Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 16:48:20
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63024 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #165 kedy: 15. Január , 2012, 14:54:39 »

sak to presne chcem  Na zdravie!

Ja som vsak zatial pri pouzitych nemal smolu. Vzdycky popis sedel. Ked bola NM (Near Mint), tak vzdycky dosla v zodpovedajucom stave. Ale ako tak pozeram, ti Subways este nie su ani na eBay. Kludne to zober z ich stranky, akurat to bude urcite aspon 25EUR.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #166 kedy: 15. Január , 2012, 14:54:59 »

...Mal som zicany ale napr. spominany Red Hot Chilli Peppers Californication a ten album je fakt zvukovo slaby a prave tam ta dynamika proste nie je, bicie sa stracaju atd.  

nikto netvrdi, ze dnes nemozu nejake kapely zniet nahovno. len mi pride blbost vypisovat poplasne clanky, jak dnesne masteringy nicia usi a dusevne zdravie.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #167 kedy: 15. Január , 2012, 14:55:45 »

nikto netvrdi, ze dnes nemozu nejake kapely zniet nahovno. len mi pride blbost vypisovat poplasne clanky, jak dnesne masteringy nicia usi a dusevne zdravie.

dobre hra len PRAVE UMENIE!  Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #168 kedy: 15. Január , 2012, 14:59:41 »

a platnu si nemal na porovnanie, ze ? to by ma zaujmalo

Nie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #169 kedy: 15. Január , 2012, 15:02:47 »

nikto netvrdi, ze dnes nemozu nejake kapely zniet nahovno. len mi pride blbost vypisovat poplasne clanky, jak dnesne masteringy nicia usi a dusevne zdravie.

To nie, ale dynamiku obcas ozaj nicia. :) Tie nahravky su dost na efekt, nech dobre vrestia aj z prehravaca na palacinky z NAY za 100 euro. Ak by si potom na tej istej herke pustil nejaku audiofilnu nahravku, tak by sa Ti zdala tichucka, mrtva a nezaujimava. Lenze na seriozny posluch hudby ma dnes malo ludi cas, tak nech to aspon vresti a tlaci.  :)
« Posledná zmena: 15. Január , 2012, 15:03:44 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #170 kedy: 15. Január , 2012, 15:06:13 »

progy ale polozme si otazku takto - je to zle alebo to je dobre ze je dneska dynamika riesena inac ako na starych nahravkach? mna osobne napriklad tie rozdiely medzi tichymi a hlasnymi pasazami skor irituju, pretoze v chvilu nepocujes nic a neskor zase vsetko, napriek tomu ze v reale to je prirodzene. audiofil asi krochka ked pocuje padnutie spendlika na zem v realnych dB a nasledne uder na rytmicak, ale ci je to ideal ...  :)
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #171 kedy: 15. Január , 2012, 15:08:31 »

progy ale polozme si otazku takto - je to zle alebo to je dobre ze je dneska dynamika riesena inac ako na starych nahravkach? mna osobne napriklad tie rozdiely medzi tichymi a hlasnymi pasazami skor irituju, pretoze v chvilu nepocujes nic a neskor zase vsetko, napriek tomu ze v reale to je prirodzene. audiofil asi krochka ked pocuje padnutie spendlika na zem v realnych dB a nasledne uder na rytmicak, ale ci je to ideal ...  :)

Uz konecne prestan to delenie na stare a nove nahravky. Vsetky kvalitne nahravky aj dnes maju neskutocnu dynamiku, len casto nie su zo zanru aky mas rad. :)

Ano, audiofil ma rad co najrealnejsi zvuk a pocit z neho a hudbu nepocuva v aute ani v noci z mp3 playera, kde sa zrazu zlaknes ked vyletia bicie. Bavím sa skvele

 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #172 kedy: 15. Január , 2012, 15:10:55 »

Uz konecne prestan to delenie na stare a nove nahravky. Vsetky kvalitne nahravky aj dnes maju neskutocnu dynamiku, len casto nie su zo zanru aky mas rad. :)

muehehe  Bavím sa skvele

ale ano, rozumiem co hovoris  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #173 kedy: 15. Január , 2012, 15:22:00 »

... osobne mam velmi rad teplost zvuku z platne. aj jej prirodzeny sum.

Čo je to teplosť zvuku, skreslenie? Urezané basy? Praskot?
Aký je prirodzený šum?
Ani jedno, ani druhé tam autori diela (vrátane zvukárov a producentov) pôvodne nedali. Asi to tam nechceli. Nechcem to teda ani ja!
Zaznamenané
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #174 kedy: 15. Január , 2012, 16:23:22 »

Čo je to teplosť zvuku, skreslenie? Urezané basy? Praskot?
Aký je prirodzený šum?
Ani jedno, ani druhé tam autori diela (vrátane zvukárov a producentov) pôvodne nedali. Asi to tam nechceli. Nechcem to teda ani ja!

ja viem, ze to tam nechceli :D hhihi a som uplne v pohode s tym, ze to tam nechces ani ty :D

ale hovorit o urezanych basoch je prisilne si myslim. ako keby tam vobec neboli :-)

kto ze si uz len fici na 90 herzovych frekvenciach :-)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #175 kedy: 15. Január , 2012, 17:24:47 »

Čo je to teplosť zvuku, skreslenie? Urezané basy? Praskot?
Aký je prirodzený šum?
Ani jedno, ani druhé tam autori diela (vrátane zvukárov a producentov) pôvodne nedali. Asi to tam nechceli. Nechcem to teda ani ja!

beres to tabulkovo. ide o pocit, ktory ta platna vytvori. nahravka Ta uplne inac bavi a dovolim si povedat, ze na gramci si vypocujem kapely, ktore by som si inac nevypocul resp. by ma to nenapadlo - neviem preco :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #176 kedy: 15. Január , 2012, 17:39:16 »

Asi tak, ludske usi su same o sebe tak nedokonale, ze riesit tu skreslenia a pod. zalezitosti mi pride smiesne. Ide predsa o zazitok z posluchu a ludia prirodzene casto uprednostnia platne s lampovym zosilovacom ako CD a sterilny chladny a unavny zvuk tranzistoru (nie je samozrejme pravidlo).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #177 kedy: 15. Január , 2012, 17:59:28 »

ja som uz videl CD prehravac s elektronkou.. myslim, ze to bolo od Vincenti ci ako sa to pise :-)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #178 kedy: 15. Január , 2012, 18:00:52 »

ja som uz videl CD prehravac s elektronkou.. myslim, ze to bolo od Vincenti ci ako sa to pise :-)

Ano, su aj take, s malymi ECCckami. Vincent aj ine znacky, dost sa to rozsiruje inak posledne roky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #179 kedy: 15. Január , 2012, 18:06:58 »

inak ja som si tam vtedy na tom Vincent pustil nasu nahravu a hambil som sa ako svina :D

pocul som aj veci, co dobre Genelec nearfieldy nezahrali. joj
Zaznamenané

Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.