Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 13:24:24
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63046 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #150 kedy: 15. Január , 2012, 14:29:59 »

co presne si predstavujes pod slovom dynamika a na co je dobra ?

na odpoved som nesmierne zvedavy  :)
Zaznamenané

o-yep sro
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #151 kedy: 15. Január , 2012, 14:32:20 »

uz zase mas tendenciu povysovat vlastny vkus - poklesle zanre sa pocuvaju na zlom posluchu a vznesene zanre na dobrom ? co zle som ta pochopil ?

Nie.  :) Toto nie je anticka drama (ci?). Bavím sa skvele Proste, ludia, ktori pocuvaju masovky, tak vacsinou neriesia na com to pocuvaju, max. chcu mat sluchatka pekne, lebo to je fajn doplnok alebo si kupia lepsiu sustavu do auta a potom to pocut cez cele sidlisko. Tym sa dostavam k tomu, ze tieto reci okolo vedu skor ludia, co pocuvaju vaznu hudbu, nejake psytrance alebo ako sa to vola atd.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #152 kedy: 15. Január , 2012, 14:34:33 »

co presne si predstavujes pod slovom dynamika a na co je dobra ?

Rozdiely medzi hlasnymi a tichymi pasazami. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #153 kedy: 15. Január , 2012, 14:34:39 »

kubo ty si spominal, ze si objednaval LP hlavne britskych kapiel, teraz maju subways limitku LP za 20Eur, co je super...co cca stoji postovne a tie ostatne veci ?

Kupuj cez eBay. Najlepsie aukcie, pretoze vela ludi tam predava nechcene dary alebo si tu platnu tri krat pustia a posunu ju dalej. Obcas su tam celkom raritky. Standardna platna, ktora je nova, momentalne vysla, sa pohybuje okolo 15+5 posta. Nizsie postovne nenajdes. Od 5 hore, pri singloch sa da vsak aj za 1.99 natrafit.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #154 kedy: 15. Január , 2012, 14:35:20 »

uz zase mas tendenciu povysovat vlastny vkus - poklesle zanre sa pocuvaju na zlom posluchu a vznesene zanre na dobrom ? co zle som ta pochopil ?

Ano, tak to presne byva.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #155 kedy: 15. Január , 2012, 14:38:00 »

Rozdiely medzi hlasnymi a tichymi pasazami. 

tak vratme sa k novodobej modernej produkcii, k popu / rocku / metalu / elektronickej hudbe... kde Ti v sucasnej hudbe nepostacuje ta dynamika, ktoru to so sucasnymi mixazami a masteringami ma ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #156 kedy: 15. Január , 2012, 14:40:44 »

tak vratme sa k novodobej modernej produkcii, k popu / rocku / metalu / elektronickej hudbe... kde Ti v sucasnej hudbe nepostacuje ta dynamika, ktoru to so sucasnymi mixazami a masteringami ma ?

A vravel som niekde ze mi nepostacuje? Co mam kopec sucasnych nahravok jednak jazzovych, rockovych, klasiky atd., tak vacsinou nastastie netrpia na ten fenomen "uvrestanosti" co sme uz riesili. Ten sa skor objavuje u tych "pokleslych" zanroch a tam to mam na salame. Mal som zicany ale napr. spominany Red Hot Chilli Peppers Californication a ten album je fakt zvukovo slaby a prave tam ta dynamika proste nie je, bicie sa stracaju atd.  
« Posledná zmena: 15. Január , 2012, 14:41:55 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #157 kedy: 15. Január , 2012, 14:43:17 »

Kupuj cez eBay. Najlepsie aukcie, pretoze vela ludi tam predava nechcene dary alebo si tu platnu tri krat pustia a posunu ju dalej. Obcas su tam celkom raritky. Standardna platna, ktora je nova, momentalne vysla, sa pohybuje okolo 15+5 posta. Nizsie postovne nenajdes. Od 5 hore, pri singloch sa da vsak aj za 1.99 natrafit.

no toho sa prave bojim, nechcem aby mi prisla poskrabana Bavím sa skvele preto to postovne, ale to je ok, skusil by som to :)
« Posledná zmena: 15. Január , 2012, 14:43:43 od mario bross » Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #158 kedy: 15. Január , 2012, 14:43:29 »

Ano, tak to presne byva.

Ja nepovysujem svoj vkus. Len ludia, ktori ho maju podobny ako my, riesia taketo ,,prkotiny". Kdezto, clovek, ktory pocuva Britney alebo 50 Centa neriesi aky to ma zvuk. Ani v recenziach sa to neriesi, lebo pokial to je pocuvatelne, nikto tam cynicky nehlada chyby. A moj velmi slaby argument je len ten, ze poznam velmi vela ludi a ani jeden neriesi, aky co ma zvuk, pretoze bud pocuva Britney, rap a moze aj indie, electro, barco. Staci, ze ma lepsiu zvukovku a je spokojny, resp. hocijaky gramec, hocijak doskarabane platne, ale je rad, ze sa to toci.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #159 kedy: 15. Január , 2012, 14:45:37 »

Vlastne este som Rasto zabudol, urcite tie nahravky poznas, vlastne aj mas tusim. Som nedavno pocuval ten remaster Fermata album Dunajska legenda a to mi pride ako dost nedynamicka nahravka, urevana. Zvuk sice efektny, len mi to pride take nejake zmrsene trochu cele. Original platnu si uz ale nepamatam ako znela...:)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #160 kedy: 15. Január , 2012, 14:46:11 »

napr. spominany Red Hot Chilli Peppers Californication a ten album je fakt zvukovo slaby a prave tam ta dynamika proste nie je, bicie sa stracaju atd.  

CD ci platna ?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #161 kedy: 15. Január , 2012, 14:46:39 »

CD ci platna ?

CD. Fakt zle...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #162 kedy: 15. Január , 2012, 14:48:02 »

no toho sa prave bojim, nechcem aby mi prisla poskrabana Bavím sa skvele preto to postovne, ale to je ok, skusil by som to :)

Tak zober novu z ich stranky.  Som frajer
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #163 kedy: 15. Január , 2012, 14:50:10 »

CD. Fakt zle...

a platnu si nemal na porovnanie, ze ? to by ma zaujmalo

Tak zober novu z ich stranky.  Som frajer

sak to presne chcem  Na zdravie!
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #164 kedy: 15. Január , 2012, 14:53:56 »

Ja nepovysujem svoj vkus. Len ludia, ktori ho maju podobny ako my, riesia taketo ,,prkotiny". Kdezto, clovek, ktory pocuva Britney alebo 50 Centa neriesi aky to ma zvuk. Ani v recenziach sa to neriesi, lebo pokial to je pocuvatelne, nikto tam cynicky nehlada chyby. A moj velmi slaby argument je len ten, ze poznam velmi vela ludi a ani jeden neriesi, aky co ma zvuk, pretoze bud pocuva Britney, rap a moze aj indie, electro, barco. Staci, ze ma lepsiu zvukovku a je spokojny, resp. hocijaky gramec, hocijak doskarabane platne, ale je rad, ze sa to toci.  Bavím sa skvele

moc ten zvuk nikto neriesi lebo je to v drvivej vacsine TOP co sa da najst :) ten zvuk robia vacsinou najdrahsi a najlepsi ludia z hudobnej branze lebo ich hentie stoky dokazu zaplatit, bez ohladu na to z coho to potom bude hrat. dokonca by som povedal ze tieto nahravky dokazu hrat este aj z tych mobilov dobre.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.