Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 02:55:00
Strán: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259702 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1125 kedy: 20. Apríl , 2017, 14:26:34 »

akoze tebe toto video dokazuje, ze niekto "vyskolil deti", ojebava ludi, manipuluje tym, ze pochod zorganizovali politicky nezainteresovani studenti a sleduje skrz nich svoje agendy. akoze preto je dobre zostat doma, nebyt ovcou, nenechat sa ojebavat, pockat na skutocne moralne autority? ...

trochu si tam pridal vlastnej tvorivosti, oproti tomu, co som pisal ja  Žmurk ale ano, je dobre nebyt ovocu a nenechat sa ojebavat. nie len ciel je dolezity. ked to trochu prezeniem, tak to, ze treba zastavit korupciu a vymenit tychto politikov tvrdia aj neonacisti. ak by zorganizovali protikorupcny pochod, tak co je zle na tom ho podporit ? vsak nie je dobre zastavit korupciu ? cim chcem povedat, ze je dolezite kto myslienky hovori, a kedy ich hovori, nie su dolezite len myslienky samotne. a dalej chcem naznacit, ze v totmo pripade je jasne, ze pochod urcite nezorganizovali ti studenti, o ktorych sa tvrdi, ze ho zorganizovali. takze ma zaujima, kto ho vlastne zorganizoval a preco tvrdi, ze ho zorganizovali studenti. a z toho vsetkeho, co tu pisem vyssie nijako nevyplyva, ze by mi korupcia nevadila a ze netreba proti nej protestovat.

na videu predsa vidime obstarozneho divadelneho herca Jana Gressa, byvaleho riaditela divadla, byvaleho  clena SDKU (ja som ich inak vzdy volieval), byvaleho kandidata na zupana, ako tam rozprava detom strasne kokotiny, ako pouziva manipulativne vyjadrovanie myslienok, ako im tam priamo podsuva, co by si mali dat este do poziadaviek (17:27) ,ako sa im tam nenapadne chce pricpat na podium, ako im opakovane podsuva, ze on sa nepotrebuje zviditelnit, lebo zviditelneny davno je, on len pomaha ... na zaciatku im moj inak naozaj oblubeny fyzik Mojzis, bavaly kandidat na poslanca parlamantu, vysvetluje, ako maju vyzerat poziadavky, ktore by tam nemali byt a preco ... opakovane vtipky o lavej / pravej / zelenej / fialovej politickej strane. vtipky o sorosovi, mimovladkach, ale aj ruskej ambasade a mossade a to zase opakovane. vsak toto su uplne najzakladnejsie zname techniky manipulacie. + uz spominany redaktor verejnopravnej televizie so stabom, ktory tam robil vlastne co ? instruktaz dobreho vyzerania na svetlach a kamerach ? kto to platil ?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1126 kedy: 20. Apríl , 2017, 15:10:31 »

Rasťo, správne som pochopil? Nepodporuješ pochod proti korupcii, lebo máš pocit, že na organizácii sa podieľala SDKU...
...na videu predsa vidime obstarozneho divadelneho herca Jana Gressa, byvaleho riaditela divadla, byvaleho  clena SDKU...

...ale keby to organizovali Kotlebovci, tak by si problém nevidel.
...to, ze treba zastavit korupciu a vymenit tychto politikov tvrdia aj neonacisti. ak by zorganizovali protikorupcny pochod, tak co je zle na tom ho podporit ?...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1127 kedy: 20. Apríl , 2017, 15:36:58 »

nie, nepochopil si spravne. bud si cital povrchne alebo si zamerne dal citacie vytrhnute z kontextu.

uvediem na pravu mieru:

na videu predsa vidime obstarozneho divadelneho herca Jana Gressa, byvaleho riaditela divadla, byvaleho  clena SDKU...

cely text obsahoval informacie o viacerych ludoch z videa a pri spominanom hercovi bola zmienka o clenstve v SDKU len uplne mimovolna, ako jedna z viacerych - navyse zatvorkou som sa snazil naznacit, ze to "SDKU" mi na tom nevedi, kedze som ich sam vzdy volil. vazne sa pytam - mas pocit, ze z toho vsetkeho co som napisal vyplyva zrovna toto :

Rasťo, správne som pochopil? Nepodporuješ pochod proti korupcii, lebo máš pocit, že na organizácii sa podieľala SDKU...
...

---

... ze treba zastavit korupciu a vymenit tychto politikov tvrdia aj neonacisti. ak by zorganizovali protikorupcny pochod, tak co je zle na tom ho podporit ?

pre upresnenie, cely citat je takyto:

... ked to trochu prezeniem, tak to, ze treba zastavit korupciu a vymenit tychto politikov tvrdia aj neonacisti. ak by zorganizovali protikorupcny pochod, tak co je zle na tom ho podporit ? vsak nie je dobre zastavit korupciu ? cim chcem povedat, ze je dolezite kto myslienky hovori, a kedy ich hovori, nie su dolezite len myslienky samotne...

cize toto:

......ale keby to organizovali Kotlebovci, tak by si problém nevidel.

