Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 11:14:50
Strán: 1 ... 82 83 [84] 85 86 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Debata o politike  (Prečítané 259731 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1245 kedy: 12. Február , 2020, 21:32:57 »

Zvukar Andrej - este vytiahni, ako Assad pacha chcemicke utoky na vlastne civilne obyvatelstvo. tvrdia to totiz Biele prilby, cize seriozny a nezavisly informacny zdroj, aj nam ukazali nejake fotky  Popiskujem si

USA do tej krajiny sice vpalilo, polozilo ju na kolena, vyhnalo kvanta utecencov, ale zver je Putin, lebo zase iste media pisu o Allepe a ruskych zverstvach a samozrejme to je tak  Ja som čert..

co je Putinovou motivaciou vrsit sa na nevinnych civiloch a nemocniciach ? lebo je to sialenewc, cire zlo ? vsak v poriadku Andrej - ked sa chces Putina bat, boj sa ho. ja sa ho nebojim, poprosim Ta, nerob zo mna za to blba, ani neonacistu  Žmurk
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1246 kedy: 12. Február , 2020, 22:31:38 »

Tretí krát sa pýtam, kde Amíci plošne bombardovali celé štvrte so školami a nemocnicami, tak ako Rusi v Sýrii?
Čiže už štvrtý krát.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1247 kedy: 12. Február , 2020, 23:21:32 »

Čiže už štvrtý krát.

Kurnik Andrej, stacilo hladat tak malo, mas tu vsetko podrobne. ?§!. Kukni si graf hned na zaciatku a netrep uz. ?§!. Obete ruskych naletov sa nehrabu ani malym zlomkom, ked uz to porovnavame ako idioti.

https://www.washingtonpost.com/news/politics/wp/2018/03/20/15-years-after-it-began-the-death-toll-from-the-iraq-war-is-still-murky/

"About 6 in 10 civilian deaths at the hands of coalition forces from 2003 to 2011 were a function of airstrikes, according to IBC data. During the Islamic State period, all of the civilian deaths caused by coalition forces were from the air. Most of the civilian deaths are attributed to unknown actors during the initial span of the war (which President Barack Obama declared over in 2011)."

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1248 kedy: 12. Február , 2020, 23:34:59 »

Už si pripadám, ako chuj, kde sa tam píše o plošnom bombardovaní?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1249 kedy: 12. Február , 2020, 23:40:39 »

Už si pripadám, ako chuj, kde sa tam píše o plošnom bombardovaní?

Pise sa tam celkovo o pomere civilnych obeti kvoli US leteckym utokom, nestaci?

Na margo ruskeho "plosneho" bombardovania v Syrii asi toto z Wikipedie:

 In early January 2017, the Chief of the General Staff of the Russian Armed Forces Valery Gerasimov said that, overall, the Russian Air Force had carried out 19,160 combat missions and delivered 71,000 strikes on "the infrastructure of terrorists".[141] At the end of December 2017, the Russian defence minister said that the Russian military had eliminated several thousand terrorists while 48,000 Russian service-members had ″gained combat experience″ during the Russian operation in Syria.[142][143][144]

The UK-based pro-opposition[145][146] Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) stated that between the initiation of the intervention in September 2015 and end of February 2016, Russian air strikes killed at least 1,700 civilians, including more than 200 children. The Syrian Network for Human Rights (SNHR) and the Violations Documentation Centre (VDC) put the number higher, at over 2,000; SNHR's report stated that Russian attacks have killed more civilians than either the Islamic State or the Syrian Army.[147][148][149][150] Weapons used included unguided bombs, cluster bombs, incendiaries similar to white phosphorus and thermobaric weapons.[151][152][153] By the end of September 2017, the SOHR stated that Russian airstrikes killed around 5,703 civilians, about a quarter of them children, along with 4,258 ISIL fighters and 3,893 militants from the al-Nusra Front and other rebel forces.[154]

Vykonanych 19000 vzletov so 71000 utokmi na ciele teroristov, dokopy od niekolko tisic do 10000 obeti vratane civilnych. Pocet civilnych obeti americkych leteckych utokov v Iraku to prevysil len za prve dva mesiace tazenia v 2003. To asi nie je moc plosne bombardovanie, ci?  Popiskujem si Odkial mas, ze bolo plosne, resp. ako si dnes predstavujes plosne bombardovanie? Uz nie sme vo WW2.
« Posledná zmena: 12. Február , 2020, 23:45:16 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1250 kedy: 13. Február , 2020, 00:00:37 »

Tu mas este na porovnanie ciselka z dalsieho americkeho pruseru v Afganistane, vsetko pekne z neputinovskych - rovno americkych zdrojov :):

https://thedefensepost.com/2019/10/19/afghanistan-unprecedented-civilian-casualties-unama-airstrikes/

Airstrikes kill more civilians than any other event type
Aerial operations killed more civilians – 579 – than any other event type during the nine-month period, and marked a 71% increase in civilian deaths in airstrikes over the same period in 2018.

