Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 09:42:40
Strán: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 260398 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #960 kedy: 12. Marec , 2012, 10:43:26 »

Zas treba respektovat nazor vacsiny a ja osobne dam Fickovi dalsiu v rade nekonecnych sanci, ci sa nahodou nepoucil. Teraz ma jedinecnu sancu vybudovat druhe Svedsko, tak som zvedavy, ci to nedopadne ako 15 rokov dozadu.
Ak smiem vedieť, na čo narážaš s tými 15 rokmi dozadu?
Ja Ficovi neverím ani pol slova a iba dúfam, že toho veľa neposere za 4 roky  facepalm
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #961 kedy: 12. Marec , 2012, 10:45:58 »

44% pri 59% volebnej ucasti nikdy nebola vacsina, to snad neuveria ani ficovolici svojmu fuhrerovi  Bavím sa skvele
veru veru... myslím, že by bodla zmena volebného zákona, tento si kedysi ajtak na seba nastavil Mečiar, aby bol neomedzeným pánom, ale to mu dlho nevydržalo, našťastie, síce za tých 5 rokov vládnutia dodrbal všetko čo sa dalo...
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #962 kedy: 12. Marec , 2012, 10:49:23 »

44% pri 59% volebnej ucasti nikdy nebola vacsina, to snad neuveria ani ficovolici svojmu fuhrerovi  Bavím sa skvele

Pri 100% ucasti by mal este viac percent. Ci tych 31% boli vysokoskolski profesori filozofie?

Mna skor zaujalo cislo 44% najsilnejsej stredolavej strany vs 8% najsilnejsej stredopravej strany. A niektori samozrejme tancovali od radosti aj pri cisle 5%.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #963 kedy: 12. Marec , 2012, 11:11:33 »


klasicke nafuknutie ako na topky.sk Bavím sa skvele

a tuto vetu
Citácia
Slovakia's new prime minister will, one hopes, act with the great responsibility that comes with great power.

tam aj uviedli. Boze cakal som vacsiu loz Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #964 kedy: 12. Marec , 2012, 11:23:22 »

tam aj uviedli. Boze cakal som vacsiu loz Nechajte ma vydýchať

bud trpezlivy  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #965 kedy: 12. Marec , 2012, 11:39:15 »

http://martinak.blog.sme.sk/c/292969/Preco-pravica-prehrala.html

Celkom realny pohlad
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #966 kedy: 12. Marec , 2012, 15:45:21 »

hej, akurat to asi bude o dost tazsie, nez ako to vyznieva z toho clanku. fico ma v tomto ovela jednoduchsiu poziciu, lebo my sa tu nebavime o tom, kto realne mysli/nemysli na tych chudakov, co im tento system sposobuje tazky zivot na pokraji chudoby. hlavnou otazkou zostava, ako ich presvedcit a pritom im neklamat ako "jako kdyz tiskne"...

neviem, ci ste zaregistrovali tie snskarske billboardy na poslednu chvilu, ktore slubovali vyriesenie uplne kazdeho problemu. meciar robil v tych predvolebnych diskusiach to iste, ostatne aj 99% to robili. SDKU raz davno slubilo zdvojnasobenie platov, co oproti slubom smeru, hzds a dalsej politickej zberby este nebola taka tragedia, no trieskali im to o hlavu dobre dlho. ja sa obavam, ze i ked ma autor ciastocne pravdu, zakladnym rozdielom je fakt, ze priemernemu slovenskemu volicovi staci naslubovat, pretoze sa o politiku zaujima len pred volbami. nejake realne odpocty ho uz moc nezaujimaju. lenze ak by sa touto cestou vydali "pravicove" strany, tak by zas stratili doveru toho stabilneho elektoratu. a "dovzdelavat" volica je nekonecna, namahava cesta s neistym vysledkom, cize sa niet velmi comu divit, ze sa po nej este nikto nevydal... uvidime, ci nastavajuce volebne obdobie toto zmeni.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #967 kedy: 12. Marec , 2012, 15:54:28 »

....ale veď čo by si menil, stačí ak sa dôchodky zvýšia o 3,50 Eur a v ďalších voľbách bude mať smer nie 44 ale 47,5% Bavím sa skvele ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #968 kedy: 12. Marec , 2012, 16:14:18 »

uvidime, ci nastavajuce volebne obdobie toto zmeni.
nezmení
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #969 kedy: 12. Marec , 2012, 16:43:05 »

Na odlahcenie. Duet tandemu FF.  Bavím sa skvele

Zaznamenané
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #970 kedy: 12. Marec , 2012, 23:53:35 »

hej, akurat to asi bude o dost tazsie, nez ako to vyznieva z toho clanku. fico ma v tomto ovela jednoduchsiu poziciu, lebo my sa tu nebavime o tom, kto realne mysli/nemysli na tych chudakov, co im tento system sposobuje tazky zivot na pokraji chudoby. hlavnou otazkou zostava, ako ich presvedcit a pritom im neklamat ako "jako kdyz tiskne"...

