Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 17:30:32
Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259670 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #390 kedy: 22. Október , 2011, 12:03:13 »

asi ten, ze plne zaizovanie by si vyzadovalo velmi vysoke vstupne naklady, co by sa muselo odrazit aj do vyssej ceny chleba. avsak ludi, ktori su ochotni si kupovat takyto drahy, lepsi chlieb nie je az tak vela a preto by sa to zrejme neoplatilo a oplati sa to robit viac v malom.

myslím si opak..
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #391 kedy: 22. Október , 2011, 12:09:18 »

Kazdy ma ine kriteria a chuti mu ine. Vsak to je prave zaklad, ze stale sa najde niekto, kto to robi lepsie nez je ustalena norma a kazdemu vyhovies inym. Kvalita potravin vseobecne upadla, snaha tlacit ceny co najnizsie degraduje pouzite suroviny a kvalitu, napr. onehdá spominane masove vyrobky.
« Posledná zmena: 22. Október , 2011, 12:09:47 od Pablo Woozy » Zaznamenané
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #392 kedy: 22. Október , 2011, 12:25:57 »

mas bod za pouzitie slovka onehdá  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #393 kedy: 22. Október , 2011, 13:11:25 »

mas bod za pouzitie slovka onehdá  Bavím sa skvele
čo to znamená?
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #394 kedy: 22. Október , 2011, 13:45:02 »

čo to znamená?
ja tomu rozumiem ako "nedavno"
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #395 kedy: 22. Október , 2011, 14:09:58 »

myslím si opak..

mysliet si to sice mozes, ale realita je ina. keby to bolo naopak tak mas ovela viac malych pekarniciek a ludia tam nakupuju. to ze sa to pomaly obracia a stupa dopyt aj po niecom inom ako bevite z tesca je fakt, ale vacsina ktorej to staci stale prevazuje. ponuka/dopyt nepusti. a zdaleka to neplati len o chlebe, ale to tu uz zaznelo mnoho krat.
Zaznamenané

o-yep sro
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #396 kedy: 22. Október , 2011, 14:25:24 »

mysliet si to sice mozes, ale realita je ina. keby to bolo naopak tak mas ovela viac malych pekarniciek a ludia tam nakupuju. to ze sa to pomaly obracia a stupa dopyt aj po niecom inom ako bevite z tesca je fakt, ale vacsina ktorej to staci stale prevazuje. ponuka/dopyt nepusti. a zdaleka to neplati len o chlebe, ale to tu uz zaznelo mnoho krat.

reagoval som na iné, že je všetko plne zaizovateľné bez obrovských vstupných nákladov a keby sa neojebávalo pri výrobe za účelom čo najväčšieho zisku, tak by tie produkty mohli byť oveľa oveľa kvalitnejšie..
Preto stále ešte ako tak vyžijú niektoré menšie pekárničky, lebo ponúkajú väčšiu kvalitu.

Keby ľudia mali peniaze na kúpu kvalitného jedla, tak:
1/ dali by prednosť iba kvalitným menším pekárňam, tým pádom by ich bolo viac
alebo 2/ museli by veľkoreťazce zvýšiť kvalitu a tým pádom by bolo jedno, kde sa nakupuje..
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #397 kedy: 22. Október , 2011, 14:39:32 »

keby sa neojebávalo pri výrobe za účelom čo najväčšieho zisku, tak by tie produkty mohli byť oveľa oveľa kvalitnejšie..

este si chcem zaokruhlit prispevky na 350 Bavím sa skvele
ale ne, k jednej veci sa iba vyjadrim..

ohladom toho ojebavania..to mi nepride velmi fer napisat to takto, cielom kazdej firmy je max. zisk a robi to aj ta co pecie kvalitny chlieb, aj ta co pecie nekvalitny, takze z tohto pohladu ojebavaju obe rovnako.

je na spotrebitelovi ze si taky shitny chlieb kupi, snad neni dementny zeby si ho kupoval kebyze nechcel. a firma si spocitala ze ked vyrobi lacny chlieb no tak jej to prinesie max. zisk. to je vsetko :)
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #398 kedy: 22. Október , 2011, 14:47:07 »

este si chcem zaokruhlit prispevky na 350 Bavím sa skvele
ale ne, k jednej veci sa iba vyjadrim..

ohladom toho ojebavania..to mi nepride velmi fer napisat to takto, cielom kazdej firmy je max. zisk a robi to aj ta co pecie kvalitny chlieb, aj ta co pecie nekvalitny, takze z tohto pohladu ojebavaju obe rovnako.

je na spotrebitelovi ze si taky shitny chlieb kupi, snad neni dementny zeby si ho kupoval kebyze nechcel. a firma si spocitala ze ked vyrobi lacny chlieb no tak jej to prinesie max. zisk. to je vsetko :)

to je pravda. Preto si myslím, že tento systém je postavený na hlavu..   :)
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #399 kedy: 22. Október , 2011, 14:51:32 »

mne sa to zda nahodou velmi korektne a fer.

ale samozrejme ak vyrobca nieco uda na etikete a potom to nedodrzi, tak to uz ojebavanie je..
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #400 kedy: 22. Október , 2011, 15:12:07 »

Ale aký je problém zaizovať výrobu tak, aby sa vyrábal dobrý chleba??  To, že v Tescu alebo Kauflande ojebávajú na surovinách a v malej pekárni zatiaľ nie, s tým nemá nič spoločné.

Opat analogia s gitaristom.  Ja som čert..

