Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 15:18:53
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63132 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #240 kedy: 27. Február , 2012, 23:01:57 »

vie mi niekto objasnit, ako sa dostal zaznam na mag. pasky ? original nahravka ako sa tam dala. Lebo platna aj CD sa lisuju, cize to je sekundova zalezitost a ta hudba sa tam rovno prenese lisovanim ( zabiju sa dve muchy jednou ranou - vyroba platne a zaznamu ).

Ale ked mam cistu pasku, tak ako tam dal ten zaznam ? lebo klasicky, by to tam museli prehravat hodinu, resp taky cas, ako je dlha paska. To by ale pri napr 100000 naklade MC kaziet nahravali strasne dlho, aj keby slo 1000 pasiek paralelne.
Alebo to uz pri vyrobe pasu bolo ?
Alebo nejaky rychlo zaznam ?

dik. snad je jasna otazka  Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #241 kedy: 27. Február , 2012, 23:12:36 »

zaujimava otazka :)

ono nikde nie je napisane, ze sa ta paska musela magnetizovat beznou prehravacou rychlostou. kludne si viem predstavit nahravanie aj pri vyssich rychlostiach - vsak aj tie posledne dvojedecky co boli, si vedeli kopirovat 45minutovu jednu stranu pri vyssej rychlosti o polovicu kratsie...

ci ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #242 kedy: 27. Február , 2012, 23:16:12 »

to neviem, taky deck som nemal :)

na kotucovom je to tak, ze pri akej rychlosti nahras, tak takou to potom prehrava. Paska je to iste, cize tam musi byt este nejaka elektronika, ktora to nahra tak, aby na beznej rychlosti pasky to bolo dobre. To bola aka rychlost btw ?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #243 kedy: 27. Február , 2012, 23:20:49 »

to neviem, taky deck som nemal :)

na kotucovom je to tak, ze pri akej rychlosti nahras, tak takou to potom prehrava. Paska je to iste, cize tam musi byt este nejaka elektronika, ktora to nahra tak, aby na beznej rychlosti pasky to bolo dobre. To bola aka rychlost btw ?

vsak ono to moze byt nahravane z toho pasu pri vysokej rychlosti  a ten synchron, aby to pri normalnej rychlosti prehravania pasky hralo normalne, sa uz nejako snad da vypiocitat, nie ? normalne sa to pusti zo zrychleneho pasu a nahra sa to na zrychlenu kazetu a jedna strana nech trva ... co ja viem kolko... ale urcite nemusi trvat ani zdaleka tolko, ako jej trva klasicke prehratie...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #244 kedy: 27. Február , 2012, 23:24:04 »

jaaaaj jasne, uz chapem ako to myslis :) nj, moze to je veru, ale v masivnej produkcii si to neviem predstavit aj tak. Ten primarny pas sa po viac prehratiach v takej rychlosti musel dost namahat.
« Posledná zmena: 27. Február , 2012, 23:25:39 od mario bross » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #245 kedy: 27. Február , 2012, 23:34:19 »

vydrz - niekto nam to tu urcite presne objasni :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #246 kedy: 27. Február , 2012, 23:38:00 »

jaaaaj jasne, uz chapem ako to myslis :) nj, moze to je veru, ale v masivnej produkcii si to neviem predstavit aj tak. Ten primarny pas sa po viac prehratiach v takej rychlosti musel dost namahat.

inak kludne si viem predstavit, ze z jedneho pasu sa pri jednom prehrati nahraju obe strany kazety sucasne. a samozrejme - aj ked som nikdy taku vyrobu kazet nevidel - nikde nie je napisane, ze z jedneho pasu pri jednom prehrati sa nemoze naraz nahrat ... ... 1000 (?) kazet...
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #247 kedy: 28. Február , 2012, 10:56:11 »

ako obvykle, google pozna odpoved:

http://www.popsci.com/entertainment-amp-gaming/article/2009-03/tape-records-mass-produced

z toho uz sa da odvodit, ako sa robili kazety.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #248 kedy: 28. Február , 2012, 11:03:41 »

ako obvykle, google pozna odpoved:

http://www.popsci.com/entertainment-amp-gaming/article/2009-03/tape-records-mass-produced

z toho uz sa da odvodit, ako sa robili kazety.