neviem, ci ste zaregistrovali tie snskarske billboardy na poslednu chvilu, ktore slubovali vyriesenie uplne kazdeho problemu. meciar robil v tych predvolebnych diskusiach to iste, ostatne aj 99% to robili. SDKU raz davno slubilo zdvojnasobenie platov, co oproti slubom smeru, hzds a dalsej politickej zberby este nebola taka tragedia, no trieskali im to o hlavu dobre dlho. ja sa obavam, ze i ked ma autor ciastocne pravdu, zakladnym rozdielom je fakt, ze priemernemu slovenskemu volicovi staci naslubovat, pretoze sa o politiku zaujima len pred volbami. nejake realne odpocty ho uz moc nezaujimaju. lenze ak by sa touto cestou vydali "pravicove" strany, tak by zas stratili doveru toho stabilneho elektoratu. a "dovzdelavat" volica je nekonecna, namahava cesta s neistym vysledkom, cize sa niet velmi comu divit, ze sa po nej este nikto nevydal... uvidime, ci nastavajuce volebne obdobie toto zmeni.
no neviem, mne sa naozaj zda, ze 2nasobne platy vyhravaju v koninach uplne suverenne, a to si pamatam ako to dzurinda hovoril aj u nas v meste a vsetci mu tlapkali..jasne ze na neho potom vsetci koli tomu pluli. Ale co uz, tak to zvycajne dopadne, ked sa pravica snazi zaujat lavicovym programom. Treba si tiez uvedomit, ze na Slovensku pravica nevyhrala ani jedne jedine volby a napriek tomu bola 3 krat vo vlade - mozno aj preto bola vyssia ucast volicov. Dalej si treba uvedomit, ze ludia volia aj na zaklade toho, ako sa za tej ktorej vlady mali, alebo aku idologiu ta ktora vlada presadzuje. Vacsina volicov lavice tvrdi, ze sa za fica mala realne lepsie a niektori to vedia aj vyargumentovat ci dokazat. Co sa tyka ideologie, pre strednu vrstvu by mala byt najvyhodnejsia prave lavica. Je tam mnoho faktorov.
K tym dochodkom - velka cast slovakov zije v multigeneracnom rodinnom kruhu - teda napriklad vyssi dochodok stareho otca  je + do rodineho rozpoctu - to si tiez vela ludi, nadavajucich na vyssie dochodky neuvedomuje.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #971 kedy: 13. Marec , 2012, 08:11:42 »

Vacsina volicov lavice tvrdi, ze sa za fica mala realne lepsie a niektori to vedia aj vyargumentovat ci dokazat. Co sa tyka ideologie, pre strednu vrstvu by mala byt najvyhodnejsia prave lavica. Je tam mnoho faktorov.

k tomu "mal sa lepsie" by ma naozaj zaujimali argumenty, vobec to nepopieram, len by som si to rad nechal vysvetlit od niekoho kto to vie aj rozumne podlozit.

k tej lavici a strednej triede - kto je to vlastne stredna trieda? v akych zarobkovych/majetkovych pomeroch sa clovek musi nachadzat aby bol stredna trieda? zato kladiem tuto otazku prave hranice "triedy" vidi mnoho ludi uplne inac.
nasledne sa rovno pytam aky prinos lavice pre strednu triedu vidis?
Zaznamenané

o-yep sro
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #972 kedy: 13. Marec , 2012, 08:43:40 »

myslim si ye klucovym problemom nie je pohlad lavicovy ci pravicovy, ale jednoducho ludska necestnost, korupcia, provizie, kradeze na vysokej urovni. a teda nedostatocna kontrola, transparentnost a velmi uyko a slabo definovana demokracia ako taka ("vysada" raz za 4 roky volit s nulovou moznostou uz pocas tohto obdobia kontrolovat vykonane) Podla mna by samozrejmostou mali byt vlady odbornikov, ktori by prechadzali presne takym istym vyberovym procesom ako kazdy iny obcan pri uchadzani sa o zamestnania. Je neuveritelne, ze na najdolezitejsie funkcie v sprave statu vpodstate nepotrebujes ziadnu kvalifikaciu - nic, len hlas vacsiny, alebo politicku nominaciu.

Mali by byt zrusene politicke strany v zmysle jednoliatych celkov - pri volbach by si mal mat moznost kruzkovat dajme tomu 4 ludi ako teraz, ale z lubovolnej strany - ak je ti sympaticky jeden politik zo Smeru, druhy z SDKU, alebo inych stran, kruzkuj. Parlament by zrazu vyzeral inak, aj podpora politickych stran a ich vizii a programov. pravica, lavica ? taketo delenie stale nevystihuje a nemoze najst realny pohlad na to ako veci citia obyvatelia krajiny. volba konkretnych ludi by bola urcite adresnejsia. samozrejmostou pre volicov by mala byt moznost kedykolvek odvolat poslanca uz pocas jeho posobenia v parlamente.

