Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 18:18:06
Strán: 1 [2] 3 4 ... 21 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hyenikovo Laboratorium  (Prečítané 106826 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #15 kedy: 26. December , 2011, 22:19:28 »

kamos testoval muj cisty kanal.... http://soundclick.com/share.cfm?id=11317498



Na motivy Fender Blackface / Deluxe s dalsima vychytavkama.
Ja pouzivam kanal Deluxe na temer cisty clean a protoze taky paradne bere krabicky.

a jeste jedno prastare testovani na 1x10
« Posledná zmena: 26. December , 2011, 22:24:40 od hyenik » Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #16 kedy: 02. Január , 2012, 18:54:39 »

homorecording pokracuje....

Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #17 kedy: 03. Január , 2012, 11:09:04 »

IKEA telecaster  Huh!   ha ha ha ha ha ha ha ha ha a vodka juice ?? Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #18 kedy: 03. Január , 2012, 12:11:41 »

je to muj IKEAcaster http://hyenik.rajce.idnes.cz/STT_-_Strings_Through_Test/#IKEAcaster.jpg
Fokus, ze skladu vybrany Dodo Doležalem, nikdo ho nechtěl, protoze ma krk jak nasadu od krumpace, a bylo nutne ho jenom trosku doladit doma (snimace, usazeni krku, nulak, struny skrz)... nehraje sice moc jako tele, ale ma krasny tucny sound. Protoze tam mam ted 12ctky struny hodne vysoko, pouzivam ho na slide.

Vodka&Juice je Skreddy Screwdriver klon od Electronic Orange www.electronicorange.cz
kraticka ukazka - http://soundclick.com/share.cfm?id=11284868
recenze od kolegy - http://hudebniforum.cz/recenze-vasi-vybavy-f55/electronic-orange-vodka-juice-kytarovy-overdrive-t20291.html

 
« Posledná zmena: 03. Január , 2012, 12:17:15 od hyenik » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #19 kedy: 07. Január , 2012, 16:46:36 »

pekne s fokus giatrami som sa moc netretol ale s basami ano tie hrali fantasticky za taky peniaz ,
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #20 kedy: 18. Apríl , 2012, 14:04:57 »

po dlouhem vybirani, testovani, ladeni a optimalizovani.....

Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #21 kedy: 18. Apríl , 2012, 14:12:22 »

vsak popis co to tam mas a na co to sluzi, lebo snad okrem toho bossu a ibanez kvakadla nepoznam nic :)
Zaznamenané

stoka!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #22 kedy: 18. Apríl , 2012, 14:34:16 »

ako sa ti pozdava ten novy zoom?  pomaly kazde 2 roky tomu teraz menia procak

tie source audio krabice su dost neznama v tychto koncinach
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #23 kedy: 18. Apríl , 2012, 14:51:49 »

potreboval jsem nejak vyladit zvuky spolu s velikosti gearu a jednodussim prepinanim na koncerte. Samozrejme jsem si mohl seskladat pedalboard ze svych boutique krabic, ale jak bych to prepinal a vozil? Kvuli 7 koncertum po kterych bude zas rok klid? :) A protoze jsem na desku nahral plno ozdobnych kokotinek (jasne nemusi tam byt, ale jidlo si taky okorenite Žmurk) , tak jsem to resil z teto perspektivy.
 
Ve dvoukanalove Randall hlave (clean Fender deluxe, rhythm CAE 3+) mam zabudovany Rocktron Replifex, kterym prepinam kanaly a pridavam efekty ve smycce. K nemu je ten maly zlutocerny prepinac, jak jsem k nemu prisel popisuju tady:
http://instrumento.cz/clanky-clanek-214-male-ale-ucinne-prepinani-midi-footswitch-od-microdesignum.cz.html
To je zvukovy zaklad, akorat nekdy potrebuju nakopnout drive i na solo (jump umi zapnout taky replifex) anebo efekty ktere Replifex neumi....

- takze nejdriv WD7, pro me dokonale koncertni kvakadlo, vyuzivam pruzinu a nemusim seslapovat, na rozdil od Morley ale jde pruzina vypnout a pak funguje jako normlani kvakadlo. Je akorat velke jak krava :)
- potom Boss LS2 v jehoz smycce je diky soudruhum z Japonska ten ZoomG3. Zrejme dali hlavy dohromady a tento jinak prekvapive slusny multacek zku*rvili tim, ze v preset modu jde bypass pouze ext.switchem ale pak uz nejde pripojit exp.pedal. Opravdu me nenapadlo ze takovou zakladni vec hnupi neporesi. Jinak z G3 taham ruzne trhle efekty, whamy, filtery, nakopavani sol apod).
- modry Source Audio Multiwave Distortion tam mam kvuli jedinemu solu, ale bohuzel nicim jinym to nejde napodobit, takze jsem se musel dopustit takoveho plytvani. Po poslechu ukazky je asi jasne proc :) http://soundcloud.com/hyenik/keytar

