Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 22:07:14
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259686 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #375 kedy: 21. Október , 2011, 16:57:30 »

Ale kde samopalmi. Daju nam vsetkym cip pod kozu a vypnu nas.
Mňa budú musieť samopalom, ja si čip nedovolím dať.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #376 kedy: 21. Október , 2011, 17:04:12 »

samopalmi budú nastrieľavať čipy
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #377 kedy: 21. Október , 2011, 17:11:19 »

V podstate sa zhodujeme a chapem ta, len zas tu "rucnu pracu", co si tu dal je trosku iny sudok, nez ktoru myslim ja. Ale OK, beriem.
ta rucna praca je o tom, ze dneska naozaj vela ludi ma problem, ak si ma natiahnut stare handry a zajebat sa. osobne mi je z toho nagrc, sam tvrdim to, co sa volakedy bralo ako samozrejmost, ze spravny chlap sa ma vediet uzivit rukami. mne napriklad vsetci okolo hovoria furt "a kedy uz si kupis nove auto?" a ja furt nechapem, preco by som mal, ked to stare mi este jazdi a ked aj nie, tak to opravim za facku za pomoci rad kamosov z volvofora. a este sa aj nieco o motoroch naucim. proste som vychovany k nejakym hodnotam a plytvanie je mi proti srsti, za co jednoznacne nakup noveho auta kazdych 5 rokov povazujem. a to je len jeden priklad.

to ako sa dnes plytva a celkovo jebe na hodnoty, to by bola debata na dalsich 25 stran, nic by sme nevyriesili a stale by sa este nasli aj tu ludia, ktori by sa hadali, ze to nie preto je europa dnes v pici. a pre mna je jedna vec plakat, ze ludia su nenazrani a bez ucty k hodnotam a druha vec divat sa na to realisticky, ze asi to nezmenime, tak treba hladat nejaky schodny sposob, ako takito ludia mozu zit.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #378 kedy: 21. Október , 2011, 17:13:17 »

ta rucna praca je o tom, ze dneska naozaj vela ludi ma problem, ak si ma natiahnut stare handry a zajebat sa. osobne mi je z toho nagrc, sam tvrdim to, co sa volakedy bralo ako samozrejmost, ze spravny chlap sa ma vediet uzivit rukami. mne napriklad vsetci okolo hovoria furt "a kedy uz si kupis nove auto?" a ja furt nechapem, preco by som mal, ked to stare mi este jazdi a ked aj nie, tak to opravim za facku za pomoci rad kamosov z volvofora. a este sa aj nieco o motoroch naucim. proste som vychovany k nejakym hodnotam a plytvanie je mi proti srsti, za co jednoznacne nakup noveho auta kazdych 5 rokov povazujem. a to je len jeden priklad.

to ako sa dnes plytva a celkovo jebe na hodnoty, to by bola debata na dalsich 25 stran, nic by sme nevyriesili a stale by sa este nasli aj tu ludia, ktori by sa hadali, ze to nie preto je europa dnes v pici. a pre mna je jedna vec plakat, ze ludia su nenazrani a bez ucty k hodnotam a druha vec divat sa na to realisticky, ze asi to nezmenime, tak treba hladat nejaky schodny sposob, ako takito ludia mozu zit.
+1 Tak to sme si velmi podobni, co sa tyka tej vychovy k hodnotam. :)
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #379 kedy: 21. Október , 2011, 17:23:34 »

+1 Tak to sme si velmi podobni, co sa tyka tej vychovy k hodnotam. :)

+1000 Kua aj ja! Ziadna ucta k hodnote casu, len ho tu plytvam na fore  Na zdravie!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #380 kedy: 21. Október , 2011, 17:27:53 »

Ja mam prestavocku + nabeh na zapal sliach, tak sa setrim...  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #381 kedy: 21. Október , 2011, 18:51:19 »

kedze dve prezumpcie, na ktorych si postavil tento zaver, su uplne nespravne, je aj zaver uplne nespravny.

som opačného názoru... Žmurk

Citácia
S týmto nemôžem súhlasiť, proste ukáž mi počítač, ktorý napíše programy pre ostatné zariadenia, ukáž mi sieť, ktorá je 100 percentne bezúdržbová a vie sa o seba postarať. Už len keď sa ti fyzicky oddrbe router niekde, lebo do budovi šľahol blesk tam potrebuješ človeka, potom zistíš, že aha ten nový vlastne nie je nakonfigurovaný z krabice ako ten starý. A tak dál, je to síce pekná predstava, ale je to niečo ako vymyslieť perpetum mobile tá tvoja vízia

