Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 11:25:49
Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259733 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #570 kedy: 05. Február , 2012, 16:15:10 »

....niekto to strategicky nezvládol, myslel si že tým potopí politického súpera a bude po paráde takto pred voľbami, ale zrejme nečakal pretriasanie viac do hĺbky....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #571 kedy: 06. Február , 2012, 14:15:07 »

hm...tajna sluzba musela dostat na odpocuvanie suhlas sudcu, takze SIS mozme sice  z isteho uhla pohladu vnimat ako stat v state (ale to asi kazdu tajnu sluzbu), ale ak ide o odpocuvanie, tak to vyzera tak, ze bolo legalne. Otazka je, ci prepisy zodpovedaju tomu, co bolo odpocute...
K mitingom tolko: su to ludia roznych nalad a politickeho rpesvedcenia...organizatori pravdepodobne nemaju politicke skusenosti, ale vcelku sa pohli ludia, ktori doteraz len mlcali -  a postavit sa za nejaku protikorupcnu myslienku ma svoj zmysel. V Europe sme za narod, ktory si necha skakat po hlave...mozno to tymto pohybom trochu zmenime.
Nesuhlasim s nasilim, mozno to patri k akejsi sucasnej mentalnej vybave...neviem, ale zas vsade, kde sa nieco deje sa pripletie nejaky ten zivel, mozno prave naschval, aby cely pohyb znehodnotili.
Tiez si myslim, ze ak je toto v tych prepisoch aspon ramcovo pravda, tak je zle a treba to zmenit. Ja osobne vnimam, ze ak uz pride na to, ze clovek musi celit nepravu, tak sa nic nedeje...zda sa, ze v prave su len urciti ludia.... Napr. ak by o mne niekto siril nejake nepravdy a branil by som sa sudnou cestou, silne pochybujem, ze by nejaky sud hned skocil a za niekolko hodin vydal opatrenie...to len ziram... Treba zmenit spustru veci, na ktore sa v tejto republike serie...napriklad ked mi pred rokmi ukradli z dvora a sopky bicykel, tak sa ma policajti pytali, ci musel pachatel prekonat nejaku zabranu ( u MNA NA MOJOM DVORE Si píš!!!!)...nevedel som, ci sa mam smiat alebo plakat. Oni idu posudzovat, ci na cudzom sukromnom pozemku musel pachatel prekonat nasilim zabranu. Toto je chore...nase zakony priamo podporuju zlodejov...a to je len drobny priklad toho, akym smerom sa uberalo nase zakonodarstvo po  roku 1989.... Je strasne vela deformacii, ktore treba napravit a snad sa ludia naucia na to poukazovat tak, aby sa ti nasi slavni politici konecne zobudili. Toto je v kazdom pripade pozitivny signal (sice este asi nevykrystalizovany), ale snad sa to zlepsi.
Zaznamenané
motorman
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #572 kedy: 06. Február , 2012, 16:51:32 »

nasi poclitici sa nezobudia nikdy lebo cely stystem je postaveny na zisku a moci, kazdy politik ma za ciel ziskat co njviac pocas svojej kariery a nie pracovat na zmenach v pravnom systeme ktore by zvyhodnili niekoho ineho ako jeho sameho a jeho miliardarov sponzorov
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #573 kedy: 06. Február , 2012, 18:39:25 »

Nesuhlasim s nasilim, mozno to patri k akejsi sucasnej mentalnej vybave...neviem, ale zas vsade, kde sa nieco deje sa pripletie nejaky ten zivel, mozno prave naschval, aby cely pohyb znehodnotili.
Mne to pripada tak, ze u nas sme stale "svatejsi nez farar" (tak sa zvykne ludovo u nas hovorit fanatikom) a v prenesenom vyzname demokratickejsi nez samotna demokracia atd. atd.

Vsade vo vyspelej Europe sa pri protestoch nevyhnu nasilonostiam (a to su teda skutocne nasilnosti, neze sa ideme posrat pre 3 kocky z dlazby) ci uz francuzko, anglicko, spanielsko...

Vdaka takemu mindsetu sme furt zabrzdeni a pozadu (teraz nehovorim o protestoch a nasili). Raz som cital jedno pekne prirovnanie na nasu poziciu v EU a integrovania do zapadneho spolocenstva (v suvislosti s krizou a narastajucou zadlzenostou). Tu najlepsiu a najhonosnejsiu party kedy sa mastili pupky sme preckali niekde v ustrani za zeleznou oponou a teraz ked treba vystaveny ucet zaplatit sme dosli a postavili sa priamo zoci voci casnikovi s otvorenou kasou.

