Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 04:52:33
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: telcontar - amp and stuff  (Prečítané 17093 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #45 kedy: 25. Apríl , 2012, 09:41:41 »

Ten Suhr nie je nahodou take vytunene plexi v mensom vydani a s mensou wattazou ? :) Inak paradoxne Plexi na metal je dost zaujimava kombinacia, apson pre mna urcite. :)
Zaznamenané

telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #46 kedy: 25. Apríl , 2012, 10:00:02 »

Je to marshalloid, cize popis ze vytunena plexi moze byt celkom trefny.
No a hra to paradne - nielen so stratom :)
Ja som absolutne spokojny - mam amp, ktory mi da skvely zvuk za takmer kazdej hlasitosti, ktory navyse sam unesiem naraz (amp do jednej ruky a cab do druhej) a zmesti sa mi do mojho auta
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #47 kedy: 25. Apríl , 2012, 16:18:50 »

s plexi to nema podla mna az tak vela spolocne. osobne ma to moc nepresvedcilo. dobry muzikant z toho dostane samozrejme popici zvuk, ale na rit som z toho nepadol, nieco mi tam v tom charaktere vadi, ako keby to malo priskripnute gule a to dnes naozaj uz neprahnem po higain strojoch, prave presne naopak. ale to bolo len podla mojho vkusu, samozrejme, ze to hra v globale pekne. tak ako dobry Vox, je to kvalitny zvuk, ale chce sa mi vracat ked to pocujem
« Posledná zmena: 25. Apríl , 2012, 16:23:44 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #48 kedy: 25. Apríl , 2012, 16:25:34 »

Zalezi od toho co hladas.
Nemozes cakat zazraky od 18w 2xEL84 ampu.
Ja som z toho napr na rit padol - ale priznam sa, ze nemam ani zdaleka vyskusanych tolko ampov, kolko by som chcel.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #49 kedy: 25. Apríl , 2012, 16:35:21 »

keď tak pozerám na tú fotku, celkom by ma zaujimalo porovnanie tych dvoch maličkych bedni.
Repraky maju uplne ine (ake si vlastne osadil?), ale konštrukčne su relativne podobne
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #50 kedy: 25. Apríl , 2012, 16:43:15 »

Aj nás to zaujímalo  Žmurk
Konštrukčne su tam rozdiely: Suhr má dole dva bass reflexy, VHT má v rohoch prednej dosky diery - 4.
Aj osadenie vedno bolo iné. Suhr má greenback, VHT zss V30.
Moje pocity - Suhr hral v širšom spektre viac basov. Vht malo viac stredovy zvuk a myslím ze bola aj trocha tichsia.
Dúfam ze pridá svoj nazor aj 4oci.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #51 kedy: 25. Apríl , 2012, 16:56:09 »

Aj nás to zaujímalo  Žmurk
Konštrukčne su tam rozdiely: Suhr má dole dva bass reflexy, VHT má v rohoch prednej dosky diery - 4.
Aj osadenie vedno bolo iné. Suhr má greenback, VHT zss V30.
Moje pocity - Suhr hral v širšom spektre viac basov. Vht malo viac stredovy zvuk a myslím ze bola aj trocha tichsia.
Dúfam ze pridá svoj nazor aj 4oci.
Marek už menil v tom boxe VHT repro?Lebo tam bol origoš Eminence,nie V30...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #52 kedy: 25. Apríl , 2012, 17:56:08 »

Marek už menil v tom boxe VHT repro?Lebo tam bol origoš Eminence,nie V30...
nic som nemenil, je tam povodne (eminence p100) repro..(ale asi by som mal povedat, ze 40 rocne, vymlatene, made in japan s preglejkovou membranou, tie su najlepsie Bavím sa skvele )

