Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 06:50:45
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: vymena 10´repra za 12´?  (Prečítané 3132 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stevino179
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 10. November , 2011, 17:41:50 »

http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=11798
DAJ TAM ARO 835  hrával som na tom aj ja a na trandákoch a pokiaľ nieje zboostrovaný bude to velmi pekne hrat ovela lepšie ako terajšie lacne 10palce
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #16 kedy: 10. November , 2011, 17:53:30 »

neviem ci sa k tomu hodi tento facepalm tento  Nechajte ma vydýchať alebo tento smajlik

chalan chce zlepsit zvuk, sice blbym a svojskym sposobom, a ty mu odporuc basovy reprak pre hifisustavy, co je sice tiez blbe a svojske, ale kktina jak suseny lad a za serioznu radu sa to neda brat ani nahodou. niekedy, ked aj clovek chce poradit, tak je lepsie, ked radsej "drzi balonik"  Popiskujem si
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 10. November , 2011, 18:47:37 »

Ty si račej podrž baloniky ja som na tom repre hral a viem o čom píšem , je to vela muziky za malo penazí , aj starý G12H 100 bol určený na basy a používali to často gitaristi , je to kvalitný alnico repro s dobrou citlivostou
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #18 kedy: 10. November , 2011, 18:50:43 »

a viem o čom píšem
vsak to, ze uz si mnohokrat dokazal, ze nie...
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 10. November , 2011, 19:29:02 »

ak je tu niekto kto sa venuje hudbe dlhšie ako ako 10-15rokov a nie je zrovna  s tých najbohačších  vie že tieto repra boli zvukovo zrovnateľné s celestionami len samozrejme neboli take kvalitne  bol tam zlý papier preto sa často ničili ale pokial si ich neprehuloval dali kvalitný zvuk na gitaru . sa pozri na parametre , mali zliatonový koš a alnico magnet a boli respektíve su to 12palce ktore sice boli basove ale frekvenčne uhrali krasne stredy
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #20 kedy: 10. November , 2011, 19:58:01 »

ano, 30-4000Hz, 6Ohm, no typicky gitarovy reprak  Popiskujem si
Zaznamenané
sorely9
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #21 kedy: 10. November , 2011, 20:45:19 »

nehadajte sa mi tu  ha ha ha a pre info v prvom rade mi nejde o zlepsenie zvuku...to az v druhom  ha ha ha v prvom rade mi ide o to ze stary reprak odisiel a ja potrebujem novy. odisiel preto ze tam bol dany najlacnejsi aky moze byt lebo ked som si dal kombo vyrabat,nemal som viac penazi a nechcel som setrit na inych dolezitych suciastkach tak sa tam bachol najnemoznejsi reprak s tym ze neskor si dokupim normalny.
teraz ked uz doslo k tomu ze ho treba vyj...t smetiarom a musim kupit druhy konecne kvalitny tak mam moznost kupit bud 10´´ za 52eur alebo 12´´ za 73eur, len som nevedel ci tam mozem dat 12-tku ale ak mozem a bude mat lepsi zvuk ako ta desina tak preco nie
« Posledná zmena: 10. November , 2011, 20:50:25 od sorely9 » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 10. November , 2011, 21:20:43 »

ked maš šemit kombo prečo by si tam daval repro za 73e , ked môžeš mat repro za 10 ktore ten zosik uhra v pohode , ja hram doma na starom 12palcovom nemeckom repro rft za 10 a v bytovej  hlasitosti hra neskutočne pekne a s rezervou
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 10. November , 2011, 21:54:13 »

nehadajte sa mi tu  ha ha ha a pre info v prvom rade mi nejde o zlepsenie zvuku...to az v druhom  ha ha ha v prvom rade mi ide o to ze stary reprak odisiel a ja potrebujem novy. odisiel preto ze tam bol dany najlacnejsi aky moze byt lebo ked som si dal kombo vyrabat,nemal som viac penazi a nechcel som setrit na inych dolezitych suciastkach tak sa tam bachol najnemoznejsi reprak s tym ze neskor si dokupim normalny.
teraz ked uz doslo k tomu ze ho treba vyj...t smetiarom a musim kupit druhy konecne kvalitny tak mam moznost kupit bud 10´´ za 52eur alebo 12´´ za 73eur, len som nevedel ci tam mozem dat 12-tku ale ak mozem a bude mat lepsi zvuk ako ta desina tak preco nie

vobec netusim, co je to za aparat. dajme tomu, ze je to seriozna praca a ze to naozaj hra dobre - vsak preco nie. je kopec tranzistorovych aparatov, na ktore sa v zasade da hrat. takze ak budeme vychadzat z tohto, tak si tam daj 12 palcovy reprak, na gitaru je to podla mna lepsie, viac zvuku, plnsi zvuk, atd... velkost komba neries. to je asi cele, co sa k tomu da napisat.

to co dal Stevino - kto ho vie. kedysi ked sa sem museli naozajstne repraky iba pasovat, tak sa hralo na kadeco a mnohi ludia dnes tvrdia, ze niektore stare Tesla repraky hrali dobre. ja som pocul o nejakych tzv. kinoreprakoch, ktorymi sa ozvucovali konfefrencne saly a kinosaly a podobne. velkostou boli vraj nieco medzi 10 a 12 placov a vraj sa ku gitare prekvapivo hodili. takze ak mas cas a chut, mozes experimentovat, hrat sa a hladat rarity. ak chces ist na istotu, kup si Celestion, hocijaky prvy gitarovy, G12-T, Vintage 30 su take uplne najrozsirenejsie, ktore fakt funguju.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.079 sekund, 23 otázok.