Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 13:02:41
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63020 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #195 kedy: 16. Január , 2012, 08:54:55 »

nepouzivaju sa ako monitory, ale na alternativny posluch, ak tak... cize tie hiendove bedne vlastne ojebavaju, si prave povedal... to "aby neunavovali" si si len dosadil nejaky svoj subjektivny nazor. a tvrdenie ze "studiove monitory sa na ani slabsi hiend nehrabu" je vlastne uplna blbost...

Pouzivaju sa bezne Rasto znacky BW a pod. v studiach ako monitory, si o tom nieco precitaj. Ci highend bedne ojebavaju je otazne, kedze maju lepsi priestor a lepsie zneju v miesnosti. Preco inak potom vacsina domacich posluchov nema doma studiove monitory? Nakoniec sa tu vlastne dozviem uplne nove pravdy, ze na domaci posluch su najlepsie studiove bedne, lacny CD prehravac a samozrejme nikdy nie lampa. Bavím sa skvele Dost komicke...

Tu mas na tu temu inak dost diskusii aj serioznych clankov, tak si pozri

http://www.soundonsound.com/sos/Jun02/articles/monitors.asp

http://www.soundonsound.com/sos/jul02/articles/monitors2.asp

http://www.gearslutz.com/board/so-much-gear-so-little-time/452835-use-studio-monitors-instead-hi-fi-speakers-living-room-entertainment-center.html

http://www.google.sk/#sclient=psy-ab&hl=sk&site=&source=hp&q=studio+monitors+vs+high+end&pbx=1&oq=studio+monitors+vs+high+end&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=1211l5215l0l6051l27l20l0l4l4l0l212l2744l6.12.2l24l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=47ca71c16b1bb943&biw=1280&bih=671

Typek tu velmi seriozne rozobral porovnanie oboch typov ...

So have any of these two sets of measurements revealed a fundamental difference between 'pro' and 'hi-fi' speaker types? Well, the 'pro' Dynaudio, thanks probably to its voice-coil construction, is best suited to being driven hard, and it has a well-controlled and appropriately balanced frequency response. The 'pro' KRK, through its higher sensitivity and reasonable compression performance, is also more suited to operation at high levels than either the B&W or the Wharfedale. So maybe there's a glimpse of a distinction here. But then the KRK is, in my opinion, let down by the questionable frequency-response characteristics I noted last month. The Wharfedale is pretty similar to the KRK in terms of its thermal-compression performance, but loses out through being around 3dB less sensitive. Its frequency response isn't really the stuff of a nearfield monitor either. Lastly, the B&W is not so good at elevated levels, but its exceptional frequency response performance still argues pretty strongly in its favour. In truth, there are a range of abilities across the four different designs, and it'd be a brave man to say that any group of two is obviously inappropriate.

If pressed to rank the four speakers for nearfield duties in, say, a small project studio handling a wide variety of material, I'd go for the Dynaudio first -- if I had the cash. But if I knew that really high-level monitoring was going to be a rare occurrence, I'd plump for a hi-fi speaker, the B&W, on the grounds of its response accuracy -- and I'd maybe put my savings towards a microphone. In the right environment, with the right type of material, any of these four speakers could be used successfully -- countless wonderful recordings have been made using monitors worse than anything here. So, can you use hi-fi speakers as nearfield monitors? Well, as I wrote at the start of this article, it depends...
« Posledná zmena: 16. Január , 2012, 09:11:12 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #196 kedy: 16. Január , 2012, 09:00:30 »

len zas vies otazne je, ze keby si to namixoval na hiend zostave a potom to das do obycajnej zostavy, tak aby to neznelo zle. tie studiove monitory su preto take, aby najvernejsie reprodukovali nahratu zalezitost. Tym padom eliminujes vplyv bedne a je na posluchacovi, co zvoli. to mi pride IMHO rozumenejsie. Lebo ak mixujes na nadupanej sustave, tak potom nepridas nahravke tak basy, lebo sustava ich napr. prirodzene zvyraznuje. Zapojis to do minisystemu a uz to znie nahovno a mozes krutit s cim chces a to neni ucel. Kvalitnu sustavu ma tak 5% konzumentov hudby myslim  Bavím sa skvele ( a to som prehnal zrejme )
« Posledná zmena: 16. Január , 2012, 09:01:52 od mario bross » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #197 kedy: 16. Január , 2012, 09:16:41 »

