Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 09:14:24
Strán: [1] 2 3 ... 21 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hyenikovo Laboratorium  (Prečítané 106658 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« kedy: 19. December , 2011, 00:14:44 »

Uz mam konecne temer hotovy akusticky pedalboard, chybi uz jenom vanocni octaver :)



guitars => L6 XPS (Variax pwr supply + mute box) => ElectronicOrange double TB loop (acoustic / electric) => Fishman Aura Blender (comp, EQ, acoustic image) => Korg AX3A (octaver, drone, u-vibe) => Zoom A2 (modulation, hall, reverb) end ac.loop => Zoom G2Nu (electric fx) end el.loop => EHX Freeze => Akai E2 (looper) => Boss LS2 (connection) => Phil Jones AG-100

microphone => TC Helicon HarmonyG XT => VoiceSolo VSM200-XT
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 19. December , 2011, 20:13:18 »

čo ťaháš najčastejšie z toho akaya?
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #2 kedy: 19. December , 2011, 23:11:33 »

chcelo by to nejake DEMO ako má aj JOHN dale a popis zvuko a čo obsahuju a preoč to takmáš nastavene :D :D
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #3 kedy: 19. December , 2011, 23:24:54 »

toto vsetko na akusticku gitaru preboha?   Nechajte ma vydýchať  ..a co to hras za psychadelie? ci tam sa da nastavit vsetko od ukulele az po husle?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #4 kedy: 20. December , 2011, 00:14:30 »

čo ťaháš najčastejšie z toho akaya?

Akai pouzivam jenom na loopovani. Kdyz sem to porizoval, tak moc levnejsich moznosti nebylo a vyhovuje mi logika ovladani (trochu jina nez Boss a Digitech)
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #5 kedy: 20. December , 2011, 00:21:44 »

chcelo by to nejake DEMO ako má aj JOHN dale a popis zvuko a čo obsahuju a preoč to takmáš nastavene :D :D

Z popisu to neni jasne? Ono to sice vypada slozite, ale vlastne to vubec slozite neni.
Zaklad je Aura (kompresor, EQ a presety simulace mikrofonu podle kytar) a Zoom (reverb, hall a dalsi efekty), zbytek je na lehke zvukove okoreneni a co nejvetsi jednoduchost pri prepinani a pouzivam i elektricky zvuk a zkresleni (to je ten druhy zoom)
Dema, nebo spis primo priklady fungovani postupne nejake budou, zatim je jenom kratka ukazka z fotaku....
« Posledná zmena: 20. December , 2011, 00:26:27 od hyenik » Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #6 kedy: 20. December , 2011, 00:25:15 »

toto vsetko na akusticku gitaru preboha?   Nechajte ma vydýchať  ..a co to hras za psychadelie? ci tam sa da nastavit vsetko od ukulele az po husle?  Bavím sa skvele

no to jeste neni vsechno Žmurk
samozrejme to neni nezbytne, ale rozhodne to neskodi, spis naopak. Nejvetsi vyhoda je pak pri primem srovnani na festaku s nekym dalsim ktery do kytary zapoji jenom kabel a.....
divak chce byt baveny, tak se snazim..... nastavit ukulele a housle jsem jeste nezkousel, ale treba mandolinu, basu, smycce nebo sitar uz jo Žmurk
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 20. December , 2011, 00:33:11 »

Ako si spokojný s tou Aurou a simuláciami mikrofónu?

Nedáš nejaké zvukové ukážky na porovnanie tvojho priameho piezo zvuku a simuláciu mikrofónu?
Zaujímalo ma to, nemám moc rád piezo zvuk, a rozmýšľal som dávno nad nejakým oživením a priblížením sa k zosnímaniu mikrofónom, ale zatiaľ ma nič nepresvedčilo a k tej Aure som sa nedostal ešte..
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #8 kedy: 20. December , 2011, 01:13:29 »

Ako si spokojný s tou Aurou a simuláciami mikrofónu?

