Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 19:57:48
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63177 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #90 kedy: 28. December , 2011, 13:39:36 »

sam si robis prezentaciu, to invektivum nech zvazia ostatni...

Ked vytiahnem magnetofon na ktory sa 15 rokov nehralo, tak nahram na to hocico, aby som vedel ako to a ci to vobec nahralo. nahralo to tak, ze ta nahravka bola dobra, porovnatelna ako jutub. nehovorim, ze to posudzuje kvalitu zvuku zatial. skusal som ci nahrava ale vysledok ma prekvapil na to, ze v nom bola tona prachu a pod.

ale to je skoda reci, lebo uz mam o Tebe obraz davno, rychlo chod si zdvihnut ego nahranim marianguitara ty vysokoziskovy majster zvuku. to co robis, robis sice dobre, ale ludsky si aspon podla netu stoka
« Posledná zmena: 28. December , 2011, 13:41:39 od mario bross » Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #91 kedy: 28. December , 2011, 13:43:43 »

chvalabohu  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

stoka!
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #92 kedy: 28. December , 2011, 13:47:18 »

Toto video je strasne.  Bavím sa skvele

http://www.stream.cz/uservideo/552946-magnetofon-tesla-b115-hi-fi

Ako o kotucakoch neviem skoro nic, ale si si isty, mario, ze ten magnetofon ma aspon aku-taku kvalitu a stoji za to sa s tym srat ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #93 kedy: 28. December , 2011, 13:52:07 »

Ako o kotucakoch neviem skoro nic, ale si si isty, mario, ze ten magnetofon ma aspon aku-taku kvalitu a stoji za to sa s tym srat ?

to video som nevidel a je mi jedno aj co tam je, teraz mi nejde zvuk. dolezite je ako to vnimam ja. ja si tu pasku nebudem pustat kazdy den, mne ide o to aby bol funkcny. mam to postavene vedla gramofonu, ktory je isto lepsi a planujem pocuvat skor platne. ide mi cisto o ten pozitok, resp romantiku z pocuvania. nemam nejake paradne repraky, ani zosik ani nic, ale tesim sa z tej zostavy a zbierky platni a to je cele. kludne ked hocikto pride mu to mozem pustit a obraz nech si spravi kazdy sam.

Tam ide len o to, ze niekto picuje, chyti sa picoviny s YT a hned rozdava rady ze to je nahovno. tie kotucaky su celkom popularne a ide tam aj o nostalgiu. ked to niekto nevie pochopit, tak to nepochopi.

100x viac sa potesim staremu slusnemu magnetaku ako novemu CD prehravacu
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #94 kedy: 28. December , 2011, 13:58:10 »

to video som nevidel a je mi jedno aj co tam je, teraz mi nejde zvuk. dolezite je ako to vnimam ja. ja si tu pasku nebudem pustat kazdy den, mne ide o to aby bol funkcny. mam to postavene vedla gramofonu, ktory je isto lepsi a planujem pocuvat skor platne. ide mi cisto o ten pozitok, resp romantiku z pocuvania. nemam nejake paradne repraky, ani zosik ani nic, ale tesim sa z tej zostavy a zbierky platni a to je cele. kludne ked hocikto pride mu to mozem pustit a obraz nech si spravi kazdy sam.

Tam ide len o to, ze niekto picuje, chyti sa picoviny s YT a hned rozdava rady ze to je nahovno. tie kotucaky su celkom popularne a ide tam aj o nostalgiu. ked to niekto nevie pochopit, tak to nepochopi.

100x viac sa potesim staremu slusnemu magnetaku ako novemu CD prehravacu

pockat, ako kto picoval? ja som sa len zasmial na tvojom vtipe - ked sa povie vtip, ocakava sa smiech, tak o co ide?
ty si sa nasledne zacal obuvat do mna. a samozrejme, tvoje citove vylevy, ktore mimochodom spominas pri kazdej prilezitosti, mam pekne povedane u pici  Žmurk ak mas so mnou nejaky problem, kludne mi to napis do pm a vyriesime to.
Zaznamenané

stoka!
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #95 kedy: 28. December , 2011, 14:01:28 »

to video som nevidel a je mi jedno aj co tam je, teraz mi nejde zvuk. dolezite je ako to vnimam ja. ja si tu pasku nebudem pustat kazdy den, mne ide o to aby bol funkcny. mam to postavene vedla gramofonu, ktory je isto lepsi a planujem pocuvat skor platne. ide mi cisto o ten pozitok, resp romantiku z pocuvania. nemam nejake paradne repraky, ani zosik ani nic, ale tesim sa z tej zostavy a zbierky platni a to je cele. kludne ked hocikto pride mu to mozem pustit a obraz nech si spravi kazdy sam.

