Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 17:39:33
Strán: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259994 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #975 kedy: 13. Marec , 2012, 09:57:42 »

Kotlebovci bodovali v Šarišských Michaľanoch
....
Ja len tymto chcem poukazat nato, ze ak sa populacia ciganov sa bude len a len zvysovat aj v inych oblastiach (co som presvedceny, ze bude) tak taketo vysledky budu postupne pribudat a este sa dockame zaujimavych vysledkov v buducnosti. Cas plynie pomaly ale isto.
je to trefna poznamka, ale tento kvazi-soc-system padne este ovela skor, nez sa stihnu cigani rozmnozit dostatocne na vyznamny rast preferencii neonacistickych hnuti...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #976 kedy: 13. Marec , 2012, 11:26:21 »

ja som nad tym tiez rozmyslal, ale podla mna by to bol bordel. Lebo politik z roznych stran ma aj rozne zaujmy. a ked sa nevedia dohodnut 3 strany na odhlasovani, tak pochybujem, ze zmeska 80 politikov napriklad  :) tym padom by nemuseli byt strany
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #977 kedy: 13. Marec , 2012, 12:03:29 »

to co popisal yesfan je takmer identicke so systemom vo svajciarsku. ale tam zije podstatne menej ludi v oblakoch, vzhladom na vysledok posledneho referenda, kde odmietli 6 tyzdnovu dovolenku, lebo uznali ze co je na prvy pohlad dobre pre ludi moze uskodit ekonomike a ta to ludom vrati velmi rychlo a jednoducho. bohvie aky vysledok by bol tu, ked sa tu tlieska napriklad zvysovaniu zdanenia bank jakozto uzasnemu nastroju lavice...neviem komu da potom banka to zvysenie vyzrat ze ano.

...zerme bohatych
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #978 kedy: 13. Marec , 2012, 13:03:18 »

....ale čo banky, drbem sa ja na banky, rád spomínam na 90te roky keď som dostal prvú výplatu do obálky a všetko čo som potreboval vyplatiť som išiel vyplatiť buď do sporiteľne alebo na poštu Bavím sa skvele a nech si banky zvyšujú poplatky Bavím sa skvele väčšina rozhodla budeme sa mať lepšie....

....minister financií Kažimí/Počiatek....som zvedaví že kedy budú cyperské spoločnosti vlastníkom SR Bavím sa skvele ....z tých nominantov ešte tak môžem schváliť Mamojku ale neverím že bude presadzovať spravodlivosť bez prihliadnutia na strannícku príslušnosť....


* ficovlada.jpg (603.89 KB, 1100x708 - prehliadnuté 313 krát.)
« Posledná zmena: 13. Marec , 2012, 13:05:58 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #979 kedy: 13. Marec , 2012, 13:35:58 »

Kazimir MF? Co nevie ani pojebany graf s cenami plynu precitat  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele ? "Sadli sme na lep štatistickému úradu"  Bavím sa skvele
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #980 kedy: 14. Marec , 2012, 10:20:14 »

Jedna zaujimavá teória k socializmu...

Profesor ekonomiky na jednej z univerzit vyhlasil, ze nikdy nenechal prepadnut zo skusok ani jedneho studenta, ale nedavno nechal prepadnut celu triedu. Tato trieda trvala na tom, ze socialna teoria by fungovala a ze nikto by tak nebol ani chudobny ani bohaty, ale vsetci rovní. A tak profesor povedal: Ok, urobime si teda pokus v triede ohladne planu. Vsetky znamky z testov sa budu spriemerovavat a kazdy dostane rovnaku znamku ako ktorykolvek iny student, a tak nikto neprepadne ani nikto nebude mat A. (nahradzame tak dolare znamkami ? aby to bolo vsetkym realnejsie a lahsie pochopitelne). Po prvom teste boli znamky spriemerovane a kazdy dostal B (2ku). Studenti, ktori studovali tvrdo, boli nahnevani a studenti, ktori sa pripravovali malo, boli velmi stastni. Ked prisiel druhy test, studenti, ktori sa predtym pripravovali malo, sa teraz pripravili este slabsie a ti, ktori sa predtym svedomite pripravovali, sa rozhodli, ze sa tiez chcu len zviest a tak studovali len malo. Priemerna znamka druheho testu bola 4ka (D). Nikto nebol stastny. Ked sa privalil treti test, priemer bolo F (5ka).

Ako testy pokracovali, znamky sa vobec nelepsili kvoli hastereniu, obvinovaniu sa a nadavaniu si, co viedlo k zlym pocitom a nikto uz nestudoval pre zisk niekoho ineho. Na ich velke prekvapenie, vsetci PREPADLI a profesor dodal, ze socializmus by jednoznacne tiez zlyhal, pretoze ak je odmena velka, usilie uspiet je velke, ale ked vlada vezme vsetky odmeny, nikto sa nepokusi ani nebude chciet uspiet. Neda sa to jednoduchsie vysvetlit.