Zas nikto netvrdí, že to tak bude so všetkým v celom rozsahu, ale osobne si myslím, že prevažná väčšina zamestnaní sa zaizuje.. Samozrejme, vždy budú potrební nejakí ľudia na určité typy prác, aj na to, čo hovoríš, ale ten počet sa bude vo veľkom zmenšovať. Čím ďalej viac takýchto vecí sa programuje tak, aby si tú chybu dokázalo nájsť a opraviť samo. Je pravda, že sme stále len v začiatkoch, ale musíš uznať, že technologický vývoj ide rapídne dopredu..  Popiskujem si

PS: Zena mi tu spomina, ze v casti petrzalskeho ghetta pod menom M Klub kedysi pomahala tamjsim mladym fetakom aj s nejakym Petom Luhom, aby nasli zalubu v hudobnych nastrojoch  Na zdravie!

no vidíš, Slovensko je malé.. Pozdravuj, aj keď neviem teraz, o koho sa jedná. :) Bohužiaľ dobré veci sa rušia - keď z takmer žiadneho rozpočtu dokázali robiť veľa dobrých aktivít pre veľa ľudí a ostávajú štedro dotované organizácie, ktoré nerobia skoro nič, ale hlavne, že sa o nich veľa rozpráva v médiach..

Citácia
myslim, ze v tejto diskusii nikto netvrdil ze smetiar alebo pekar je zbytocny clovek
obávam sa, že väčšina úkonov potrebná na upečenie chleba je plne zaizovateľná. Tiež sú mi sympatické drobné pekárničky a vážim si prácu pekárov, ale technika dosť smeruje k tomu, že toto povolanie asi časom zanikne..  Popiskujem si

Citácia
Dnesni mladi ludia si v buducnosti nebudu vediet navarit, nebudu si vediet prisit gombik, nehovorim o vychove deti, atd... ale budu vediet pracovat s PC

presne. A možno ani to nie..  :)  Väčšina ľudí neovláda ani malú násobilku, ako to sledujem okolo seba.. Žmurk

Citácia
podla mna najhorsie su spekulacie, ktore ani nie su sluzbou, ani netvoria hodnoty, len kdesi nageneruju peniaze

asi tak. Ale k tomu by som započítal aj všetky zamestnania, ktoré sú umelo vytvorené, nafúknuté a veľmi "potrebné"..  Napr v odvetviach ako - bankovníctvo, poisťovne, administratíva, politika, armáda, farmaceutický priemysel, reklama, šport, ale aj v umení je toho dosť..  Obrovské mašinérie na požieranie peňazí, kde platia ľudí za žiadne vytváranie hodnôt..
« Posledná zmena: 21. Október , 2011, 18:52:56 od Pitu » Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #382 kedy: 21. Október , 2011, 23:03:27 »

Jako ja neviem, tie vase teorie su pekne a vysperkovane, ale mna osobne nazaujimaju moje vnucence, proste ked 20% ludi nema robotu a ti co maju su na hranici chudoby tak asi to neni dobre ne? Tie traktaty o trhu mi pripadaju presne tak isto ako ked na neviem ktorom zjazde hovoril pan predak "A budeme se mit lepe a lepe a lepe..." parada.... ked nie vy, tak iste vase deti, a ked nie ony tak potom niekto iny  Na zdravie! Mna osobne velmi ani nezaujima ci planeta vybuchne o 100 rokov lebo uz tu nebudem. A zaujima ma ci neni na statky teraz. Jeden cas uz zacinalo byt na Slovensku ako tak dobre, ale potom sa to dojebalo a mam pocit, ze sa to odraza vsade. Co tym ale chcem povedat je, ze ked niekto povie ako to je, tak niekto mu uz vklada do ust kokotiny o znarodnovani a janosikovi, uplne zbytocne, to je tak tazke priznat, ze daco nefunguje, ked s ludmi zametaju jak so spinou za 300 eur? Ja som ok, mam kde byvat, aj budem mat stale kde byvat a mam celkom ok zivotny standard, napr. aj teraz som pijany v bare a vypisujem si svoje kktiny, ale na rozdiel od niekoho to asi vnimam inak lebo cim viac sa problemy prehlbuju tym vacsia sanca je, ze sa to coskoro moze zacat tykat mna a celkom realne ma zaujima zivotna uroven pracujucich ludi, lebo casom od nej moze byt zavisly aj moj prijem ak budem zavisly od ich kupischopnosti. Cloveka to celkom jebe, ked kus vyjde medzi ludi a vnima okolie. Naco napr. kok*ti stale drzia ten system dotacii ked ludia pokoncia vysky a robia na stavbe  Bavím sa skvele prisambohu poznam takych  Bavím sa skvele Ale to som uz odbocil v ramci svojho promile. Precital som si vsetky reakcie, fajna debata
« Posledná zmena: 21. Október , 2011, 23:05:31 od Pablo Woozy » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #383 kedy: 21. Október , 2011, 23:10:00 »

