Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 12:53:06
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Japan remaster CD vs original LP aneb pseudoaudiofilne blabloly...  (Prečítané 63019 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #270 kedy: 04. August , 2013, 09:32:13 »

komicka je aj debata pod clankom..chcel som si ku kave pustit fiml, ale ta diskusia je vacsia zabava  Bavím sa skvele
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #271 kedy: 04. August , 2013, 10:45:27 »

kluci si rekli ze to zkusi po staru, tou jedinou spravnou metodou...
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/Analogove-ke-gramofonove-desce~25~cerven~2013/

cely clanek a dalsi ukazky
http://bandzone.cz/eridu?at=news
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #272 kedy: 22. Február , 2014, 18:23:26 »

lidi je v BA nejaky record shop kde maju vinyly alebo nejaky antikvariat? znovu som spojazdnil gramec a chcel by som obohatit svoju zbierku  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #273 kedy: 22. Február , 2014, 19:49:55 »

Najskor Roxy Shop, tam sa uz pred pomaly 20 rokmi dali zohnat vtedy tu inac nezohnatelne veci, najma stare rockove a progrockove kapely.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #274 kedy: 23. Február , 2014, 14:17:39 »

Najskor Roxy Shop, tam sa uz pred pomaly 20 rokmi dali zohnat vtedy tu inac nezohnatelne veci, najma stare rockove a progrockove kapely.

diky za tip  Na zdravie!
pozeram stranku a vyzera to zaujimavo...
« Posledná zmena: 23. Február , 2014, 14:18:25 od cubo » Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #275 kedy: 23. Február , 2014, 14:33:23 »

lidi je v BA nejaky record shop kde maju vinyly alebo nejaky antikvariat? znovu som spojazdnil gramec a chcel by som obohatit svoju zbierku  Na zdravie!

Nove vinyly sa daju kupit aj na klobucnickej. V BA potom uz asi nikde, ak neratam prilezitostne burzy. Su nejake antikvariaty, ale tam ziadne poklady nenajdes. Inak ale priprav sa, ze okrem indie kapiel ktorych albumy na vinyle stoja cca rovnako ako CDcka, tak 220g repress abbey road stoji 40-50e napr. na tej klobucnickej  Bavím sa skvele
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #276 kedy: 23. Február , 2014, 21:18:25 »

Nove vinyly sa daju kupit aj na klobucnickej. V BA potom uz asi nikde, ak neratam prilezitostne burzy. Su nejake antikvariaty, ale tam ziadne poklady nenajdes. Inak ale priprav sa, ze okrem indie kapiel ktorych albumy na vinyle stoja cca rovnako ako CDcka, tak 220g repress abbey road stoji 40-50e napr. na tej klobucnickej  Bavím sa skvele

no fajne :) a ako sa vola ten obchod na klobucnickej?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #277 kedy: 23. Február , 2014, 22:03:07 »

Kubo zrejme myslel Hummel, resp. maju aj online shop www.mjuzik.sk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #278 kedy: 23. Február , 2014, 23:50:48 »

v BA zdechol pes. podla mna vo Viedni takychto obchodov budu kvanta, sam som tam pred vela rokmi kupil original povodny The Wall (PF) a The Game (Queen), aj ked si uz vobec nepamatam kde.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #279 kedy: 24. Február , 2014, 00:19:34 »

V Prahe je/bol jeden super platnovy antikvariat s original aj starymi a zachovanymi platnami, kopec aj menej znamych veci som tam nasiel, len si uz tiez nepamatam, ze kde je.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #280 kedy: 24. Február , 2014, 13:42:01 »

v BA zdechol pes. podla mna vo Viedni takychto obchodov budu kvanta, sam som tam pred vela rokmi kupil original povodny The Wall (PF) a The Game (Queen), aj ked si uz vobec nepamatam kde.

Vo Viedni bolo dost obchodov s platnami uz pred 5-6 rokmi. Imo je tam teraz toho este viacej, treba pogooglit. Ja som platne kupoval v jednom obchode blizko mariahilferstrasse. Najvacsim plusom bolo, ze tam predavali aj platne s poskodenym obalom alebo unsealed, ktore boli o 20 az 30 percent lacnejsie. Na menom obchodu si vsak nespomeniem  Smútim
« Posledná zmena: 24. Február , 2014, 13:42:29 od kubo63 » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #281 kedy: 24. Február , 2014, 13:44:41 »

Inak ved ale dnes hladat kamenne obchody, co ja viem... Vsetko sa da zohnat na nete, trebars www.discogs.com, tam je obrovsky kopec fajn sellerov (aj obchody) a platni je tam raz tolko ako CD. Este je tam aj na vyber kopec roznych vydani, aj kopec novych neotvorenych LP.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #282 kedy: 24. Február , 2014, 13:57:49 »

no ale zase dojdes do obchodu, vona naftalinu a ty sa prehrabavas zaprasenymi kopami historie :)
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #283 kedy: 26. Február , 2014, 11:58:26 »

Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #284 kedy: 05. Február , 2015, 14:58:46 »

Na margo tych dnesnych modnych vynilov a o tom, ako udajne lepsie zneju ako CD od Neil Younga:

http://www.billboard.com/articles/business/6458311/neil-young-calls-vinyl-comeback-a-fashion-statement

"A lot of people that buy vinyl today don't realize that they're listening to CD masters on vinyl and that's because the record companies have figured out that people want vinyl," Young said. "And they're only making CD masters in digital, so all the new products that come out on vinyl are actually CDs on vinyl, which is really nothing but a fashion statement." :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.