... je bud velke neporozumenie precitanemu alebo zamerne zavadzanie v diskusii.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1128 kedy: 20. Apríl , 2017, 16:39:06 »

... je bud velke neporozumenie precitanemu alebo zamerne zavadzanie v diskusii.
Rasťo, samozrejme som zámerne použil niektoré vety, ale tak to robia tie severy, na ktoré sa odvolávaš.
To video má odradiť od dôvery v pohnútky tých študentov.
Ja neverím, že ty budeš voliť Fica alebo Kotlebu iba preto, lebo konšpiračné médiá sa snažia spochybniť snahu študentov o lepšiu budúcnosť (a nielen tú ich budúcnosť, ale aj našu).
Ale sú hlupáci, ktorým stačí toto, aby volili Kotlebu a netreba tomu napomáhať.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1129 kedy: 20. Apríl , 2017, 17:15:00 »

ale ja sa praveze neodvolavam na ziadne servery, dal som len link na nezostrihane video o stretnuti, ktore predchadzalo pochodu. ja ozaj neviem, ci je to oficialne video alebo "uniknute" . a ze co to je za web, ktory ho zdiela som si vsimol tiez. kedze video nebolo nijak upravovane, strihane, ani inak manipulovane, neprislo mi vobec rozhodujuce, z akeho YT kanalu som ho linkol, predpokladam, ze by som ho nasiel rozlezene aj inde. prve ukazky z toho videa som videl u Martina Dana, ja som si ho potom dohladal sam a popisal, co mi na tom obsahu vadi.

dalsie servery a media som sem fakt nevniesol.

Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #1130 kedy: 25. Apríl , 2017, 14:03:48 »

čaute, čo hovoríte na Danko mód s listami ? ja som teda myslel, že už viac tlačiť na pílu nemóže a hľa  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #1131 kedy: 27. Apríl , 2017, 10:32:50 »

čaute, čo hovoríte na Danko mód s listami ? ja som teda myslel, že už viac tlačiť na pílu nemóže a hľa  Bavím sa skvele

zdá sa že môže. myslím osobne, že ide o kombináciu čistého tĺka (čo to právo a celkovo zákony naštudoval len veľmi chabo) a fakt egomaniaka túžiaceho po moci a uznaní. obidve charakteristiky nebezpečné vo verejnej sfére, dokopy obzvlášť - avšak, možno práve v´daka tejk "tĺkovitosti" to všetko ľahko vypláva napovrch. otázka je, či slovenská verejnosť to CHCE vidieť...

Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1132 kedy: 27. Apríl , 2017, 10:47:19 »

otazka je, ci slovensku verejnost zaujima nejaka interna vec v narodnej rade ohladne distribucie poslaneckej korespondencie. ja osobne neviem, ake tam maju smernice a vlastne ma to ani nezaujima. je mi uplne jedno, ci si listy skenuju, otvaraju, citaju alebo co s nimi robia. pochopil som, ze to je nejaka novinka a tyka sa vsetkych poslancov. nechapem, preco slzy na verejnosti roni len Matovic. navyse, vyzera to, ze zrovna tu Danko ani neni jasny "vinnik" "kauzy", takze sa len zase mozme kukat na cudesne divadlo, ktoreho pointa mi teda fakt unika.

co je Danko zac mozme samozrejme polemizovat; mna osobne napriklad viacej zaujima, nac sa tu uz 2x stretaval s dalsimi predsedami parlamentov, kolko ta ich vecera stala a naco to bolo dobre, preco ma to ako obyvatela hlavneho mesta obmedzovalo, atd ... lenze takato akcia dokaze roztocit zaujimave peniaze, ku ktorym dokaze prismrdiet "ktokolvek", myslim vselijake spriaznene dodavatelske a kateringove a podobne partie (neraz bez jasnej opoicno / koalicnej prislusnosti), su k tomu prilepene eventy, vecierky, je to prilezitost vyvencit manzelky a popretrcat sa v Smotanke...

