Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 16:21:39
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63023 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #75 kedy: 27. December , 2011, 21:51:27 »

a jako je to s kotucovymi magnetofonmi ?

Netusim, tie sa uz v praxi na posluch hudby nepouzivaju dobrych 30 rokov a viac.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #76 kedy: 27. December , 2011, 22:09:27 »

Ale je to parada, dobry zvuk :) nevies o niekom kto ma stare kotuce
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #77 kedy: 27. December , 2011, 22:25:17 »

Lebo skusil som si tam pre srandu nieco nahrat z jutub a uplne paradne to hralo


To nemyslis vazne  Bavím sa skvele  Z YT na kotucak a zneje to dobre?  ha ha ha
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #78 kedy: 27. December , 2011, 22:26:13 »

Ale je to parada, dobry zvuk :) nevies o niekom kto ma stare kotuce

Neviem. To uz je aj na mna moc vintage. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #79 kedy: 27. December , 2011, 22:45:28 »


To nemyslis vazne  Bavím sa skvele  Z YT na kotucak a zneje to dobre?  ha ha ha

ocividne si to neskusal. skusal som ci to nahrava a nahralo to super cisto, pretoze aj z YT ide dobry zvuk na niektorych videach

Neviem. To uz je aj na mna moc vintage. Bavím sa skvele

skus nejaky dobry, ale gramofon je gramofon  Zdravíčko
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #80 kedy: 27. December , 2011, 22:50:21 »

skus nejaky dobry, ale gramofon je gramofon  Zdravíčko

Ono staci dobry CD prehravac a treba mat kvalitne vydania albumov najlepsie z povodnych master tapes a mas vybavene. :) Problem ale trochu je, ze dobre CD prehravace zacinaju financne vyssie ako zvukovo porovnatelne gramce.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #81 kedy: 27. December , 2011, 22:53:54 »

ocividne si to neskusal. skusal som ci to nahrava a nahralo to super cisto, pretoze aj z YT ide dobry zvuk na niektorych videach



 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele ?§!. Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #82 kedy: 27. December , 2011, 22:58:22 »

Mario to myslel asi v tom zmysle, ze aj ja si obcas spravim z mp3 audio CD a ked si ho pustim na suprave, tak tam toho pocut omnoho viac ako z compu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
motorman
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #83 kedy: 28. December , 2011, 00:44:07 »

Mam teraz doma dost dlho pomerne kvalitny gramec zicany a s nim aj kopec povodnych platni, tak som dosiel na to, ze konstantne prakticky vsetky CD (podotykam, ze vydania starych albumov najma zo 70tych rokov) zhruba tak do roku 2000-2002 su zvukovo oproti LP katastrofa. Rozdiely su viacmenej rovnake: CD zneju plocho, velmi znizena dynamika, vysky su agresivne a velmi su orezane hlavne spodne frekvencie. Dalsi pruser je, ze casto na CD pokial su komplexnejsie pasaze, tak detailnost jednotlivych stop je tiez podstatne slabsia ako na LP. Nove vydania CD su uz ale fakt inde, zneju vacsinou tiez inac ako LP, ale tam je to uz dost subjektivne. Niektore tie japonske CD su dokonca voci LP zvukovo identicke, zrejme pouzili rovnake mastre. Cize fajnsmekrom odporucam kupovat bud Japoncov alebo rozne audiofilne edicie z povodnych mastrov a prevedene v 24 bitoch, tie zneju ako platna.

Z toho mi vyplyva, ze najma vacsie vydavatelstva pri prevode na digital na to donedavna dost jebali a vacsinou doslo k riadnym stratam. Az ma to serie, lebo kopec albumov za ktore som kedysi vysolil tazke lowe mam teraz chut vyhodit...  

To je zaujimave ze pocujes viac detailu na LP
vecsinou je to opacne CD ma viac detailu ale znie plocho kde v LP je viac priestoru a hra otvorenejsie
ties toto mozes porovnavat len aka mas MC ihlu a decentny phono stage
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #84 kedy: 28. December , 2011, 12:46:14 »


 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele ?§!. Bavím sa skvele

 facepalm

Mario to myslel asi v tom zmysle, ze aj ja si obcas spravim z mp3 audio CD a ked si ho pustim na suprave, tak tam toho pocut omnoho viac ako z compu.

presne tak, tam ide o pozitok z posluchu a ten mam pri gramofone a kotucaku ovela lepsi, ako ked dva krat kliknem na mp3 v kompe. Samozrejme ze ten jutub bol priklad, ale niektorych ludi, to velmi bavi chytat za slovicka a prekrucat. musim ho celkovo vycistit a potom skusim nahrat nieco poriadne  :)
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #85 kedy: 28. December , 2011, 12:52:44 »

youtube je najnevhodnejsi priklad aky si mohol uviest vobec, a ty si ho uviedol. kedze YT ma tak obrovsku kompresiu, ze cela ta debata cd vs gramofon, alebo nech aj ten kotucak straca absolutne zmysel. v tvojom pripade, mozno si staci kupit normalnejsie repro ku kompu a asi to bude niekde uplne inde

Zaznamenané

stoka!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #86 kedy: 28. December , 2011, 13:07:07 »

ja neviem ci si dementny, alebo sa robis. dopice. dostal som kotucak, tak prve co som skusil je, ci hra a nahrava. mal som otvoreny jutub, kde som pocuval jednu pesnicku, tak som ju nahral, ci to nahrava. nahralo to pekne, cisto bez sumu a brumu a zvuk bol rovnaky ako na jutub.

