Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 21:33:23
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63029 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #45 kedy: 29. November , 2011, 02:15:58 »

akurat som dopocuval aj tie nove ukazky.

jedno je zahuhlane, nejde to moc do hlobokych basov, zato to ma urobene tie basy celkom pevne. v zasade to hra pekne, ale napriklad to ma utopene cinely a v niektorych pasmach je to trochu zliate. a kresli to.

druhe ma rozsirenu panoramu, rozjasnene vysky, tak isto to nejde moc do hlbokych basov a navyse to stratilo pri tom roztahovani do stran aj tu pevnost dole, co mala ta druha ukazka. zato je to pekne citatelne, aj ked placate.

dnesny zvuk je podstatne dalej, a to hlavne vdaka digitalnej technogii  Ja som čert..
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #46 kedy: 29. November , 2011, 09:16:08 »

digitalizovanu staru platnu (bohvie akym presne sposobom a akym vlastne retazcom zvuk nakoniec presiel) a jej nasledne porovnanie s nejakym inym materialom, co presiel uplne inym retazcom ... je fakt blbost a neni co na tom dedukovat.

rasto ja si myslim, ze toto je celkom ok. pretoze dotycny sa snazi porovnat, resp ukazat, ako na jeho zostave hra LP a ako CD. a sposob ako to ukazat, resp ako zvuk leze z gramofonu von je jedine takto. a asi to aj funguje, ked tam pocujete zlepsenu dynamiku, cize nejaka digitalizacia pri dobrom preampe tu hru LP nezabija nejako nie ?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #47 kedy: 29. November , 2011, 11:15:58 »

... pretoze dotycny sa snazi porovnat, resp ukazat, ako na jeho zostave hra LP a ako CD. .

my praveze nevieme, ako to hra na jeho zostave. na nej kludne moze pocut neuveritelne veci. ale my pocuvame platnu zhranu z prenosky cez nejaky preamp a porovnavame to s grabnutym CD a obe to pocuvame ako digital.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #48 kedy: 29. November , 2011, 11:20:42 »

no sak dobre, ale cisto teoreticky ak ma kvalitne prevodniky, co isto ma, tak by to malo by verne zaznamenane aj do digitalu. jasne nebude to vzdy ono, ale priblizi sa to velmi verne podla mna ( ked je pocut aj tu dynamiku inu )
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #49 kedy: 29. November , 2011, 11:52:07 »

no sak dobre, ale cisto teoreticky ak ma kvalitne prevodniky, co isto ma, tak by to malo by verne zaznamenane aj do digitalu. jasne nebude to vzdy ono, ale priblizi sa to velmi verne podla mna ( ked je pocut aj tu dynamiku inu )

pre cloveka ktory v zivote nepocul platnu cez kvalitny posluch a remaster cd cez kvalitny posluch je toto porovnanie dost krivajuce, lebo si nieco vypocuje cez dalsi posluch bohveakych kvalit a precita si od progyho ze ake su rozdiely. no ja neviem ze ci je toto skutocne vhodne a kvazi objektivne porovnavanie   :)
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #50 kedy: 29. November , 2011, 13:22:04 »


druhe ma rozsirenu panoramu, rozjasnene vysky, tak isto to nejde moc do hlbokych basov a navyse to stratilo pri tom roztahovani do stran aj tu pevnost dole, co mala ta druha ukazka. zato je to pekne citatelne, aj ked placate.

dnesny zvuk je podstatne dalej, a to hlavne vdaka digitalnej technogii  Ja som čert..

Pocuval som to aj napalene obe, ta z CD strasne vresti a ma ukricane vysky. Dynamika je tiez horsia a oproti tomu zaznamu z platne je to pomaly nepocuvatelne. Je to podobny rozdiel, ako ked sme s Iggym porovnavali na paradnej zostave stare vydanie Dark Side Of The Moon na CD a platnu.
« Posledná zmena: 29. November , 2011, 13:22:52 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #51 kedy: 29. November , 2011, 13:42:34 »

no sak dobre, ale cisto teoreticky ak ma kvalitne prevodniky, co isto ma, tak by to malo by verne zaznamenane aj do digitalu. jasne nebude to vzdy ono, ale priblizi sa to velmi verne podla mna ( ked je pocut aj tu dynamiku inu )

to uz je ale o tych mastroch, medzi ktorymi je jednak niekolko desatrocii casto a jednak povodny master sa robil s ohladom na nosic (fyzikalne vlastnosti vinylu, bla bla ... ... ). dnes ked sa niekto pusti do remastrovania niecoho stareho, tak uz je na nom, ako s takou robotou nalozi. moze sa snazit o napodobenie povodneho zvuku (zavisleho na akom mechanickom zariadeni presne to pocuva) alebo to moze ponat modernisticky a cele to prejasnit a "vylepsit"...

