde (aky to len hlupy clovek, ze?). A cuduj sa svetu, chodia k nemu vysokoskolaci na brigady za 2 € na hodinu - furiky nosit, tehly nakladat. No kde sme to skoncili, do pice.  Bavím sa skvele
Remeslo ma zlate dno, ci chceme, ci nie. :) A zacina sa to vracat spat.

Aspon vidis aku hodnotu ma nase vysoke skolstvo. Hovno sa naucia a ani kelnu nevedia v ruke drzat, tak musia len furik tlacit Cmuk chlapci

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #367 kedy: 21. Október , 2011, 16:48:01 »


Dnesni mladi ludia si v buducnosti nebudu vediet navarit, nebudu si vediet prisit gombik, nehovorim o vychove deti,

Tak tak vsetko upada, svet ide do zahuby, 3. sv. vojna cochvila vypukne, globalne oteplovanie, moralny upadok k tomu, davam ludstvu max. 40 rokov.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #368 kedy: 21. Október , 2011, 16:50:26 »

Tak tak vsetko upada, svet ide do zahuby, 3. sv. vojna cochvila vypukne, globalne oteplovanie, moralny upadok k tomu, davam ludstvu max. 40 rokov.  Bavím sa skvele

Ja takisto. Neviem, ale fakt som dnes hovoril frajerke, ze 40 rokov davam ludstvu, max. 50.  Bavím sa skvele Ale to uz budeme pojebani vsetci samopalmi.  ha ha ha
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #369 kedy: 21. Október , 2011, 16:50:54 »

čo hovoríte na správy o plánovanej hyperinflácií  Bavím sa skvele?
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #370 kedy: 21. Október , 2011, 16:51:47 »

Tak tak vsetko upada, svet ide do zahuby, 3. sv. vojna cochvila vypukne, globalne oteplovanie, moralny upadok k tomu, davam ludstvu max. 40 rokov.  Bavím sa skvele


a mozu zato zidobolsevici, slobodomurari, rothschildovci + 10 dalsich tajnych spolkov ktore chystaju ňu wrld orda
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #371 kedy: 21. Október , 2011, 16:52:38 »

brano, su tu dve roviny, ktore sa ti - podla mna - podarilo zmixovat dokopy.

jedna vec je informatizacia a neschopnost starsej generacie ju pochopit a osvojit si. to je skor zle pre nich. nikto nepovedal, ze murar je zbytocny clovek, alebo implicitne debil. vobec nie. sam som velkym fandom rucnej roboty, special pre teba, tu je dokaz, ktory je snad este lepsim prikladom, nez som si myslel. skratka pochopit a osvojit si sucasnu techniku sa nijak nevylucuje so sikovnostou ruk. skor naopak, dovolim si tvrdit.

druha vec je, co ty tu pises, kontra sluzieb a priemyslu. ono ta informatika tiez tvori hodnoty a v principe je podobnejsia tomu priemyslu, nez sluzbam. pruser su tie sluzby, kedy kazdy by najradsej zarobil na tom, ze niekto iny tvori hodnoty (postavi dom, opravi auto, naprogramuje firemny system) a uz nema cas na tie ostatne veci. problem nastava vtedy, ked je ekonomicky vykyv a zaujem o sluzby poklesne. tam plati to zlate dno, co si pisal (s tym, ze funguje to aj opacne a celkovo ovela zlozitejsie, len to by bolo - mozno este bude - na dlho)

podla mna najhorsie su spekulacie, ktore ani nie su sluzbou, ani netvoria hodnoty, len kdesi nageneruju peniaze. tam vznikaju inflacie, tam su sucasne ekonomicke problemy a tam by som povedal, ze prameni tvoj (a aj mnohych inych) odpor voci sucasnemu systemu. tam je ale problem, ze su vedlajsim produktom systemu, ktory napriek tomu ma velke benefity. tolko asi jak to ja vidim.
« Posledná zmena: 21. Október , 2011, 16:54:34 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #372 kedy: 21. Október , 2011, 16:54:41 »

brano, su tu dve roviny, ktore sa ti - podla mna - podarilo zmixovat dokopy.

jedna vec je informatizacia a neschopnost starsej generacie ju pochopit a osvojit si. to je skor zle pre nich. nikto nepovedal, ze murar je zbytocny clovek, alebo implicitne debil. vobec nie. sam som velkym fandom rucnej roboty, special pre teba, tu je dokaz, ktory je snad este lepsim prikladom, nez som si myslel. skratka pochopit a osvojit si sucasnu techniku sa nijak nevylucuje so sikovnostou ruk. skor naopak, dovolim si tvrdit.

druha vec je, co ty tu pises, kontra sluzieb a priemyslu. ono ta informatika tiez tvori hodnoty a v principe je podobnejsia tomu priemyslu, nez sluzbam. pruser su tie sluzby, kedy kazdy by najradsej zarobil na tom, ze niekto iny tvori hodnoty (postavi dom, opravi auto, naprogramuje firemny system) a uz nema cas na tie ostatne veci. problem nastava vtedy, ked je ekonomicky vykyv a zaujem o sluzby poklesne. tam plati to zlate dno, co si pisal.

podla mna najhorsie su spekulacie, ktore ani nie su sluzbou, ani netvoria hodnoty, len kdesi nageneruju peniaze. tam vznikaju inflacie, tam su sucasne ekonomicke problemy a tam by som povedal, ze prameni tvoj (a aj mnohych inych) odpor voci sucasnemu systemu. tam je ale problem, ze su vedlajsim produktom systemu, ktory napriek tomu ma velke benefity. tolko asi jak to ja vidim.
V podstate sa zhodujeme a chapem ta, len zas tu "rucnu pracu", co si tu dal je trosku iny sudok, nez ktoru myslim ja. Ale OK, beriem.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #373 kedy: 21. Október , 2011, 16:55:50 »

Ja takisto. Neviem, ale fakt som dnes hovoril frajerke, ze 40 rokov davam ludstvu, max. 50.  Bavím sa skvele Ale to uz budeme pojebani vsetci samopalmi.  ha ha ha

Ale kde samopalmi. Daju nam vsetkym cip pod kozu a vypnu nas.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #374 kedy: 21. Október , 2011, 16:57:23 »

Ale kde samopalmi. Daju nam vsetkym cip pod kozu a vypnu nas.
To mi zas 55 rocny sused minule hovoril pri vytahu.  ha ha ha
Zaznamenané

Strán: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 23 otázok.