Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 11:45:35
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fuzz efekty  (Prečítané 8059 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
lajn6
nováčik
*
Príspevkov: 18


« kedy: 07. December , 2011, 22:59:43 »

Caute,

viete poradit nejaky dobry fuzz? Viem, ze to bude subjektivne, ale take klasicke info
ako tamten zere vysky, ma to true bypass atd. je cenna informacia.

Na prvy fuzz, ktory som narazil je "Death By Audio Supersonic Fuzz Gun"
http://deathbyaudio.net/
Cena: 270 USD

To je ale mimo rozpocet..
Hladam zvuk The Edge-a na No Line On The Horizont albume (napr. "Get On Your Boots")
"I used Death By Audio's Supersonic Fuzz Gun on the song "No Line on the Horizon," and a couple of others I think." (Edge)

Alebo Radiohead - Ok Computers (napr. Airbag )


Hladam teda lacnejsiu alternativu:
1.) Behringer UZ400 , Behringer SF300
Cena: ~22 EUR

Do toho by som asi nesiel, asi low-end riesenie,  je nieco dobre od Behringera v oblasti gitarovych efektov?

2.) Artec FZT-1 Classic Fuzztown

Cena: ~60 EUR

Vyzera cena/vykon dost dobre.

3.) Boss FZ-5

~100 EUR

Zaujimave :)

4.)  Electro Harmonix GRAPHIC FUZZ

Cena:~132 EUR

Hm..vyzera to fajne s tym equalizerom :)

5.) Dunlop JDF2 Dallas-Arbiter Fuzz Face Pedal

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,65351.0.html
Cena:~115 EUR

To tiez vyzera fajne. Existuje Custom verzie, ale mne by stacil (cenovo) non-custom model

6.) Way Huge WHE401 Swollen Pickle MkII Jumbo Fuzz

Cena:~136 EUR

Clanky o fuzz
http://kubton.com/fuzz_guide.html
http://proguitarshop.com/andyscorner/andys-corner/the-grandfathers-of-fuzz/

Co poviete? :)
Zaznamenané
C3llario.HQ
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 494



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 07. December , 2011, 23:14:40 »

Mal som možnosť hrať len na tom Dunlope nie som zástanca Fuzz efektov ale pozdával sa mi ten zvuk mne sa páči aj ako vyzerá čo može napríklad iných zase odrádzať  Na zdravie!
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #2 kedy: 08. December , 2011, 16:22:10 »

tak podl amna aky fuz haldáš .....

dunlop fuzz face  ej podla mna dobry a najlepšia mašina je ZVEX fuzz  !!

najlepšie fuzz hrá v tedy ked su   v nom germániove tranzistory ... ničim iným s ato tak dorbe nedá napodobnit ostatne hrá už len ako činsk a hračka a nei fuzz....
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 08. December , 2011, 16:26:12 »

Ja mam Seymour duncan fuzz, mozem len odporucit. :) Paradicka.

Z Ebay kupis za par jurakov.
Zaznamenané

Damian
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 08. December , 2011, 16:29:33 »

Podla mna nastravitelnejsi a najpouzitelnejsi fuzz je Big Muff, neni taky roztraseny ako vsetky ostatne a vramci moznosti univerzalny. Navyse stoji par supov. Nepotrebuje sa hrat na nejake vintage, ktore udajne hraju lepsie nez sucastne modely ako sa u fuzzov vecne traduje.
Zaznamenané
bubucci
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 427



« Odpoveď #5 kedy: 08. December , 2011, 16:35:36 »

Ja mam Seymour duncan fuzz, mozem len odporucit. :) Paradicka.

Z Ebay kupis za par jurakov.
pekne to hraje, ty prvni 3 polohy, to je pecka. Deep Purple / Black Sabbath jak vysity.
Zaznamenané

negibson, lacne napodobeniny, domorobo...
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #6 kedy: 08. December , 2011, 16:37:13 »

Ja mam Seymour duncan fuzz, mozem len odporucit. :) Paradicka.