len zas vies otazne je, ze keby si to namixoval na hiend zostave a potom to das do obycajnej zostavy, tak aby to neznelo zle. tie studiove monitory su preto take, aby najvernejsie reprodukovali nahratu zalezitost. Tym padom eliminujes vplyv bedne a je na posluchacovi, co zvoli. to mi pride IMHO rozumenejsie. Lebo ak mixujes na nadupanej sustave, tak potom nepridas nahravke tak basy, lebo sustava ich napr. prirodzene zvyraznuje. Zapojis to do minisystemu a uz to znie nahovno a mozes krutit s cim chces a to neni ucel. Kvalitnu sustavu ma tak 5% konzumentov hudby myslim  Bavím sa skvele ( a to som prehnal zrejme )

Ano, len uvedom si ze donedavna najlepsie studia neratali s vacsinovo zlym posluchom, takze preto aj bezne pouzivali highend bedne vyssich rad. Studiove monitory su fajn, v  podstate sa nehadam, ze do istej cenovej kategorie mozu byt na posluch vhodnejsie ako lacnejsie hifi bedne, ked si vezmem pomer cien v neprospech highendu. Cize ak by som si mal na posluch v malej izbe vybrat bedne za 500 euro tak mozno ozaj radsej tie monitory. To, ze ma drahsie highend bedne mozno umyselne ojebavaju je otazne, napriek tomu mi sprostredkuju vacsi posluchovy zazitok s lepsim priestorom a pocitom, ze kapela hra predo mnou.
« Posledná zmena: 16. Január , 2012, 09:17:04 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #198 kedy: 16. Január , 2012, 12:10:39 »

nepouzivaju sa ako monitory, ale na alternativny posluch

http://www.gearslutz.com/board/high-end/19100-b-w-matrix-801-s3.html

Si inak precitaj, ze spominane high end bedne tejto znacky aj inych sa bezne pouzivali ako monitory v legendarnych studiach ako Abbey Road na kvantach klasickych nahravkach. Predpokladam ale, ze aj tu mi napises, ze monitory za 500 euro s aktivnym vbudovanym zosikom hraju lepsie a ze aj spominane svetozname studia to robia za ucelom ojebavania posluchaca. Beeee
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #199 kedy: 16. Január , 2012, 22:46:30 »

nemam cas citat Tvoje linky...

- ale je dovod, preco sa nearfield monitory nepouzivaju na domaci posluch, suvisi s konstrukciou monitorov a s posluchovym miestom. okrem toho nie kazdy ma rad analyticky posluch - niekto sa necha rad poojebkavat nafuknutymi basmi, ci potlacenymi stredmi (aj ked tym nechcem povedat, ze funkcia hiend posluchovych bedni je primarne v ojebavani)

- vlastne ani neviem, preco sa bavime o monitoroch. ak si spravne pamatam debatu, ty si z nicoho nic hodil hlasku, ze monitory sa na ani lacnejsi hiend nechytaju... nechapem, ze preco to porovnavat... len mi pride divne, ze nejaky audiofil si vychutnava hovadske detaily, ale pritom ma tak nizku mienku o bednach, na ktorych sa ten material realne vyraba...

inak mne je uplne uprdele, kto na com veci pocuva... takisto mi je jedno, co mali v ktorych legendarnych studiach pred 30 rokmi za bedne. hlavne poznam Tvoj hudobny, aj zvukovy vkus... takze celu tuto debatu beriem o to s vacsou rezervou  Beeee

ozaj - B & W nerobia aj studiove monitory, nie len posluchove bedne ? len sa pytam, hladat sa mi to nechce...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #200 kedy: 17. Január , 2012, 08:32:31 »



- vlastne ani neviem, preco sa bavime o monitoroch. ak si spravne pamatam debatu, ty si z nicoho nic hodil hlasku, ze monitory sa na ani lacnejsi hiend nechytaju... nechapem, ze preco to porovnavat... len mi pride divne, ze nejaky audiofil si vychutnava hovadske detaily, ale pritom ma tak nizku mienku o bednach, na ktorych sa ten material realne vyraba...

hlavne poznam Tvoj hudobny, aj zvukovy vkus... takze celu tuto debatu beriem o to s vacsou rezervou  Beeee

ozaj - B & W nerobia aj studiove monitory, nie len posluchove bedne ? len sa pytam, hladat sa mi to nechce...

