Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:42:10
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Basgitarová koncertná aparatúra  (Prečítané 5053 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
johnyo007
nováčik
*
Príspevkov: 10


« kedy: 25. December , 2011, 22:30:31 »

Dobrý deň. Už hrám na base nejaký ten rôčik a v posledných mesiacoch sme rozbehli kapelu. Avšak mám problém s koncertnou aparatúrou, pretože väčšinou idem len na gitarové bedne, čo nie je úplne to, čo by som si predstavoval. Chcem povedať, že nie som v týchto veciach nejaký znalý a rád si nechám pomôcť a poradiť od skúsenejších. Chcem sa teda spýtať, čo by bolo pre mňa najvhodnejšie, resp. čo používate vy. Ďakujem predom za odpoveď
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #1 kedy: 25. December , 2011, 22:52:47 »

Hartke VX2515 úplne stačí na akékoľvek pódiom. Ak to nájdeš na bazáre v dobrom stave do 300€ nie je o čom.
Grafický EQ v tom aparáte je zázrak.
Zaznamenané
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #2 kedy: 25. December , 2011, 23:16:06 »

Johnyo ,

ťažko povedať. Prvá otázka je či a aký máš finančný strop. Hneď druhá by bola , aký máš nástroj a potom by nasledovali otázky typu, čo hráte, akou technikou vačšinou hráš na basu atd. atd.

Otázky typu, ako mám nastaviť konbo aby mi basa znela ako Paulovi Grayovi zo Slipknot (zažili som aj také :) ) ešte nikomu pri výbere nepomohli, tak skús byť špecifickejší.
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
johnyo007
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #3 kedy: 26. December , 2011, 09:11:17 »

Johnyo ,

ťažko povedať. Prvá otázka je či a aký máš finančný strop. Hneď druhá by bola , aký máš nástroj a potom by nasledovali otázky typu, čo hráte, akou technikou vačšinou hráš na basu atd. atd.

Otázky typu, ako mám nastaviť konbo aby mi basa znela ako Paulovi Grayovi zo Slipknot (zažili som aj také :) ) ešte nikomu pri výbere nepomohli, tak skús byť špecifickejší.
Ahoj, finančný strop je relatívna záležitosť, ale povedzme že takých 400-500 EUR. Mám basu Ibanez GSR 200, nie je to zázrak, ale som s ňou spokojný. Hrám prakticky len prstami, pracujem na slape, lebo táto technika sa mi veľmi páči, avšak tie aparáty čo som mal na to absolútne nestačili. Hráme Pink Floyd, Red Hot Chilli Peppers, U2 a samozrejme vlastnú tvorbu, ktorá je niečo medzi tým. Chcem niečo vlastné, aby som nebol odkázaný na cudziu aparatúru, aby to malo kvalitný zvuk, avšak nie dať na to celý majetok. Čo hovoríš na to kombo Hartke?
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #4 kedy: 28. December , 2011, 20:09:38 »

já si osobně myslím že za 500éček nic moc kvalitního asi nebude  musel jsem si nalistovat slovenský stránky abych se ujistil  jak se pohybují ceny

takže doporučím jen namátkou 2-3 kombíka  ale myslím že hlava bedna bude lepší řešení   není to ani tak dávno co jsme  to v kapele taky řešili a dnes vím že třeba Warwick 300w je prostě málo na dnešní dobu bych se pohyboval nejlépe od 500W víše aparát je pak více v pohodě a lépe maká dinamicky  než když se to valí téměř na doraz

http://muziker.sk/basgitarove-komba-hlavy-reproboxy/basgitarove-komba/ampeg_ba-600-115.html
http://muziker.sk/basgitarove-komba-hlavy-reproboxy/basgitarove-komba/marshall_mb-4410.html    z nouze cnost
http://muziker.sk/basgitarove-komba-hlavy-reproboxy/basgitarove-zosilnovace/ampeg_svt-7-pro.html plus bednu
http://muziker.sk/basgitarove-komba-hlavy-reproboxy/ostatne-basgitarove-reproboxy/ampeg_svt-610-hlf.html

 a jsme takzvaně na starně hrajícího kousku..... těžko radit když ti nechci poradit špatně

osobně bych ti spíše doporučil hledat v ojetinách  kde si přijdeš na lepší aprát za mnohem menší peníz
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=639177&page=1&kategorie=110401&nabpop=vse&region=&ins=25&order=
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=661728&page=1&kategorie=110401&nabpop=vse&region=&ins=25&order=
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=625034&page=2&kategorie=110401&nabpop=vse&region=&ins=25&order=


z momentální nabídky ......
cus
« Posledná zmena: 28. December , 2011, 20:15:19 od kos99 » Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
johnyo007
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #5 kedy: 30. December , 2011, 08:14:38 »

ďakujem veľmi pekne za reakciu, skúsim ešte niečo presnoriť, zrejme sa dám na hlavu+bedňu a z druhej ruky, keďže na nové nemám, ďakujem ešte raz za reakciu
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #6 kedy: 31. December , 2011, 08:07:09 »

....v prvom rade by si mal sám poskúšať nejaké aparáty, a potom sa možno aj tu poradiť o nich....ja by som z vyššie uvedeného nekúpil nič....to kombo Hartke pozostávajúce zo zosíku HA2500 +15" repro+ výškáč boli a aj sú vyhodené prachy, podobne aj tie kombá Ampeg BA....