Co z toho plynie ? odskusal som ze nahrava, magnetofon je v poriadku, nezatahuje. to mi na ZATIAL skusku staci...nepisal som dopice nic o tom, ze si tam budem nahravat jutub a to pocuvat. Proste verne zreprodukoval zvuk. cize keby som tam nahral ako serem na hajzli, tak je to tiez pre mna verna reprodukcia zvuku, ak to bude zniet tak ako normalne sranie tomuto prikladu uz hadam pochopis Zdravíčko

pre ostatnych: najprv ho musim este poriadne ocistit, nech je to ok, lebo stal 15 rokov v pivnici nepouzivany potom dam vediet, kedze nejako spatne to zas nahravat do kompu je blbost. asi tam skusim potom nejaku platnu nahrat len tak. Ono pustim si to samozrejme sem tam, ale tesim sa z toho :)
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #87 kedy: 28. December , 2011, 13:18:28 »

mal by si si dat predpisat tabletky na aroganciu  Žmurk

nic zle som ti nenapisal, len to ze je to uplna p*čovina, - vlastne je to absolutny facepalm (preto sa z toho smejem) , to ze si to spravil svedci len o tvojej neznalosti.

ale viem, nasiel si stary rozjebany srot hodnoty 5 korun a tesis sa z toho. ako stevino.
« Posledná zmena: 28. December , 2011, 13:20:14 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #88 kedy: 28. December , 2011, 13:23:55 »

 Bavím sa skvele 90% fora si mysli, ze si arogantny ty a dokazujes to kazdym jednym Tvojim prispevkom. Niekde sa napr. spomenie R2D a uz sa ides z toho posrat. Kazdy v tejto teme to zobral normalne, len ty sa vyjadrujes k tomu a prd o tom vies a ani si to nepocul..

A ked si taky mudry, povedz mi, ze co som tam teda mal nahrat, ked som ho po rokoch zapraseny pustil na pochybny pas ? Mal som ist do strediska kalibracie a metrologie ? alebo co ? ked ho dam dokopy a precistim, tak na to nahram nieco lepsie.

a ten magnetak je B115, v case svojej slavy stal 5100kcs, co bolo na obdobie 81 - 85 dost vela penazi. v podstate to bola najlepsia produkcia bezne komercne dostupna. nehovorim to z vlastnej hlavy, ale cosi som si o tom precital
« Posledná zmena: 28. December , 2011, 13:24:39 od mario bross » Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #89 kedy: 28. December , 2011, 13:32:26 »

Bavím sa skvele 90% fora si mysli, ze si arogantny ty a dokazujes to kazdym jednym Tvojim prispevkom. Niekde sa napr. spomenie R2D a uz sa ides z toho posrat. Kazdy v tejto teme to zobral normalne, len ty sa vyjadrujes k tomu a prd o tom vies a ani si to nepocul..

A ked si taky mudry, povedz mi, ze co som tam teda mal nahrat, ked som ho po rokoch zapraseny pustil na pochybny pas ? Mal som ist do strediska kalibracie a metrologie ? alebo co ? ked ho dam dokopy a precistim, tak na to nahram nieco lepsie.

a ten magnetak je B115, v case svojej slavy stal 5100kcs, co bolo na obdobie 81 - 85 dost vela penazi. v podstate to bola najlepsia produkcia bezne komercne dostupna. nehovorim to z vlastnej hlavy, ale cosi som si o tom precital

 ty si kokotek  Bavím sa skvele

to ze ty vidis nieco co v tych prispevkoch nie je, je tvoj problem a nie moj. ty si na moj prispevok - vlastne ani prispevok - len pousmiatie sa, reagoval podrazdene, tak som si dovolil pouzit tvoj vlastny citat.

mal si si tam nahrat nieco z hocijakeho dobre hrajuceho CD, cokolvek co nie je 3 krat zkomprinovane a potom si este nemal napisat ako to hra dobre, lebo to len svedci ze si hluchy ako pen, cim by som sa imho nechvalil. ale vlastne mam pici, pis si co chces, nech sa nadalej mozem na tom smiat  :)

a o tej cene, spytaj sa starejsich,  kolko stali v 81-85 diamantky a podobne braky

« Posledná zmena: 28. December , 2011, 13:33:41 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.