Ja som len reagoval na Ondreeho, ktory tu spomenul zazitok, ze highendova zostava s CD prehravacom s preamp lampou mu odkryla prave o dost viac detailov ako bol zvyknuty z monitorov, takze teda neviem ako je to s tym analytickym zvukom...  ?§!.

B&W myslim ze nerobia monitory, ale tiez sa mi to nechce hladat. Bavím sa skvele

Inak s tym hudobnym vkusom, mas pocit, ze pocuvam hudbu, kde je kvalita zaznamu a reprodukcie nepodstatna? Nezahrávaj sa

Inak vsak o nic nejde, len sa tak bavkame predsa. Bavím sa skvele Je to frajer

« Posledná zmena: 17. Január , 2012, 08:34:31 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #201 kedy: 17. Január , 2012, 16:07:04 »

ma napadlo, ked si kupim novy vinyl, ze ako to bude namastrovane na nom :) lebo stare su neni tak nakomprimovane, to je jasne. ale ako to je s novymi ? aby to nebol v podstate len iny nosic :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #202 kedy: 17. Január , 2012, 16:33:24 »

aby to nebol v podstate len iny nosic :)

Vacsinou bohuzial je. Mas potom rozne audiofilne edicie z povodnych master tapes, ale tie su dost drahe.

no povodny master je asi ten isty, kedze sa jedna o sucasnu kapelu. nevadi. aj tak to kupim, platna ma ineho ducha aj tak  :)
« Posledná zmena: 17. Január , 2012, 16:58:40 od mario bross » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #203 kedy: 17. Január , 2012, 19:01:54 »

... takze teda neviem ako je to s tym analytickym zvukom...

tak to je, ze monitory hraju samozrejme ze uplne horsie, ako posluchove obyvackove bedne s lampovym zosikom. a ze to na tych monitoroch niekto umixuje je zazrak asi ako perpetum mobile  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #204 kedy: 17. Január , 2012, 19:33:53 »

tak to je, ze monitory hraju samozrejme ze uplne horsie, ako posluchove obyvackove bedne s lampovym zosikom. a ze to na tych monitoroch niekto umixuje je zazrak asi ako perpetum mobile  Ja som čert..

Mixovanie a posluch su rozdielne aplikacie nie? Pokial viem, monitory tiez moc nie su urcene na posluch z vacsich vzdialenosti. Vysvetli mi tiez, preco si ludia na domaci posluch tie monitory moc nekupuju, ked su konieckoncov este aj lacnejsie? Popiskujem si
Dokonca ani na ceskych forach moc nie je takato prax, co som si prebehol a to uz je co povedat, kedze Cesi su casto najvacsi majstri na unikatne a lacnejsie riesenia...

Ale inak teda spravme niekedy seriozny test a zober ich ku mne, napojime ich priamo teda na CD prehravac (mas aktivne??) a porovname...

Ja by som si monitory zobral na domaci posluch v pripade, ze chcem pocuvat veci priamo z compu, cize mam ich blizko od usi a nema vyznam kupovat dalsie komponenty...
« Posledná zmena: 17. Január , 2012, 19:37:18 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #205 kedy: 17. Január , 2012, 20:19:31 »

grogy daj typ na nejaku dobre znejucu nahravku (podla teba). ideal by bolo keby si dal cojaviem na kazdu dekadu od 70 rokov jednu. len tak pre zaujimavost.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #206 kedy: 17. Január , 2012, 21:50:22 »

Mixovanie a posluch su rozdielne aplikacie nie? Pokial viem, monitory tiez moc nie su urcene na posluch z vacsich vzdialenosti. Vysvetli mi tiez, preco si ludia na domaci posluch tie monitory moc nekupuju, ked su konieckoncov este aj lacnejsie? Popiskujem si
Dokonca ani na ceskych forach moc nie je takato prax, co som si prebehol a to uz je co povedat, kedze Cesi su casto najvacsi majstri na unikatne a lacnejsie riesenia...

Ale inak teda spravme niekedy seriozny test a zober ich ku mne, napojime ich priamo teda na CD prehravac (mas aktivne??) a porovname...

