Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 17:21:55
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63025 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #135 kedy: 14. Január , 2012, 20:03:24 »

to su tie napalovane ze? alebo su to tie rucne ryte? :D hihihi

tomu nechapem, ale vydavaju sa aj teraz platne od sucastnych kapiel a interpretov...napr coldplay ma prve napadlo

zial cela tema je taka trosku zvlastna.. chapem este ze by sa porovnavalo bezne CD a japan mastered (aj ked ani to moc nechapem). ale porovnavat platnu a CD? wtf? mechanicke (analogove) a digitalne medium? este by sme mohli primiesat magneticky pas. najlepsie ten od doktora levina :D  Na zdravie!
btw. prognostici tvrdia, ze rotacne media ako take su hudbou minulosti. dalsie cedecko teda vydame na USB klucoch :D

co je na porovnani platna a CD ? pocul si to, sak zbehni k progacovi. Je to o uplne inom pocite, aj ked chytis do ruky platnu a CD. Ked sa Ti poskrabe CD, tak si kupis druhe. Ked platna, tak ver mi, ze Ta to sere ovela viac, hlavne ak je ju tazko zohnat. Kazda je original, lebo CD si mozes napalit. A ten pas... nie paska, ale pas...co je na tom ? profesionalne kotucaky ako studer a revox a pod. stoja nehorazne peniaze a ta jemna kompresia na pase a jak sa to zleje analogovo dokopy. Otacky su riadene elektronicky, nekolise to.. ak mas pri pase predstavu pasky tak ano. paska mi neni moc prijemna a kazetovy deck mam skor z nostalgie starych kaziet
« Posledná zmena: 14. Január , 2012, 20:04:50 od mario bross » Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #136 kedy: 14. Január , 2012, 20:09:08 »

mariooooo schlad hlavicku :-)

to prve bol vtip o pokus :-) mam par kamaratov DJov a cez nic viem ako to s platnami je.. aj tu na SVK sa este platne lisuju :-) viem ze si chalani takto robia vlastne scratch-e.

mag. pas ja davam co sa teplosti zvuku tyka na uroven platni. nikdy som magic nemal a dokonca som na to ani nenahraval ale moji audiofilni kamarati mi o tom vela povedali.

osobne ale necitim taky velky rozdiel medzi CD a platnou ako medzi MP3 a CD..
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #137 kedy: 14. Január , 2012, 20:28:45 »

sak pohode, ja som neni ani nasrany ani nic  Na zdravie!
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #138 kedy: 15. Január , 2012, 06:36:39 »

ale drviva vacsina modernej produkcie skratka hra popici.

Co to znamena popici? Cize vieme, ze maju casto slabsiu dynamiku, v com teda inak zneju tak super?  :)
Osobne mam rad nove nahravky asi v rovnakom pomere ako u starych, takze ma  nemusis obvinovat z nejakeho staromilstva.

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #139 kedy: 15. Január , 2012, 10:34:13 »

Co to znamena popici? Cize vieme, ze maju casto slabsiu dynamiku, v com teda inak zneju tak super?  :)
Osobne mam rad nove nahravky asi v rovnakom pomere ako u starych, takze ma  nemusis obvinovat z nejakeho staromilstva.



progy ale musis si uvedomit aj to, ze napriklad velky rozdiel robi aj sposob nasnimania nastrojov a samotne pouzivane zvuky. a to casto zohra dost velku rolu pre posluchaca pri pocuvani nahravky. dnes vznika o dost menej nahravok kde by boli bicie natocene jednym kondenzatorom aj naraz s basou atd atd. ja nehovorim ze tento sposob snimania je nutne zly, ale pre vela posluchacov vratane mna je nevyhovujuci a tym padom to degraduje uroven nahravky.
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #140 kedy: 15. Január , 2012, 11:05:48 »

dnes vznika o dost menej nahravok kde by boli bicie natocene jednym kondenzatorom aj naraz s basou atd atd. ja nehovorim ze tento sposob snimania je nutne zly, ale pre vela posluchacov vratane mna je nevyhovujuci a tym padom to degraduje uroven nahravky.

