Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 14:52:12
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: GV guitars  (Prečítané 76394 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #210 kedy: 05. Júl , 2016, 21:37:52 »

Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #211 kedy: 06. Júl , 2016, 09:37:30 »

niektore hraju povedzme ze ok, ale ziadna sa mi nepaci vizualne. Zial, vyslovene preplacany design v style 'podme to nasilu robit inak metalovo' co mi pride pri gitarach za dobre ze 2 litre a viac totalne  ?§!.

Pekne vidno jednu vec ze je to ozaj alchymia a castokrat pokus/omyl aj v neskorsich stadiach ked uz je rozbehnuty, lebo ked uz sam vyrobca nieco navrhne ako 'jazzovu' gitaru a skonci to ako metalova sekera tak to vyzera ze to neni az tak exaktna veda cele ze vymyslim si zvuk a snad ho nejak viem dosiahnut  Bavím sa skvele

vizualne sa mi najviac lubi ta 24:35 s tym kvazi matnym hnedym povrchom. vyzera trochu ako caparison dellinger co robili taku upravu v pro black s matnym povrchom takym ako keby gumovanym.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #212 kedy: 06. Júl , 2016, 09:55:21 »

niektore hraju povedzme ze ok, ale ziadna sa mi nepaci vizualne. Zial, vyslovene preplacany design v style 'podme to nasilu robit inak metalovo' co mi pride pri gitarach za dobre ze 2 litre a viac totalne  ?§!.

Pekne vidno jednu vec ze je to ozaj alchymia a castokrat pokus/omyl aj v neskorsich stadiach ked uz je rozbehnuty, lebo ked uz sam vyrobca nieco navrhne ako 'jazzovu' gitaru a skonci to ako metalova sekera tak to vyzera ze to neni az tak exaktna veda cele ze vymyslim si zvuk a snad ho nejak viem dosiahnut  Bavím sa skvele

vizualne sa mi najviac lubi ta 24:35 s tym kvazi matnym hnedym povrchom. vyzera trochu ako caparison dellinger co robili taku upravu v pro black s matnym povrchom takym ako keby gumovanym.
Hrat si ich nepocul, pretoze si ich ani neskusal. Predpokladam. V inych, pripadne tvojich rukach by to znelo zas inak. David podla mna, pri vsetkej ucte k nemu nie je gitarista. Je to skor taky teoretik, co si brnka na gitare.

A dizajn je podla mna aj na zakaznikovi. Ak by som chcel zihany javor ako povrchovku, tak som presvedceny, ze chlapci ti to spravia.

Tieto moje dve poznamky by som napisal k hocijakemu vyrobcovi gitar. Gitara je cisto osobna zalezitost, kde hrac zohladnuje komfort a moznosti. V neposlednom rade samozrejme aj zvuk.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #213 kedy: 06. Júl , 2016, 10:04:30 »

Mal som dve custom made gitary a uz by som do toho nesiel proste.

Je to o tom ze mam predstavu ako mi to ma sediet a aj ako to ma zvukovo hrat. (nehovoriac o tom ze v oboch pripadoch som musel preinvestovat asi dalsich 300e aby to niekto doladil a zosteloval)
 
Ani jedno z toho vyrobcovia u nas nevedia docielit zial. (a to sa ani nepustam do debaty o dodrzani kvality vystupnej kontroly a konzistencii vyroby povedzme 10 kusov z tej istej produktovej linie, kde by zakaznik mohol chciet pozadovat presne cca taky zvuk ako mala povedzme ta prva vyrobena a kde to moze dopadnut uuuuplne inak)

Skor najdem seriovku, co mi rovno padne aj do ruk aj zvukovo nez davat si na zakazku nieco robit a po mojich skusenostiach ma uz nepresvedci nikto o nicom.  Zdravíčko

custom made ma zmysel ked v danej cenovej hladine nevies najst nieco co by ti splnilo ocakavania (ako ked som si daval robit prvy gitaru a chcel som pevny hipshot, mahagon telo 7icku atd atd. a jedine co na trhu vtedy bolo stalo asi 4000e)  
« Posledná zmena: 06. Júl , 2016, 10:06:35 od kaolko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #214 kedy: 06. Júl , 2016, 10:30:11 »

Mal som dve custom made gitary a uz by som do toho nesiel proste.

