Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 07:47:35
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 33 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mind the Gap  (Prečítané 103565 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #30 kedy: 22. December , 2011, 15:42:40 »

ach jaj no nic to.. nevadi.. nerozumieme sa stale.. :) to ze text je o energetickom vampirizme a podobnych debilinach a potrebach ostatnych byt ovladanymi este neznamena ze si na cover albumu vycapim rohatu demonku z diablo 1 lebo potom to uz neni az tak metafora nie? preco sa zas bavime o r2d? obcas mam pocit ze v kazdej teme co sa tu vyskytne sa to zvrati na debatu o kapele r2d alebo sic :D uplne bez srandy, potrebujes strhavat pozornost na zalezitosti kde si nejak zainteresovany ci?
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #31 kedy: 22. December , 2011, 15:44:01 »

ja mam z toho len silno pocit ze pokial to robim ja, tak je to super, metafora, umenie ale pokial to robi niekto iny, tak to je pre 17 rocnych a je to zle.

alebo sa mylim?

samozrejme, niekde som nenapisal ze to je zle. len ma ten text zaskocil vzhladom na to, do akej pozicie si stavial ten cover - ze podme tam dat toto lebo je to metal
Zaznamenané

stoka!
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #32 kedy: 22. December , 2011, 15:44:47 »

ach jaj no nic to.. nevadi.. nerozumieme sa stale.. :) to ze text je o energetickom vampirizme a podobnych debilinach a potrebach ostatnych byt ovladanymi este neznamena ze si na cover albumu vycapim rohatu demonku z diablo 1 lebo potom to uz neni az tak metafora nie? preco sa zas bavime o r2d? obcas mam pocit ze v kazdej teme co sa tu vyskytne sa to zvrati na debatu o kapele r2d alebo sic :D uplne bez srandy, potrebujes strhavat pozornost na zalezitosti kde si nejak zainteresovany ci?

no nech ti nejebe karol
Zaznamenané

stoka!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #33 kedy: 22. December , 2011, 15:47:10 »

Bavím sa skvele opakujem.. texty r2d a tematika mi pridu uplne ok.. jedine s cim som sa nestotoznil je to detinske vyobrazenie na coveri.. to je proste podobne ako ked dojdes s frajerkou do obchodu s handrami a povies jej ze - toto sa ti nehodi.. lebo sa jej to proste nehodi tak si kupi nieco ine v com sa ti bude pacit.. to este neznamena ze ta handra alebo tvoja frajerka je napicu, len si to spolu nesedi.. a presne takto sa mi nehodi henten cover ku chalanom co maju kazdy po 30tke a robia hudbu fakt na urovni.. nehovoriac o tom ze v tom texte ako takom sa u nas pojem vampir nevyskytuje a je to tam schovane tak ze ak clovek vie po anglicky aspon helou, i want to suck your cock a ma trochu dovtipu tak si v tom najde jedno druhe aj tretie
ty tu porovnavas dve uplne rozdielne veci to sa ti snazim povedat.. ak to chces provnavat pockaj si az vydame nejake drbnute EPcko alebo nieco take kde bude na coveri nejaky wolverine a potom sa mozeme bavit ci to alebo ono je nie je vhodne.. ak to chces porovnavat porovnavaj texty a nie text s coverom
dobry den ako sa vam paci tento kalerab? ale v pohode mam sa fajn
co bude dalsie warpaint?
« Posledná zmena: 22. December , 2011, 15:51:10 od kaolko » Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #34 kedy: 22. December , 2011, 15:59:26 »

Bavím sa skvele opakujem.. texty r2d a tematika mi pridu uplne ok.. jedine s cim som sa nestotoznil je to detinske vyobrazenie na coveri.. to je proste podobne ako ked dojdes s frajerkou do obchodu s handrami a povies jej ze - toto sa ti nehodi.. lebo sa jej to proste nehodi tak si kupi nieco ine v com sa ti bude pacit.. to este neznamena ze ta handra alebo tvoja frajerka je napicu, len si to spolu nesedi.. a presne takto sa mi nehodi henten cover ku chalanom co maju kazdy po 30tke a robia hudbu fakt na urovni.. nehovoriac o tom ze v tom texte ako takom sa u nas pojem vampir nevyskytuje a je to tam schovane tak ze ak clovek vie po anglicky aspon helou, i want to suck your cock a ma trochu dovtipu tak si v tom najde jedno druhe aj tretie
ty tu porovnavas dve uplne rozdielne veci to sa ti snazim povedat.. ak to chces provnavat pockaj si az vydame nejake drbnute EPcko alebo nieco take kde bude na coveri nejaky wolverine a potom sa mozeme bavit ci to alebo ono je nie je vhodne.. ak to chces porovnavat porovnavaj texty a nie text s coverom
dobry den ako sa vam paci tento kalerab? ale v pohode mam sa fajn
co bude dalsie warpaint?