Z Ebay kupis za par jurakov.

ten som porovnaval s Fulltone ultimate octave (kt je samozrejme asi o 100e drahsi) a neznel mi nijak zazracne. ale je pravda ze je cenovo velmi dostupny.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #7 kedy: 08. December , 2011, 16:37:27 »

Podla mna nastravitelnejsi a najpouzitelnejsi fuzz je Big Muff, neni taky roztraseny ako vsetky ostatne a vramci moznosti univerzalny. Navyse stoji par supov. Nepotrebuje sa hrat na nejake vintage, ktore udajne hraju lepsie nez sucastne modely ako sa u fuzzov vecne traduje.

ale big muf je len tak trošku fuzz drive, neni su v nom germániove tranzistory, ked to porovnáš s originál fuzz face čo mal hendrix  tak to hrá  2x lepšie teda 2x večši gain  comrpesia  ...

teda záleži aky fuz hladá či jemny alebo už totálne pre*ebaný ako zvex factory fuzz  blatovy okruhli fuzz ..... ,..
keby mám poradit a chceš jemny fuz tak to ti stači normálny drive už rovno  :D :D ale fuz ma robit poriadny bordel :D
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #8 kedy: 12. December , 2011, 23:48:32 »

jestli padla nejdriv DBA Fuzz Gun, tak samozrejme ekvivalent je zminovany ZVEX Fuzz Factory (momentalne na hudebnim bazaru kvalitni klon za 2 litry)

vyborne pomery cena vykon maji napr.
Danelectro CF-2 -http://www.coolcattone.com/product_fuzz.html
Danelectro French Toast - levna kopie kultovniho Foxx Tone Machine (rezavy oktavovy fuzz)
Biyang FZ-10 - kvalitni variace na Muff na ebay za cca 40 dolaru
to jsou slusne vstupy do sveta fuzzu....

okolo 100-150 dolaru jsou jich desitky dalsich, staci se ponorit na PGS do oddeleni Fuzz a hledat co se bude libit....je to pekny konicek na par mesicu volneho casu. (samozrejme tech zakladnich typu je jenom par, pak uz jsou to nekonecne variace)

PS: to ze dobre hraje jenom germaniovy fuzz je hrube vytrzene z kontextu.
« Posledná zmena: 13. December , 2011, 00:05:56 od hyenik » Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #9 kedy: 09. Apríl , 2014, 20:08:16 »

Nemáte niekto fuzz od Devi Ever Fx? Taká zaujímavosť, že tie efekty navrhuje žena. Je aj majiteľkou firmy. Dal som si vyrobiť kópiu Hypericon-u a už sa ho neviem dočkať. Keď to bude hrať aspon z 3/4 tak ako na ukážkach, tak neni o čom.


« Posledná zmena: 09. Apríl , 2014, 20:10:55 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 10. Apríl , 2014, 07:23:10 »

Nemáte niekto fuzz od Devi Ever Fx?

Mne na fuzzoch vadí, ak dávajú "šupy" pri nástupe tónu, ako tento:
je to zlým nastavením pracovného bodu. U germániových to je horšie, lebo ten pracovný bod je u nich nestabilnejší, preto nikomu germániové fuzzy nedoporučujem.
ZVEX má namisto trimrov vnútri gombíky na paneli, ale kto by sa s tým počas koncertu "za jazdy" trckal...
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 10. Apríl , 2014, 08:16:48 »

Casto si ho uvedomim az potom ked viem, ze fuzz v nahravke bol pouzity a pritom je to same o sebe vyrazne jak prasa...tiez pripad s tymto crimsonom...
Zaznamenané

telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #12 kedy: 10. Apríl , 2014, 08:39:28 »

Mne na fuzzoch vadí, ak dávajú "šupy" pri nástupe tónu, ako tento:

No ved fuzz...
aj tak si myslim, ze podstatny vplyv na tom podla mna ma aj fakt, ze Andy z PGS hra prstami. Nie najidealnejsi sposob prezentacie gear-u
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 10. Apríl , 2014, 09:27:13 »

No ved fuzz...
aj tak si myslim, ze podstatny vplyv na tom podla mna ma aj fakt, ze Andy z PGS hra prstami. Nie najidealnejsi sposob prezentacie gear-u
Určite sa to deje aj s brnkátkom. Ale dá sa to nastaviť, ak je vnútri na to trimer. Niekedy ten trimer ovplyvní aj farbu, takže riešiš kompreomis.
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 10. Apríl , 2014, 09:42:28 »

Ja volumemour dunpigskin.z, mozem len odporucit. :) Paradicka.

Z Ebay kupis za par jurakov.