To co ty zahras, zahra hocijake Casio za 100 EUR a aj 100x rychlejsie, len tam bude chybat clovecina = stroj da to iste, ale bude tomu chybat nieco. Rovnako aj pri chlebe je strasne vela vstupov, co stroj neovplyvni a ja by som ich zhrnul do slova "ochutnavanie". Preco v restauraciach nie su na vsetko stroje? Naco nam je Zidek, Polhreich? Ved robia tie iste recepty z knizky ako by aj ten stroj robil  Zdravíčko
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #401 kedy: 22. Október , 2011, 16:08:24 »

pitu, mas dost utopicku predstavu o aizacii. mozes si mat svoj nazor, akurat potom sa zmier s tym, ze si si osvojil nazor mylny. aizacia funguje tam, kde sa robi monotonna cinnost. stroj ti nikdy, fakt nikdy nebude robit ad hoc spontanne rozhodnutia. vsade, kde mas aizaciu, mas pravidlo, ktore dlho dlho overoval zivy clovek a az potom to slo aizovat. to je prva vec.

druha vec je, ze kym vyvinut sustavu, ktora naprikald nahradi retazec "nakupim, strcim do chladnicky, vytiahnem z chladnicky, nez expiruje, slahnem na panvicu, oprazim, podam casnikovi, casnik s usmevom prinesie", by stalo neskutocne prachy, zaplatit na to dvoch ludi, ktori to budu robit, bude aj v dlhodobom horizonte (kludne 50-100 rokov) stale lacnejsie.

tretia vec je, a znovu iba musim povedat, ze si utopista, kukni sa na windows7 a porovnaj s windows95. pocitujes ty ako uzivatel, co sedi na riti pred tym compom nejaky objektivny technologicky skok? lebo ja uprimne musim povedat, ze nie. technologia pouzita napriklad v motorizacii aut dnes nie je nejak diametralne odlisna od tej pred 30 rokmi, akurat sa tam pichol k vyrobe aj k prevadzke nejaky jednoucelovy comp, ktory umoznuje vacsi detail. to je pointa toho vyvoja. nebudu sa aizovat tie veci, co sa dnes robia, ale sa budu detailizovat. lebo tie compy ti umoznia pracovat so stale viac a viac informaciami do vacsieho detailu.

takze sa kludne zobud a zabudni na to, ze niekedy v zivote ty alebo tvoje deti uvidite plne aicku pekaren a svet bez pekara.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #402 kedy: 22. Október , 2011, 19:26:59 »

pitu, mas dost utopicku predstavu o aizacii. mozes si mat svoj nazor, akurat potom sa zmier s tym, ze si si osvojil nazor mylny. aizacia funguje tam, kde sa robi monotonna cinnost. stroj ti nikdy, fakt nikdy nebude robit ad hoc spontanne rozhodnutia. vsade, kde mas aizaciu, mas pravidlo, ktore dlho dlho overoval zivy clovek a az potom to slo aizovat. to je prva vec.

druha vec je, ze kym vyvinut sustavu, ktora naprikald nahradi retazec "nakupim, strcim do chladnicky, vytiahnem z chladnicky, nez expiruje, slahnem na panvicu, oprazim, podam casnikovi, casnik s usmevom prinesie", by stalo neskutocne prachy, zaplatit na to dvoch ludi, ktori to budu robit, bude aj v dlhodobom horizonte (kludne 50-100 rokov) stale lacnejsie.

tretia vec je, a znovu iba musim povedat, ze si utopista, kukni sa na windows7 a porovnaj s windows95. pocitujes ty ako uzivatel, co sedi na riti pred tym compom nejaky objektivny technologicky skok? lebo ja uprimne musim povedat, ze nie. technologia pouzita napriklad v motorizacii aut dnes nie je nejak diametralne odlisna od tej pred 30 rokmi, akurat sa tam pichol k vyrobe aj k prevadzke nejaky jednoucelovy comp, ktory umoznuje vacsi detail. to je pointa toho vyvoja. nebudu sa aizovat tie veci, co sa dnes robia, ale sa budu detailizovat. lebo tie compy ti umoznia pracovat so stale viac a viac informaciami do vacsieho detailu.

takze sa kludne zobud a zabudni na to, ze niekedy v zivote ty alebo tvoje deti uvidite plne aicku pekaren a svet bez pekara.

len o pekáreň samozrejme vôbec nešlo, ale je veselé, ako ste sa niečoho chytili a snažíte sa môj príklad na nej za každú cenu vyvracať..  zlatí ste..  :)
Ako pozorujem, ide to pomaly týmto smerom vo väčšine remeselných odvetví.

Analógia s gitaristom je ok a ja dúfam, že tí kreatívni ľudia zo všetkých odborov v nejakej utopickej následnej spoločnosti budú môcť svoje umenie predvádzať ďalej bez toho, aby sa obávali, že nebudú mať čo do huby..  Zdravíčko
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #403 kedy: 23. Október , 2011, 00:12:18 »

len o pekáreň samozrejme vôbec nešlo, ale je veselé, ako ste sa niečoho chytili a snažíte sa môj príklad na nej za každú cenu vyvracať..  zlatí ste..  :)
ide o to, ze vo fabrike na Fordy maka dnes ovela viacej vselibarsjakych ludi, nielen robotnikov, nez tomu bolo vtedy, ked stary Henry zavadzal pasovu vyrobu. aj keby si to prepocital na jedno vyrobene auto. tam mas tvoju aizaciu a znizovanie poctov zucastnenych ludi. keby to bolo, ako si napisal, to cislo by sa malo znizit.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #404 kedy: 31. Január , 2012, 17:29:07 »

po Voxe dalsia rana od mata  Fuuha zíram

Zaznamenané

Strán: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.