Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 17:42:36
Strán: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259673 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yeah
Hosť
« Odpoveď #735 kedy: 28. Február , 2012, 02:06:38 »

vystizne...  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #736 kedy: 28. Február , 2012, 09:36:04 »

To uz od padu vlady vselico citam kade tade, resp. co spominas nizsie pad EU a tak, s tym sa uz polemizuje min. od prevalenia greckej nezodpovednosti. Cele to aj tak vyzera, ze nakoniec to dopadne podla Karpisovho scenaru, ci inych euroskeptickych ekonomov, vid. vyjadrenia nemeckeho ministra.  Zdravíčko
skor som myslel pod katastrofickym scenarom vojnu, nez pad menovej unie, o ktorom som presvedceny, ze je viacmenej nevyhnutny (resp. ze vystupi/bude vystupenych este ovela viac statov, nez len grecko).
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #737 kedy: 28. Február , 2012, 09:44:39 »

skor som myslel pod katastrofickym scenarom vojnu

Pri dnesnej totalnej previazanosti ekonomik a globalizacii je vojna dost nerealna. :) Aspon zatial... Europania su ale ako vieme z historie schopni vselicoho  Bavím sa skvele

Teda samozrejme pokial nemas na mysli nejaky globalny konflikt, tam sa neda moc predvidat.
« Posledná zmena: 28. Február , 2012, 09:50:33 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #738 kedy: 28. Február , 2012, 09:51:53 »

Pri dnesnej totalnej previazanosti ekonomik a globalizacii je vojna dost nerealna. :) Aspon zatial... Europania su ale ako vieme z historie schopni vselicoho  Bavím sa skvele
no ved prave. druhu svetovu tiez nikto nechcel. nemecki generali nechceli utocit na francuzsko, hitler chcel neutralne norskoa spojenectvo s anglickom... a ako to nakoneic dopadlo. cele to bolo predovsetkym dosledkom politickej neschopnosti a iluzii tych, co si mysleli, ze maju v rukach svetove dianie, cim mi to celkom dnesok pripomina.

a ekonomicka previazanost je pakou len dovtedy, kym ekonomika funguje. staci, ze na par miestach skolabuje a uz mas nepokoje s realnou hrozbou obcianskej vojny. do tej sa niekto vacsinou zapoji a uz je ohen na streche. nevravim, ze som tiez toho nazoru, myslim, ze na taketo predikcie stale nie je dost informacii, ale kazdopadne uz to nevyzera zdaleka tak nerealne.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #739 kedy: 28. Február , 2012, 09:57:22 »

no ved prave. druhu svetovu tiez nikto nechcel. nemecki generali nechceli utocit na francuzsko, hitler chcel neutralne norskoa spojenectvo s anglickom... a ako to nakoneic dopadlo. cele to bolo predovsetkym dosledkom politickej neschopnosti a iluzii tych, co si mysleli, ze maju v rukach svetove dianie, cim mi to celkom dnesok pripomina.

a ekonomicka previazanost je pakou len dovtedy, kym ekonomika funguje. staci, ze na par miestach skolabuje a uz mas nepokoje s realnou hrozbou obcianskej vojny. do tej sa niekto vacsinou zapoji a uz je ohen na streche. nevravim, ze som tiez toho nazoru, myslim, ze na taketo predikcie stale nie je dost informacii, ale kazdopadne uz to nevyzera zdaleka tak nerealne.

S tymi Nemcami to bolo zlozitejsie trosku, s vojnou s FR ratali, ale inak uplny suhlas so vsetkym.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #740 kedy: 28. Február , 2012, 10:12:07 »

svetove vojny tiez vyustili v obdobi financnych kriz presne tak.. co ekonomiku fakt nastartovalo bola nova technologia - automobil.. teraz nemame nic take
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #741 kedy: 28. Február , 2012, 11:19:42 »

....uvalenie embarga na iránsku ropu vyhovuje USA, rešpektovaním embarga sme si priškrtili ropu, tým nás cez NATO donútia vstúpiť do konfliktu, nerešpektovaním by sme sa stali možno nespoľahlivým spojencom, Európa by nemala podliehať politickému vplyvu USA, kľudne mohla oponovať, že jadrovú hrozbu nepociťuje tak akútne ako USA a nechápe prečo by sme ďalej nemohli dovážať čierne zlato z Iránu....

