Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 00:28:53
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kombo - Music 70 - preamp klon Marshall 2203  (Prečítané 7472 krát)
0 užívateľov a 8 Hostí prehliada túto tému.
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 06. Február , 2012, 12:31:55 »

Z vonku si to naozaj vymakal ,no tie creva su jak reporelo  Bavím sa skvele
Za konstrukcnu kompaktnost a servisovatelnost davam 4- ,ale zas ked to bude funkcne 20rokou f kuse ,tak nemam vyhrady  Na zdravie!

Veď to ešte učešem. Funkčné to bude. Všetky moje veci, ktoré som vyrábal pred 20 rokmi fungujú. Mne sa nechcelo ten koncák rozoberať a potom zistiť, že nefunguje... Ostatné ešte upracem a poukladám, aj kábliky. Ale ďakujem za reakciu.
 Na zdravie!
Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 12. Február , 2012, 12:39:27 »

Tak takto to je:-) Vnútro som upratal, všetky káble sú v lištách, koncák je zakrytý, panely uzemnené, poistky na miestach, spínače fungujú. Skúšam teraz nahrávanie zvuku v štúdiu cez Behringer Speaker Simulator, aby som nemusel dávať kombo zbytočne nahlas. Zdá sa, že to bude zvuk ako má byť.

Ešte musím urobiť poriadny footswitch. Bude tam prepínanie zdroja vstupného signálu A/B, prepínanie kanálu Clean / Lead komba a ovládanie ( aktivácia a deaktivácia  ) efektovej slučky.:-)


* Kombo 7.jpg (190.93 KB, 800x600 - prehliadnuté 625 krát.)

* Kombo 8.jpg (195.84 KB, 800x600 - prehliadnuté 570 krát.)

* Kombo 9.jpg (173.67 KB, 800x600 - prehliadnuté 637 krát.)

* Kombo 10.jpg (178.47 KB, 800x600 - prehliadnuté 610 krát.)
« Posledná zmena: 12. Február , 2012, 18:49:52 od Sanchez » Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 22. Január , 2014, 12:20:01 »

Ahojte Na zdravie!

Tak som sa medzičasom trocha pohral s mojím kombom.

Je to lampa. Koncák je zrepasovaný Music 70. Reproduktor EVM 12 ( alebo niečo také ) - to repro hrá ako besné Bravooo

Upgrade sa týka preampu. Pôvodný preamp som vyhodil a zo šuflíkových súčiastok som vyrobil preamp Marshall 2203.
Zvuk ma dostal, tak prišiel čas na kompletizáciu.

Preamp som doplnil o relátkové prepínanie:
1. Kanál Clean / Crunch
2. Mód korekcií Crunch kanálu
3. On/Off slučka

Čo sa týka footswitchu 1. ( Clean/Crunch ) - tento je doplnený o prepnutie true bypass efektu - v mojom prípade Tube Screamera.
Funguje to tak, že ak je Tube Screamer zapnutý, prepnutie na kanál Lead ho automaticky zaradí do efektovej cesty. Ak je vypnutý, tak je kombo v režime Crunch.

Nakoľko preamp 2203 má spoločné korekcie pre oba kanály, vyriešil som to tak, že footswitch 1. prepína aj relátko, ktoré má na starosti prepínanie komplet korekcií v kombe a samozrejme aj poteniometre Volume Clean a Volume Crunch ( Lead ).
Za týmto prepínaním je potenciometer Master a jeho výstup ide na send linky.

Linku ( footswitch 3. - linka ON/OFF ) používam ako "brzdu" na normálne hranie. Keď ju vyradím, tak je to vlastne jump solo. V linke mám totižto vrazenú krabičku s potenciometrom a ten si nastavím na nižší level ako je priama cesta signálu. Pomer levelu ON linky a OFF linky určuje rozdiel pre jump solo.

Footswitch 2. ( Mode ) prepína kondenzátor v korekčnom článku Crunch kanálu. Toto pridáva do zvuku viac vyšších stredov - celé korekcie sa posunú v pásme o niečo vyššie. Je to dobré na "silné a šťavnaté" sóla v Lead režime. Prípadne na rozjasnenie Crunch kanálu. Zvukovo tá zmena nie je veľká, ale lepšie sa vtedy hrajú také tie dravé dynamické sprostosti.

Zvukové ukážky: www.bandzone.cz/saaf - všetky gitary sú nahrávané s týmto kombom - časť zvukov na AKG 1200 a časť na kondenzátor. Oba mikrofóny sú zapojené do tube vintage dual preampu Behringer, Mix pult Tesla EMP124 a nakoniec zvukovka.

Takže asi tak Zdravíčko  


* FS 1.jpg (141.67 KB, 816x459 - prehliadnuté 481 krát.)

* Kombo 1.jpg (143.08 KB, 816x459 - prehliadnuté 475 krát.)

* Kombo 2.jpg (159.15 KB, 816x459 - prehliadnuté 482 krát.)

* Kombo 3.jpg (144.03 KB, 816x459 - prehliadnuté 507 krát.)

