Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 06:38:33
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mind the Gap  (Prečítané 103535 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #465 kedy: 24. Október , 2016, 20:38:03 »

Zatial som to pocul len raz na jedno oko, ale celkom dobre to zaposobilo, az na tu dojebanu kompresiu. Treba zmenit studio  Žmurk Popiskujem si Ja som čert..
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #466 kedy: 25. Október , 2016, 07:52:42 »

mne sa to velmi paci je to vyborne
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #467 kedy: 25. Október , 2016, 08:29:57 »

tiez sa pridavam... fajn song aj zvuk  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #468 kedy: 25. Október , 2016, 08:39:05 »

Zatial som to pocul len raz na jedno oko, ale celkom dobre to zaposobilo, az na tu dojebanu kompresiu. Treba zmenit studio  Žmurk Popiskujem si Ja som čert..

to aj YT robi. Raw stopa co sme dostali zo studia znie kapanek inak. Tieto kanaly to vzdy osetria barsjak po svojom.
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #469 kedy: 25. Október , 2016, 09:23:38 »

zaujimave to je, tie JRC cipy spravili svoje  Bavím sa skvele Na zdravie!..inak celkom vazne, nepocuvam taku muziku, ale mam z toho dobry pocit..nezavidim Ti ale to pocitanie stop times pocas hrania, nechcel by som sa to ucit  Na zdravie! ten face mi silne pripomina Ivana Mladka
« Posledná zmena: 25. Október , 2016, 10:27:16 od RobG » Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #470 kedy: 25. Október , 2016, 10:33:34 »

...paci ! Na zdravie! zvuk super !

P.S. moj pocit po prvom aj druhom vypocuti je, ze po velmi dobre slapajúcej a gradujúcej zakladnej teme ako by to refren trochu cele pribrzdil

...to len aby tu neboli same chvaly  Bavím sa skvele
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #471 kedy: 25. Október , 2016, 11:40:33 »

Pekne spravene. Pripomina mi to sice vselico, ale asi tomu nie je co vytknut...
Zaznamenané

WEIRD THRASH
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #472 kedy: 25. Október , 2016, 12:14:11 »

kod bol 88miestny.. viac je vzdy lepsie
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #473 kedy: 25. Október , 2016, 12:21:51 »

to aj YT robi. Raw stopa co sme dostali zo studia znie kapanek inak. Tieto kanaly to vzdy osetria barsjak po svojom.

Samozrejme, ze to yt domrda, ale nie az tak, aby pumpovali plechy a tak... Proste tento typ masteringu mi vie totalne pokazit dojem z hudby, aj ked je dobra.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #474 kedy: 25. Október , 2016, 12:30:33 »

V zasade rozumiem.

Ale to mas vzdy tak.. ak chces aby to hralo aj tucno, aj malo priestor aj sirku aj to dychalo, tak vzdy robis kompromisy.

V mixe poriesis ze ako to ma hrat v akych frekvenciach, kde a ako nahlas.. a ked to jebnes na master a ide to cez kompresory, tak ked sa zameriavas na konkretnu frekvenciu co sa ti lubi a nahodou v nej hraju aj ine nastroje, tak zasadne vytahujes vsetko co tam hra.

To by si musel robit stemy po skupinach aspon 5-6 skupin a riesit to izolovane, co sa uz dnes zvykne, akurat si za to priplatis doooost navyse lebo to uz je jak postmix keby si mal.

Pripadne by si musel vzdy podriadovat mix mastru a opacne cize robit to na x krat. A v studiu pre spekulantov maju specialny sadzobnik, to by si sa nedoplatil ver mi.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #475 kedy: 25. Október , 2016, 12:34:51 »

este jedna vec je - posluch mas ok? :)

Lebo kebyze to je ako vravis, tak nas Tomas (spev) by nas s tym poslal rychlo dpc. Ten je na take haklivy. Mix/master na poslednom albume robil napriklad on.

Takze kebyze tam nieco vyrazne komprimuje tak ako by nemalo, tak on by to prve ohajloval.
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #476 kedy: 25. Október , 2016, 13:09:58 »

Jasne, ze kompromisy. Ale ved vies ako to spieva Jozef R. - kompromisy to su krysy. Bud chcete zniet dobre, kultivovane a vyvazene, alebo sa deriete do poprednych sikov loudness war.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #477 kedy: 25. Október , 2016, 14:46:12 »

zvuk bomba. zvuk basy sa mi velmi paci, ta sla linkou ci z ampu ci ako?

lubi sa mi ten rytmicak, ze je aj tucny a nezavadzia nicomu a ma okolo seba dost miesta ci jak to povedat, ale toto plati pre vsetky nastroje viacmenej

inak tie kila, tie gitarove beglajty do sterea co zacnu napr v 19tej sekunde, to sa ako vrství? v kazdom kanali po jednej, ci po viac krat je nahrata gita?

k muzike sa nedokazem vyjadrit, asi uz moc moderne pre mna ci co, ta sucasna tvrda muzika - strasne sa mi tie harmonie podobaju, nedokazal by som rozlisit ani dve kapely nieto este songy Žmurk ale to je uz moj problem....
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #478 kedy: 25. Október , 2016, 15:52:40 »

Frakos,

tie gitary co spominas v tej uvodnej casti skreslenej to je ze:

2x Lavy (1x Bogner twin jet, 1x kemper profil JCM 800)
2x pravy (1x VHT Deliverance, 1x kemper profil VH4)
1x melodia na stred na  bogner

vsetko je navrstvene cize nahrate po sebe znova.

co sa mixu tyka tak je tam kadeco poriesene s tymi gitarami to uz je na kazdeho know how, v principe niektore su roztiahnute viac do sirky a ostrejsie aby si mal definiciu a niektore na uzsie, potom to viac vyplni priestor a mas moznosti vykorigovat veci.

Skopek je nejaka zverina co sme pozicali od chalanov co maju na to firmu ze dojdes do skladu a vyberies si. DW Collectors
https://www.thomann.de/gb/dw_14x08_performance_maple.htm?sid=e2fc92eb597a515fc4cd925d350d844d
ale najviac pecka je ten HW cez ktory sme to tocili tie bicie suche uz hrali tak ze DOVI. Kvalitne kompresory a prevodniky pri nabere zvuku a hlavne - bubenik vie hrat tam je minimum editov bez srandy.

Na bicich sa zavesili nejake roomy co sa daju kupit z profi studii a tak. To spravilo dost priestor potom a uplne iny pocit z toho.
A hlavne chalan co to mixoval tak to vie robit proste.

Basa je znacka Xotic tam je jedno co to je lebo ta basa hra tak ze ti staci linka a basak je tiez ppci hrac to dost pomaha vraj  Bavím sa skvele.
V refrenoch su rozne finty co sa teraz robia aby sa podporil ten spodok. Niekde je synth pad doplnujuci, niekde su paralelne kompresie a skreslenie na base. Hlavny sound bol myslim z Aguilar D.I. boxu aktivneho

Zaznamenané

erny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 136



« Odpoveď #479 kedy: 25. Október , 2016, 18:34:47 »

Paraaaada!  Na zdravie!
Zaznamenané

..bude ako nebolo...
Strán: 1 ... 30 31 [32] 33 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.