Je to o tom ze mam predstavu ako mi to ma sediet a aj ako to ma zvukovo hrat. (nehovoriac o tom ze v oboch pripadoch som musel preinvestovat asi dalsich 300e aby to niekto doladil a zosteloval)
 
Ani jedno z toho vyrobcovia u nas nevedia docielit zial. (a to sa ani nepustam do debaty o dodrzani kvality vystupnej kontroly a konzistencii vyroby povedzme 10 kusov z tej istej produktovej linie, kde by zakaznik mohol chciet pozadovat presne cca taky zvuk ako mala povedzme ta prva vyrobena a kde to moze dopadnut uuuuplne inak)

Skor najdem seriovku, co mi rovno padne aj do ruk aj zvukovo nez davat si na zakazku nieco robit a po mojich skusenostiach ma uz nepresvedci nikto o nicom.  Zdravíčko

custom made ma zmysel ked v danej cenovej hladine nevies najst nieco co by ti splnilo ocakavania (ako ked som si daval robit prvy gitaru a chcel som pevny hipshot, mahagon telo 7icku atd atd. a jedine co na trhu vtedy bolo stalo asi 4000e)  
S tymto sice uplne suhlasim, ale na GV gitarach som nehral, takze konkretne sa neviem vyjadrit.

Gitar je na svete plna rit a hlavne je uz dnes viac tych lepsich, ak nie vybornych gitar, nez zlych.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #215 kedy: 06. Júl , 2016, 10:31:39 »

(a to sa ani nepustam do debaty o dodrzani kvality vystupnej kontroly a konzistencii vyroby povedzme 10 kusov z tej istej produktovej linie, kde by zakaznik mohol chciet pozadovat presne cca taky zvuk ako mala povedzme ta prva vyrobena a kde to moze dopadnut uuuuplne inak)

Lenze toto nevedia docielit ani renomovane znacky. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
gvguitars
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


www.facebook.com/gvhandmade


WWW
« Odpoveď #216 kedy: 06. Júl , 2016, 11:05:02 »

Troska by som zareagoval:

Ciastocna alchymia to je. Predpokaldam, ze viete, ze napr. Gibson Flying V bola navrhnuta ako bluesova(!) gitara?
To uz zalezi len a len na gitaristoch, ze nakoniec dany model ako a kde pouzia. A skoro kazdy si mylsi, ze jazzovy, je len taky ututlany zvuk, tam je tiez treba velky attack, a rychlu reaktivitu (zhodou okolnosti sa to prekriva aj dnesnym metalom). Tiez tie snimace nie su humbuckre, aj ked su obe cievky zapojene pri hi-gain brucia.
My nikdy netvrdime ze vieme vyrobit nejaky zvuk na 100% (a kto trvrdi tak ten uz bud vyrobil 1000+ roznych gitar a ma vsetko poznamenane, alebo jednoducho klame), vieme sa vydat jednym smerom, ktora v znacnej casti bude prekryvat poziadavky zakaznika.

Kaolko
: neviem skym a ako si dal robit tie gitary ale su tu 2-3 moznosti:
1. nedorozumenie s gitararom/len si myslel, ze vies presne co chces a ked si to dostal, tak sa Ti to nepozdavalo
2. si typ cloveka ktoremu sa neda vyhoviet
(z tvojich predoslich kommentov sa zial moze predpokladat aj toto)
3. a moze byt aj to, ze gitarar nebol na takej urovni, ako by sa dalo ocakavat

Branko: ano dizajn je (aj) na zakazníkovi, tie gitary co vo videi vidite su takpovediac promo nastroje, ktore ukazuju, ze co a ako da, ake su moznosti. Vlastne aby zakaznik dostal nejaku inspiraciu, alebo mohol prirovnat rozne veci ohladom nastrojov.

proghopik: dakujeme za objektivitu! :)
Drzanie zvukovej kvality je tvrdy oriesok. Drevo nie je vobec homogenny material. Gitarary obvykle chcu aby to drevo hralo. Firmy sa to zas snazia ako tak eliminovat tym sposobom, ze z dreva vysusia aj dusu vo susarniach.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #217 kedy: 06. Júl , 2016, 11:16:26 »

moje mudra k teme:

- ak niekto kuka po kusovej vyrobe a gitararoch, tak snad neocakava 10 kusovu seriu s identickym zvukom. preco by nejaky lokalny gitarar mal vyrabat 10 kusovu konzistentnu seriu ?