Tam ide len o to, ze niekto picuje, chyti sa picoviny s YT a hned rozdava rady ze to je nahovno. tie kotucaky su celkom popularne a ide tam aj o nostalgiu. ked to niekto nevie pochopit, tak to nepochopi.

100x viac sa potesim staremu slusnemu magnetaku ako novemu CD prehravacu

Ja to chapem, len niekedy je zbytocne vkladat prilis vela energie, casu, z casti aj penazi do niecoho, co za to nestoji. To vsak vies najlepsie asi sam a sak hlavne je, ze mas z toho radost.  :) A tiez sa hned nerozculuj zbytocne, resp. keby si si po sebe ten post trikrat precital, tak to inak sformulujes a miso_kolo by ta nebol chytal za slovicka.  Bavím sa skvele

To video je len taka haluz, ze co dokaze ,,hifista" doma na svoje profi vybavycke pustat.  Bleee
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #96 kedy: 28. December , 2011, 14:07:11 »

pockat, ako kto picoval? ja som sa len zasmial na tvojom vtipe - ked sa povie vtip, ocakava sa smiech, tak o co ide?
ty si sa nasledne zacal obuvat do mna. a samozrejme, tvoje citove vylevy, ktore mimochodom spominas pri kazdej prilezitosti, mam pekne povedane u pici  Žmurk ak mas so mnou nejaky problem, kludne mi to napis do pm a vyriesime to.

moje citove vylevy stale? kde ? Bavím sa skvele ano mam problem zhruba taky, ako polka fora.

Ja to chapem, len niekedy je zbytocne vkladat prilis vela energie, casu, z casti aj penazi do niecoho, co za to nestoji. To vsak vies najlepsie asi sam a sak hlavne je, ze mas z toho radost.  :) A tiez sa hned nerozculuj zbytocne, resp. keby si si po sebe ten post trikrat precital, tak to inak sformulujes a miso_kolo by ta nebol chytal za slovicka.  Bavím sa skvele

nestalo ma to zatial nic. a isto to za to stoji, lebo sa z toho tesim Žmurk a naserem sa, lebo z YT si niekedy vazne pustim hudbu, ved co je na tom ? Branko si podla toho vybera drevo na gitaru, vy cez to porovnavate APARATY, cize vlastne si sereme vsetci do huby, lebo je to YT vsetko, cize ako tam niekto moze pocut dobry zvuk  Huh! Huh! Huh! ked nejaku pesnicku nemam v kompe, tak si ju pustim tam, napr. toto hra podla mna ok: aby sa predislo zas debatam, tak toto neberem ako referencnu kvalitu zvuku, ale hra to dobre ze mi to neprekaza ( aj ked uz vidim reakcie, ze to je ten najhorsi zvuk na jutub aky je a pod ) a ked som to nahral, hralo to rovnako...to je cele co som napisal a tu vznikol z toho strasny problem.
« Posledná zmena: 28. December , 2011, 14:08:44 od mario bross » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #97 kedy: 28. December , 2011, 17:16:10 »

Trochu k teme  Nechajte ma vydýchať: Tesla kotucaky a gramce zo 70tych a 80tych rokov neboli zle, dokonca vyssie modely gramcov sa vyvazali aj na zapad a boli pomerne dobre hodnotene vo svojich lacnejsich kategoriach. Najvyssie rady gramcov stali aj 7 tisic korun, co boli 3 mesacne vyplaty...

Co sa toho kotucaku tyka, moc uplatnenia s tym mat nebudes, kedze nahravat na to moc vyznam nema a nejake povodne pasky zozenies velmi tazko. A uz sa ukludnite...  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #98 kedy: 28. December , 2011, 19:42:44 »

Inak, Progi, ten Island hra ovela lepsie ako rip, ktory mam stiahnuty. Akurat, tiez ta nahravka nema velmi zvuk, ktory by ma nejak dostal, teda nie je to nahrane, tak ako by sa patrilo. Miestami to na mna posobi tak, ze to vobec nema gule.

