Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 12:25:21
Strán: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259744 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #990 kedy: 15. Marec , 2012, 12:55:12 »

cele je to o vychove spolocnosti, pokial spolocnost bude vidiet a mat realne vyhody so socializmu,...

ta analogia so psom kriva na vsetky styri, aj ked ista podobnost sa tam da najst....
ty zas musis brblat uz len z principu, co? lebo zase kokotiny si pozadieral:

1. co to taras o nejakej vychove spolocnosti? prave som napisal, ze sijes system na realnu situaciu a ne, ze cakas, ze zmenis situaciu tak, aby fungoval system a ty si meles uplne mimo. ziadnu spolocnost neprevychovas. nevychoval ju socik, nevychova ju kapitalizmus. zabudni. socialni inzinieri stratili svoje ambicie pred desiatkami rokov, je na case, aby si pochopil aj ty.

2. ja som nepovedal, ze sa tomu psovi to zradlo zobrat neda, ci? ide o to, ze je tam princip vlastnictva. na cudzieho zavrci preco asi? aj blbu palicu, ked ti aj ako panovi donese, tak ti ju tiez nechce sem-tam dat. skratka na principe vlastnictva funguju aj daleko primitivnejsie tvory, nez clovek a ludia uplne vsetci.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #991 kedy: 15. Marec , 2012, 12:59:41 »

socializmus nie je o tom že každý môže na všetko dlabať a bude sa mať dobre....
je. pretoze sa tu bavime o ludoch a ne o nejakych idealnych vesmirnych bytostiach. nejdem to ani dalej pitvat. kto je ochotny spochybnovat takyto evidentny princip (ktory mimochodom funguje napriec celym tymto ekosystemom a dal by sa pomaly zaviest ako definicia zivota), tomu fakt asi nejde tie laviciarske somariny z hlavy vytlct...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #992 kedy: 15. Marec , 2012, 13:06:58 »

....ja nie som za socializmus, ale faktom je že sa nedá povedať, že by socializmus nefungoval keby sa dodržiavali podmienky ktoré sa stanovia, socializmus ako ho poznáme bol vždy deformovaný ideológiou čo bola a je zásadná chyba....

....zober si EU, čistý socík a bol by fungoval ďalej nebyť bezbrehého zneužívania....stačilo spĺňa podmienky a tý slabší aj keď na úkor silnejších by sa boli konsolidovali a rozvíjali....aj v socíku sú stanovené rozdiely len sú oveľa menšie....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #993 kedy: 15. Marec , 2012, 13:10:02 »

....ja nie som za socializmus, ale faktom je že sa nedá povedať, že by socializmus nefungoval keby sa dodržiavali podmienky ktoré sa stanovia, socializmus ako ho poznáme bol vždy deformovaný ideológiou čo bola a je zásadná chyba....

....zober si EU, čistý socík a bol by fungoval ďalej nebyť bezbrehého zneužívania....stačilo spĺňa podmienky a tý slabší aj keď na úkor silnejších by sa boli konsolidovali a rozvíjali....aj v socíku sú stanovené rozdiely len sú oveľa menšie....
garde, preboha uz...  facepalm
omielam to tu uz tretikrat, ze system ma reflektovat prvky a nie prvky sa priucat systemu. ako vobec mozes pouzit argumentacnu rovinu "KEBY sa nezneuzivalo" alebo "KEBY splnali podmienky"... sak ja uz jak s hluchym keby som... ANO, KEBY VSETCI BOLI BOHATI, NAZRATI A SUPER EMPATICKI, tak ani netreba system. a keby pes nesral, tak by ho roztrhlo. chodte uz doprdele s "keby". system ma fungovat bez "keby". vtedy je to funkcny system. windows je napicu, lebo sa jebe. keby sa nejebal, tak by bol uplne najsamfasauzastny. akurat to "keby"...
« Posledná zmena: 15. Marec , 2012, 13:11:17 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #994 kedy: 15. Marec , 2012, 13:14:44 »

dobrá idea,ale zlá realizácia...omg. Začali si pravidlá prispôsobovať. Toľko je toho napísaného o tom...
Idea sociálnej rovnosti je zvrhlá. Neviem prečo by mal smetiar dostať rovnako ako neurochirurg...
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #995 kedy: 15. Marec , 2012, 13:21:15 »

dobrá idea,ale zlá realizácia...omg. Začali si pravidlá prispôsobovať. Toľko je toho napísaného o tom...
ale hovno je dobra. co je dobreho na tom povedat, ze "hej, my vsetci tu budeme jedna velka rodina a kazdy bude robit, lebo vie, ze to je pre dobro spolocnosti a kazdy si z tej spolocnosti vezme len tolko, kolko mu treba, lebo sak vsetko je vsetkych".