Airstrikes were responsible for 11% of the total number of civilian casualties. The 885 casualties recorded represents a 28% year-on-year increase.

The report said that UNAMA has recorded “a continual increase in civilian casualties from aerial operations since 2014, with International Military Forces responsible for the majority of civilian casualties from this incident type since 2018.”

UNAMA attributed 74% of civilian airstrike casualties to international forces, 19% to the Afghan Air Force, and could not establish attribution for the remaining 7%.

The United States is the only international air force known to conduct airstrikes in Afghanistan.

« Posledná zmena: 13. Február , 2020, 00:01:13 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1251 kedy: 13. Február , 2020, 00:47:40 »

ja sa vlastne divim, kde sa debata obratila k tomu, aby niekto dokazoval, ze USA kobercovo bombarduje. vsak to ani nikto netvrdil. akurat Andrej vyhlasil, ze kobercovo bombarduje Rusko (tiez by ma zaujimalo, kde k tomu dosiel), tak teraz je zrazu v debate, ze USA to nerobi, a ak hej, nech to niekto dokaze. toto je diskusia ?

dobre, ja kludne suhlasim, ze v dnesnych dobach USA uz kobercovo nebombarduje. a to je teda argument, ze je v poriadku, ako sa vojensky angazuju v cudzich krajinach ? a ano - pisal som o geopolitike a aj to USA ma len svoje geopoliticke zaujmy, aj ked zrovna tie z obdobia Busha Jr. niekedy vyzeraju, ze nedavaju zmysel (verim, ze pre USA nejaky mali). geopolitika nie je osobna, neriadi sa moralkou, spravodlivostou. a nie je ani ospravedlnenim pre zverstva. ale riadi sa nou, vzdy sa riadila a vzdy sa aj bude cela zemegula  Neviem

inak este k yngwnierovi - napriklad Markizu este do konca minuleho roka vlastnilo CME. Ringier Axel Springer tiez nie je tunajsi povod. pri rozbehu Dennika N stala okrem Esetu aj americka ambasada. ked sme pri tom Sorosovi, mnoho z mien, pisucich v istom nazorovom spektre pochadza z prostredia tej, ci onej neziskovky, ktora ma nejake konkretne prepojenie bud priamo alebo nepriamo cez dalsiu neziskovku az k samej Nadaci otvorenej spolocnosti. bezohladu na to, ci tuto spolocnost hodnotim kladne alebo hocijako inac, faktom je, ze ludia vychadzajuci alebo posobiaci v tomto prostredii maju v mediach velky priestor. zatial bez konspiracie - toto su hole fakty. a napisat, ze ovplyvnuju nejakym sposobom verejnu mienku je uz konspiacia ? ci spomenut v uvode Sorosovo meno je medzi tymi slusne zalozenymi cista diskvalifikacia a vlastne som sa zaradil medzi odporcov ockovania a spochybnovania americkeho pristatia na mesiaci ? ako dokazany spochybnovac holokaustu som vlastne na to zvyknuty  Ja som čert.. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 13. Február , 2020, 01:04:18 od rastis » Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #1252 kedy: 13. Február , 2020, 07:52:35 »

Rastis: Ved OK, to, co si uviedol su fakty.... A ja sa pytam, no a co? Ty mas pocit, ze Markiza a tie dalsie media ovplyvnuju u nas dianie v tom zmysle, ze siria konspiracne nezmysly???
Lebo, ak si vezmeme casto uplne netransparentnu druhu stranu, teda media v okruhu zaujmu Ruska, tak tam sa minule mihlo nieco ako "Kristus bol Slovan, doterajsia interpretacia v Biblii je zidovske sprisahanie" a podobne kktiny... Cize, aby som to zhrnul: pokial je ruskym zaujmom u nas sirit bludy, resp. cez tieto bludy ovplyvnovat "jednoduchsich" ludi smerom k anisemitizmu, nenavisti k homosexualom, migrantom...logickym vysledkom a pravdepodobnym zamerom je posilnovat vplyv extremistov, pripadne soft verziu extremizmu -  tu prepitu fialovu Ficovu hlavu. K comu to asi povedie? Su to len nejake nejasne obchodne zaujmy? Zmäkcovanie postoja voci Rusku v ramci Unie, alebo nieco viac?
S nejakym zamerom to robia...vplyv na Zjem aj Flek, Pohlavne spravy, financovanie Kokotlebov sa preukazalo
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1253 kedy: 13. Február , 2020, 09:10:40 »

... Odkial mas, ze bolo plosne, resp. ako si dnes predstavujes plosne bombardovanie? Uz nie sme vo WW2.