Volby v roku 2012. Nizsie je 5 viet, ktore su vsetky pouzitelne v tomto experimente:

1. Nemozete dotlacit legislativou chudobnych k prosperite tym, ze
zakonami vytlacite bohatych mimo ich prosperity.
2. Co jedna osoba dostane bez prace, to ina osoba musi odpracovat bez odmeny.
3. Vlada nemoze dat nikomu nieco, co by najprv niekomu inemu nevzala.
4. Nemozete znasobit bohatstvo tym, ze ho rozdelite.
5. Ked polovica ludi zisti, ze nemusi pracovat, pretoze druha polovica sa o nich postara, a ked ta druha polovica zisti, ze pracovat je k nicomu, pretoze niekto iny dostane to, pre co oni makali, tak je to zaciatok konca ktorehokolvek naroda.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #981 kedy: 14. Marec , 2012, 12:20:09 »

Kazimir MF? Co nevie ani pojebany graf s cenami plynu precitat  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele ? "Sadli sme na lep štatistickému úradu"  Bavím sa skvele

akurat vcera som si na to spomenul  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

a hned ten prvy koment:

Citácia
V ďalšej diskusnej relácii donesie graf, kde bude udávať že za Ficovej vlády padli ceny vo všetkých obchodoch 30,126-krát nižšie ako za predchádzajúcej vlády..

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 14. Marec , 2012, 12:20:25 od mario bross » Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #982 kedy: 14. Marec , 2012, 16:53:33 »

velmi by ma zaujimalo, kolko ludi by bolo ochotnych sa pohadat o tom, co kusok hore napisal reeller_sk ...

... moj osobny tip je, ze na slovensku ich je viac ako polovica  ?§!.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
yeah
Hosť
« Odpoveď #983 kedy: 14. Marec , 2012, 23:44:12 »

Jedna zaujimavá teória k socializmu...

Profesor ekonomiky na jednej z univerzit vyhlasil, ze nikdy nenechal prepadnut zo skusok ani jedneho studenta, ale nedavno nechal prepadnut celu triedu. Tato trieda trvala na tom, ze socialna teoria by fungovala a ze nikto by tak nebol ani chudobny ani bohaty, ale vsetci rovní. A tak profesor povedal: Ok, urobime si teda pokus v triede ohladne planu. Vsetky znamky z testov sa budu spriemerovavat a kazdy dostane rovnaku znamku ako ktorykolvek iny student, a tak nikto neprepadne ani nikto nebude mat A. (nahradzame tak dolare znamkami ? aby to bolo vsetkym realnejsie a lahsie pochopitelne). Po prvom teste boli znamky spriemerovane a kazdy dostal B (2ku). Studenti, ktori studovali tvrdo, boli nahnevani a studenti, ktori sa pripravovali malo, boli velmi stastni. Ked prisiel druhy test, studenti, ktori sa predtym pripravovali malo, sa teraz pripravili este slabsie a ti, ktori sa predtym svedomite pripravovali, sa rozhodli, ze sa tiez chcu len zviest a tak studovali len malo. Priemerna znamka druheho testu bola 4ka (D). Nikto nebol stastny. Ked sa privalil treti test, priemer bolo F (5ka).

Ako testy pokracovali, znamky sa vobec nelepsili kvoli hastereniu, obvinovaniu sa a nadavaniu si, co viedlo k zlym pocitom a nikto uz nestudoval pre zisk niekoho ineho. Na ich velke prekvapenie, vsetci PREPADLI a profesor dodal, ze socializmus by jednoznacne tiez zlyhal, pretoze ak je odmena velka, usilie uspiet je velke, ale ked vlada vezme vsetky odmeny, nikto sa nepokusi ani nebude chciet uspiet. Neda sa to jednoduchsie vysvetlit.

Volby v roku 2012. Nizsie je 5 viet, ktore su vsetky pouzitelne v tomto experimente:

1. Nemozete dotlacit legislativou chudobnych k prosperite tym, ze
zakonami vytlacite bohatych mimo ich prosperity.
2. Co jedna osoba dostane bez prace, to ina osoba musi odpracovat bez odmeny.
3. Vlada nemoze dat nikomu nieco, co by najprv niekomu inemu nevzala.
4. Nemozete znasobit bohatstvo tym, ze ho rozdelite.
5. Ked polovica ludi zisti, ze nemusi pracovat, pretoze druha polovica sa o nich postara, a ked ta druha polovica zisti, ze pracovat je k nicomu, pretoze niekto iny dostane to, pre co oni makali, tak je to zaciatok konca ktorehokolvek naroda.

velmi by ma zaujimalo, kolko ludi by bolo ochotnych sa pohadat o tom, co kusok hore napisal reeller_sk ...

... moj osobny tip je, ze na slovensku ich je viac ako polovica  ?§!.


Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #984 kedy: 15. Marec , 2012, 11:14:35 »

lavicovy intelektual pablud fuzy prave jednoznacne dokazal funkcnost socializmu  facepalm
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #985 kedy: 15. Marec , 2012, 11:26:36 »

velmi by ma zaujimalo, kolko ludi by bolo ochotnych sa pohadat o tom, co kusok hore napisal reeller_sk ...

... moj osobny tip je, ze na slovensku ich je viac ako polovica  ?§!.

....ja sa pohádam....to však nedokazuje že socializmus nemôže fungovať, ten experiment dokázal akurát to, že ho ľudia budú zneužívať, rovnako sa systém zneužíva nech je aký chce, aj v demokracii, aj v kapitalizme....otázka fungovania systému ako takého je že čo s tým systém spraví, ako bude postihovať tých ktorý jednoducho nebojujú za systém....

....v ČSSR bol socializmus zdeformovaný, podľa mňa to bolo hlavným dôvodom že fungoval zle....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #986 kedy: 15. Marec , 2012, 11:31:37 »

....ja sa pohádam....to však nedokazuje že socializmus nemôže fungovať, ten experiment dokázal akurát to, že ho ľudia budú zneužívať, rovnako sa systém zneužíva nech je aký chce, aj v demokracii, aj v kapitalizme....otázka fungovania systému ako takého je že čo s tým systém spraví, ako bude postihovať tých ktorý jednoducho nebojujú za systém....

....v ČSSR bol socializmus zdeformovaný, podľa mňa to bolo hlavným dôvodom že fungoval zle....
Socializmus fungovať nemôže, už ujo Marx sa mýlil, človek totiž potrebuje vlastniť a to je prvý kameň úrazu.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #987 kedy: 15. Marec , 2012, 11:46:59 »

....ja sa pohádam....to však nedokazuje že socializmus nemôže fungovať, ten experiment dokázal akurát to, že ho ľudia budú zneužívať, rovnako sa systém zneužíva nech je aký chce, aj v demokracii, aj v kapitalizme....otázka fungovania systému ako takého je že čo s tým systém spraví, ako bude postihovať tých ktorý jednoducho nebojujú za systém....

....v ČSSR bol socializmus zdeformovaný, podľa mňa to bolo hlavným dôvodom že fungoval zle....
co to trepes? system ma prave existovat na to, aby dokazal pokusu o zneuzitie odolat. ak je nieco navrhnute HYPOTETICKY dobre, ale v praxi to nefunguje, tak to znamena, ze to nebolo dobre navrhnute. To jak keby ja som si tu napisal teraz v robote specifikaciu na aplikaciu, ktora PODLA MNA bude fungovat dobre, lebo ocakavam od userov nejake vysnivane idealne spravanie. Pravda a prax su ale take, ze kedze ta aplikacia je pre userov, tak musim kurvaporiadne zohladnit, ako sa taky user sprava a na tom stavat principy aplikacie / systemu. Nie naopak. A nevidim jediny dovod, preco pri politickom systeme, by mali fungovat ine zakonitosti.

Socializmus fungovať nemôže, už ujo Marx sa mýlil, človek totiž potrebuje vlastniť a to je prvý kameň úrazu.
kazdy posraty zivy tvor potrebuje vlastnit, to je zaklad fungovania. V momente jak mas mentalnu kapacitu na to, aby si vlastnil, tak vlastnis. Skus zobrat psovi zradlo. Cele je to o tom istom.
« Posledná zmena: 15. Marec , 2012, 11:48:51 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #988 kedy: 15. Marec , 2012, 12:28:53 »

Skus zobrat psovi zradlo.
he?  Bavím sa skvele

cele je to o vychove spolocnosti, pokial spolocnost bude vidiet a mat realne vyhody so socializmu, tak nebudu mat ani potrebu vlastnit nieco viac ako ostatni. ale to by sa musela zmenit cela mentalita naroda, ktoru si prave scoializmus, prave preto, ze v jeho casoch "nemal nikto nic" naucil ludi, ze treba so systemom vyjebavat.

ta analogia so psom kriva na vsetky styri, aj ked ista podobnost sa tam da najst. pokial ty ako system, resp autorita, mas problem zobrat psovi zradlo, tak to nesvedci o nicom inom, len o tom, ze ako autorita stojis za hovno
« Posledná zmena: 15. Marec , 2012, 12:43:03 od styrioci » Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #989 kedy: 15. Marec , 2012, 12:55:02 »

....ja svojmu psovi kosť z huby zoberiem hocikedy stačí povedať pusť Si píš!!! a o tom to celé je....o rešpektovaní systému, takže so štvoročkom máme rovnaký názor....nestačí uzdu povoliť ako spravil profesor v tom experimente, treba zároveň vymedziť postih, socializmus nie je o tom že každý môže na všetko dlabať a bude sa mať dobre....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 23 otázok.