ved to je donebavolajuca uberpicovina. akoze bolo by to krasne, ale svet tak nefunguje, takze cela ta myslienka je uplne zbytocna a napicu. totalne snilkovanie na oblaciku s anjelikmi, astarom seranom a valhallou dokopy je proti tomu hadr.

opakujem, uz stvrtykrat, ze pravidla musia zohladnovat realitu. to ja mam potom takychto krasnych myslienok vysranych za hodinu kybel. aha hned jedna: od zajtra budu vsetci ludia do roboty lietat. potom sa mozu zrusit vsetky cesty a budeme mat namiesto asfaltu viac zelene. to bude super nie? lietajuci ludia a zelene mesto. kto by namietal, nebolo by to super?  facepalm

(pre pomalsich: tak jak ludia urcite nebudu lietat len kvoli pravidlu, tak neprestanu kvoli nemu sutazit. ine veci sa nedodrzuju a je tu na ne vymyslene zbytocne pravidlo, takze fakt uz len uplny dumbass moze snivat o tom, ze nejake socikovanie moze v reali pracovat spravne)
« Posledná zmena: 15. Marec , 2012, 13:22:49 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #996 kedy: 15. Marec , 2012, 13:30:27 »

opakujem, uz stvrtykrat, ze pravidla musia zohladnovat realitu. to ja mam potom takychto krasnych myslienok vysranych za hodinu kybel. aha hned jedna: od zajtra budu vsetci ludia do roboty lietat. potom sa mozu zrusit vsetky cesty a budeme mat namiesto asfaltu viac zelene. to bude super nie? lietajuci ludia a zelene mesto. kto by namietal, nebolo by to super?  facepalm

tu uz prehanas :) tato debata sa mala skoncit podla mna uz pri tom priklade s profesorom. To bolo super vysvetlene a zobrazuje sa tam vsetko. Jasne, ze clovek ma chut sutazit, byt ambiciozny a nejako sa odlisovat - mat svoj styl. Socik to vsetko potlaca a uniformuje.

Keby bol tak dobry, tak je vsade na svete a vyspele narody na nom davno funguju. Pozrime sa do korei. Tam su si rovni - kazdy tam ma hovno Bavím sa skvele
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #997 kedy: 15. Marec , 2012, 13:31:49 »

....pozri mne stačí to čo sa dnes označuje ako stredná trieda pokryť všetky štandardné náklady na život a odložiť 30% z príjmu....nebude mi vadiť že nemám príjem mesačne 10 litrov ak mi na toto stačí liter a tých z 9 litrov ktoré dostane štát bude dotovať ceny tak aby mi ten liter na pokrytie všetkých potrieb stačilo, len sa tak musí udiať Si píš!!! potom je to systém s A aj B....

....dnes máme ktovie aký zmutovaný model ktorý nefunguje nijako a nežijeme socializme....

....druhý model ktorý je pre mňa prijateľnejší je že neodvediem štátu ani cent a z tých 48% môjho príjmu sa zabezpečím tak, že pokryjem všetko čo potrebujem, sú na to spoločnosti ktoré také riziká dokážu niesť a aj nesú....

....dnes sme na polceste, tie peniaze čo sociálne prispievame niekto rozdrbe, je toto sociálne Huh! voči komu Huh! voči tím ktorí žijú v súlade zo systémom určite nie....