* Kombo 4.jpg (118.67 KB, 653x367 - prehliadnuté 423 krát.)
« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 15:27:40 od Sanchez » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 22. Január , 2014, 12:40:33 »

To kombo ma brutalny look! :)
Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 22. Január , 2014, 12:47:34 »

Aj mne sa páči ha ha ha

Mám k nemu citový vzťah Bavím sa skvele
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #20 kedy: 22. Január , 2014, 12:51:23 »

Pekne ti to hra  :)

Ono ak mas tie korekcie delene pre kazdy kanal separatne ,tak mas viac priestoru na zmenu farby v korekciach a nie len vrtenim potakou ,ale mozes si dovolit aj zmenu suciastiek.Ja som volakedy spravil taku vychytafku ,ze v 3 kanalovom zosiku bol pre kazdy kanal  8 polovy DIP prepinac ,ktorym sa dal nastavit chrakter korekcii pre kazdy kanal a netrebalo nic letovat a zosik sa dal doladit na barsjaku bednu.


* valwatt triple.JPG (36.37 KB, 160x120 - prehliadnuté 513 krát.)
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 22. Január , 2014, 12:53:40 »

Veď ja si pomením súčiastky ako len chcem, ale tu ide o to, že v podstate všetko, čo treba, mám na zemi a nemusím ničím točiť.
Hlavne si to chystám na letné koncerty. V štúdiu si nahrám čokoľvek - mám čas. Ale na koncerte chcem prísť a hrať.

Aj keď... mám tam ešte dierky na dva mikroprepínače a možno tam ešte tr..nem nejaké módy do korekcií. Na zdravie!
« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 12:56:15 od Sanchez » Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #22 kedy: 22. Január , 2014, 12:57:52 »

Veď ja si pomením súčiastky ako len chcem, ale tu ide o to, že v podstate všetko, čo treba mám na zemi a nemusím ničím točiť.
Hlavne si to chystám na letné koncerty. V štúdiu si nahrám čokoľvek - mám čas. Ale na koncerte chcem prísť a hrať.
no sak to je super ze si si to takto vychytal.

.. a kde prepinas tie kanale ?
Pred korekciami (za katodovym sledovacom ) alebo za potakom Volume ?
ci aj tam aj tam ?

Ja som to v jednom ampe spravil tak,ze pre kazdy kanal bol separatny katodovy sledovat  Bavím sa skvele cim viac lamp ,tym viac elektronkac  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 22. Január , 2014, 13:09:33 »

Kanále prepínam vo vstupnej časti tak ako keby som prehadzoval jack v originál 2203 z clean diery do crunch diery ( pre crunch sa tam relátkom zaradí jeden stupeň triódy ).
Výstup a korekcie - za katódovým sledovačom a za bežcami potenciometrov Volume - dvoj prepínacím relátkom.
Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 22. Január , 2014, 22:12:44 »

Hm... Teraz ma napadlo. Veď ja mám dvojkanál s oddelenými korekciami a to len s 2ks ( slovami: dvoma ) lampami v preampe.

Brdo:
Ja som to v jednom ampe spravil tak,ze pre kazdy kanal bol separatny katodovy sledovat  cim viac lamp ,tym viac elektronkac


To je dosť málo elektrónkáč... Asi do tej kisne vrazím nejakú lampu aj bez žhavenia... Bravooo

« Posledná zmena: 22. Január , 2014, 22:26:42 od Sanchez » Zaznamenané

KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #25 kedy: 25. Január , 2014, 18:48:55 »

pekné kombo
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #26 kedy: 27. Január , 2014, 13:42:22 »

Hm... Teraz ma napadlo. Veď ja mám dvojkanál s oddelenými korekciami a to len s 2ks ( slovami: dvoma ) lampami v preampe.


... no sak dobre riesenie.
Aj ja som volakedy davno asi pred 15timi rokmi spravil taky maly amp hentak rieseny dokonca som pouzil 4 PLC86ky do koncaku ( dalo to asi 20W ) a vyuzil som tie triody v systeme na invertor,pretoze tie triody su presne jak ECC83ky.
Cely 2 kanalovy a celoalampovy amp mal asi 4 kila aj s kasnou.

Vyhoda separatnych retazcou pre kazdy kanal je ze sa nijak neovplyvnuju a mozes si tunit kazdy kanal nezavysle bez kompromisov,preto to mam radsej.
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 27. Január , 2014, 18:15:59 »

Veď, keby som nebol lakomý a lenivý, tak by som urobil tiež čistý dvojkanál...  Pomoooc!

Aj keď to vzniklo trocha inak... Najskôr som urobil preamp podľa 2203 a myslel som, že stačí, ale minulé leto sme koncertovali a nestačí Beeee

Tak som poletoval relátka Žmurk
Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #28 kedy: 02. Február , 2014, 12:51:29 »

pekna robota, pekne z vonku ako fabricky amp  Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 02. Február , 2014, 21:52:30 »

Ďakujem Na zdravie!

Zvonku asi ano... Ale vnútri je to prototyp. Aj keď remeselne je to v poriadku. ha ha ha
Zaznamenané

Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.057 sekund, 23 otázok.