...akurat Andrej vyhlasil, ze kobercovo bombarduje Rusko (tiez by ma zaujimalo, kde k tomu dosiel), tak teraz je zrazu v debate, ze USA to nerobi, a ak hej, nech to niekto dokaze. toto je diskusia ?
Chlapci, videli ste fotky z mesta Aleppo? Ja som nikdy netvrdil, že tam boli iba Rusi, oni tam boli spoločne s miestnou armádou. Ale podieľali sa a rozhodnúť musel vrchný veliteľ Vladimír P.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1254 kedy: 13. Február , 2020, 11:55:13 »

Chlapci, videli ste fotky z mesta Aleppo? Ja som nikdy netvrdil, že tam boli iba Rusi, oni tam boli spoločne s miestnou armádou. Ale podieľali sa a rozhodnúť musel vrchný veliteľ Vladimír P.

Americky strategicky zaujem bol zosadit Assada. tak tam prisli, povyzbrojovali miestnych dzihadistov (vobec im nevadilo sa v danom case / priestore spajat priamo s Al-kaidou) ... Rusky strategicky zaujem bol, aby Assad zostal. tak mu teda vojensky pomohli. sekundarnym javom bolo znacne oslabenie IS, co podla toho co citam vsade inde, okrem SME, je do znacnej miery prave angazovanost Ruska. a ty tu furt Allepo, kobercove nalety a cojaviem co... tie zabery z roznych miest, najma Irackych su desive. Rusko nie je ten stat, ktory to tam sposobil a ze to tvrdis ma teda fascinuje.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1255 kedy: 13. Február , 2020, 12:00:31 »

Rastis: Ved OK, to, co si uviedol su fakty.... A ja sa pytam, no a co? Ty mas pocit, ze Markiza a tie dalsie media ovplyvnuju u nas dianie v tom zmysle, ze siria konspiracne nezmysly???....

no minimalne to sposobuje to, ze znacna cast tunajsej populacie je uplne domotana a dezorientovana, strategicky uhlavny nepriatel je Putin a USA iba vyvazaju demokraciu, co je vo svojej podstate dobro. kto si dovoli zapolemizovat, popiera holokaust, voli ked nie Kotlebu, tak urcite Fica.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #1256 kedy: 13. Február , 2020, 12:20:25 »

no minimalne to sposobuje to, ze znacna cast tunajsej populacie je uplne domotana a dezorientovana, strategicky uhlavny nepriatel je Putin a USA iba vyvazaju demokraciu, co je vo svojej podstate dobro. kto si dovoli zapolemizovat, popiera holokaust, voli ked nie Kotlebu, tak urcite Fica.

no, nie je to celkom odpoved na otazku, ale OK.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1257 kedy: 13. Február , 2020, 13:03:36 »

... tie zabery z roznych miest, najma Irackych su desive. Rusko nie je ten stat, ktory to tam sposobil a ze to tvrdis ma teda fascinuje.
Takže ty máš overenú informáciu, že tie mestá zbombardovali Američania?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1258 kedy: 13. Február , 2020, 13:13:34 »

Chlapci, videli ste fotky z mesta Aleppo?

Stale Aleppo... Tak skusme teda Rakku

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2019/04/syria-unprecedented-investigation-reveals-us-led-coalition-killed-more-than-1600-civilians-in-raqqa-death-trap/
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1259 kedy: 13. Február , 2020, 13:26:36 »

Takže ty máš overenú informáciu, že tie mestá zbombardovali Američania?

Necitas pozorne, precitaj si to este raz. Mas tam aj pomery obeti zo vzduchu atd. Najviac civilnych obeti boli prve roky, vtedy tam okrem US Air Force ine zahranicne letectvo ani nelietalo, podobne ako horeuvedene v Afganistane.

https://www.washingtonpost.com/news/politics/wp/2018/03/20/15-years-after-it-began-the-death-toll-from-the-iraq-war-is-still-murky/
« Posledná zmena: 13. Február , 2020, 13:37:45 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 82 83 [84] 85 86 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.