... takze vacsi problem su samozrejme interne predpisiy v parlamente, lebo ten Danko uz nevie, ako by mohol terorizovat opoziciu  Neviem
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #1133 kedy: 27. Apríl , 2017, 11:41:28 »

aj - rastis, samozrejme. avsak ja to vnimam skor ako jednoduchy signal, ze na slovensku uz bez problemu dokazu kolidovat bezne "technicke" nariadenia s ustavou garantovanymi slobodami... ze tu proste ta ustava a zakon vseobecne je len aby bol. realizacia spravodlivosti v praxi, nejaky nedotknutelny kodex - nezname pojmy.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1134 kedy: 27. Apríl , 2017, 12:16:52 »

nebudem sa o tom priet :) co napisem bude zniet nepopularne aj pre mna sameho, ale ako znasilnenie ustavy sa da vnimat aj zrusenie amnestii (komu vlastne prospelo a v com sa spolocnosti polepsi ? ). je ista cast odbornej verejnosti (napriklad tak velmi nenavideny Harabin), ktori tvrdia, ze to nakoniec skonci s hanbou v Strasbourgu  Neviem

ze poslancom cita ktosi v Narodnej rade listy a sukromne listy je asi divne (i ked - sukromne listy im podla mna chodievaju na sukromne adresy), ale ja ako obcan to akosi neviem uchopit a uz vobec to neviem uchopit sposobom, ktory by ma mal rozhorcovat  Neviem cosi kdesi som cital, ze americky prezident ma monitorovanu komplet celu komunikaciu, vcetne nonstop monitorovaneho "sukromneho" telefonu  Neviem teda ak som to spravne pochopil a nedoplietol  Neviem
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #1135 kedy: 27. Apríl , 2017, 13:06:26 »

to, ze je monitorovane nieco sukromne, je len jedna cast vyhrad. ta druha je, ze ty ako adresat sa vobec nemusis nikdy dozvediet, co bolo problemom v liste pre teba a ani to, ze nieco take ako prichod listu na tvoju adresu a jeho skartacia sa niekedy odohralo...

to mi pride dost silna kava - a zvlast v kontexte, ktory prave pomenoval - a myslim, ze spravne - matovic. moze tam byt napr. udanie/fakty o korupcii/staznost na isteho politika/starostu etc. (v kontexte nariadenia "posudene" ako "ohovaranie"), o ktorom sa nedozvies ty, ako odhodlany bojovnik proti korpucii napr. ktory vyzve svojich volicov, aby ta o takych veciach informovali, ale... napriklad dozvie sa to ten dotycny inkriminovany politik/starosta etc... spravna zasielka v nespravnych rukach - konzekvencie si moze kazdy domysliet. ale ale to uz opakujem to, co sa da vypocut si od fundovanejsich.

tento moment by ta mozno mohol vyrusit trochen :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1136 kedy: 27. Apríl , 2017, 13:29:57 »

a to sa ozaj deje ? ze bojovnik proti korupcii nedostava listy, lebo mu ich Danko skartuvava ? ak by sa to takto dialo, veru by to nebolo dobre, suhlasim.

v rychlosti som si kukol tlacovku Budaja a Matovica a v skratke som kukol v Teme dna toho cloveka, co je tomu vinnikom, Guspana, ci ako sa vola, prvy raz som to meno videl. a nemozem si pomoct - skorej nez ohrozenie listoveho tajomstva, ustavnosti a pilierov demokracie, tam vidim zase len predstavenie pre verejnost, z ktoreho vznikne jedna uplne zbytocna schodza o odvolavani, kde za peniaze danovych poplatnikov zopar poslancov spravi teatralny medialny vystup pred polopraznou rokovacou salou.

Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #1137 kedy: 27. Apríl , 2017, 14:39:45 »

no ved to prave nevieme, ci sa to deje :-) zistime ked sa prehrabu tym, co bolo zadrzane, ak bolo. a ak sa nedeje, tak sa zda ani nebude diat - vdaka tomu, ze to odhalili vcas a ze to opatrenie pozastavili.
ej ale pome radsej uz cvicit  Na zdravie!
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1138 kedy: 27. Apríl , 2017, 16:06:17 »

mne sa paci ten napad ze by firmy mali uverejnovat po novom kolko na danu poziciu su ochotne dat ludom.

Krasne to vycisti trh.

Malo to byt uz davno a nie ze clovek chodi jak kkt na 8 roznych pozicii na kazdej ma 5 kol pohovorov a plnu mariu zodpovednosti za 800e v hrubom v BA.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1139 kedy: 27. Apríl , 2017, 16:26:28 »

Milan Krajniak mudro rozprava v diskusiach, ake su platove pomery v porovnatelnych krajinach EU, ake u nas, aka je minimalnka v Slovinsku a ze ako to treba risit a ake su moznosti riesenia ... vsetko to dava zmysel a clovek si mysli, ze vsak to SME-Rodina neni az taka banda kokotov. no a potom vidis, ze miesto aby sa venovali tvrdo a striktne napriklad tejto konkretnej agende, tak Kollar chodi s Matovicom a natacaju nejake uradnicky a mavaju tam pohladnicami, lebo to je ta afera, za ktoru sa oplati vyvolat schodzu o nemoznom odvolani predsedu Danka (nemozneho Danka, samozrejme :) ) ...
« Posledná zmena: 27. Apríl , 2017, 16:27:52 od rastis » Zaznamenané
Strán: 1 ... 74 75 [76] 77 78 ... 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.