Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 19:57:08
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Basgitarová koncertná aparatúra  (Prečítané 5052 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #15 kedy: 02. Január , 2012, 13:27:49 »

....škoda že sa nekonalo to bassstretko, mal tam byť aj Riči....tú jeho basu by  som si rád omákol, myslím že ten zvuk pramení predovšetkým z nej....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #16 kedy: 02. Január , 2012, 13:29:55 »

ten sivcak hra o poznanie lepsie od ibanezy, ale aj s nou to hra vyborne.
Zaznamenané

stoka!
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #17 kedy: 02. Január , 2012, 15:53:12 »

basové stretko sa preložilo na 7.1. - túto sobotu, pošlem ti v priebehu týždňa bližšie info
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #18 kedy: 02. Január , 2012, 19:13:53 »

....nehovorím, že rada HA od Hartke je vyslovené zlá, alebo nepoužiteľná, len nato aby som z aparátu dostal požadovaný zvuk nepotrebujem 10 pásmový EQ, jasné že 3 pásma sú málo, ale na 10tich skôr môžeš niečo pokaziť a potom sa budeš škrabať, že čo, čo sa týka kompresora, vieš ho buď zapnúť alebo vypnúť a nastaviť....ja mám kompresor zapnutý neustále, ale mne funguje troška inak, aj keď je zapnutý stále, nezasahuje neustále, len keď treba dotlačiť a to je podľa mňa obrovská devíza, lebo 100% zkomprimovaný signál je takpovediac mŕtvy....

....ak dokáže niekto hrať na EQ nastavenom do V rockové veci, potom nemá basu, ale gitaru a tak to potom aj vyzerá....

dohodneme sa ze toto neni basak....   ale  neda sa povedat ze neake nastavenie EQ je zle.. kludne do V ked to neni extrem....

vyzera to ze obhajujem hartke.. (pritom mam najradsej markbass a ashdown) ale ide o to ze neda sa to takto povedat... ze compresor s malo nastaveniami a vela pasmovy ekvalizer su nevyhody alebo ze s tym mozes daco pokazit... ked je niekto hluchy tak to posere aj s trojpasmovym........ ten compresor je tam muzikalny a dobre funguje mozes is ho dat iba trocha...a GRAFICKY ekvalizer je od toho aby mal viac pasiem... na co je graficky ked by mal mat 4 pasma... to tam mozu dat potom radsej parametricky.... mno najkratsi som videl na markoch od mesy a to su pasma robene presne na konkretne veci....

compresor a graficke EQ su podla mna velke vyhody (jasne ze su aparaty ktore maju iba volume a hraju super..ale to sa bavime asi o trocha inych cenach)
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #19 kedy: 02. Január , 2012, 19:20:59 »

lol gayowar
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #20 kedy: 02. Január , 2012, 21:54:17 »

HA3500 som vlastnil, bol to viacmenej prvy poriadny aparat ktory som mal. s odstupom cau mozem povedat ze jeho hlavna chyba bola ta ze som ho nevedel poriadne nastavit, ale nie to ze by hral zle. to co nebolo velmi stastne a za tym si budem vzdy stat je prave ten kompresor vstavany. da sa sice nastavovat uroven, ale myslim ze sa poriadnemu krabickovemu kompresoru nevyrovna.
jo a ritchie z r2d mal skvely zvuk uz aj s ibanezou co len potvrdzuje ze ten amp hra v pohode ak s nim clovek "vie".

graficky eq nevnimam ako nejake uzasne plus, pretoze dobry amp by mal vediet hrat aj ked su vsetky korekcie "rovno". vsetky tie pseudostelovania na 10 hejblatkach ... v kapele je to ajtak dost jedno vsetky tie milimetrove stelovania :)
Zaznamenané

o-yep sro
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #21 kedy: 03. Január , 2012, 14:27:23 »

pod toto sa kľudne podpíšem
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #22 kedy: 03. Január , 2012, 19:20:05 »


hlavna chyba bola ta ze som ho nevedel poriadne nastavit,

dobry amp by mal vediet hrat aj ked su vsetky korekcie "rovno". vsetky tie pseudostelovania na 10 hejblatkach ... v kapele je to ajtak dost jedno vsetky tie milimetrove stelovania :)

chapem ze ked si mal problem ktory hore popisujes... ze pre teba je asi najlepsi amp ktory ma dve korekcie

nechcem aby si sa urazil..ale su ludia ktory pocuju aj tie milimetrove stelovania... nevravim ze mam najlepsie usi..ale v nasej kapele na tom zalezi (jasne ze aj my mavame dakedy nahovno zvuk na koncerte....ale na to su tie hejblatka ked vies co s nimi)

suhlasim ze ten compresor na hartke sa poriadnemu krabickovemu kompresoru nevyrovna.
na druhej strane poriadny krabickovy comresor stoji 150E co je polovica ceny celej hlavy..a bavime sa to koncertnej aparature pre zaciatocnika..a nie aby tahal este tri krabice od renomovaneho vyrobcu v pedalboarde...