Ale nie to som chcel, skratka k tej posratosti a az utlocitnemu dodrziavaniu pravidiel... existuje krasny slovensky frazeologizmus: poturcenec horsi turka
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #574 kedy: 06. Február , 2012, 21:39:44 »

Vsade vo vyspelej Europe sa pri protestoch nevyhnu nasilonostiam (a to su teda skutocne nasilnosti, neze sa ideme posrat pre 3 kocky z dlazby) ci uz francuzko, anglicko, spanielsko...

Nezabudaj na to, ze vacsina tych ludi su pristahovalci, ktori su nespokojni a nevedia sa prisposobit. V Anglicku si tiez za to mozu sami, pretoze tie anarchie mladych su povacsine zapricenene vychovou, resp. absolutnym liberalizmom. Kdesi v tyzdni o tom bol vynikajuci clanok od jednej sociologicky z oxfordu.

S tou EU suhlasim atd. ale stale mam pocit, ze to beres strasne povrchne kvoli tomu co pises. Proste ak nevychadzas z toho, ze revolucia zmeni system na iny ako kapitalizmus tak tie protesty nemozu zostat apoliticke. Neexistuje. Ten dav nikdy nebude taky aby podpalil parlament a aj keby. To by bola katastrofa, len davova psychoza. Ak ten dav chce uspiet, tie protesty nadobudnut vaznosti, nie len vysmesne carbanice shootyho a poditulky s detmi, tak sa musi najst politicky partner, ktory bude pouzity ako prostrednik a svojim vplyvom dokaze dat veci do pohybu. Bez toho sa na to zabudne. Ostatne hlavne zo strany organizatorov je velmi utopicke. Zijeme v kapitalizme, v ere lobingu a financnych skupin. Bud budeme aj my lobovat alebo sa zas s tym kazdy uzmieri a opica zostana len ako dalsia kauzu medzi nastenkovym tendrom, privatizaciou, emisiami atd.

Tak ako by som nesiel na kortesacky smeru alebo sdku, nepojdem uz viac na ten protest, lebo s tou ich strategiou, politikou (zatial) vobec nesuhlasim. Pride mi az kontraproduktivna.
« Posledná zmena: 06. Február , 2012, 21:50:04 od kubo63 » Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #575 kedy: 06. Február , 2012, 23:03:55 »

Nezabudaj na to, ze vacsina tych ludi su pristahovalci, ktori su nespokojni a nevedia sa prisposobit. V Anglicku si tiez za to mozu sami, pretoze tie anarchie mladych su povacsine zapricenene vychovou, resp. absolutnym liberalizmom. Kdesi v tyzdni o tom bol vynikajuci clanok od jednej sociologicky z oxfordu.

S tou EU suhlasim atd. ale stale mam pocit, ze to beres strasne povrchne kvoli tomu co pises. Proste ak nevychadzas z toho, ze revolucia zmeni system na iny ako kapitalizmus tak tie protesty nemozu zostat apoliticke. Neexistuje. Ten dav nikdy nebude taky aby podpalil parlament a aj keby. To by bola katastrofa, len davova psychoza. Ak ten dav chce uspiet, tie protesty nadobudnut vaznosti, nie len vysmesne carbanice shootyho a poditulky s detmi, tak sa musi najst politicky partner, ktory bude pouzity ako prostrednik a svojim vplyvom dokaze dat veci do pohybu. Bez toho sa na to zabudne. Ostatne hlavne zo strany organizatorov je velmi utopicke. Zijeme v kapitalizme, v ere lobingu a financnych skupin. Bud budeme aj my lobovat alebo sa zas s tym kazdy uzmieri a opica zostana len ako dalsia kauzu medzi nastenkovym tendrom, privatizaciou, emisiami atd.

Tak ako by som nesiel na kortesacky smeru alebo sdku, nepojdem uz viac na ten protest, lebo s tou ich strategiou, politikou (zatial) vobec nesuhlasim. Pride mi az kontraproduktivna.
No hej, lenze prave tu dynamiku zmien a ich chronologiu tazko odhadnut a preto som skor zastanca spustenia spontanneho impulzu ktory ma aspon nejaku sancu posunut tu energiu dalej a mozu vyvstat nejake kompetentnejsie riesenia, ako pasivne kritizovat zucastnenych s tym, ze nevedia co chcu. Vedeli co nechcu, to na prvu lastovicku staci. Ak to pojde do zabudnutia fajn, nech... Nejakeho zhorsenia situacie sa neobavam, netreba to brat vazne, my niesme schopni dotahovat veci do dosledkov, aj ta nezna revolucia uz z nasej strany v kontexte globalnych politickych zmien az taka revolucna nebola si treba povedat.
Zaznamenané
FunkyMonk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


« Odpoveď #576 kedy: 06. Február , 2012, 23:34:03 »

Boze moj, ten matovic to je riadny saso  Fuuha zíram
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #577 kedy: 06. Február , 2012, 23:45:09 »

aj ta nezna revolucia uz z nasej strany v kontexte globalnych politickych zmien az taka revolucna nebola si treba povedat.