- specificky zvuk podla zelania zakaznika sa neda vyrobit. ak je niekto velmi narocny a hlada cosi velmi specificke, nech hlada v existujucich kusoch a ked nenajde, nech sa zamysli, ci jeho specificka poziadavka nie je trochu mimo. ak niekto nakoniec ide do toho, ze si da spravit specificky zvuk, tak je to chyba a chyba je to samozrejme aj na strane vyrobcu, ze take nieco slubi. to sa totiz v drvivej vacsine skonci nespokojnostou.

- je zaujimave, ze renomovanym znackam sa toho odpusta ovela viac; kazdy kto drzal v ruke viac gitar urcite suhlasi, ze kozmeticko / elektricko / intonacno / zvukove drobne nedostatky sa obcas vyskytnu aj pri slavnych drahcich gitarach
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #218 kedy: 06. Júl , 2016, 11:24:52 »

moje mudra k teme:
- ak niekto kuka po kusovej vyrobe a gitararoch, tak snad neocakava 10 kusovu seriu s identickym zvukom. preco by nejaky lokalny gitarar mal vyrabat 10 kusovu konzistentnu seriu ?

Keby ich aj teoreticky vyrobil, tak samozrejme ze identicky zvuk zdaleka mat nebudu, lebo skratka nemozu. Takisto sa mozu aj odlisne chovat pod rukami, lebo vsak iny kus dreva s inou hustotou, cele si to moze inak po dokonceni sadnut atd...
Tam je skor len otazne, ze do akej miery bude ta nekonzistentnost (ci uz zvukova, ci uz vahova atd.). Samozrejme zas aj tu plati, ze cim zlozitejsia konstrukcia, tak tym mensia vysledna konzistentnost.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #219 kedy: 06. Júl , 2016, 11:45:45 »

no a aj keby teoreticky ten rovnaky zvuk mali, tak gitaristi by tam rozdiel poculi takcitak Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #220 kedy: 06. Júl , 2016, 11:47:21 »

Zbytocne halusky okolo gitar tu riesite... Kazda gitara hra kazdemu gitaristovi inak a uz vobec nehovorim o aparate aky sa pouzije.

Ako hovori Henry - gitara hra tak dobre, ako dobre sa hra hracovi na nej. A tu to cele konci.

Urcite si dnes s dvoma tisickami vo vrecku viem vybrat taku gitaru, ze budem z nej dlho posrany. Uz hotovu, so znackou na hlave. A ked nie, tak vyskusam dalsich 50 gitar v rovnakej cenovej triede a ked mi ani jedna nesadne, tak skusim este psychoustav, pripadne si uvedomit aj sam, ze nie som OK.

Gitaru by som si po svojich nie moc dobrych skusenostiach dal postavit len v krajnych pripadoch, ak by slo o nieco vynimocne, prototypne, experimentalne, napr. 3strunovu gitaru s 5 hambacmi a kondomatom.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #221 kedy: 06. Júl , 2016, 12:08:48 »

Troska by som zareagoval:

Ciastocna alchymia to je. Predpokaldam, ze viete, ze napr. Gibson Flying V bola navrhnuta ako bluesova(!) gitara?
To uz zalezi len a len na gitaristoch, ze nakoniec dany model ako a kde pouzia. A skoro kazdy si mylsi, ze jazzovy, je len taky ututlany zvuk, tam je tiez treba velky attack, a rychlu reaktivitu (zhodou okolnosti sa to prekriva aj dnesnym metalom). Tiez tie snimace nie su humbuckre, aj ked su obe cievky zapojene pri hi-gain brucia.
My nikdy netvrdime ze vieme vyrobit nejaky zvuk na 100% (a kto trvrdi tak ten uz bud vyrobil 1000+ roznych gitar a ma vsetko poznamenane, alebo jednoducho klame), vieme sa vydat jednym smerom, ktora v znacnej casti bude prekryvat poziadavky zakaznika.