Pista, takto sa snimalo ozaj len v 60tych rokoch, neskor uz nie. Prvy Led Zeppelin album napriklad este a takyto zvuk ozaj ani ja nemam rad, v tom sme uplne zajedno. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #141 kedy: 15. Január , 2012, 11:14:49 »

btw. prognostici tvrdia, ze rotacne media ako take su hudbou minulosti. dalsie cedecko teda vydame na USB klucoch :D

Ale tu sa nebavime o tom, co je medium buducnosti. Samozrejme, ze to nie su platne. Je to teraz moderne, pomaly kazda britska kapela (na Slovensku dokonca aj pankaci Rozpor) vydavaju svoje nahravky na platniach. Ide skor o to porovnanie kvality zvuku. Aj tak, pri dnesnom hudobnom trende, je dost zbytocne pocuvat 8bitove pesnicky na high-end aparaturach. Tam nie je co viac pocut ako na lacnych reprakoch z hypermarketu. Vtedy uznavam, ma zmysel vydavat muziku na kluci v 128kbps. Lebo to je uplne jedno.
Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #142 kedy: 15. Január , 2012, 11:21:35 »

ano iste.. aj ked pri dnesnych prenosovych rychlostiach uz 128cky moc popularne nie su.. beznejsie su skor 320 viariable bitrate.

skor som chcel povodne podotknut, ze na beznych odposluchoych zostavach nie je pocut rozdiely medzi platnou a CD.

a necvicene ucho uz vobec nie. ked ma vsak clovek moznost pocuvat obe media na kvalitnej aparature (co ja osobne vzdy velmi ocenim) tak tam uz rozdiel citelny je.. osobne mam velmi rad teplost zvuku z platne. aj jej prirodzeny sum.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #143 kedy: 15. Január , 2012, 14:13:43 »

Co to znamena popici? Cize vieme, ze maju casto slabsiu dynamiku, v com teda inak zneju tak super?  :)
Osobne mam rad nove nahravky asi v rovnakom pomere ako u starych, takze ma  nemusis obvinovat z nejakeho staromilstva.



co presne si predstavujes pod slovom dynamika a na co je dobra ?
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #144 kedy: 15. Január , 2012, 14:16:54 »

ano iste.. aj ked pri dnesnych prenosovych rychlostiach uz 128cky moc popularne nie su..

To mas, samozrejme, pravdu. Ja som to skor myslel tak, ze ked sa vydavaju albumy od ludi ako Britney Spears alebo hocijaky hip-hop, tak na zvuk nikto nehladi. Staci nech to poriadne skrieka z telefonu a ucel je splneny.  :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #145 kedy: 15. Január , 2012, 14:20:20 »

...ze ked sa vydavaju albumy od ludi ako Britney Spears ...

si tu Britney aj vypocuj na serioznych reprakoch, jak je to umixovane a pokial mas usi, tak Ti padne sanka  Žmurk
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #146 kedy: 15. Január , 2012, 14:26:20 »

si tu Britney aj vypocuj na serioznych reprakoch, jak je to umixovane a pokial mas usi, tak Ti padne sanka  Žmurk

Si to vytrhol z kontextu. Kolko percent ludi, ktori pocuvaju Britney si to pusta na sustave za 20 000€ ? Moze to byt zmixovane ako len chce, akurat to pri tomto zanri nikoho nezaujima. Vacsina to pocuva na mobiloch alebo lacnych sluchatkach.

Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #147 kedy: 15. Január , 2012, 14:27:58 »

rasto ale sak kvalita jasne, ale priparne su tie pesnicky tanecne, ci nie ? cize tam to musi tlacit...

kubo ty si spominal, ze si objednaval LP hlavne britskych kapiel, teraz maju subways limitku LP za 20Eur, co je super...co cca stoji postovne a tie ostatne veci ?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #148 kedy: 15. Január , 2012, 14:28:06 »

Si to vytrhol z kontextu. Kolko percent ludi, ktori pocuvaju Britney si to pusta na sustave za 20 000€ ? Moze to byt zmixovane ako len chce, akurat to pri tomto zanri nikoho nezaujima. Vacsina to pocuva na mobiloch alebo lacnych sluchatkach.



uz zase mas tendenciu povysovat vlastny vkus - poklesle zanre sa pocuvaju na zlom posluchu a vznesene zanre na dobrom ? co zle som ta pochopil ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #149 kedy: 15. Január , 2012, 14:29:10 »

rasto ale sak kvalita jasne, ale priparne su tie pesnicky tanecne, ci nie ? cize tam to musi tlacit.....

porovnaj si, ako hralo Boney M s Jacskonom / Madonnou / Britney ... ...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.