....príčinou vojny môžu byť, ako nedostatok tak aj cena strategickej suroviny, ak by konflikt s Iránom vypukol islamofóbia by bola na mieste, nie som proti cudzím kultúram, ale islam vniká do Európy agresívnejšie než ostatné kultúry a svoje opodstatnenie by to v konečnom dôsledku určite aj malo, no takéto tvrdenie môže hraničiť s konšpiračnou teóriou....

....o Rusku si myslím, že ak EU a USA by sa s Ruskom dohodli na takej deľbe ktorá by vyhovovala aj Rusom, tak Rusi by nemali byť rizikom, otázka je či USA tak rozmýšľa....a zase sa musím vrátiť k politickému vplyvu, či skôr nátlaku USA....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #742 kedy: 28. Február , 2012, 13:58:55 »


a riešenie asi takéto
« Posledná zmena: 28. Február , 2012, 15:41:42 od mario bross » Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #743 kedy: 28. Február , 2012, 14:56:05 »

Som zvedavy na Sulikovu reakciu. Cekujte TA3 od tretej.

http://www.sme.sk/c/6278004/sas-podla-kocnera-nepriznala-dar-od-spirka-z-penty.html
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #744 kedy: 28. Február , 2012, 15:22:39 »

nemozem kukat ale som zvedavy. potom to tu zhrn, pls
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #745 kedy: 28. Február , 2012, 15:29:45 »

....po tých kadejakých štebotoch vrabcov je Kočner nedôveryhodný zdroj podľa mňa, jeho bla bla je už len trápny vietor....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #746 kedy: 28. Február , 2012, 15:30:10 »

Pozerám to akurát,ale aby som povedal za seba,už neviem kde je pravda,normálne som z toho zblbnutý Bavím sa skvele.Akurát to čo hovoril,že sme museli odstaviť jednu funkčnú atómku,tak už v roku 1985 bola v nie práve najlepšom stave-jedná sa o V1  Jaslovské Bohunice...Podľa toho ťažko povedať v čom má pravdu...
« Posledná zmena: 28. Február , 2012, 15:30:58 od ff » Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #747 kedy: 28. Február , 2012, 15:32:16 »

nemozem kukat ale som zvedavy. potom to tu zhrn, pls

V podstate vsetko poprel. Nepovedal nic nove, ani nic zasadne. Akurat vyzera dost nasrane a trosku demagogicky stale spomina, ze kazdy obcan SR posle do Grecka 214EUR. Pytali sa ho aj na ten obed v Salzburgu, na to tiez trosku podrazdene povedal, ze on tych 640EUR vie dolozit, naprotiven Fico svoje hodinky za 30 000 nie.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #748 kedy: 28. Február , 2012, 17:03:23 »

Prvu sv vojnu nema vyznam spajat s druhou, aj ked ista navaznost tam samozrejme bola.

Podla mna WW2 je priamym dosledkom WW1, vojnovych reparacii porazenych statov, hlavne Nemecka a podpisanim "nevyhodnych" mierovych zmluv. Treti bod s odstupom casu bol, ze americki vojaci neostali v Europe ako po WW2.

Slovensko z obcoch vojen priam maximalisticky. Velmi slusna kniha na danu temu http://www.veda.sav.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=98:hronsky-m-trianon-vznik-hranic-slovenska-a-problemy-jeho-bezpenosti-1918-1920&catid=6:knizne-novinky&Itemid=10
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #749 kedy: 28. Február , 2012, 18:36:30 »

....po tých kadejakých štebotoch vrabcov je Kočner nedôveryhodný zdroj podľa mňa, jeho bla bla je už len trápny vietor....

Tomu by som neveril ani nos medzi ocami, medzi jeho dobrych kamosov patri Kalinak a Pociatek, viac myslim netreba dodat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.