Mi napadlo este, ze ked mas ten gramec, tak by sme mohli skusit porovnat nieco nove. Ja mam asi 10 LP-ciek dnesnych britskych kapiel.  Na zdravie!
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #99 kedy: 28. December , 2011, 19:51:33 »

Co sa toho kotucaku tyka, moc uplatnenia s tym mat nebudes, kedze nahravat na to moc vyznam nema

jasne, ale pre potesenie sem tam  :) potom mozno zalozim temu a presunem debatu tam, nech Ti to tu nespinim, lebo sme uplne mimo debatu.
Celkom by ma bavila nejaka tema, kde sa budu preberat gramce a pod.  :)
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #100 kedy: 28. December , 2011, 20:11:24 »

Inak ten kotúčák bol v tých časoch akože pecka pre tých čo nemali na  Grundig alebo Uher Bavím sa skvele.Naviac sa dal po drobnej úprave použiť aj ako dvojstopý  nahrávač pre kapely :laugh:Robila sa varianta B113 a B115/s koncákom a bez/.Každú chvilku sa na nich serkali brzdy...Dnešná užitková hodnota je nulová.Jediné čo tam je použiteľné sú trafáky-dobré na nabíjačku.Asi pred mesiacom som dva vyhodil-ale trafáky som vybral.Akurát čo môžeš vyskúšať je "ohriať" CD nahrávku na ňom...Ale či to má význam....
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #101 kedy: 28. December , 2011, 20:17:37 »

Inak, Progi, ten Island hra ovela lepsie ako rip, ktory mam stiahnuty. Akurat, tiez ta nahravka nema velmi zvuk, ktory by ma nejak dostal, teda nie je to nahrane, tak ako by sa patrilo. Miestami to na mna posobi tak, ze to vobec nema gule.

Ten japonsky co mam teraz hra lepsie, je o dost cistejsi a menej "zaduneny", takze to cele posobi sviezejsie. Ale samozrejme nepatri to k nejakym fajn nahravkam celkovo.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #102 kedy: 28. December , 2011, 20:19:46 »

jasne, ale pre potesenie sem tam  :) potom mozno zalozim temu a presunem debatu tam, nech Ti to tu nespinim, lebo sme uplne mimo debatu.
Celkom by ma bavila nejaka tema, kde sa budu preberat gramce a pod.  :)

To nevadi, je to vcelku pribuzna tema a moze sa premenovat na analog vs digital.  Bavím sa skvele Celkovo posluch hudby sa tu vobec neriesi (co je btw. dost divne na muzikantskom fore), tak sa to moze trebars aj tu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #103 kedy: 28. December , 2011, 21:33:21 »

to video som nevidel a je mi jedno aj co tam je, teraz mi nejde zvuk. dolezite je ako to vnimam ja. ja si tu pasku nebudem pustat kazdy den, mne ide o to aby bol funkcny. mam to postavene vedla gramofonu, ktory je isto lepsi a planujem pocuvat skor platne. ide mi cisto o ten pozitok, resp romantiku z pocuvania. nemam nejake paradne repraky, ani zosik ani nic, ale tesim sa z tej zostavy a zbierky platni a to je cele. kludne ked hocikto pride mu to mozem pustit a obraz nech si spravi kazdy sam.

Tam ide len o to, ze niekto picuje, chyti sa picoviny s YT a hned rozdava rady ze to je nahovno. tie kotucaky su celkom popularne a ide tam aj o nostalgiu. ked to niekto nevie pochopit, tak to nepochopi.

100x viac sa potesim staremu slusnemu magnetaku ako novemu CD prehravacu

ale ano, rozumiem, co pises... chytil si kotucak, nahral si na neho hocico a to hocico z neho potom hralo rovnako, ako zdroj, takze z toho sudis, ze kotucak napriek staremu stavu je dobry. moze byt. dokonca niektore Tesla kotucaky aj mali dobru kvalitativnu povest, tusim sa aj nejake vyvazali na export do imperialistickych krajin ( ?? ). cosi sa mi mari, ze som pocul / cital - neviem, sam mam s kotucakmi malo skusenosti, takmer ziadne...

kotuce nezozenies, leda nejake vytahane stare, s premagnetizovanymi vrstvami navzajom cez seba... alebo kupis nejake drahe prifi, co vyraba este nejaka jedna firma za strasne peniaze... cele podla mna skoda namahy a ani z nostalgie by som sa na to neorientoval - je to hebedo, velke, neprakticke...

kup si dobry posluch k pocitacu - barsjake 6 palcove monitory za 300€ par a potom sa tes so zvuku a z toho, co si doteraz mozno este ani v nahravke nepocul
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #104 kedy: 28. December , 2011, 21:38:35 »

... aby sa predislo zas debatam, tak toto neberem ako referencnu kvalitu zvuku, ale hra to dobre ze mi to neprekaza ( aj ked uz vidim reakcie, ze to je ten najhorsi zvuk na jutub aky je a pod )....

najstrasnejsi zrovna nie, ale je to pekne rozstrapkane, rozzsypane a roztrusene, hlavne na vyskach
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.