Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 11:40:26
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63018 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #105 kedy: 01. Január , 2012, 10:20:00 »

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #106 kedy: 01. Január , 2012, 11:59:50 »



Fuu, to CD z 93 je katastrofa. 2009 sa mi paci uz viac, omnoho viac, ale vinyl mi pride najprijemnejsi.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #107 kedy: 01. Január , 2012, 12:03:52 »

musis si to dat na 720p zmeni to dost aj kvalitu zvuku :) z hentych troch sa mi najviac lubi cd 2009, potom vinyl a potom az 93ka
« Posledná zmena: 01. Január , 2012, 12:05:29 od kaolko » Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #108 kedy: 01. Január , 2012, 12:13:14 »

musis si to dat na 720p zmeni to dost aj kvalitu zvuku :) z hentych troch sa mi najviac lubi cd 2009, potom vinyl a potom az 93ka

No, ja som napisal, ze 93 je najhorsie.  Na zdravie! A pozeral som to na telke v 720p, ked uz mam novu.  Bavím sa skvele Este aj sem pisem z telky.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #109 kedy: 01. Január , 2012, 12:41:21 »

Uplne standardne - vinyl klasika, stare CD otras a nove CD umelo nadupane bez dynamiky, presne sulad s mojimi postrehmi.  
« Posledná zmena: 01. Január , 2012, 12:41:59 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #110 kedy: 01. Január , 2012, 14:07:15 »

blaboly vsetko, jutub je to najhorsie, co moze byt.  strasna kompresia... ked pride miso_kolo tak Vam povie  Zdravíčko

a vazne: nemam to teraz ako vypocut, vypocujem neskor a uz sa tesim :)
« Posledná zmena: 01. Január , 2012, 14:17:21 od mario bross » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #111 kedy: 01. Január , 2012, 18:46:12 »

2009 hra v pohode, stare CD je sranda zvuk, ale nijak extra horsie ako ten nie moc dobre hrajuci vinyl to na mna neposobilo. zase raz "kauza" o hovne, hlavne uplne blby material zvukovo na porovnanie...

platne su v pici, nikdy sa nevratia a dobre tak - sa uz zobudte vsecia  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #112 kedy: 01. Január , 2012, 18:51:19 »

platne su v pici, nikdy sa nevratia a dobre tak - sa uz zobudte vsecia  Ja som čert..

Praveze teraz je ich poriadna renesancia mily moj, najvacsia azda. Nemas moc prehlad v audio. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #113 kedy: 01. Január , 2012, 18:52:34 »

Praveze teraz je ich poriadna renesancia mily moj, najvacsia azda. Nemas moc prehlad v audio. :)

kratkodoby modny vystrelok - nic vazne Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #114 kedy: 01. Január , 2012, 18:54:18 »

kratkodoby modny vystrelok - nic vazne Ja som čert..

Nezda sa, uz prezivaju akosi dlho a stale nie a nie skapat. Bavím sa skvele Skor CD skape ako ich v podstate nedokonala nahrada, platne tu budu vzdy. Samozrejme bavim sa teraz o serioznom posluchu a nie o "masovych" posluchacoch mp3 a zostaviciek z NAY.
« Posledná zmena: 01. Január , 2012, 18:54:52 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #115 kedy: 02. Január , 2012, 16:00:59 »

Nezda sa, uz prezivaju akosi dlho a stale nie a nie skapat. Bavím sa skvele Skor CD skape ako ich v podstate nedokonala nahrada, platne tu budu vzdy. Samozrejme bavim sa teraz o serioznom posluchu a nie o "masovych" posluchacoch mp3 a zostaviciek z NAY.

Máš pravdu ibaže to, čo pošle CD do večných lovíšť nebudú vinylové LP, ale harddisky a hlavne bezpohybové nosiče. Určite to bude digitálne.

...CD zneju plocho, velmi znizena dynamika, vysky su agresivne a velmi su orezane hlavne spodne frekvencie... 

Tu ťa musím poopraviť, pri výrobe vinylov sa basy orezávali od 60 Hz, pretože tak sa zvýši pomer signál /šum. U CD to netreba robiť.
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #116 kedy: 02. Január , 2012, 16:56:25 »



vsetky 3 hraju napicu  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #117 kedy: 02. Január , 2012, 17:06:11 »

Tu ťa musím poopraviť, pri výrobe vinylov sa basy orezávali od 60 Hz, pretože tak sa zvýši pomer signál /šum. U CD to netreba robiť.

Tak preco potom ked porovnavam ten isty album na CD a LP, tak na CD zneje casto celkovo viac s vyraznenymi vyskami a spodne frekvencie na CD maju mensi objem?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #118 kedy: 02. Január , 2012, 17:07:11 »

na LP su aj specialne RIAA predzosiky, tie maju zdvih na tych pasmach ktore tam chybaju, mozno preto...ale nech sa radsej vyjadri andrej
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #119 kedy: 02. Január , 2012, 20:41:22 »

Tak preco potom ked porovnavam ten isty album na CD a LP, tak na CD zneje casto celkovo viac s vyraznenymi vyskami a spodne frekvencie na CD maju mensi objem?

lenze toto ma Andrej pravdu, CD nema  so spodnym rozsahom na rozdiel od LP ziadny problem... ty to mas nejake pomyleme s tymi basmi - to co ospevujes ako dobru prieraznu basu alebo dobry objem basov, ja vyhodnocujem ze to nejde zdaleka tak dole, ako hocijake priemerne CD zo sucasnosti... aj tie ukazky co davas akoze na porovnanie nejaky zhraty vinyl vs. ripnute CD, tak tie vinyly proste nemaju tie basy...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.