Ja by som si monitory zobral na domaci posluch v pripade, ze chcem pocuvat veci priamo z compu, cize mam ich blizko od usi a nema vyznam kupovat dalsie komponenty...

este raz ! ja som nikdy nikde nepisal, ze monitory su dobre alebo dokonca lepsie na domaci posluch. dokonca som napisal toto:

...

- ale je dovod, preco sa nearfield monitory nepouzivaju na domaci posluch, suvisi s konstrukciou monitorov a s posluchovym miestom. okrem toho nie kazdy ma rad analyticky posluch ...

takze nepodsuvaj do debaty veci, ktore v nej nie su. len ty si sa pustil do tych monitorov tak zhurta, ze som citil potrebu trochu zareagovat.

ak sa mame bavit o presnosti a realite pri pocuvani, tak Tvoje hiendove bedne a lampove zosiky budu vzdy tahat za kratsi koniec, nech sa aj pokakas. ale nemusime sa o tom bavit, lebo to nie je vobec tema, ako ani nikto nikdy nepovedal, ze presny posluch je to najdolezitejsie. niekto ma rad, ked mu to trochu viacej buble a prida tych dobrych nechlpatych vysok a trochu pokomprimuje, nech mu lepsie vylezu reverby - preco nie. cela debata o porovnavani akychkolvek monitorov a domacich bedni je blbost, akurat ze ja som s nou fakt nezacal  Žmurk

lacnejsie / drahsie... to uz je dan za to audiofilstvo - viera nieco stoji a kto si je ochotny zaplatit za kable obalene v heliovej atmosfere, nech si plati.

ked sa ohanas tymi forami, tak si vsimni, ako sa pozeravaju ludia z praxe a zo studii na domacich audiofilnych expertov, tych vtipov som uz cital dost  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #207 kedy: 17. Január , 2012, 22:05:12 »

ked sa ohanas tymi forami, tak si vsimni, ako sa pozeravaju ludia z praxe a zo studii na domacich audiofilnych expertov, tych vtipov som uz cital dost  Ja som čert..

Ani nie, skor len ludia z nasej a ceskej praxe. :) Skus si pocitat zahranicne najma americke fora, tak by si bol velmi prekvapeny ake zostavy a ake nazory maju zvukari. Potom si tiez vsimni priemernu kvalitu nasich nahravok a trebars tych americkych a sme doma. :)

Ale inak fakt dojdi si dakedy ku mne vypocut par albumov aj svojich, s Pistom som sa tiez dohodol, lebo zas ruku na srdce, pocul si niekedy nejaku high end zostavu? Pripadne mozeme skocit k Iggyho fotrovi trebars, ten ma uz ine zalezitosti...  :)
« Posledná zmena: 17. Január , 2012, 22:07:07 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #208 kedy: 17. Január , 2012, 22:13:12 »

Ani nie, skor len ludia z nasej a ceskej praxe. :) Skus si pocitat zahranicne najma americke fora, tak by si bol velmi prekvapeny ake zostavy a ake nazory maju zvukari. Potom si tiez vsimni priemernu kvalitu nasich nahravok a trebars tych americkych a sme doma. :)

Ale inak fakt dojdi si dakedy ku mne vypocut par albumov aj svojich, s Pistom som sa tiez dohodol, lebo zas ruku na srdce, pocul si niekedy nejaku high end zostavu? Pripadne mozeme skocit k Iggyho fotrovi trebars, ten ma uz ine zalezitosti...  :)

pocul som kadeco a bol som aj u Iggyho fotra kedysi.

cize tvrdis, ze dobre americke nahravky su na hiendovych bednach a nase zle na monitoroch ?

cele jalova debata toto, ze sa vobec necham zatiahnut do toho  ?§!.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #209 kedy: 17. Január , 2012, 22:16:38 »


cize tvrdis, ze dobre americke nahravky su na hiendovych bednach a nase zle na monitoroch ?


To som netvrdil, len som reagoval na to, ze si myslis, ze zvukari spochybnuju audiofilske zalezitosti, ked vacsina ich samych vlastni riadne zostavy za riadne palky a dost o tom diskutuju, napriklad aj na gitarovom fore www.mylespaul.com na pocudovanie..., ale skor dost pochybujem o kvalite nasich zvukarov a ich nazoroch, myslim, ze realita to potvrdzuje tiez. :) Teraz samozrejme nemyslim nikoho osobne. Som za vodou kámo
« Posledná zmena: 17. Január , 2012, 22:17:05 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 23 otázok.