existovalo komerne predavane nahravky na pasoch ? akoze si si kupil originalku magnetofonovy pas Elvisa trebars ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #249 kedy: 28. Február , 2012, 11:08:39 »

existovalo komerne predavane nahravky na pasoch ? akoze si si kupil originalku magnetofonovy pas Elvisa trebars ?

o tom som sa tiez zamyslal, ze som sa s tym este nestretol a je to uplne zvlastne pre mna tiez. cize to je druha otazka, ze preco kapely nepredavali albumy na pasoch, ale iba platne ( teda myslim ). Bolo to drahe ?

To co poslal iggy je podla mna skor master rozmnozeny do viac vydavatelstiev po svete. Nejaky masovu vyrobu ( rozumej tisice kusov uplne nevhodne casovo )

« Posledná zmena: 28. Február , 2012, 11:09:30 od mario bross » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #250 kedy: 28. Február , 2012, 11:12:01 »

inak kludne si viem predstavit, ze z jedneho pasu sa pri jednom prehrati nahraju obe strany kazety sucasne

sak to je samozrejme, lebo ked sa zamyslis, tak strana pasky je rovnaka pri A aj B otoceni kazety. Snimacia hlava je vyosena na jednu stranu pasu. Cize raz snima 1-2 stopy napr. a pri otoceni kazety ( pasu ) snima 3-4 stopu ale ta je na tej istej strane pasu
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #251 kedy: 28. Február , 2012, 11:19:29 »

o tom som sa tiez zamyslal, ze som sa s tym este nestretol a je to uplne zvlastne pre mna tiez. cize to je druha otazka, ze preco kapely nepredavali albumy na pasoch, ale iba platne ( teda myslim ). Bolo to drahe ? ....

skorej tazko udrzatelny ten "punc originality", kedze sa ten pas prehraval z kotucu na kotuc a vzdy skoncil na inej cievke... :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #252 kedy: 28. Február , 2012, 11:59:04 »

skorej tazko udrzatelny ten "punc originality", kedze sa ten pas prehraval z kotucu na kotuc a vzdy skoncil na inej cievke... :)

tiez pravda, aj ked napr Revoxy to maju tak, ze to musis vzdy pretocit na zaciatok a iba prepnes stopy, cize tam by sa to dalo este, ale aj tak ten pas tam nie je nijak pripevneny, cize mas pravdu.
Ale to je divne, ze si si kupim magnetofon a este si mal starosti s tym, ze si to tam musis nahrat - cize z platne. cize ak si mal zly gramec, tak si mal aj nahovno nahravku. Divne mi to pride cele, ked sa nad tym viac zamyslim :)
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #253 kedy: 28. Február , 2012, 12:06:27 »

Mario, aj povodne kazety vznikli najprv so zamerom nahravat hlas (slovo) a ked si vsimnes barjake emericke stare filmy, kade-tade najdes sceny, kde sa rozhovor nahrava na kotucak. naprotitomu sceny, kde si niekto z kotucaku pusta muziku, su velmi vzacne (pamatam akurat pulp fiction a kedze to bol taky vice-mene undergroundovy film, tak by som povedal, ze to skor zachytava fakt, ze aj kotucaky neskor usli povodne zamyslanemu ucelu vdaka invencii uzivatelov a nie zameru vyvojarov).

toto by inak mohlo napovedat viac o vyrobe origo kaziet...
http://www.google.com/patents/US5148403

edit: hovori to uplne vsetko o vyrobe origo kaziet  Som frajer
« Posledná zmena: 28. Február , 2012, 12:09:10 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #254 kedy: 28. Február , 2012, 12:19:06 »

no preletel som to, ale videl som tam len ze sa to deje paralelne ako tie cievky co si sem dal Fuuha zíram
Zaznamenané

Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.