Do tychto vod moc nechcem zachadzat, ale dajme tomu, ze mas z velkej casti pravdu.  Na zdravie!

Boze moj, ten matovic to je riadny saso  Fuuha zíram

...Cigi to vobec neodhadol. Asi si neuvedomil, ze ti ludia nie su jeho obycajni. Vsetci maju uz cosi odzite, maju aj troska ine ego a rozumiem, ze ten detektor sa ich dotkol. Vobec by som to nebral z toho pohladu ze sa boja ale proste naco ? Preco by to taky Mojzis robil ? On sa na tej kandidatke vyskytol nejakou divnou nahodou, este je aj 1 a potom mu povedia ze ma skocit aj na detektor. Tak sa na to vyseru a Cigi uz o parlamente dosnival.
« Posledná zmena: 06. Február , 2012, 23:50:08 od kubo63 » Zaznamenané
FunkyMonk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


« Odpoveď #578 kedy: 06. Február , 2012, 23:57:01 »

Mna len fascinuje ten sposob robenia politiky: Najprv si naberem ludi na kandidatku, potom sa rozplacem pred novinarmi ako som na nich pysny, potom sa s nimi nedohodnem, ale verejne vyhlasim, ze by mali ist na detektor lzi a potom sa tvarim ako keby som ich usvedcil z korupcie.  ha ha ha Formalna logika zas raz dostala ranu.

Inac trosku konspiracne, ja si myslim, ze sa ich mozno takto chce zbavit a nabrat hlasy na tej antigorilej vlne, lebo je mozne, ze kopa ludi mu zacne zrat tieto reci o detektoroch lzi. Ach boze, toto su tie nase elity. 150 vyvolenych v NR SR.
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #579 kedy: 07. Február , 2012, 00:25:57 »

...Cigi to vobec neodhadol. Asi si neuvedomil, ze ti ludia nie su jeho obycajni. Vsetci maju uz cosi odzite, maju aj troska ine ego a rozumiem, ze ten detektor sa ich dotkol. Vobec by som to nebral z toho pohladu ze sa boja ale proste naco ? Preco by to taky Mojzis robil ? On sa na tej kandidatke vyskytol nejakou divnou nahodou, este je aj 1 a potom mu povedia ze ma skocit aj na detektor. Tak sa na to vyseru a Cigi uz o parlamente dosnival.

podla mna sa zas skor strapnili ti co ten detektor tak kategoricky odmietli, a je uplne jasne preco  Bavím sa skvele netreba si robit iluzie o politikoch co sedeli v parlamente niekolko sezon Bavím sa skvele a mojzis si aspon mohol umyt vlasy ked uz sa jebal pred kameru  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
FunkyMonk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


« Odpoveď #580 kedy: 07. Február , 2012, 00:33:11 »

Ja neviem, mne to fakt pride ponizujuce. Najprv sa s niekym hras na partnerov, hovoris mu ze mu doverujes a potom ho chces posadit na detektor lzi. Mala paralela: Tyzden pred svadbou povedz snubenke, ze ju milujes a doverujes jej, ale co keby zasla na detektor lzi, ze ci nahodou nemala sex s niekym inym - rovno prajem vela stastia.  Žmurk A potom ked odmietne, tak pred vsetkymi nenapadne naznacuj, ze aj tak bola kua.

