Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 10:30:07
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Black Strat D.Gilmour  (Prečítané 9736 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #15 kedy: 07. Január , 2012, 15:21:12 »

Hiwatt 50W mám robený home made, no s originálom som ho nemal možnosť porovnať. Môj hrá čisto a hlasno, skreslovať začne až ked dám predzosilňovač na 12h a ja dávam tak max. na 9h takže s tým skreslením by ma bolo dosť počuť..  :-)
Animals hrám s Coloursound - Overdrive na sóla Fuzz Face, alebo Skreddypedals, alebo RAT podla chuti. Dokrmujem Butler Tube Driver, alebo TS9 podla chuti a výšky zosilnenia (skreslenia) preampu.
V Hlohovci som bol na skúške, ale nemal som nacvičené veci kedže som v BA hrával iný štýl.
Proghoper: Elektrónky som nepredával s niekým si ma asi mýliš.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 07. Január , 2012, 15:35:07 »

Hiwatt 50W mám robený home made, no s originálom som ho nemal možnosť porovnať. Môj hrá čisto a hlasno

Hlavne si zozen ine repraky, davat hocico hiwattoidne k Celestionom V30 je dost pruser. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #17 kedy: 07. Január , 2012, 16:07:56 »

Proghoper: Čítal som, že aj ty si riešil podobný problém s reprákmi k Hiwattu, ako si to nakoniec vyriešil..?? Pokial viem tak tam niekto odporúčal Fane crescendo. Ja som "v tiesni" kúpil tento Box za dobrú cenu viem že to nie je ideálne. Viem že som sa zujímal ešte o Eminence The Tonker.
V Hlohovci nedopadlo nijak, nemal som nacvičené veci a vtedy ani čas nakoľko som pracoval v BA a býval v Tatrách.
Teraz mám viac času tak som sa začal venovať hraniu a pravidelne cvičím.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #18 kedy: 07. Január , 2012, 16:21:52 »

Ešte k tomu "humu-brumu" by stálo za pokus oddeliť signálovu cestu od napäťovej napr. tak, že krabičky zo signálovou cestou by boli na doske, pod doskou nalepená a uzemnená fólia a pod tou fóliou by boli adaptéry a napäťová časť pedalboardu. Pri toľkých efektoch dávam veľa priestoru nakmitávaniu bordelu do signálovej cesty. Naviac Whammy a Butler Tube Driver majú napájanie striedavým napätím čo "humu-brumu" nepridáva.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 07. Január , 2012, 16:22:43 »

Proghoper: Čítal som, že aj ty si riešil podobný problém s reprákmi k Hiwattu, ako si to nakoniec vyriešil..??

Ja mam staru povodnu 76 4x12 bednu s Fane. Zhanam este jednu do zasoby. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 07. Január , 2012, 17:56:53 »

hlavne by to asi chcelo ukazku, lebo z fotky ma boli hlava  :)
Zaznamenané
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #21 kedy: 07. Január , 2012, 18:37:12 »

Proghoper: Inak s tými Fane reprákmi si mi dal chrobáka. Je to až taký rozdiel vo zvuku, pozeral som frekvenčné charakteristiky, ale nikde nemôžem nájsť porovnanie týchto reproduktorov. Ukážky urobím, ale neviem to nahrať z boxu, nemám doma preamp na Shure 58, tak len priamo z efektov. Inak myslím, že ani cez multiefekt na Hiwatt nie je výhra. Ale možno lepšie ako s anologovými krabičkami na Celestion V30..  :-)
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 07. Január , 2012, 19:04:17 »

Ten Tube driver by som si chcel vyskusat, dalo by sa ?
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 07. Január , 2012, 19:18:42 »

Krk je lakovaný tvaru C. Pickups  som nemenil, gitaru som objednal z USA v mode D.Gilmoura. Fender Custom Shop Fat '50s (krkový), Fender Custom Shop Custom '69 (stredný), Seymour Duncan SSL-5 (kobilkový). Gitara má zámky na ladiacej mechanike, skrátená tremolo páka, okrem päť-pozičného prepínača snímačov je doplnený o dvoj-pozičný prepínač, ktorý aktivuje krkový snímač v strednej a kobilkovej pozícií. Mám strat osadený aj aktívnymi EMG snímačmi DG-20, ale môžem povedať že v mode black strat je gitara viac živšia a citlivejšia. Najbližšie vám priblížim môj 22 pelálový home pedalboard aj zo zvukovými ukážkami.