Moje pocity - Suhr hral v širšom spektre viac basov. Vht malo viac stredovy zvuk a myslím ze bola aj trocha tichsia.
Dúfam ze pridá svoj nazor aj 4oci.
tichsia nebola, to sme stiahli ten power cudlik, ci co to bolo :) praveze ta bedna reve jak diva, popravde az som bol prekvapeny. ale co sa tyka zvuku tak suhlasim, VHT je viac do stredov, a hlavne nizsich, ta suhr bedna s tym greenbackom pri vyssich hlasitostiach a gainoch uz mala trochu take neprijemne vysky, VHT ich mala viac uhladenejsie. na to co hras ty je ten tvoj setup uplne paradny, hra to pekne ciste zvuky aj crunche. zilla 2x12 cab (ten zeleny) s V30 bol zas o niecom inom hlavne s riverou a jankovou hlavou

a osobne nesuhlasim, ze ten suhr hra priskrtene alebo bez guli ci ako. drive+gain potaky naplno, eq podla chuti, jankov screamer pred to a s gitarou so silnejsimi snimacmi (ci uz jackson rr s emg81 alebo kellerkou s bkp painkiller) to bol taky paradny higain zvuk pri normalnej hlasitosti vdaka tomu power scalingu, hlavne s tou VHT bednou, ze mnam.. a to povodne telcontar tvrdil, ze to na metal velmi nie je  ha ha ha (ale ja som hluchy, ani rubat do gitary poriadne neviem ani od srdiecka nezahram)
« Posledná zmena: 25. Apríl , 2012, 18:11:10 od styrioci » Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #53 kedy: 25. Apríl , 2012, 18:34:16 »

osobne ma to moc nepresvedcilo. dobry muzikant z toho dostane samozrejme popici zvuk, ale na rit som z toho nepadol, nieco mi tam v tom charaktere vadi, ako keby to malo priskripnute gule

No presvedcilo to inych muzikantov:

Citácia: John_Suhr_TGP_board
Gear on New Landau Album - Organic instrumentals?
from Mike.......
I would say its the Badger on about 60% of the record...
Here's a list
Amps:
Suhr 18 Watt Badger*
Dumble 100 watt Overdrive Special
'64 Fender Super Reverb
Kerry Wright open back 4x12 with Celestion Heritage Series G12-65 speakers

Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #54 kedy: 03. Máj , 2012, 13:39:05 »

zilla 2x12 cab (ten zeleny) s V30 bol zas o niecom inom hlavne s riverou a jankovou hlavou

Ta zilla by ma celkom zaujimala. Ktory typ to je? Fatboy? Mali ste moznost to porovnat aj s inymi 2x12 ci 4x12 bednami (Orange, ENGL, Mesa,...)?
Zaznamenané

Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #55 kedy: 03. Máj , 2012, 13:41:19 »

Ta zilla by ma celkom zaujimala. Ktory typ to je? Fatboy? Mali ste moznost to porovnat aj s inymi 2x12 ci 4x12 bednami (Orange, ENGL, Mesa,...)?

je to fatboy, na nejakom porovnavani prave s orange a mesa sme sa uz dohadovali s jankom, v najblizsich dvoch mesiacoch to snad zvladneme
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #56 kedy: 03. Máj , 2012, 13:47:01 »

priamo sme to s nicim podobnym neporovanvali, ale hralo to normalne. mozno sa casom pritrafi porovnanie s orange 2x12, aj ked asi by malo vacsi zmysel to porovnat s mesackou 2x12, ktora je rozmerovo podobnejsia. so 4x12 bednami nejako nevydim zmysel porovnavat
« Posledná zmena: 03. Máj , 2012, 13:47:23 od styrioci » Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #57 kedy: 22. November , 2013, 10:41:07 »

Zadovazil som si novu hracku na domace cvicenie.
Male kombicko Toneblower od Roba Kovacsa.
Dvoj kanalove 10W Class A openback combo s master volume, samozrejeme point-to-point handwired
Doma si na tom viem nakrutit dobry zvuk pri znesitelnej hlasitosti - susedia v panelaku sa este nestazovali. Kombicko sa nestratilo ani v skusobni. Vyborne si rozumie s mojimi OD krabickami.
A co je plus pre manzelku - ladi nam to s nabytkom.


* toneblower.jpg (280.52 KB, 2048x1356 - prehliadnuté 414 krát.)

* toneblower1.jpg (226.78 KB, 2048x1356 - prehliadnuté 428 krát.)
« Posledná zmena: 22. November , 2013, 10:41:39 od telcontar » Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #58 kedy: 22. November , 2013, 10:42:54 »

parada, vidim, ze je cas na dalsiu skusobnovo/pivnu session  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #59 kedy: 22. November , 2013, 10:45:51 »

Pekne. Nejaku ukazku skus spravit pripadne.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.