osobne mam oblubene platne, ktore sa mi na CDckach neskorej pacili o dost menej, ale pocul som aj remastre, ktore boli lepsie, ako povodne zahuhlane platne a je to celeskratka strasne subjektive. takisto objektivita porovnavania kriva na vsetky nohy, takze asi tolko moje mudrosti do tejto temy  Je mi do plaču
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #52 kedy: 29. November , 2011, 13:45:20 »

... ta z CD strasne vresti a ma ukricane vysky. ...

a niekto zase napise, ze platna je poddekova a ma malo vysiek a este ich ma nakreslene. a teraz kto ma pravdu ?

podla mna najlspsie hral fonograf, lebo prehravat hudbu z nejakeho kusu cierneho plastu je zhovadilost oproti solidnemu kovovemu valceku  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #53 kedy: 29. November , 2011, 13:46:08 »

takisto objektivita porovnavania kriva na vsetky nohy, takze asi tolko moje mudrosti do tejto temy  Je mi do plaču

Ale sak aspon sme trochu slamy pomlatili. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #54 kedy: 29. November , 2011, 13:49:22 »

a niekto zase napise, ze platna je poddekova a ma malo vysiek a este ich ma nakreslene. a teraz kto ma pravdu ?

Garantujem, ze na normalnom posluchu by si si v pripade tych Pink Floyd vybral ten platnovy zaznam. Takisto sme sa na tom zhodli aj v praxi na tom spominanom teste u Iggyho fotra. Podotykam vsetci zucastneni. :) Platne hraju zvacsa prijemnejsie a ich zvuk posobi tak akosi prirodzenejsie a bohatsie. Ale je fakt, ze aj ja som zazil pripady, ked sa mi viac pacila prave ta uvrestanost a akoze vacsia cistota CD. :)
« Posledná zmena: 29. November , 2011, 13:49:49 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #55 kedy: 29. November , 2011, 15:34:02 »

progac ale to je vsetko z dovodu, ako pise rasto.

ked si vezmes hociaku HDCD, XDCD a neviem jak barsjak sa tie technologie nazyvaju - pricom furt to je normal standard CD - tak ked to porovnas s platnou, ziadny rozdiel v prospech platne nenajdes. A ak by si tu chcel nejaky spor otvorit, tak som este ochotny cuvnut a povedat, ze 'no dobre ale porovnaj si to s DVD audio, ci SACD' a tam uz to platnu schovava do vacku na celej ciare.

to je jak digital vs. analog pri fotakoch. cele je to o rozlisovacej schopnosti media. ak raz tato schopnost prechcije rozlisovaciu schopnost ludskych zmyslov, je vymalovane. a to zas dnes uz vobec nie je nerealne.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #56 kedy: 29. November , 2011, 15:38:10 »

ze 'no dobre ale porovnaj si to s DVD audio, ci SACD' a tam uz to platnu schovava do vacku na celej ciare.

to je jak digital vs. analog pri fotakoch. cele je to o rozlisovacej schopnosti media. ak raz tato schopnost prechcije rozlisovaciu schopnost ludskych zmyslov, je vymalovane. a to zas dnes uz vobec nie je nerealne.

Jasne, len smola je, ze ani tie japonske remastery vacsinou ako ta platna povodna nezneju (ci to je plus alebo minus je zas zaujimava otazka). Chapem, ze porobia zmeny, vycistia, mozno maju iny master atd. Este fiktivna otazka - ak hodis ten isty master na LP a SACD, bude tam rozdiel? :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #57 kedy: 29. November , 2011, 15:43:35 »

jasne, ze bude. SACD nepraska a nemusis k nemu vstavat, aby si ho v polovici otocil  Bavím sa skvele

myslim, ze uz sa mi zodvakrat stalo, ze som mal nove SACD a nove LP moznost porovnat a aj ked som pocuval od fotrika take tie klasicke hifisticke reci malebne, ze jak je vlastne to LP lepsie, tak ja sa musim obmedzit na tu prvu vetu.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #58 kedy: 29. November , 2011, 15:48:59 »

Tak kua preco tie vydavatelstva CD sa nesnazia pouzit ten isty master aky bol na povodnych platniach a nezdigitalizuju to poctivo ale casto to riadne zmrsia? Aj tie japonske zneju inac, nehovorim, ze vzdy nutne horsie.  :)
« Posledná zmena: 29. November , 2011, 15:49:17 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #59 kedy: 29. November , 2011, 16:40:06 »

Tato polemika je cela o nicem  Nechajte ma vydýchať  ale aby si si nemyslel ze som poroti tebe progi ,tak aj ja rad pocuvam platne cez lampac co som si volakedy postavil ,ked mi z hifizmu jebalo jak tebe ,no mna uz to preslo  Bavím sa skvele


* dual mono block.JPG (302.5 KB, 1024x768 - prehliadnuté 259 krát.)
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.