Nedáš nejaké zvukové ukážky na porovnanie tvojho priameho piezo zvuku a simuláciu mikrofónu?
Zaujímalo ma to, nemám moc rád piezo zvuk, a rozmýšľal som dávno nad nejakým oživením a priblížením sa k zosnímaniu mikrofónom, ale zatiaľ ma nič nepresvedčilo a k tej Aure som sa nedostal ešte..


zkusenosti podrobne popisujeme s kolegou tady - http://instrumento.cz/produkty-vyrobek-1402-aura-acoustic-imaging-pedal.html
i kdyz v mezicase uz oba mame jine Aury (ja Blender a on Spectrum DI)
Ja jsem vymenil hlavne kvuli tomu loadovani images (v tech 16 zakladnich jsem nebyl uplne spokojeny) a taky moznosti presetu, protoze stridam kytary na koncerte.
Samozrejme ke snimani mikrofonem se to jenom blizi, srovnat se to uplne neda, ale kdyby sis nechal udelat image svoji kytary (za 200 dolaru u Fishmana Žmurk tak by to mohlo byt hodne verne. Je to vlastne technologie Impulse responses, kterou pouzivam denne jako speaker simulator na nahravani el.kytar (HW speaker simulatory jsou proti tomu usmevne zoufale)

takhle sem to poprve pouzil



je to tahle kytara -



a konečný výsledke je slyšet na BZ song sKeyboardpara - http://bandzone.cz/paladran
bylo to jenom takove domácí žvýkání, takže jsme to moc nehrotili.


http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2011/Feb/GALLERY_Show_Us_Your_Gear_Unique_Instruments.aspx?Page=27&#gallery
« Posledná zmena: 20. December , 2011, 01:31:08 od hyenik » Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #9 kedy: 20. December , 2011, 01:27:54 »

Nedáš nejaké zvukové ukážky na porovnanie tvojho priameho piezo zvuku a simuláciu mikrofónu?

že si to ty, tak jsem z archivu vyhrabal i to experimentální pit(u)vání

jenom piezo - http://soundclick.com/share.cfm?id=11302232
image100% - http://soundclick.com/share.cfm?id=11302229
zoomEQ+aura50%+aphex - http://soundclick.com/share.cfm?id=11302225
« Posledná zmena: 20. December , 2011, 09:48:06 od hyenik » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 20. December , 2011, 11:43:14 »

díky. Žmurk

Čakal som takýto výsledok. Skúšal som kedysi nejaký program, ktorý to robil na rovnakom princípe, ale nepresvedčil ma, tak som si ho nekúpil..
Nieje to zvukový zázrak, ale predsa len dodá zvuku akýsi charakter tela akustickej gitary. Na koncert použiteľné, vylepší to zvuk pieza a na nahrávky určite zvoliť radšej zosnímanú akustickú gitaru..
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #11 kedy: 20. December , 2011, 12:16:08 »

Nieje to zvukový zázrak, ale predsa len dodá zvuku akýsi charakter tela akustickej gitary. Na koncert použiteľné, vylepší to zvuk pieza a na nahrávky určite zvoliť radšej zosnímanú akustickú gitaru..

Zazraky se deji jenom v pohadkach.
Ale vzhledem k tomu ze jsem vyberu images venoval takovych minimalne 50hod prace, tak to povazuju za zasadni vylepseni zvuku na koncerty a nahravky kde akusticka kytara neni v hlavni roli. Uz nekolikaty rok se chystam nahrat na to jednu celou vzpominkovou a mene dulezitou desku (ale kdy ta se bude realizovat, to nikdo nevi :)
Na cerstve ostre nahravky samozrejme pouzivam muj oblibeny trhak cena/vykon BlueMic BabyBottle
http://instrumento.cz/clanky-clanek-117-20-%84test%93-mikrofonu-pro-nahravani-akusticke-kytary.html
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #12 kedy: 21. December , 2011, 23:19:15 »

navzdory problemum zdravotnim a mnoha dalsim, jsem konecne zacal nahravat desku FS




Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 22. December , 2011, 02:40:11 »

Aj využiješ ten arzenál na ruke? :)
Vidím, že si si tiež objednal Alaska picks..  Mám ich doma celú zásobu, ale nakoniec som sa predsa len rozhodol pre moje nechty.. :)
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #14 kedy: 22. December , 2011, 13:42:25 »

čoveče docela jo :)
zdobit je treba, i kdyz alaska pik pouziju zrejme jenom na kratickou black metalovou banjo vyhravku. Som metlak
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 21 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.