Kaolko
: neviem skym a ako si dal robit tie gitary ale su tu 2-3 moznosti:
1. nedorozumenie s gitararom/len si myslel, ze vies presne co chces a ked si to dostal, tak sa Ti to nepozdavalo
2. si typ cloveka ktoremu sa neda vyhoviet
(z tvojich predoslich kommentov sa zial moze predpokladat aj toto)
3. a moze byt aj to, ze gitarar nebol na takej urovni, ako by sa dalo ocakavat

Branko: ano dizajn je (aj) na zakazníkovi, tie gitary co vo videi vidite su takpovediac promo nastroje, ktore ukazuju, ze co a ako da, ake su moznosti. Vlastne aby zakaznik dostal nejaku inspiraciu, alebo mohol prirovnat rozne veci ohladom nastrojov.

proghopik: dakujeme za objektivitu! :)
Drzanie zvukovej kvality je tvrdy oriesok. Drevo nie je vobec homogenny material. Gitarary obvykle chcu aby to drevo hralo. Firmy sa to zas snazia ako tak eliminovat tym sposobom, ze z dreva vysusia aj dusu vo susarniach.

2- asi tazko kedze uz rok hram na gitare co mi uplne vyhovuje.. takze vyhoviet sa mi da, len gitarari by nemali byt jednym uchom dnu a druhym von a tvarit sa ze 'vsetko spravime vsetko vieme, bude to hrat popppiiiciiii,i tu je cislo uctu'  Bavím sa skvele
Zaznamenané

glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #222 kedy: 06. Júl , 2016, 12:26:56 »

2- asi tazko kedze uz rok hram na gitare co mi uplne vyhovuje.. takze vyhoviet sa mi da, len gitarari by nemali byt jednym uchom dnu a druhym von a tvarit sa ze 'vsetko spravime vsetko vieme, bude to hrat popppiiiciiii,i tu je cislo uctu'  Bavím sa skvele

otazne je keby si vtedy volal jednemu ten by ti povedal ze sa to neda, potom druhemu ten ti povie ze jasne 'vsetko spravime vsetko vieme', tak ze koho by si si vybral  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #223 kedy: 06. Júl , 2016, 12:47:03 »

Zbytocne halusky okolo gitar tu riesite... Kazda gitara hra kazdemu gitaristovi inak a uz vobec nehovorim o aparate aky sa pouzije.

Ako hovori Henry - gitara hra tak dobre, ako dobre sa hra hracovi na nej. A tu to cele konci.

Urcite si dnes s dvoma tisickami vo vrecku viem vybrat taku gitaru, ze budem z nej dlho posrany. Uz hotovu, so znackou na hlave. A ked nie, tak vyskusam dalsich 50 gitar v rovnakej cenovej triede a ked mi ani jedna nesadne, tak skusim este psychoustav, pripadne si uvedomit aj sam, ze nie som OK.

Gitaru by som si po svojich nie moc dobrych skusenostiach dal postavit len v krajnych pripadoch, ak by slo o nieco vynimocne, prototypne, experimentalne, napr. 3strunovu gitaru s 5 hambacmi a kondomatom.

presne tak...  idealne je prist ku gitarke, ktora vas bude casom bavit este viac   :)
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #224 kedy: 06. Júl , 2016, 13:00:12 »

ked sa pozriem na zapadnych novych mensich custom made vyrobcov, vsade vidim urcite spolocne crty. dajme tomu znacky ako ormsby, strandberg, skervensen, aristides, blackat... su to gitary s definovanym dizajnom. ak sa pozriem na akukolvek gitaru, viem hned z koho dielne to je. a zrovna to je podstatou toho, co dava znacke identitu, specificku tvar. neviem si predstavit, ze by taky stranberg vyhovel poziadavke zakaznika urobit kus s uplne inym tvarom tela, hlavy, nejake obskurne vizualne prvky alebo pouzit nejaky obskurny hw a ze by to teda spravili len preto, aby zarobili. vznikol by totiz nie originalny kus, ale nieco, co by uz nebol strandberg. nebol by totiz v zhode s filozofiou znacky ani s identitou dizajnu.
toto slovensky vyrobca jednoducho nedokaze. nedokaze spravit zo 2-3 typy, drzat sa svojho dizajnu, urcitych zasad pri vybere materialov, hw, povrchoviek a stat si za tym. tu ti proste spravia vsetko - co znamena castokrat, ze nic poriadne. ako nic v zlom, ale mna by uz od kupy odradilo len to, ze vidim, ze logo si vyrobca navrhol sam bez stipky estetickeho citenia v tomto smere. bez toho, ked to uz teda nedal niekomu kto sa do toho rozumie, aby to co i len prekonzultoval s niekym, kto do toho vidi..
Zaznamenané
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.