Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 08:21:34
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Elektrika vs elektroakustika  (Prečítané 5472 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 11. Júl , 2005, 19:08:32 »

Servis všetci! Chcem sa Vás spytať aký je zásadný rozdiel medzi elektrikou a elektroakustikou čo sa týka hry. Čo sa dá zahrať na elektrike a na elektroakustike nie a naopak. Pýtam sa, lebo si chcem kúpiť elektroakustiku kvôly skupine co zakladame s kamaratmi. Ale vŕta mi v hlave aj elektrika. Vopred vďaka.
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #1 kedy: 11. Júl , 2005, 19:41:37 »

nuz gitara sa vybera aj podla zanru ktory chces hrat, na elektroakustike sa vacsinou hra folk alebo nejake akusticke veci, ak chces hrat s nejakym brutalnym skreslenim si kup elektriku
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 12. Júl , 2005, 19:41:25 »

Planujeme hrat rock, punk rock sem tam alternativ! Takze elektriku radiš? Sú na nej väčšie možnosti ako na elektroakustike?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 12. Júl , 2005, 22:46:45 »

Načo ti je elektroakustika na rock a punk??
Zaznamenané

Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« Odpoveď #4 kedy: 12. Júl , 2005, 23:07:29 »

ja si pod eletroakustikou predstavujem brana mojsejs,odkedy vydali klip :) chces hrat brana mojseja ? :))
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 13. Júl , 2005, 10:01:03 »

Feyon - co si predstavujes pod elektroakustikou ? Ono sa tym totiz mysli obycajna akusticka gitara, ludovo ""spanielka"", s vyriesenym odsnimanim zabudovanym snimacom pod kobylkou. Ale zvukom je to stale iba spanielka. S elektrickou gitarou sa to neda porovnat, ine je to uplne vo vsetkom. Inac sa na tom hra a hlavne ine veci. Vies si predstavit na takej gitare skresleny zvuk a hrat s tym nejaky punk rock ? Neda sa to. Hrava sa na tom napriklad country... Elektricka gitara je uplne inac konstruovana a punk ani rock sa na inej nehraju. Alebo si myslel taku tu polodutu gitaru so snimacmi ako elektricka ? Ono to je vlastne elektricka gitara, aj sa na to tak podobne hra, akurat to nema uplne plne telo, takze to ma trochu iny zvuk. Hrava sa na tom hlavne jazz, blues, ale aj vela rockerov to pouziva. Dokonca ak sa nemylim, tak aj The Clash taku gitaru v kapele mali. Ale myslim si, ze pre zaciatok je vhodnejsia obycajna elektricka gitara, aj cenou...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 13. Júl , 2005, 10:24:33 »

Taku Gibson ES335 az ES355 by som veru uvital z tych semiluboviek, ked sme pri nich. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 13. Júl , 2005, 10:45:39 »

Vďaka za objasnenie! Asi bude fakt vhodnejšia elektrika! No ja som myslel tie bluesove a jazzove gitary, to budu asi tie polodute elektriky co si spominal rasist. Mne tu krutia rozum kamarati, ze nech si obstaram elektroakustiku, ze na tom zahram aj akusticke party.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 13. Júl , 2005, 10:59:52 »

Na elektrickych lubovkach akusticke party nezahras. Tie plne klasicke su urcene hlavne na jazz, rockabilly a pod. Tie uzsie (typ ES335, 345 a 355) mali stredovy blok proti spatnej vazbe -- tie sa hodia na vsetko mozne, vela ludi tvrdi, ze su to najvsestrannejsie gitary zo vsetkych, co je pravda podla mna, lebo sa hodia od country az po hardrock, pricom najviac ""doma"" su pri rocku, classic rocku, blues a fusion.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 14. Júl , 2005, 00:42:40 »

kamarati sa tiez tak vyznaju do gitar ako ty? Vsetko to, co sa hra na akustike, zahras aj na elektrickej gitare. Vsetko to, co sa hra na elektrickej gitare, nezahras na akustickej.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #10 kedy: 14. Júl , 2005, 09:31:38 »

Feyon: ak vies toho tolko o gitarach radsej si kup nejaky squier z preglejky, na punk ti to v tvojom pokrocilom stadiu uplne staci btw a vies vobec hrat?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 14. Júl , 2005, 19:47:31 »

Kiki vdaka za mili prispevok! Hrajem uz 5 rokov ale na spanielke. Takze o elektrikach vela neviem! Chcel som sa do toho pomaly dostat ale vidim ze u niektorych z vas pochopenie nenajdem! A ked som zaciatocnik tak to je hriech? ci co? Aj ty si mal svoje zaciatky tak si spomen. iMbUS to mi je jasne! A co sa tyka kamaratov to by si sa cudoval. Chcel som pocut vase nazory! Ste fakt mili! To tu musia pisat len profici? A preco tu spominate punk? Ja som povedal ze rock,punk rock popripade Mna skor zaujal jazz, blues, alternativa a tak. Nezameriavam sa na jeden zaner. Co pride. A k tym gitaram - ja som myslel jazove gitary a pod tym som si predstavoval elektroakustiky ale uz mi je to jasne.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 14. Júl , 2005, 23:46:09 »

Feyon, určite si kúp elektriku. Myslím, že v tom ty aj tvoji kamaráti ešte nemáte jasno a bolo by pre teba asi zlé, keby po mesiaci brnkania s akustikou zas chceli, aby si si kúpil elektriku, že s tou akustikou to nie je tak ako má byť. Reagujem na to, že chcete hrať rock, punk rock a alternativ, ako si spomínal.
Citácia
Originally posted by Feyon Planujeme hrat rock, punk rock sem tam alternativ!
Punk = punk rock
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 15. Júl , 2005, 00:52:02 »

ALebo rozmyslaj nad Epiphone Riviera alebo Sheraton, to su celkom fajn cenovo dostupne uzsie lubovky vhodne na vela zanrov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 15. Júl , 2005, 01:13:55 »

Citácia
Originally posted by Progrocker ALebo rozmyslaj nad Epiphone Riviera alebo Sheraton, to su celkom fajn cenovo dostupne uzsie lubovky vhodne na vela zanrov.
Nemyslim, gitara za vyse 20 litrov je dobra rada pre niekoho, co rozmysla, aky typ gitary by vobec mal pouzivat, aj ked su to urcite kvalitne gitary hodne svojej ceny. Feyon - elektricka gitara s plnym telom, cize klasicka "elektrika" je ta spravna volba, na takej gitare sa da v principe hrat od jazzu az po metal. Ono totiz na takejto jazzovej "pololubovke" aj tak nenajdes taky zvuk, ako si zvyknuty na spanielke. A "akusticky" mozes hrat rovnako aj na klasickej elektrike. Aky mas vlastne rozpocet ?
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 22 otázok.