....za 600,- Eur si vieš vyskladať viac než príjemný aj nový amp, ktorý Ti bude postačovať úplne všade....zameraj sa na Ashdown rady MAG a Laney RB....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #7 kedy: 31. December , 2011, 10:09:41 »

Na tom Hartke si hral alebo si iba mudry spoza monitora?
Lebo Ashdown je podla mna odpad,a to som hral na tom najlepsom,co maju... + hluchy 8x10 Ashdown perinak.
Lacne Warwicky (hlavy do 400€) detto.
Ani A. ani W. nemaju zvuk... Ale,kazdemu staci ine.

Do 600€ sa da najst velmi slusny apec.

Ale zatial Ti nikto neporadil dobre. - mysliet si, ze cim viac wattow, tym viac muziky je kardinalna kokotina - kos99
Hartke je super v kategorii 300-350 € za pouzivane.
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #8 kedy: 31. December , 2011, 10:11:34 »

nahodne som klikol na ampeg_ba-600-115 kolko stoji u thomanna, 649 EUR, v muzikeri 995, wtf.

dokonca b stock stoji akurat 600.

http://www.thomann.de/de/ampeg_ba600_115_b_stock.htm

ma s nim niekto skusenosti?
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #9 kedy: 31. December , 2011, 16:07:33 »

....."Broken" celá radá HA od Hartke je prúserová čo sa preampu týka, modely HA3500 a vyššie majú málo dynamiky aj napriek tej malej lampe v preampe a HA2500 s tou emuláciou lampy je smiešna, všetko to zachraňuje to 10 pásmové EQ, ale aby som si nastavil potrebný zvuk, nepotrebujem 10 pásmové EQ čiže zbytočná komplikácia, a ten kompresor :) povedz používal si ho Huh! ....

....ak si dáš EQ do Včka všetko má tendenciu hrať hlucho....nechcem glorifikovať Ashdown, ale na tom najlepšom od nich si určite nehral....

....rada BA od Ampegu je postavená v úvodzovkách v duchu Ampegu, guľatí a guľatí, ale s charakterom Ampegu majú málo spoločné, podľa mňa sterilný a predražený amp....
« Posledná zmena: 31. December , 2011, 16:15:43 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #10 kedy: 01. Január , 2012, 22:50:36 »

To je asi kolko ludi tolko chuti....

to ked niekto odpisuje neaky aparat je kravina..sak niekto hlada presne taky zvuk...

ashdown je super znacka...(basak foo fighters a podobne).. tiez sa mi to nepacilo ked to mal kamos na rock.. ale teraz ma moj basak v downtownduo a na tu muziku je to super.... ten byvali basak si kupi markbass.. to mozem tiez odporucit.. lahke a silne (to ashdown je tazke a nie az tak silne)

tu som daval inzerat http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,91847.0.html

hartke je velmi verzatilny aparat.... Garde neviem ci si basak...ale ty prave casto pouzivaju compresor a prilisna dynamika je prave pre zacinajuceho hraca velmi takzym orieskom.....
...ten hartke je uplne v pohode.... prave 10 pasmovy ekvalizer je velka deviza toho aparatu.. ked ti vadi kludne si ho mozes bypasnut...prave potom mas ako dva aparaty...  bypas ..napriklad na balady apodobne.. a EQ veckove na slap a rockove veci....

johny cekni ten inzerat.. odporucam...

Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #11 kedy: 02. Január , 2012, 00:00:30 »

Podľa mňa by si ho ešte o 20€ = 500KČ stiahol a za 140€ máš hlavu ako lusk.
Hodonín je hneď za hranicami.

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=662538&page=4&kategorie=110000&nabpop=vse&region=Brn%C4%9Bnsk%C3%BD+kraj&ins=50&order=datum
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #12 kedy: 02. Január , 2012, 10:59:44 »

aky zvuk hladas?
Zaznamenané

o-yep sro
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #13 kedy: 02. Január , 2012, 11:34:01 »


hartke je velmi verzatilny aparat.... Garde neviem ci si basak...ale ty prave casto pouzivaju compresor a prilisna dynamika je prave pre zacinajuceho hraca velmi takzym orieskom.....
...ten hartke je uplne v pohode.... prave 10 pasmovy ekvalizer je velka deviza toho aparatu.. ked ti vadi kludne si ho mozes bypasnut...prave potom mas ako dva aparaty...  bypas ..napriklad na balady apodobne.. a EQ veckove na slap a rockove veci....

johny cekni ten inzerat.. odporucam...


....nehovorím, že rada HA od Hartke je vyslovené zlá, alebo nepoužiteľná, len nato aby som z aparátu dostal požadovaný zvuk nepotrebujem 10 pásmový EQ, jasné že 3 pásma sú málo, ale na 10tich skôr môžeš niečo pokaziť a potom sa budeš škrabať, že čo, čo sa týka kompresora, vieš ho buď zapnúť alebo vypnúť a nastaviť....ja mám kompresor zapnutý neustále, ale mne funguje troška inak, aj keď je zapnutý stále, nezasahuje neustále, len keď treba dotlačiť a to je podľa mňa obrovská devíza, lebo 100% zkomprimovaný signál je takpovediac mŕtvy....

....ak dokáže niekto hrať na EQ nastavenom do V rockové veci, potom nemá basu, ale gitaru a tak to potom aj vyzerá....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #14 kedy: 02. Január , 2012, 11:56:24 »

rici ze r2d ma hlavu hartke (myslim ze staru HA3500) s warwick bednami a v nasich podmienkach je to jeden z najlepsich basovych zvukov co som mal cest pocut.
Zaznamenané

stoka!
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.252 sekund, 22 otázok.