Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 22:31:00
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zbrusit prazce alebo zohnat povodnu bezprazcovu?  (Prečítané 5438 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
kybu
okukávač

Príspevkov: 4


« kedy: 08. November , 2011, 14:06:47 »

Caute,

chcel by som sa zacat ucit na bezprazcovej base. Mam Yamahu BB404, ktora je fajn. Ale neviem, ci sa mi oplati ju dat zbrusit alebo radsej predat a zohnat povodnu bezprazcovu. Rad by som sa ucil na takej, ktora ma ten charakteristicky zvuk bezprazca. Dik za rady.
Zaznamenané
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #1 kedy: 08. November , 2011, 14:34:44 »

to vies tak dobre hrat na normalnej ze chces bezprazcovu Huh!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #2 kedy: 08. November , 2011, 15:17:30 »

mas este nejaku inu basu? pytam sa zato, ze tieto yamahy boli napriek nizkej cene pomerne slusne nastroje a mozno by skoda ho oprazcovat a neskor zistit ze ti to nevyhovuje.

inac ked uz takyto zasah, tak lepsie je prazce povyberat, nie zbrusit.
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #3 kedy: 08. November , 2011, 17:15:30 »

....zrovna nie najlacnejšie riešenie, ale dal by som si spraviť bezpražcový krk....tak by si si ich vedel vymieňať aj sám podľa chute a v podstate hladené struny nutné pre bezpražec z úžitkuješ aj na pražcovom krku....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #4 kedy: 08. November , 2011, 17:24:35 »

neviem neviem, tie basy boli celkom slusne co si pametam, ale ze by som investoval do dalsieho krku aby som to na tomto striedal, to zase nie. ak je to jedina basa, tak by som radsej za cenu toho co by stal krk kupil nejaky lacny bezprazec a ten v pripade ze to nepojde predal.
Zaznamenané

o-yep sro
kybu
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #5 kedy: 09. November , 2011, 09:45:08 »

No ved to, ze basa je to celkom ok, skoda ju na pokusy. Skusim popozerat po nejakom lacnom bezprazci.
Zaznamenané
kybu
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #6 kedy: 09. November , 2011, 09:46:26 »

to vies tak dobre hrat na normalnej ze chces bezprazcovu Huh!

Odkedy treba vediet hrat na normalnej aby sa clovek mohol ucit na bezprazcovej? Žmurk Podla mna je to len iny druh nastroju, ina technika hrania.
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #7 kedy: 09. November , 2011, 19:55:00 »

Odkedy treba vediet hrat na normalnej aby sa clovek mohol ucit na bezprazcovej? Žmurk Podla mna je to len iny druh nastroju, ina technika hrania.
dobre hovoris, ani kontrabas neni s prazcami pre zaciatocnikov...
Zaznamenané
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #8 kedy: 11. November , 2011, 10:15:18 »

tak vela stastia  :) idem sestru s cerstvym vodicakom prihlasit na jazdy na formule alebo zacat stavat dom od strechy ale proti gustu ziaden disputat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 11. November , 2011, 15:08:02 »

si dost mimo. praca s tonom na prazci a bezprazci je odlisna. to ze je dobre mat nejake zaklady je jasne a tie aj on ocividne ma. hrat dobre na prazcovej base zdaleka nezaruci ze to bude rovnako dobre aj na bezprazci.
Zaznamenané

o-yep sro
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #10 kedy: 11. November , 2011, 15:10:39 »

vytrhat!!! Beeee
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #11 kedy: 13. November , 2011, 13:54:54 »

si dost mimo. praca s tonom na prazci a bezprazci je odlisna. to ze je dobre mat nejake zaklady je jasne a tie aj on ocividne ma. hrat dobre na prazcovej base zdaleka nezaruci ze to bude rovnako dobre aj na bezprazci.
ved logicky, skus to zobrat z opacnej stranky, ked niekto hra napicu na prazcovej asi bude hrat napicu aj na bezprazci, nie?  Žmurk a o to slo  Na zdravie!
btw, chcel by som mat tvoje vestecke schopnosti vycitat z troch prispevkov uzivatela bez ukazok jeho skill v hrani  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
kybu
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #12 kedy: 13. November , 2011, 15:46:19 »

Moja prva tema tu na fore a citim sa ako na SME-cku. Slovensky internet je vsade asi rovnaky ...
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #13 kedy: 13. November , 2011, 15:54:03 »

Moja prva tema tu na fore a citim sa ako na SME-cku. Slovensky internet je vsade asi rovnaky ...
  :) kto sedi za pocitacom na fore ? ten kto nema co robit. najlepsie na tom je ze radu dostanes vzdy od cloveka ktory nema ani paru o com trepe ,len to niekde vygooglil.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #14 kedy: 13. November , 2011, 17:00:38 »

ved logicky, skus to zobrat z opacnej stranky, ked niekto hra napicu na prazcovej asi bude hrat napicu aj na bezprazci, nie?  Žmurk a o to slo  Na zdravie!
btw, chcel by som mat tvoje vestecke schopnosti vycitat z troch prispevkov uzivatela bez ukazok jeho skill v hrani  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

samozrejme. ale ked chce hrat na bezprazci, tak preco nepracovat rovno s tym? rovno sa zacne ucit pocuvat a pracovat s tonom. taktiez prazcova basa ho nedonuti k tomu aby si strazil ruku na hmatniku tak ako na bezprazci. ci sa mylim?
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 23 otázok.