Po kazdom roku vlady by malo nasledovat referendum, kde obcani bez nutnosti nejakeho kvora ucasti hodnotia vykon a urcuju platy, vyhody, priority ich zamestnacov - politikov. jednoducho ak sa raz obyvatelia jasne vyjadria, ze sa ide riesit romsky problem, zdravotnictvo skolstvo, musi sa zaväzne a prioritne riesit.
nie je mozne, aby sa pocas volieb operovalo s nejakymi slubmi a zaväzkami, na ktore pocas obdobia vlady "neostal" cas.

samozrejmostou musi byt aj zrovnopravnenie politikov poslancov a radovych obcanov. prave naopak, vytvorene musia byt pravidla a specialny trestny sadzobnik za sprenevery a nekompetentnost pri sprave statneho majetku. vratane dozivotia za tazke ekonomicke zlociny, podvody.

ok, tu skoncim. berte toto tu prosim ako pohlad laika, mozno naivny, ale fakt by som si zelal podstatne viac moznosti zasahovat do procesov, chcel by som aby sa ma ako obcana pytali viac ako doteraz na moj nazor a aby ucet skladali minimalne tie styri razy v ich volebnom obdobi.



Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yeah
Hosť
« Odpoveď #973 kedy: 13. Marec , 2012, 09:51:16 »

Kotlebovci bodovali v Šarišských Michaľanoch

Veľká obec Šarišské Michaľany v Sabinovskom okrese je známa viacerými kauzami v súvislosti so spolunažívaním s rómskou komunitou. Po vražde predavačky a vážnom zranení správcu ihriska prišli do dediny protestovať kotlebovci, ku ktorým sa pridali i miestni. Polícia demonštráciu tvrdo potlačila. Olej do ohňa spolunažívania prilialo aj rozhodnutie súdu, podľa ktorého má miestna škola odstrániť údajné segregovanie rómskych detí.

Všetky tieto veci a problémy s minoritou sa prejavili aj vo voľbách. Už pred pol druha rokom získala Kotlebova ĽSNS vyše 7 percent, v týchto voľbách si ešte polepšila (8,37 %).

Kotlebovcom sa darilo aj v iných obciach, kde prekročili päť percent. V Sabinovskom okrese to boli okrem Šarišských Michalian aj Uzovské Pekľany a Renčišov, v Prešovskom okrese Hrabkov a Nemcovce.

Relatívne silnú pozíciu získali extrémisti v okrese Bardejov (Buclovany, Marhaň, Šašová) a vo Vranovskom okrese, kde vo Vyšnom Kazimíre chytili dvojciferný výsledok, takmer 12 percent a päť percent prekročili v Detríku a Hencovciach.

Čítajte viac: http://presov.korzar.sme.sk/c/6297046/niektore-volebne-vysledky-z-vidieka-prekvapili.html#ixzz1oz76Docw
-------------------------------------------
Ja len tymto chcem poukazat nato, ze ak sa populacia ciganov sa bude len a len zvysovat aj v inych oblastiach (co som presvedceny, ze bude) tak taketo vysledky budu postupne pribudat a este sa dockame zaujimavych vysledkov v buducnosti. Cas plynie pomaly ale isto.
 
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #974 kedy: 13. Marec , 2012, 09:55:45 »

laviciarske dristy
lol. nikto sa za fica lepsie nemal. mozno par nejakych ludi z nejakych dovodov, co vobec nijak to nesuviseli s tym, co fico realne ovplyvnil, pretoze neurobil nic. teda, napada ma, ze taky harabin a siroky sa mali urcite lepsie za fica, to ano.

zato rozhadzoval o stodvesto a dovolit si to mohol jedine preto, ze napriek jebnutosti volicov, tu bola chvilu aj nejaka reformujuca pravica.

inak je krasne, ze taky keller si naivne mysli, podobne ako ty, ze lavica zachrani strednu triedu, ale realne uvidis, co sa udeje teraz. fico ma dve realne moznosti.
1. bude "okukavat" od sucasnej opozicie napady a navrhy a nenapadne ich aj sem-tam presadzovat, co by znamenalo, ze nic extra nedojebe, ale zaroven urcite nesplni, co slubil (ved mi ukaz nejake "lavicove tahy", ktore mal v 2006-2010)
2. naozaj zacne realizovat svoj utopisticky lavicovy program a potom pojde pekne dopice cele slovensko rovnako ako vsetky staty, co vyrabaju dlhy, ktore nie su schopne splacat.

este mi mozes skusit najst tu statistiku, ze jak ludia v produktivnom veku ZIJU z dochodkov svojich rodicov. to uz vacsiu kokotinu tu dlho nikto nenapisal. aj keby to tak rovno bolo (akoze nie je), tak je urcite efektivnejsie im ten dochodok NEZOBRAT na davkach a mohol by radsej ten dochodca zit z ich zarobku, nie? (nie, lebo komunisticke blablabla, ze?)
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Strán: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 23 otázok.