....socializmus hovorí síce o tom že sa všetci môžu mať dobre, ale musia sa o to aj rovnakou mierou pričiniť a toto absentuje, čo naozaj to vidím len ja sám....a toto vôbec nie je o lavičiarstve Si píš!!! ....  
« Posledná zmena: 15. Marec , 2012, 13:32:45 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #998 kedy: 15. Marec , 2012, 13:33:00 »

tu uz prehanas :) tato debata sa mala skoncit podla mna uz pri tom priklade s profesorom.
ANO! mas absolutnu pravdu, ved som aj napisal, ze nechapem ako by to po takomto priklade mohol niekto rozporovat a vidis. tak uz ma napadlo jedine prehanat. dalsie stadium bude, ze uz zacnem vypisovat ten otravny akceptacny protokol, co tu mam alt-tabnuty uz od rana  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #999 kedy: 15. Marec , 2012, 13:57:27 »

ty zas musis brblat uz len z principu, co? lebo zase kokotiny si pozadieral:

1. co to taras o nejakej vychove spolocnosti? prave som napisal, ze sijes system na realnu situaciu a ne, ze cakas, ze zmenis situaciu tak, aby fungoval system a ty si meles uplne mimo. ziadnu spolocnost neprevychovas. nevychoval ju socik, nevychova ju kapitalizmus. zabudni. socialni inzinieri stratili svoje ambicie pred desiatkami rokov, je na case, aby si pochopil aj ty.
hovoril som o zmene mentality, co sa da aj vychovou spolocnosti, ked sa raz spolocnost nauci, ze je vyhodnejsie system ojebavat, tak to tak bude robit. tym som len reagoval na tvoju blbu analogiu so psom a ani naznakom som ty nechcel povedat, ze je to realne

2. ja som nepovedal, ze sa tomu psovi to zradlo zobrat neda, ci? ide o to, ze je tam princip vlastnictva. na cudzieho zavrci preco asi? aj blbu palicu, ked ti aj ako panovi donese, tak ti ju tiez nechce sem-tam dat. skratka na principe vlastnictva funguju aj daleko primitivnejsie tvory, nez clovek a ludia uplne vsetci.
kokotina. bud si pre toho psa autorita a vies ho ovladat alebo si ako autorita zlyhal a pes ovlada teba. jasne, ze pes ta ako cudzieho nebude brat ako autoritu, pokial mu to nedas najavo (ak sa nebojis  Popiskujem si ). neratam tu situaciu, ze sa pes chce hrat a natahovat o palicu, ale ked mu poviem povel aby pustil, tak musi posluchnut. ked neposluchne, nie je v tom ziaden princip vlastnictva ale uplne primitivna psia vlastnost dokazat ti, ze ta ma p-cku
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #1000 kedy: 15. Marec , 2012, 14:02:22 »

lavicovy intelektual pablud fuzy prave jednoznacne dokazal funkcnost socializmu  facepalm
A obsesivny burzuj, poloblaznivy SaSek Dzigy je z toho pici  Bavím sa skvele  

btw. ja som taky laviciar asi, ze som volil rovnaku stranu co ty, ale paci sa mi jak antismerakom kypi zlc po akomkolvek naznaku znevazovania ich antificovskych snah ironiou/vtipom...  Bavím sa skvele jeden kktko si ma vcera vymazal na FB uz lebo som si dovolil ironicku poznamku o jednom protificovskom blogu co postol  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 15. Marec , 2012, 14:07:28 od Pablo Woozy » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1001 kedy: 15. Marec , 2012, 14:03:32 »

Dzigy
Dzigy Dzabur?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1002 kedy: 15. Marec , 2012, 14:08:55 »

....ja sa pohádam....to však nedokazuje že socializmus nemôže fungovať...

....v ČSSR bol socializmus zdeformovaný, podľa mňa to bolo hlavným dôvodom že fungoval zle....
Ak poznáš krajinu, v ktorej socík fungoval, napíš. Radi sa necháme poučiť. Lebo ja poznám iba fungujúci kapitalizmus.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #1003 kedy: 15. Marec , 2012, 14:14:45 »

Ak poznáš krajinu, v ktorej socík fungoval, napíš. Radi sa necháme poučiť. Lebo ja poznám iba fungujúci kapitalizmus.

....aj kapitalizmus funguje len dovtedy kým záujemci rešpektujú podmienky za ktorých existovať môže, nerešpektovaním aj kapitalizmus padá, otázka je čo je nerešpektovanie kapitalizmu Huh! vie niekto na čo myslím Huh! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
yeah
Hosť
« Odpoveď #1004 kedy: 15. Marec , 2012, 14:15:08 »

fungujúci kapitalizmus
V Amerike uz natlacili opat dost penazi?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.