v kazdom pripade ked to niekto vie nastavit tak je to super hlava...ked to niekomu vadi compresor nemusi pouzit a moze si dokupit krabickovy aj za 240E

ked na to clovek ma tak moze mat pedalboard ako moj basak..so sonic maximizermy a kompresorom .. elektroharmonix  blbosti......ist s tym do orange-u .. ale o tom sa tu myslim nebavime.. urcite je to HA lepsie ako dake peavey boom bass 3000 za 200 E alebo line7 z umelej hmoty

PS: pre zaciatocnika co nema basu za 2000 E je graficky EQ podla mna uzasne plus.. ked vie niekto mat dobry zvuk aj bez toho..jasne ze to je lepsie.. to je zasa jeho plus...cize vase grobian a pista
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #23 kedy: 03. Január , 2012, 23:24:32 »

ja urcite nemam nejaky extra sluch, o tom nemusi byt absolutne polemika. moj amp ma viac korekcii ako dve, ale popravde to nejako extra nevyuzivam, pretoze to hra dobre aj bez laborovania - a to nastastie nielen na moje hluche usi.

dobry kompresor nieco stoji, to je pravda, ale ak argumentujes ze ta hlava stoji 300 e, tak si trochu mimo, pretoze uz v starej verzii HA3500 s ciernym prednym panelom nebol ten kompresor zrovna ideal a trhova cena tej hlavy bola cez 600 e v dobe ked bol kurz koruna/e 40 korun.

ale ako som napisal, to je jedina vec ktoru na tej hlave nemusim, inac si myslim ze to nieje vobec zly aparat a uz vobec nie za dnesnu cenu.

a ta basa za 2 tisic a graficky EQ, to som tak zlahka nepochopil. dobre nastroje to nepotrebuju, lebo hraju dobre, nehrajucim nastrojom nepomoze nic a ak niekto tlaci zvuk kvalitneho nastroja niekde inde ako prirodzene hra, tak jednoducho potrebuje nastroj s inym charakterom a nie to stelovat. alebo to treba mat v prstoch, alebo na haku  :) Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #24 kedy: 04. Január , 2012, 00:20:55 »

sak hore som dal link na znameho co to predava za 300 ...cize ten argument s tym compresorom je OK

co sa tyka toho EQ a lacnej basy .. vyvetlim...

aj ja chapem ze ked raz niekde neaka frekvencia nieje tak ju tam nedotanes akymkolvek EQ... ale to nieje pripad lacnych bass....

ja som toho mal v ruke vela.. a hlavnym problemom bolo..(okrem vysokeho dohmatu) ze to malo slabe vysky a znelo gumeno... a to sa da velmi dobre poopravovat grafickym EQ...

mas pravdu s tym charakterom nastroja.. ale zasa bavme sa tu realne.. chlapec pise ze ma ibanez a potrebuje zacat.... a ty vravis o niekom kto ma precision a povie si.. kurnik daco mi tu chyba .. idem kupit rickenbacker... to je proste ina liga financne

ja vyhlasujem ze ked ma niekto priemernu basu a je zaciatocnik a neni hluchy alebo "vsetky korekcie na 12 hod  purista" .. tak graficky EQ je spasa.. ktora mu pomoze si bez zbytocnuch dalsich vydavkov nastavit zvuk podla uvazenia na to co chce hrat a moze hrat hned....
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #25 kedy: 04. Január , 2012, 07:28:21 »

....tak, tak, plocho hrajúcu basu s EQ nedošvolíchaš, dokonca ani zvuk zle hrajúcich strún s EQ nedošvolíchaš....čo sa týka kompresorov, porovnávali sme krabičkový Bayger a ten vstavaný v Laney RB7....rozdiel bol taký, že Bayger si vedel nastaviť až tak že to znelo až umelo a zosilňoval signál, lebo v signálovej ceste bol ešte jeden gain....

