Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 00:36:07
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: vymena 10´repra za 12´?  (Prečítané 3135 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
sorely9
nováčik
*
Príspevkov: 7


« kedy: 08. November , 2011, 22:41:35 »

caute,do tychto veci sa nevyznam preto pisem sem,mam handmade 40W kombo s docasnym 30W 10palcovym reprakom ktory odisiel a chcem si kupit novy celestion ale 10´´ nad 40W som nasiel len jeden a to CELESTION CLASSIC G10 Vintage a aj na ten jediny je malo recenzii tak neviem ci je dobry alebo nie...
preto rozmyslam ze tam kupim 12´´ ktore su odskusane,je na nich vela recenzii,je vacsi vyber,mozno lepsie hraju a tak lenze otazka je- nieje hovadina davat 12´´repro do komba robeneho na 10palcove?otvor samozrejme zvacsim,aj repro sa do komba vojde ale ako to bude hrat ked objem bedne je vypocitany a robeny na ine repro.poradte ci to nieje zbytocne mat sice 12´´ ale v takej bedni bude zle hrat alebo to nezavisi od toho?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 08. November , 2011, 23:07:46 »

ked sa ti chce zvacsovat otvor, kludne tam daj 12 palcov, na velkost bedne sa vykasli v tomto pripade. otazne je, ci to je tak dobre kombo, ze mu chyba akurat vylepsenie 12-ovym reprakom.
Zaznamenané
sorely9
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #2 kedy: 09. November , 2011, 00:07:09 »

no myslim ze je fajn,neviem presne podla coho to je stavane bud podla marshall alebo fender.
o vyrezavanie nejde to je praca na par minut,ale ked mam dat 50eur do mozno zle hrajuceho 10´´repra tak dam radsej 70 do osvedceneho napr. 12´´celestion vintage 30 takze rozdiely v cene ci sa oplati neoplati.radsej prihodim tych 20e...ak sa to oplati...
ide mi len o rozmery mojho maleho komba postaveneho na 10´´...ze mozno je zbytocne kupovat 12 ked v tej bedni bude hrat nakoniec horsie ako ten 10´´,pretoze repro by malo mat bednu aku ma mat na to aby to cele hralo dobre,neviem
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 09. November , 2011, 00:14:35 »

...,pretoze repro by malo mat bednu aku ma mat na to aby to cele hralo dobre,neviem

u gitarovych komb sa to takto az nebere. predpokladam, ze to je vzadu otvorene, nie ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 09. November , 2011, 00:26:17 »

sa pozri, kam tito rvu 12tku reprak:

http://www.notnowcato.co.uk/Studio22.JPG
Zaznamenané
sorely9
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #5 kedy: 09. November , 2011, 00:31:47 »

no bolo by to dost podobne ako mam ja len ja mam este mensiu bednu mne by sa reprak skoro dotykal spodnej a vrchnej steny...dobre spravili to uz aj iny ludia len ci to neboli sedlaci v tejto problematike ako ja  ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 09. November , 2011, 00:35:13 »

no bolo by to dost podobne ako mam ja len ja mam este mensiu bednu mne by sa reprak skoro dotykal spodnej a vrchnej steny...dobre spravili to uz aj iny ludia len ci to neboli sedlaci v tejto problematike ako ja  ha ha ha

ked je to robenak, co Ti brani cely zosik prestahovat do vacsieho komba ? ale zase - do toho chod, pokial to je to jedine, co tomu kombu chyba... mozno to je z mojej strany predsudok, ale ja si neviem predstavit "plnohodnotny" zvuk z 10 palcov repraku.

inak to je lampove kombo ?
Zaznamenané
sorely9
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #7 kedy: 09. November , 2011, 00:55:03 »

nieje lampove.rozmyslal som aj nad vymenou celej bedne ale nechcel som do toho viac vrazat a aj cele to menit preto najskor zistujem toto.uz som bol rozhodnuty dat tam tu desinu tak ta predposledna veta ma teda zarazila  ha ha ha

inak nikto neviem co je ta desina za repro?:
http://kytary.cz/celestion-classic-g10-vintage/HN082448/
Zaznamenané
sorely9
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #8 kedy: 10. November , 2011, 00:00:21 »

tak nakoniec tam dam tu 12-tku celestion v30 ak mi dovtedy nikto nepovie ze je to blbost davat do takeho maleho komba...
v 30 ma aj vacsiu citlivost takze mozno to bude hrat trosku hlasnejsie a urcite krajsie ako ta desina...dufam...
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #9 kedy: 10. November , 2011, 00:58:50 »

..ak mi dovtedy nikto nepovie ze je to blbost davat do takeho maleho komba...

kolko prispevkov od kolkych prispievatelov je potrebnych, aby si sa utvrdil v tom?
inac mozno dobre ze si nenapisal o ake kombo ide. viem si predstavit, ze pokial ide o nejake lacne tranzistorove kombo tak by si bol odhovarany od takejto investicie, co by si asi tazko dokazal prijat. ja som mal kedysi strasne zle kombo peavey studio pro 112 a kupil som donho kvalitny reprak, eminence - legend, samozrejme zvuk sa zlepsil, ale stale to bola ta najzbytocnejsia a najhorsia investicia na svete.
« Posledná zmena: 10. November , 2011, 15:22:08 od Krtko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 10. November , 2011, 08:46:32 »

tak nakoniec tam dam tu 12-tku celestion v30 ak mi dovtedy nikto nepovie ze je to blbost davat do takeho maleho komba...
je to blbost
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #11 kedy: 10. November , 2011, 10:20:55 »

najväčšia
Zaznamenané
sorely9
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #12 kedy: 10. November , 2011, 15:18:19 »

no k tomu kombu,cisty kanal ma z marshallu 8100,skresleny je distortion SansAmp od Tech21 a co sa tyka vykonu sinusovy 43W a hudobny 75W to je vsetko co mi o nom bolo povedane...
a k tomu kolko prispevkov od kolkych prispievatelov je potrebnych aby som sa utvrdil-pozri ja sa do toho nerozumiem preto som chcel len vediet nazory ostatnich co je myslim normalna vec a kym si mi ty toto napisal dovtedy mi reagoval len jeden clovek. az teraz odpisali aj iny ludia,takze dakujem a ak to tu niekomu vadi kludne sa to moze zmazat
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #13 kedy: 10. November , 2011, 15:21:15 »

nevadi to samozrejme nikomu, od toho forum je.
Ale naozaj su to vyhodene peniaze, zo škodovky limuzinu nespravíš... Ano, trošku sa možno zvuk zlepší (možno!) ale to je stále veľmi málo. My sme tu taká banda že keď niečo nemá aspoň dva páry lámp tak to nestojí za reč :) :)
« Posledná zmena: 10. November , 2011, 15:21:54 od pelko » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #14 kedy: 10. November , 2011, 15:21:39 »

tiez by som si nad tym hlavu nelamal, ci tam 12" narobi zlobu. kludne to tam daj, aj ked bude otvor az po okraj.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.