obávam sa, že väčšina úkonov potrebná na upečenie chleba je plne zaizovateľná. Tiež sú mi sympatické drobné pekárničky a vážim si prácu pekárov, ale technika dosť smeruje k tomu, že toto povolanie asi časom zanikne..  Popiskujem si

Nesuhlasim. Ja tu mam presne rovnaku analogiu ako s dobrou hudbou za ktoru som ochotny zaplatit, tak aj chodim do Jednoty len a len kvoli chlebu, co tam stoji 1.30 EUR z pekarne Gros, ale je neporovnatelne chutnejsi ako z Kauflandu alebo Tesca. A nie som v tom sam.

ale mna osobne nazaujimaju moje vnucence

Tak to si dodrbal. Sestra s deckom ma rovnaky nazor?  Nezahrávaj sa
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
yeah
Hosť
« Odpoveď #384 kedy: 21. Október , 2011, 23:39:05 »

Tak to si dodrbal. Sestra s deckom ma rovnaky nazor?  Nezahrávaj sa
Opytam sa jej castou z akcie, nechce sa mi ju hladat pri bare  Bavím sa skvele

Dobre a vazne. Jasne, ze z nejakych empaticko/filantropickych pricin ma to kvazi "trapi", ale - really... ok, tak vnucence ok, to mozno este budem zit, ked Boh da  Bavím sa skvele Chcem ale povedat, ze rob to co vies, tam kde si s tym co mas... to je moje motto. Ony sa budu borit so svojimi problemami a vobec nenarazam nato, ze sa mame zadlzit alebo co. Len sa obavam, ze tie chujoviny o nasich detoch je fals, cakanie na godota. Pan Godot dnes nepride. A nemozem si pomoct, ale ked som pocul Dzurindu rozpravat pri schvalovani eurovalo o nasich detoch /Sulin to tiez pouzil ale aspon v suvislosti s nezadlzovanim co je logicke/ tak ma  ?§!.

Inak este jeden vtip na napadol  Bavím sa skvele Mama preco mame kazdy den vcerajsie rozky? No proste tak to je, nepytaj sa preco... Ale mama a kedy uz budeme mat dnesne rozky? Zajtra.
Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #385 kedy: 22. Október , 2011, 09:01:06 »

vidim, ze koncert sa vydaril  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #386 kedy: 22. Október , 2011, 11:26:25 »

Nesuhlasim. Ja tu mam presne rovnaku analogiu ako s dobrou hudbou za ktoru som ochotny zaplatit, tak aj chodim do Jednoty len a len kvoli chlebu, co tam stoji 1.30 EUR z pekarne Gros, ale je neporovnatelne chutnejsi ako z Kauflandu alebo Tesca. A nie som v tom sam.

ja s týmto s tebou súhlasím, radšej si dám dobrý chleba z malej pekárne, aj som to písal.

Ale aký je problém zaizovať výrobu tak, aby sa vyrábal dobrý chleba??  To, že v Tescu alebo Kauflande ojebávajú na surovinách a v malej pekárni zatiaľ nie, s tým nemá nič spoločné.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #387 kedy: 22. Október , 2011, 11:29:31 »

Pitu, to je chlieb. Nie chleba.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #388 kedy: 22. Október , 2011, 11:36:03 »

Pitu, to je chlieb. Nie chleba.

ja viem, ber to ako slang..  Žmurk
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #389 kedy: 22. Október , 2011, 11:44:20 »

ja s týmto s tebou súhlasím, radšej si dám dobrý chleba z malej pekárne, aj som to písal.

Ale aký je problém zaizovať výrobu tak, aby sa vyrábal dobrý chleba??  To, že v Tescu alebo Kauflande ojebávajú na surovinách a v malej pekárni zatiaľ nie, s tým nemá nič spoločné.
asi ten, ze plne zaizovanie by si vyzadovalo velmi vysoke vstupne naklady, co by sa muselo odrazit aj do vyssej ceny chleba. avsak ludi, ktori su ochotni si kupovat takyto drahy, lepsi chlieb nie je az tak vela a preto by sa to zrejme neoplatilo a oplati sa to robit viac v malom.
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.