Dovera je dovera, a byt v jednom zoskupeni s clovekom, co takto meni nazory(ktore aj tak za moc nestoja), stastie pre dotycnych, ze sa matovic pripomenul. Ten chlap aj keby ho zvolili tak v ziadnej koalicii do konca svojho zivota jednoducho nebude - a takto ho ani nezvolia. Mimochodom, to bude fakt nejaky rekord, takto rychlo rozpustit kandidatku.
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #581 kedy: 07. Február , 2012, 01:10:57 »

neviem preco ale ja vazne nemam rad prirovnania, keby som mal snubenicu na urovni zajaca, mikloska alebo palka tak ju rovno poslem uplne inam ako na detektor lzi  Bavím sa skvele (teraz vazne to prirovnanie je uplne mimo predsa len zena co si chcem vziat je uplne nieco ine ako clovek ktoreho som si dal na kandidatku, urcite ju asi musim poznat trochu lepsie)

mozes sa na to pozriet aj z toho druheho pohladu preco by to mal byt pre nich taky problem? uchadzaju sa o jednu z najvyssich verejnych funkcii, maju byt plateni z dani,mali by to byt bezuhonni ludia ale nie oni su priliz hrdi ist na detektor lzi. druhy krok je uz len odmietnut odpovedat na nejake otazky napr novinavov ako tu uz ma par znamych tvar vo zvyku  Bavím sa skvele

ja osobne si myslim ze maju za usami tolko ze by nepresli ani omylom a nie ze by nepresli kvoli moznej chybe  Bavím sa skvele vsak uz pri tej tlacovke vyzerali ze sa toho boja jak zid kriza

Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #582 kedy: 07. Február , 2012, 04:58:01 »

Ja sa hlavne čudujem Mojžišovi a Bučkovi. V politike doteraz neboli, tak by sa snáď nemali čoho báť...
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
FunkyMonk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


« Odpoveď #583 kedy: 07. Február , 2012, 09:37:26 »

neviem preco ale ja vazne nemam rad prirovnania, keby som mal snubenicu na urovni zajaca, mikloska alebo palka tak ju rovno poslem uplne inam ako na detektor lzi  Bavím sa skvele (teraz vazne to prirovnanie je uplne mimo predsa len zena co si chcem vziat je uplne nieco ine ako clovek ktoreho som si dal na kandidatku, urcite ju asi musim poznat trochu lepsie)

mozes sa na to pozriet aj z toho druheho pohladu preco by to mal byt pre nich taky problem? uchadzaju sa o jednu z najvyssich verejnych funkcii, maju byt plateni z dani,mali by to byt bezuhonni ludia ale nie oni su priliz hrdi ist na detektor lzi. druhy krok je uz len odmietnut odpovedat na nejake otazky napr novinavov ako tu uz ma par znamych tvar vo zvyku  Bavím sa skvele

ja osobne si myslim ze maju za usami tolko ze by nepresli ani omylom a nie ze by nepresli kvoli moznej chybe  Bavím sa skvele vsak uz pri tej tlacovke vyzerali ze sa toho boja jak zid kriza


Ok inak - pozri si toto: http://www.ta3.com/clanok/9121/obycajni-ludia-na-detektor-mraz-stlacil-plyn.html
Vazne nemas pocit z toho matovica ze je to klamar a retard v jednom?

Fakt si predstav ze by 150 ludi malo ist na detektor lzi pri statistickej chybe 10 percent - to znamena 15 zlych vysledkov. 15 znicenych reputacii a zivotov, lebo to je predsa "dokaz".
A preco vybera otazku matovic? Preco sa rovno matovica nespytat na ten uplatok 20 milionov co mu udajne nukali? Alebo ci nekratil dane? Alebo hocico.

Teraz si predstav poziciu toho Palka a Zajaca, on nieco navrhne, oni povedia nie. On nabehne pred novinarov a zopakuje to - co je to za stranu? Ved takto sa politika robit neda a oni to vedia, ak su na jednej kandidatke a nezhodnu sa na niecom vo vnutri tak naco vobec ist spolu do volieb, ked on si robi co chce - normalne im povie, ze bud tam pojdete alebo idete von z kandidatky, a pri Matovicovych naladach im za tyzden zavola, ze by mohli nafotit nejaky sexi kalendar. Este raz ide tam o doveru, a ta je fakt dolezita v politike.

Len mala rekapitulacia Matovicovho posobenia: Hadka s kalinakom, Facka od Belousovovej, Tahanie za kravatu s Rafajom, Udajne mu niekto ponukol 20 milionovy uplatok, co bol potom ze vraj zart, Nosenie nejakeho tepleho manifestu v NR SR, Najprv reve na nejakej tlacovke o najlepsej kandidatke na svete a potom lebo nechce niekto ist na detektor lzi, tak ho usvedcuje z viny. Toto stihnut za rok a pol? Tomu hovorim attention whore. On a Hlina su pre seba ako stvoreni.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #584 kedy: 07. Február , 2012, 10:26:52 »

Este raz ide tam o doveru, a ta je fakt dolezita v politike.
ano, a este aj o cestnost, dobre srdiecko a dobro ludu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.058 sekund, 23 otázok.