opakujem, nikde som nenapisal ze to je zle aelbo nevhodne.

metafora nemusi byt len textova, moze byt graficka ako v onom pripade. to ze tebe sukuba z rannokrestanskej mytologie evokuje twilight alebo podobne teen filmy, je v niecom inom ako v autorovi grafiky, nametu, ci textov (a metafor, z ktorych vzikol napr ten cover).

ak by som sa mal podla toho co si popisal vzit do tvojej logiky, tak by som napisal ze mne ten text pride ako pre 17 rocne deti a vzhladom na vas vek (tiez uz nemate 20 ze  Bavím sa skvele) mi to pride o to horsie.

preto mi to nejde celkom do hlavy, lebo mi to pride ako vodu kazem vino pijem

a opakujem, myslim ze je jedno ci sa bavime na textovej urovni, alebo grafickej alebo hudobnej. v ramci koncepty a image kapely to jedno s druhym suvisi, je to jeden artwork.


a este na margo niektoreho komentu vyssie, supni mi sem aspon jednu temu kde teda spominam kapelu sic alebo r2d (okrem "materskych" tem).  
« Posledná zmena: 22. December , 2011, 16:02:32 od miso_kolo » Zaznamenané

stoka!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #35 kedy: 22. December , 2011, 16:08:53 »

ok rozumiem
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #36 kedy: 22. December , 2011, 16:17:03 »

ale mne to pride ako uplne ok, aj jedno aj druhe, len som ostal taky, mierne povedany zaskoceny.

a ku koncertu som ti povedal co ma napadlo, bolo to uplne v poriadku. a zabudol som jednu vec. zvuk basy sa mi absolutne nepacil, liezla z toho markbassu podla mna strasna guma, na ten metal by som si vedel predstavit nieco uplne ine.
a druha gitara by spravila vela tiez
Zaznamenané

stoka!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #37 kedy: 22. December , 2011, 16:28:21 »

jo jasne dik za nazor, ja som vravel vzdy ze budem rad za kritiku..  sorry inak, lebo jak tak citam po sebe teraz tak som povedal dobru kokotinu na margo teba.. asi mam dnes kramy dpc.. ach..
ono sme sa aj chvilu bavili s chalanmi ze ci nepribrat druhu gitaru, lebo tu ta moznost bola,  ale zatial nam to prislo zbytocne.. resp aj co som sa pytal na toto vyslovene ludi po koncerte tak vascina povedala ze praveze dobre ze tam je len jedna, ze je aspon konkretnejsie pocut jednotlive nastroje a neni to az taka zvukova gula ako to obcas byva..

 a hlavne snazime sa hrat vsetci pre kapelu (co sa samozrejme snazia aj ostatni v inych kapelach), nechcel by som dojst do stadia ze su v kapele dve gitary a riesi sa ze kto bude kedy solovat a ze ja som james a ty si kirk.. dokonca musim povedat ze v kapelach kde boli dve gitary co som vacsinou chvilu hraval tak aj moralka bola odost horsia, kym sa polepil jeden napad tak amen maria.. cize mam voci tomu taky zatial odmietavy postoj.. chalanom som povedal ze sa tomu nebudem branit v dvoch pripadoch - 1. ked uvidim ze to naozaj treba 2. ked sa minie skladatelsky potencial

ako, osobne si to v niektorych pasazach viem predstavit ze by sa mi tam druha gitara hodila ale to su len male fragmenty, v mnohych by mi ale druha gitara vadila.. tiez by som sa rad vyhol tomu co robi vela kapiel ze ma dve gitary v kapele a obaja hraju to iste spolu cely cas..
hlavne teraz ked viem ze chceme skladat cim dalej viac materialu a museli by sme s novym clenom zas len zohravat stare veci a ucit ho rytmiku (coz by sa mi teda vobec nechcelo mat tu trpezlivost ze ci tam nahodou nieco niekto nesmodrlcha uplne ine nez ma byt) takze aj z toho dovodu.. bol by to tak na pol roka krok dozadu..

