Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Marec , 2024, 11:42:34
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 21 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hyenikovo Laboratorium  (Prečítané 106603 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #240 kedy: 08. November , 2019, 15:38:44 »

Co ma za skryte ficury? Zatim jenom drnkam a uzivam si zvuk :)

Na delay uz mam Boss DD500, tak to budu nejak kombinovat.
Tempus jsem probiral s http://www.pavelhelan.cz/ ktery ho zrovna prodaval na bazaru, prej si ho porizoval prave ze to bude ultimativni kombinace tech reverbu a delayu v jedne krabicce, ale bohuzel neni, protoze kombinace jsou omezene, nejde vsechno se vsim, tak ho prodal a pouziva Neunaber Seraphim + DD200.
Nedavno som mal v rukach DD500, hral som sa s nim asi 2 hodiny a trosku aj porovnaval s TimeLine. Tebe sa ako pozdava? Na mna je velmi cisty, az moc digitalny, celkovo taky sterilnejsi a velmi mu neverim v tych "tape - analog - vintage, atd.." delays. Strymon mi pride viac uveritelnejsi a nejak aj viac sa mi paci v kapele, vacsi priestor a krajsi stereoimage.

btw, musim pozriet tie submoznosti, napisem.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #241 kedy: 08. November , 2019, 18:35:14 »

ja na delay nejsem moc haklivy ani narocny, toho Bossa jsem vzal nejvic kvuli realtime ovladani (nastavis si na pedal co chces)
na reverby jsem taky nebyl, dokud jsem nezacal vic delat do ambientu a tam se uz ty rozdily projevuji, mam jeste čerstvě L6 HX, z toho budu tahat zaklad, GFI a Boss je jenom na blbnuti a prikoreneni.

Strymon je samozrejme spicka treba tady na tomhle videu

je to docela jasne slyset , ale GFI je mensi a vyhovuje mi ten mod Spatium, ma to atmosferu ale nemaže to zakladni zvuk (jako vetsina tech levnych shimmeru atd)
a stereo live nepouzivam, ted jsem se na nekolika akcich presvedcil ze pro me by to byl minimalni prinos za dvojite komplikace :)
« Posledná zmena: 08. November , 2019, 18:35:57 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #242 kedy: 09. November , 2019, 08:52:18 »

ja na delay nejsem moc haklivy ani narocny, toho Bossa jsem vzal nejvic kvuli realtime ovladani (nastavis si na pedal co chces)
na reverby jsem taky nebyl, dokud jsem nezacal vic delat do ambientu a tam se uz ty rozdily projevuji, mam jeste čerstvě L6 HX, z toho budu tahat zaklad, GFI a Boss je jenom na blbnuti a prikoreneni.

Strymon je samozrejme spicka treba tady na tomhle videu

je to docela jasne slyset , ale GFI je mensi a vyhovuje mi ten mod Spatium, ma to atmosferu ale nemaže to zakladni zvuk (jako vetsina tech levnych shimmeru atd)
a stereo live nepouzivam, ted jsem se na nekolika akcich presvedcil ze pro me by to byl minimalni prinos za dvojite komplikace :)
Presne preto som si tie Strymony nakupil do studia, kedze v realtime potrebujem krutit. :) Inak za vyskusanie stoji aj Source Audio Collider. Ja napr. LEN  nazivo pouzivam Nux Atlantic a fakt velka spokojnost. Uvidime, co to vydrzi. Switche, atd...
Zaznamenané

Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #243 kedy: 09. November , 2019, 21:04:10 »

Nedavno som mal v rukach DD500, hral som sa s nim asi 2 hodiny a trosku aj porovnaval s TimeLine. Tebe sa ako pozdava? Na mna je velmi cisty, az moc digitalny, celkovo taky sterilnejsi a velmi mu neverim v tych "tape - analog - vintage, atd.." delays. Strymon mi pride viac uveritelnejsi a nejak aj viac sa mi paci v kapele, vacsi priestor a krajsi stereoimage.