Tweak fuzz je super ked ma  volume mod, inac nema tlak, unity gain okolo full volume? Bezne fuzz nema rad bufferov, to plati 2-nasobny pre tweak fuzz.
 Ten moj je zapnuty furt. Siroka skala zvukov po mods.Da sa odohrat cely koncert len s vol. potakom
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #15 kedy: 10. Apríl , 2014, 09:53:15 »

No ved fuzz...
aj tak si myslim, ze podstatny vplyv na tom podla mna ma aj fakt, ze Andy z PGS hra prstami. Nie najidealnejsi sposob prezentacie gear-u

Hej tuto to bude asi skor ten pripad, trsatkom sa ta dynamika da asi lepsie ustrazit. Zo zvukarskeho hladiska neviem posudit, ale ked niekto ide po tomto zvuku, tak nic ine, ako fuzz mu ho neda, takze v tomto kompromisy neexistuju  Neviem
Navyse to hraje dost stredovo, takze by to malo dobre liezt cez ostatne nastroje
« Posledná zmena: 10. Apríl , 2014, 09:54:56 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
pankac
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #16 kedy: 05. Január , 2015, 15:59:45 »

Nemáte niekto fuzz od Devi Ever Fx? Taká zaujímavosť, že tie efekty navrhuje žena. Je aj majiteľkou firmy. Dal som si vyrobiť kópiu Hypericon-u a už sa ho neviem dočkať. Keď to bude hrať aspon z 3/4 tak ako na ukážkach, tak neni o čom.




Mam original Hyperion. Prejavom je to blizko big muffu, iba o cosi viac.. harnomickejsie a  stavnatejsie..  a tiez vyrazne vyskovejsie co nie je v tych demach celkom patrne (novsie verzie by uz mali byt ladene inak s viac basmi..)
Zaznamenané
pankac
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #17 kedy: 05. Január , 2015, 16:10:29 »

Este k teme (Fuzz): Som zavisly a liecim sa, ak by sa nasiel v okoli BA niekto podobny s chutou na malu session, som aktualne k dispozicii s tymto: Devi ever Hyperion, Mid-fi Peace Gun, Dwarfcraft Shiva, Fuzzhugger Velcroar, Smallsound/Bigsound Mini…  Vdacny by som bol hlavne za moznost skusit nejaky variant Tonebenderu MK 1..
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #18 kedy: 06. Január , 2015, 00:10:05 »

Este k teme (Fuzz): Som zavisly a liecim sa, ak by sa nasiel v okoli BA niekto podobny s chutou na malu session, som aktualne k dispozicii s tymto: Devi ever Hyperion, Mid-fi Peace Gun, Dwarfcraft Shiva, Fuzzhugger Velcroar, Smallsound/Bigsound Mini…  Vdacny by som bol hlavne za moznost skusit nejaky variant Tonebenderu MK 1..

dobré šmakovice máš :D dosť sa čudujem prečo nemáš niečo od firmy zvex ??
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #19 kedy: 09. December , 2017, 23:29:41 »

trochu ozivim tuto temu. podarilo sa mi najst taketo paradne interaktivne videjko s porovnanim 52 roznych fuzz pedalov (vacsinou z dielne vseliakych "boo-teek" vyrobcov) ani neviem ci sa mi pacia viac tie pedale, alebo samotny koncept, kedze polka 3/4 z tych fuzzov znie pri urcitych nastaveniach rovnako. mozno to niekoho inspiruje postavit si kopiu niektoreho z nich (tipek a spol.:)


Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 12. September , 2023, 07:32:50 »

Opat raz ma prepadla fuzzmania. Hladam preto fuzz, ktory nemusi byt hned nejaka psychadelia, kludne nieco pouzitelnejsie, skor konkretnejsie, chcel by som ho zaroven pouzivat na vytvorenie mierneho break-upu pri stiahnutom volume potaku.

Mate nejake skusenosti? Pozdavaju sa mi tie MXRkacke, prip. ta Hendrixacka edicia, ale kludne som aj za nejaky butik, ktory bude splnat vyssie uvedene poziadavky.

Ide mi o citatelnost, vyborny clean-up (aj ked zalezi od elektroniky v gitare, atd...).

 Na zdravie!
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1366



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 14. September , 2023, 02:08:50 »

tuto skúšali nejaké

Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 22 otázok.