Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 16:25:20
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63172 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #180 kedy: 15. Január , 2012, 18:20:59 »

inak ja som si tam vtedy na tom Vincent pustil nasu nahravu a hambil som sa ako svina :D

pocul som aj veci, co dobre Genelec nearfieldy nezahrali. joj

Tak to je jasne, studiove monitory sa ani na slabsi highend nehrabu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #181 kedy: 15. Január , 2012, 18:24:22 »

Ondree, Mario a Progi, ja vám nezazlievam vaše názory, len neviem, prečo nás ostatnách presviedčate, že menšia kvalita je väčšia.

inak ja som si tam vtedy na tom Vincent pustil nasu nahravu a hambil som sa ako svina :D

pocul som aj veci, co dobre Genelec nearfieldy nezahrali. joj

Toto skrátka nemôžem uveriť: Pridáš šum a skreslenie a tým zvýšiš čitateľnosť detailov. Kde je logika?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #182 kedy: 15. Január , 2012, 18:26:24 »

Toto skrátka nemôžem uveriť: Pridáš šum a skreslenie a tým zvýšiš čitateľnosť detailov. Kde je logika?

Neviem kde, ale celkovo s lampovymi zosilovacmi pocujes casto z nahravky viac, zvuky ktore predtym zanikali v zmesi, tak v tom vacsom priestore ich zrazu viac pocut. Proste tu podla mna na logike ani tabulkach nezalezi, ver radsej svojim usiam.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #183 kedy: 15. Január , 2012, 18:32:10 »

Neviem kde, ale celkovo s lampovymi zosilovacmi pocujes casto z nahravky viac, zvuky ktore predtym zanikali v zmesi, tak v tom vacsom priestore ich zrazu viac pocut. Proste tu podla mna na logike ani tabulkach nezalezi, ver radsej svojim usiam.
Progi, ja som zvukár - ako profík poznám svoje aj iné uši. Uši sú jeden z najnespoľahlivejších zmyslov, veľmi ľahko sa dajú oklamať.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #184 kedy: 15. Január , 2012, 18:34:16 »

Progi, ja som zvukár - ako profík poznám svoje aj iné uši. Uši sú jeden z najnespoľahlivejších zmyslov, veľmi ľahko sa dajú oklamať.

Tak fakt neviem co ma klame, ale ked proste kdesi pocujem zvuky, ktore predtym zanikali alebo boli prekryte, tak asi to problem nebude nie? Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #185 kedy: 15. Január , 2012, 18:38:28 »

Tak fakt neviem co ma klame, ale ked proste kdesi pocujem zvuky, ktore predtym zanikali alebo boli prekryte, tak asi to problem nebude nie? Bavím sa skvele
Buď máš iný remaster, alebo inú náladu. Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #186 kedy: 15. Január , 2012, 18:40:53 »

Buď máš iný remaster, alebo inú náladu. Bavím sa skvele

Nie, hovorim o tom istom CD. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #187 kedy: 15. Január , 2012, 18:41:11 »

Progi, ja som zvukár - ako profík poznám svoje aj iné uši. Uši sú jeden z najnespoľahlivejších zmyslov, veľmi ľahko sa dajú oklamať.

v tom to je... usi sa radi nechaju oklamat.. rovnako ako oci..

mimochodom, ja som pisal o hi-end CD prehravaci :D
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #188 kedy: 15. Január , 2012, 19:36:51 »

Tak fakt neviem co ma klame, ale ked proste kdesi pocujem zvuky, ktore predtym zanikali alebo boli prekryte, tak asi to problem nebude nie? Bavím sa skvele
Ako hlavne uz len to, ze pocujes nejake zvuky neni dobre znamenie  Bavím sa skvele S tym by som sa nechvalil  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #189 kedy: 15. Január , 2012, 20:17:51 »

Ako hlavne uz len to, ze pocujes nejake zvuky neni dobre znamenie  Bavím sa skvele S tym by som sa nechvalil  Bavím sa skvele

ale ved nepisal "nejake" pisal zvuk, ktore predtym nepocul, resp nevynikali
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #190 kedy: 15. Január , 2012, 22:17:11 »

Tak to je jasne, studiove monitory sa ani na slabsi highend nehrabu.

este ze to tak na tych nahovno studiovych monitoroch vedia urobit, aby si to potom mohli popleteni audiofily vychutnavat na lepsom... to je priam zazrak, ze sa im to na tych studiovych monitoroch vobec podari  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #191 kedy: 15. Január , 2012, 22:43:23 »

este ze to tak na tych nahovno studiovych monitoroch vedia urobit, aby si to potom mohli popleteni audiofily vychutnavat na lepsom... to je priam zazrak, ze sa im to na tych studiovych monitoroch vobec podari  Ja som čert..

Sam dobre vies, ze monitory nie su primarne urcene na posluch, ale na doladovanie nahravky atd...  ?§!. Ved si ich uz len vezmi konstrukcne atd. Ich ucel je iny a tomu su aj prisposobene.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #192 kedy: 15. Január , 2012, 23:00:33 »

tak zas ale su skonstruovane tak, aby dali co najrealnejsiu podobu nahravky a hrali vyrovnane. Hi-end sustavy su uz potom robene, tak aby to bolo na ucho prijemnejsie.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #193 kedy: 15. Január , 2012, 23:04:28 »

tak zas ale su skonstruovane tak, aby dali co najrealnejsiu podobu nahravky a hrali vyrovnane. Hi-end sustavy su uz potom robene, tak aby to bolo na ucho prijemnejsie.

Presne tak, tie pridaju objem, priestor a robia tie nahravky "prijemnejsimi", aby neunavovali. Inak ale je bezne, ze v spickovych studiach sa ako monitory pouzivaju vyssie high end modely "posluchovych" bedni.
« Posledná zmena: 15. Január , 2012, 23:04:54 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #194 kedy: 15. Január , 2012, 23:34:11 »

Presne tak, tie pridaju objem, priestor a robia tie nahravky "prijemnejsimi", aby neunavovali. Inak ale je bezne, ze v spickovych studiach sa ako monitory pouzivaju vyssie high end modely "posluchovych" bedni.

nepouzivaju sa ako monitory, ale na alternativny posluch, ak tak... cize tie hiendove bedne vlastne ojebavaju, si prave povedal... to "aby neunavovali" si si len dosadil nejaky svoj subjektivny nazor. a tvrdenie ze "studiove monitory sa na ani slabsi hiend nehrabu" je vlastne uplna blbost...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.