Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 11:22:52
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63017 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #255 kedy: 28. Február , 2012, 12:22:50 »

no preletel som to, ale videl som tam len ze sa to deje paralelne ako tie cievky co si sem dal Fuuha zíram
si klikol na ten button "citat cely patent" ? ja na to teraz nemam cas a ani ma to az tak netrapi, ale ked to tu zhrnies, to si precitam
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #256 kedy: 28. Február , 2012, 12:51:16 »

no preklikal som sa skor k tomuto patentu:

http://www.google.com/patents/US3072753

ten uz je kratsi. A pochopil som to tak, ze ak mas pas nahraty 15 palcov za sekundu, tak sa to zrychli na napriklad 150 palcov za sekundu. Cize zrychlene sa to nahravalo a na x mechanikach :) aj na jednom fore to potvrdili. Celkom krkolomne  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #257 kedy: 28. Február , 2012, 15:23:49 »

inak dobre som to pochopil z toho letmeho pohladu na ten prvy patent, ze sa to najprv nahravalo a az potom zavrelo do plastu a onalepkovalo, hej?
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #258 kedy: 28. Február , 2012, 15:33:04 »

ano, myslim, ze ano. je tam aj zariadenie, co to strihalo
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #259 kedy: 05. Marec , 2012, 13:56:18 »

prisla mi nova platna Green Day a super, konecne pocujem platnu bez pukancov, uzasne  :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #260 kedy: 14. Október , 2012, 23:03:58 »

http://www.higherfi.com/amplist/amplist.htm

Nieco pre Zvukara Andreja :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #261 kedy: 15. Október , 2012, 07:13:09 »


Toto je vacsia alchymia ako urobit z dvoch deci cuca francuzsky konak.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #262 kedy: 29. Október , 2012, 09:49:48 »

prisla mi nova platna Green Day a super, konecne pocujem platnu bez pukancov, uzasne  :)
pukance na starych platnach eliminujes prehratim platne na mokro.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #263 kedy: 29. Október , 2012, 10:02:12 »

to neviem, taky deck som nemal :)

na kotucovom je to tak, ze pri akej rychlosti nahras, tak takou to potom prehrava. Paska je to iste, cize tam musi byt este nejaka elektronika, ktora to nahra tak, aby na beznej rychlosti pasky to bolo dobre. To bola aka rychlost btw ?
Videl som raz davno taku masinu.
Tusim to bol Maxell
Vypadalo to jak tacka z bomboniery a malo to 5 otvorov na kazety.
Do jednej si dal original a do dalsich 4 prazdne ,Pri rekorde to neskutocnou rychlostou prepisalo.Neviem presne ,ale asi 4 minuty cela kazeta.Prepisovalo to secky 4 stopy naraz ,cize cas straveny na prepis jednej kazety bol 1 minuta.
Aby tam bola zachovana urcita kvalita,tak hlavicky boli feritove a malo to aj tachometer na meranie odbehanych kazetohodin ci ako by som to nazval.Neviem ake kvalitne kazety s toho vysli ,ale je to asi jedno ,lebo v tej dobe sa uz kazetaky pouzivali strasne malo,cize od vtedy co som tu masinu videl sa zrejme na nej uz nevyrobilo nic.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #264 kedy: 13. December , 2012, 13:33:27 »

Dalsie zaujimave porovnanie - tentoraz povodne vydanie King Crimson - Red (spanielska licencia, LP z roku 1974) a moderny HDCD sucasny remaster na CD. Typek ukazky robil na rovnakej aparature, zhruba zodpovedajuci gramec a CD prehravac a vyrovnal hlasitost. Zaujimave je, ako hrali tie povodne mastre dost posadene v stredoch a basoch a tie nove vacsinou dost prevyskovane. Som to urezal len na zhruba minutu, mozete porovnat. :)

http://www.ulozto.sk/xdAVRVD/lp-mp3
http://www.ulozto.sk/xhReqef/cd-mp3
« Posledná zmena: 13. December , 2012, 13:34:39 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #265 kedy: 04. August , 2013, 09:04:37 »

Clanocek o modnej renesancii platni plny blabolov  :)

http://kultura.sme.sk/c/6890079/vinylovy-zombie-platne-prezili-cedecka.html

« Posledná zmena: 04. August , 2013, 09:11:19 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #266 kedy: 04. August , 2013, 09:14:07 »

verim, ze je tam aj kopu bludov v tom clanku z toho co som narychlo preletel :) rovnako aj to porovnanie CD vs LP, je kopu muziky nahranej digitalne, ktora sa potom vylisovala na vynil, cisto z marketingoveho hladiska a nie preto, ze by mladym zalezalo na kvalite nahravky, hlavne ked si ten album potom stiahnu do i"something" a pocuvaju to cez iEarbuds alebo Beats Dr Dre sluchatka Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #267 kedy: 04. August , 2013, 09:15:40 »

verim, ze je tam aj kopu bludov v tom clanku z toho co som narychlo preletel :) rovnako aj to porovnanie CD vs LP, je kopu muziky nahranej digitalne, ktora sa potom vylisovala na vynil, cisto z marketingoveho hladiska a nie preto, ze by mladym zalezalo na kvalite nahravky

Ved to, mladasi si kupia LP s digitalizovanym zaznamom identickym na CD od toho isteho vydavatelstva a potom budu spominat teply zvuk platne pocuvanej na lacnom gramci. Bavím sa skvele

Sranda, ze tam vobec nespominaju, ze o samotne medium v podstate ani nejde, ale ide o zaznam, ktory ked je na CD spraveny poctivo (starsie nahravky a ich casto zvrzana digitalizacia), tak sa ziadny zvukovy rozdiel nekona.
« Posledná zmena: 04. August , 2013, 09:21:13 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #268 kedy: 04. August , 2013, 09:20:37 »

henta platnova renesancia je len cista hipsterina aby zas mali virtualni inetelektuali na com ulietavat. LP by malo zmysel pri analogovom nahravani, ale v dnesnej dobe to je kvapka v mori, kto to tak robi  v porovnani s tym kolko novych LP je zrazu na trhu
« Posledná zmena: 04. August , 2013, 09:21:34 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #269 kedy: 04. August , 2013, 09:23:24 »

henta platnova renesancia je len cista hipsterina aby zas mali virtualni inetelektuali na com ulietavat. LP by malo zmysel pri analogovom nahravani, ale v dnesnej dobe to je kvapka v mori, kto to tak robi  v porovnani s tym kolko novych LP je zrazu na trhu

Mat gramofon ma zmysel len vtedy, pokial mas zachovane povodne vydania platni, kedze tie s povodnym zaznamom z master tapes zneju vacsinou ozaj citelne lepsie ako rozne novsie CD vydania, domrvene remastre atd.

Kupovat si ale nove vydania LP, kde je identicky zaznam v porovnani s tym istym vydanim na CD je dost komicke. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 04. August , 2013, 09:27:12 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 16 17 [18] 19 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.