co sa zvuku basy tyka, tak ja si stazovat nemozem, na skuskach to hra spolu dobre, ano viem si predstavit ze by mal chladnicku s SVTckom ale on potrebuje vyslovene byt pohyblivy, prenosny, hra s mnohymi zoskupeniami a ma siroky zaber cize potrebuje neico mensie, skladne, prenosne a variabilne a to zatial ten markbass si myslim splna aj pre nase ucely.. co prinesie cas uvidime..mozno by mu stacilo pridat len stredy

prakticky sa len rozbiehame, takze necakam ze zrazu kazdy song bude hit, budem rad ked to bude mat trend stupania kvality muzikalnosti a originalnosti, aby ked sa clovek po 3 rokoch pozrie na zaciatok tak si povie ze sa to zlepsilo.. tiez by som casom rad riesil backing vocals aspon na niektore pasaze.. toto obdivujem na niektorych z vas ze dokazete s prehladom davat

hlavne si uvedomujem ze som najslabsim clankom v kapele a ako samotny gitarista som nuteny na sebe makat, lebo sa nemam za koho schovat ked sa odrbem live.. cloveka to dost posuva dopredu a dava mu dovod makat na sebe ked hra s o triedu lepsimi hudobnikmi.. mam malo odohrane live a budem rad ked sa to zmeni
« Posledná zmena: 22. December , 2011, 16:45:21 od kaolko » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #38 kedy: 22. December , 2011, 16:41:52 »

kde mas s tym problem zas? jaj uz viem.. ze brat to robil.. ok rozumiem..  

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #39 kedy: 22. December , 2011, 16:45:43 »

http://www.doba.sk/2011/12/22/najznamejsie-tvare-memes-pretvorene-rukami-ilustratora/  ha ha ha
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #40 kedy: 22. December , 2011, 16:57:41 »

kokotiny riesite, ale aby niekto siel k podstate a vysvetlil preco, do pice, na tom inkriminovanom obale zakryva nejake trapne logo kozy, to nie..
« Posledná zmena: 22. December , 2011, 16:57:59 od styrioci » Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #41 kedy: 22. December , 2011, 17:13:31 »

ako dlho hrate spolu? napad pribrat dalsiu gitaru mi pride ako dobry, riesil by som to tak po roku hrania dokopy, ked sa poriadne zohrate.

na kvalitnejsie ukazky sa tesim :)
Zaznamenané

yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #42 kedy: 22. December , 2011, 17:26:20 »

a zabudol som jednu vec. zvuk basy sa mi absolutne nepacil, liezla z toho markbassu podla mna strasna guma, na ten metal by som si vedel predstavit nieco uplne ine.
a druha gitara by spravila vela tiez
Mišo dikes za kritiku . Mohol by si ale definovať gumu? Lebo pod tým si ja predstavujem basu a lá Queensryche - Operation Mindcrime. Je možné že ten červený Sivčák tak v PA-čku mohol znieť, preto som ho použil iba na jeden song, no ten precision mne osobne na pódiu liezol zvuk či už s odposluchu alebo z aparátu plný spodkov alebo skôr prototyp P-bass zvuku cez tranzistorový alebo hybridný aparát.

SVT nie je podľa môjho gusta ale čím ďalej tým viac dostávam kritiku od ľudí , vačšinou gitaristov že iba SVT štandart je to správne pre rockovú/metalovú/tvrdú muziku. Ja však neviem prekusnúť toto klišé :)

Predpokladám, že ty s tým máš tiež skúsenosti tak niečo udri ešte :)

Nemám dnes krámy ako Karol tak mi kludne nalož :)
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #43 kedy: 22. December , 2011, 17:50:00 »

no mne to prislo z PA velmi prebasovane - dunive a nekonkretne. ziadna ostrost, mal som problem rozoznat vobec akekolvek tony, len bublanina.

ja som o SVT nepovedal ani slovo, aj ked mam ampegy cim dalej tym radsej. to je vsak na inu debatu. a okrem toho SVT je niekolko modelov a su tam dost velke rozdiely vo zvuku by som povedal...


kazdopadne, vedel by som si do tej vasej muziky predstavit nieco konkretnejsie, agresivnejsie, mozno nieco trochu nakreslene.

ako to znelo na podiu/z odposluchov neviem, pisem len moje pocity z toho, co liezlo von z PA
Zaznamenané

stoka!
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 22. December , 2011, 17:57:34 »

V tomto zial musim s Misom suhlasit (teraz ma vasi fanusikovia asi roznesu v zuboch :) ), basa hrala velmi nekonkretne, gitara tiez nehrala zrovna velmi stastne a co som rovno Karolovi povedal po koncerte, skuste trosku upravit tempa songov, tam kde to ma slapat, to zial neslapalo, napriek tomu ze rytmiku mate velmi dobru (vyhraty basak a sikovny bubenik ktory hra ucelne a aj celkom presne)
« Posledná zmena: 23. December , 2011, 01:00:51 od Semish » Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 33 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.