....keď som si kupoval to Laney ani som nevedel, že čo kupujem, len to dávalo pecky tak som to kúpil amp ktorý nehral plocho....ale to je jedno každý nech si kúpi čo chce, len nech potom nevypisuje, že je niečo na prd....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #26 kedy: 04. Január , 2012, 09:03:05 »

ja som si napriklad kupoval aparat podla nicka douglasa, ked som si potom vdaka "nonekupto ponuke" namiesto valve kupil solid state brata od tej istej firmy, bol som mierne prekvapeny zvukom, velmi som sa hral s nastaveniami, potom nova basa a zrazu sa mi cim dalej zacal pacit zvuk flat nastaveni. aj ked v poslednej dobe som staru basu s rocnymi strunami oprasil, ocistil a zistil som ze to ma celkom fajny jazzovy zvuk  Bavím sa skvele
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #27 kedy: 04. Január , 2012, 09:59:27 »

sak hore som dal link na znameho co to predava za 300 ...cize ten argument s tym compresorom je OK

co sa tyka toho EQ a lacnej basy .. vyvetlim...

aj ja chapem ze ked raz niekde neaka frekvencia nieje tak ju tam nedotanes akymkolvek EQ... ale to nieje pripad lacnych bass....

ja som toho mal v ruke vela.. a hlavnym problemom bolo..(okrem vysokeho dohmatu) ze to malo slabe vysky a znelo gumeno... a to sa da velmi dobre poopravovat grafickym EQ...

mas pravdu s tym charakterom nastroja.. ale zasa bavme sa tu realne.. chlapec pise ze ma ibanez a potrebuje zacat.... a ty vravis o niekom kto ma precision a povie si.. kurnik daco mi tu chyba .. idem kupit rickenbacker... to je proste ina liga financne

ja vyhlasujem ze ked ma niekto priemernu basu a je zaciatocnik a neni hluchy alebo "vsetky korekcie na 12 hod  purista" .. tak graficky EQ je spasa.. ktora mu pomoze si bez zbytocnuch dalsich vydavkov nastavit zvuk podla uvazenia na to co chce hrat a moze hrat hned....

s tou cenou ampu vs kompresor - nejako si nechceme rozumiet, to co ja tvrdim je, ze ten kompresor v hartke hlave nemozno ospravedlnovat tym ze sucasna cena je nizka, pretoze ten isty kompresor tam bol aj ked ta hlava bola draha. keby to bola odjakziva lacna hlava tak si poviem chuj s tym, zadarmo nieje nic, ale ten isty nie az tak stastny kompresor tam bol odjakziva a ocakaval by som ze vzhladom na cenu bude lepsi - tak ako v trace elliot hlavach atd.
ale toto je totalne nepodstatne vysvetlovanie, obaja sme sa zhodli ze sa to da vypnut a nikoho to tym padom nemusi jedovat ak ho pouzivat nechce.

k tomu EQ a nehrajucej base ... no ak tebe taketo riesenie vyhovuju a si s nimi spokojny tak super. mne sa z nehrahrajuceho nastroja nepodarilo nikdy dostat nic zmysluplne. nerozumiem totizto ako guma od treniek moze zacat po pridani EQ hrat. vacsinu podobnych podobnych rieseni ktore som pocul boli zahuhlane zvuky ktore na vyskach akurat tak pukali a s normalnymi vyskami znejuceho nastroja to nemalo nic. ale mozno som len nemal stastie pocut to od niekoho kto to proste vedel nastavit :)


Zaznamenané

o-yep sro
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #28 kedy: 04. Január , 2012, 10:30:54 »

mno podla mna ten copresor stale neni taky strasny ako to tu popisujes...aj pri povodnej cene hlavy

o tom EQ... nehovoril som o extremoch (sam som pisal ze ked tam neaka frekvencia neni tak ju tam nedostanes) ... hovorim o narmalnych basach.. len za nizsiu cenu.. tym casto treba trochu popomahat

pozri ..presne ako ty pises.. ked pohra.. kupi druhu basu zisti ze mu graficke EQ netreba tak vypne..... kupi lepsi compresor.. moze vypnut ten v hlave a spravit si cely pedalboard.... a ked bude mat dost penazi..tak si kupi lampovu hlavu ak sa mu bude ten zvuk pacit...

... ale je smiesne ked chlapec potrebuje rychlo hrat sa tu bavit ze .. "ked mas poriadnu basu tak to musi hrat s rovnymi korekciami a ked nie tak to vyhod a spor na jazzbass"

proste ked potrebuje do dacoho hrat tak je dobra verzatilna hlava ktora mu umozni si nastavit cokolvek s tym zvukom... a potom ked pomeni ostatok gearu tak ju moze stale predat....

ci ma si kupit teraz ked este ani nenasiel aky zvuk hlada basu..a potom hrat do hifi veze??
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #29 kedy: 04. Január , 2012, 10:46:19 »

mas pravdu, ja som uz nereagoval na pointu temy ale konkretne k tej hlave hartke. ja osobne by som do nej kludne isiel kebyze som zaciatocnik, podla mna je to dobra volba ak mu sadne ten zvuk.

ono aj ta hroznost kompresoru je dost podla chuti, mne nesedel, niekomu inemu moze - vsimol som si ze prave ritchie z r2d ho pouziva.
« Posledná zmena: 04. Január , 2012, 10:47:08 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 22 otázok.