btw, musim pozriet tie submoznosti, napisem.
Ja som mal tie 500kove bossy. Ono strymony majú oveľa lepšie factory presety. + Väčšinou to EQ už príjemne defaultne nastavené. Na bossoch si to musíš poriešiť sám.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #244 kedy: 10. November , 2019, 14:50:35 »

Ja som mal tie 500kove bossy. Ono strymony majú oveľa lepšie factory presety. + Väčšinou to EQ už príjemne defaultne nastavené. Na bossoch si to musíš poriešiť sám.
Som uz dlhorocnym majitelom Fractalu a ked pocujem slovo "nastavit" alebo "tweakovat", atd... ide ma jebnut uz. Presne preto milujem Marshally a Strymony.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #245 kedy: 10. November , 2019, 21:25:49 »

souhlas
a proto me taky oslovil ten Specular, super zvuk nakrouceny za pět sekund
kdyz mi ted kamos ukazoval screeny z editoru AX8, normálně mi naskočila kopřivka :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #246 kedy: 10. November , 2019, 22:53:26 »

souhlas
a proto me taky oslovil ten Specular, super zvuk nakrouceny za pět sekund
kdyz mi ted kamos ukazoval screeny z editoru AX8, normálně mi naskočila kopřivka :)
Milujem tzv. presetove hranie, vsetko pod jednym switchom, atd... pripravene sceny, zvuky, atd..., ale zial, na CZ/SK scene sa nedeju nejake vacsie snury ako to vidime napr. u Thorna, Phil X, a pod., ze to raz nastavia a hraju 60 koncertov.
Tu jeden gitarista hra v 3 kapelach a vzdy inych, tak presety stracaju vahu.  Bavím sa skvele

A hlavne to spominane studio - na session hranie nie je nic lepsie, nez v realtime a rychlo natocit kvalitne soundy. Uz som mal cokolvek, ale zatial som megaspokojny s trojicou Strymonov. A samozrejme H9tky tiez potesia, ak sa nejedna o nejake hlbkove nastavovanie zas.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #247 kedy: 11. November , 2019, 13:49:43 »

Kup si kemper, tam amp profil co ti nezneje pekne ani nedoladis... cize musis najprv najst daco co ti sedi tak na 90% aby si to dotiahol na tych 95 a potom bol akoze spoko :)))) Ale ked trafis taky co sa ti paci tak je to mega...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #248 kedy: 12. November , 2019, 11:31:38 »

Kup si kemper, tam amp profil co ti nezneje pekne ani nedoladis... cize musis najprv najst daco co ti sedi tak na 90% aby si to dotiahol na tych 95 a potom bol akoze spoko :)))) Ale ked trafis taky co sa ti paci tak je to mega...
Dobre.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #249 kedy: 27. December , 2019, 12:39:29 »

trocha meditace o nekonečnu
https://frontman.cz/laboratorium-dr-hyenika-4-dil-tony-nekonecna

Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #250 kedy: 18. Február , 2020, 09:54:01 »

další článek seriálu, tentokrát děravý
https://frontman.cz/laboratorium-dr-hyenika-5-dil-soundport

Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #251 kedy: 12. Marec , 2020, 12:54:36 »

není sice moje, ale velmi příjemně překvapilo, za mě momentálně zvukově nejlepší akustické kombo na které jsem hrál
https://frontman.cz/acus-one-forstrings-6t-red-cervena-se-line-zare



Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #252 kedy: 16. Marec , 2020, 16:42:53 »

opravoval som ,trochu menej vybavene...Taka hifi aktivna  bednicka akoze.Repraky teda nic moc,stalo to cez 500e...Ja teda neviem...Podla mna nic mimoriadne...Akurat pekne.Kamosovi to padlo,odlepil sa magnet na basovom repraku. Bavím sa skvele
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #253 kedy: 17. Marec , 2020, 09:37:36 »

jasne, diky za feedback,
ja jsem se na to dival (logicky jako kytarista) jenom z pohledu zvuku a ten mi opravdu sedl
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #254 kedy: 06. Apríl , 2020, 22:24:18 »

jedna karanténní cypovinka

Zaznamenané

Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 21 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.