hinten vintage ked pozres od zadu krk tak je cely jeden kus alebo je hlava a cast krku prilepena ku zvysku krku ako to byva pri ibanezoch alebo cortoch a podobne?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 07. Január , 2012, 19:18:47 »

Proghoper: Inak s tými Fane reprákmi si mi dal chrobáka. Je to až taký rozdiel vo zvuku, pozeral som frekvenčné charakteristiky, ale nikde nemôžem nájsť porovnanie týchto reproduktorov.

Hej, len tie povodne robene vyslovene na Hiwatty sa kurevsky tazko zhanaju. Rozdiel to je velky, kedze Celestiony absolutne nezvladaju basy tych ampov a su moc ostre na Hiwatty, ktore su samy o sebe ostre, resp. tvrdo znejuce. Uplne to proste zmrvia. Ale pokial hras iba potichu, tak ten rozdiel samozrejme bude mensi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 07. Január , 2012, 19:21:16 »

Home pedalboard inšpirovaný Gilmourom

Signálová cesta:
1. BOSS CS-3
2. MXR dyna comp
3. Digitech Whammy
4. EHX Big Muff Pi
5. Home made Dunlop Fuzz Face BC108
6. Home made Screddypedals Fuzz
7. ProCo RAT2
8. Home made Pete Cornish G-2
9. BOSS BD-2
10. Ibanez TS9
11. Home made Coloursound Overdrive
12. Home made B.K.Butler Tube Driver
13. MXR Phase 90
14. EHX Electric mistress Deluxe
15. BOSS CE-3
16. MXR smartgate
17. Dunlop Rotovibe
18. Ibanez DE7
19. T.C.Electronic ND-1
20. EHX Memory Man

Digitech RP80 s BOSS-mi SD-1, DS-1 vypĺňajú prázdne miesta na fotke..  :-)
V dohladnej dobe by mi mal prísť od Dunlopu univibe UV1-RS

...toto mas ozaj realne veci zistene a pozhanane a porobene, ktore pouziva gilmur? ale hinten RP teda nie, ze?
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 07. Január , 2012, 19:37:23 »

hinten vintage ked pozres od zadu krk tak je cely jeden kus alebo je hlava a cast krku prilepena ku zvysku krku ako to byva pri ibanezoch alebo cortoch a podobne?

...myslim ten LP v uprave goldtop....
Zaznamenané

gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #27 kedy: 07. Január , 2012, 19:50:00 »

Branko: všetko sa dá, neviem odkiaľ si ja som momentálne v PE.
Proghoper: Takže ked objednám Fane Crescendo z  RockCentrum tak to nebude to pravé orechové..??  Pripada do úvahy len ebay a je na nom rok výroby, ako zistím že je to ten pôvodne vyrobený..??
Frakos: Krk je na LP v jedom kuse s hlavou.
Takmer všetky efekty používal Gilmour samozrejme RP80 nie..  :-)
Ako sa sem dá poslať ukážka mp3 poslal som to v prílohe, ale to tu nevidím..
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #28 kedy: 07. Január , 2012, 19:55:42 »

gitarove repraky nemaju hrat basy na to je basa  Na zdravie!...
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 07. Január , 2012, 20:01:15 »


Frakos: Krk je na LP v jedom kuse s hlavou.


tak fajn, dik za namahu lebo mam tiez vintage LP taku co chce byt akoze deluxe a hinta ma krk tak jak vravim, dokonca teraz neviem ci ma oci neklamu, ale namojveru, ze ta cast krku bez hlavy je este aj k tomu z troch pozdlznych casti ako to byva na tych niektorych Progacovych LP z 69-'80, ale nie som si 100pro isty,no zda sa mi, ze ano, ako tak na to kukam jak chuj teda ozaj..., ale o to pokoj, zvuk ma fajn....
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.