takze vlastne je to pomerne jednoduchy board, o coz mi hlavne slo. Na desce jsem pouzil pres 20 ruznych zvuku, takze bych rad se tomu koncertne aspon priblizil.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #24 kedy: 18. Apríl , 2012, 20:33:59 »

ako sa ti pozdava ten novy zoom?  pomaly kazde 2 roky tomu teraz menia procak

tie source audio krabice su dost neznama v tychto koncinach

Pozdava za tu cenu. Modulace samozrejme vyborne, jako kazdy dnesni multak (opravdu se o tom nehodlam hadat s vintagistama, takze si usetrete energii Žmurk Zkresleni jsou nektere uz slusne (uz jsem mel 505, G2, G2Nu, G3 a postupuje to od chemickeho shitu k dnes uz temer pouzitelnym zvukum, i kdyz zatim se mi to libilo vic do sluchatek se Zoom speaker sim, nez pred stackem nebo s kvalitnim IR, coz zatim nechapu, ale nezkoumal jsem to nejak do hloubky)
Ma svoje mouchy, napr. za to ze v preset modu jde bypass jenom ext.switchem bych jim skopal tu jejich zlutou prdel :)
protoze uz njede pak pripojit exp.pedal  Ja som čert.. taky v dedikaci exp.pedalu je to oproti dokonalemu Lejnu6 rady M tezka bida, ale zase srovnatelny pedal stoji polovic, ze. Na forech mluvi o pomalejsim trackingu octaveru, ale je porad rychlejsi nez muj Replifex, takze to mi taky moc nevadi :)
Skoda tech par veci, jinak je to bytelna krabice, logika ovladani fajn, basovy pouziva treba Whimbish a chvali si jeho "analogovy" sound prestoze je to digital (to ja nekomenutuju, jenom cituju :)




a plno dalsich ukazek
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #25 kedy: 19. Apríl , 2012, 07:23:04 »

co si tahal z M5? pozdava sa ti viac ten zoom, alebo preco si to menil?
Zaznamenané

o-yep sro
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #26 kedy: 19. Apríl , 2012, 07:38:49 »

co si tahal z M5? pozdava sa ti viac ten zoom, alebo preco si to menil?

ty divociny :) Ale to jsem jeste G3 nemel. A nemenil, M5 sem mel jenom pujceny na nahravani.
G3 je prima konkurence M9, ktery je na me ale uz moc drahy. M5 budu porizovat potom taky.
takze G3 je s M5 tezko srovnatelny (3 efekty vs jenom jeden), a s M9 to jsou vzhledem k polovicni cene ty nedokonalosti jenom drobne pihy na krase :) Zvukove je to srovnatelne.
G5 s lampovym boosterem bude zrejme jeste lepsi v tech zkreslenich, ale to uz je velika krava. Me bude stacit kombinace G3 a M5.  A mozna dokonce i G2Nu, to jeste uvidim jestli i ten nepromluvi do situace :)
« Posledná zmena: 19. Apríl , 2012, 07:39:50 od hyenik » Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #27 kedy: 19. Apríl , 2012, 08:11:26 »

okej vdaka  Na zdravie!

ja mam M9 na basu, vela veci je tam vybornych, ale zariadenie trpi jednym (pre mnohych basgitaristov) zasadnym problemom - je velmi citlive na uroven vstupneho signalu, tj. signal z aktivnej basy je pre zariadenie prilis silny a efekty citlive na gain (naprd. filtre, modulacie) nefunguju korektne, dokonca este aj silnejsie pasivne snimace su pre M9 prisilne. po stiahnuti volume na nastroji pracuju efekty vyborne.

borci to casto riesili tak ze na prvu poziciu si dali compressor alebo EQ a so slabym Outputom, na druhu poziciu efekt a na tretiu poziciu opat nieco co uroven signalu dvihlo naspat. tym sa ale straca moznost kombinovat naraz viac efektov.

ja na toto budem mat HW riesenie, tak sa vopred modlim aby to fungovalo tak ako potrebujem.

zaroven je trochu skoda ze line6 nepokracuje vo vydavani updatov, je co vylepsovat (implementovat synth efekty z Lowdown serii, Blend pre basakov), ale zda sa ze zariadenia M serie niesu v line6 na programe dna.
Zaznamenané

o-yep sro
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #28 kedy: 06. Jún , 2012, 14:11:58 »

vlasa (http://cs-cz.facebook.com/pages/Vlasa-Black/146340482066317)  se ani nepochlubil ze mého vytuněného "mloka" uz davno vyvesil :)



http://cs-cz.facebook.com/media/set/?set=a.244039762296388.67191.146340482066317&type=1
« Posledná zmena: 06. Jún , 2012, 14:15:29 od hyenik » Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #29 kedy: 01. Júl , 2012, 19:44:55 »

kdyz budete poctive makat, tak to v avantgardnim metalu muzete dotahnout stejne daleko jako ja Žmurk

Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 21 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.