Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 06:12:01
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Basgitarová koncertná aparatúra  (Prečítané 5055 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #30 kedy: 04. Január , 2012, 11:49:59 »

ja som si napriklad kupoval aparat podla nicka douglasa, ked som si potom vdaka "nonekupto ponuke" namiesto valve kupil solid state brata od tej istej firmy, bol som mierne prekvapeny zvukom, velmi som sa hral s nastaveniami, potom nova basa a zrazu sa mi cim dalej zacal pacit zvuk flat nastaveni. aj ked v poslednej dobe som staru basu s rocnymi strunami oprasil, ocistil a zistil som ze to ma celkom fajny jazzovy zvuk  Bavím sa skvele

....tak ale ani Tube Path nie je lampový amp....2 elektrónky v preampe a solid state koniec s pripínateľnou EL 84kou na prifarbenie....nehral som na tom, ale si myslím, že to nie je nič moc v porovnaní s celolampami....X treme tiež nie je bohviečo ale za tú cenu nie je čo riešiť....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
yogz
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137



« Odpoveď #31 kedy: 08. Január , 2012, 00:36:36 »

celé jedno veľké "Keby" :)

Ak má možnosť výhodne kúpiť hybridné Hartke , choď do toho, pre začiatočníka veľmi dobrá voľba.

Budeš s ním spokojný až kým nezačneš mať audiofilné/špekulantské sklony ako väčšina dlhšie hrajúcich basákov (vrátane mňa alebo iných tu prítomných :) )
Zaznamenané

"If you´re not part of the groove , you´re part of a problem!"
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #32 kedy: 09. Január , 2012, 00:41:59 »

Hartke HA3500 za 6000Kč http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=10147
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #33 kedy: 14. Január , 2012, 11:54:34 »

ono aj ta hroznost kompresoru je dost podla chuti, mne nesedel, niekomu inemu moze - vsimol som si ze prave ritchie z r2d ho pouziva.

ja mam zase pocit, ze ho richie nepouziva :-)
ale ten EQ povazuje za esencialnu zalezitost celho aparatu. viem, jeho ladenim stravil vela casu. bol to par rokov trvajuci proces :-)
dokonca ked prechadzal z ibanezu na sivcaka, tak to nastavenie ani velmi nemenil.

velmi bol ale prekvapeny z karpinackeho aparatu genzbenz na nasom poslednom koncerte, kde siel cez tie svoje prasive warvick bedne :-) to bol vaaazne ze dospelacky zvuk.. ale to je of topic.

tu sa mlady panko pytal, ze aky aparat na zaciatok.. a na to je HA uplne super riesenie, lebo mu to vydrzi, nie len na zaciatok, ale aj na dej a mozno aj zaver :D  Na zdravie!
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #34 kedy: 16. Január , 2012, 22:26:09 »

mne ako gitaristovi a obcasnemu basakovi sa paci toto ,natocim na tom co potrebujem aj ked je to stara vec,ked to niekde uvidis vyskusaj,paci sa mi aj ked mi na tom hocikto hra basu,fasa ekvalizer ma ten aparat. je to fender bassman 400. na koncerty aj do skusobne,foto z netu


* bassman 400.jpg (6.19 KB, 259x194 - prehliadnuté 216 krát.)
« Posledná zmena: 16. Január , 2012, 22:28:29 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #35 kedy: 17. Január , 2012, 08:43:02 »

na tomto som par krat hral, slusny aparat, ale myslim ze ich bude na bazaroch minimum.
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #36 kedy: 17. Január , 2012, 08:44:02 »

ja mam zase pocit, ze ho richie nepouziva :-)

nooo ja vychadzam z toho ze na par koncertoch som videl ako mu ta LEDka preblikavala zo zeleneho do cerveneho - teda to pracovalo a orezavalo. ale moze byt ze to bolo zrovna tych par nahod a ma ho nastaveny uplne minimalne.
Zaznamenané

o-yep sro
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #37 kedy: 18. Január , 2012, 10:48:50 »

mne ako gitaristovi a obcasnemu basakovi sa paci toto ,natocim na tom co potrebujem aj ked je to stara vec,ked to niekde uvidis vyskusaj,paci sa mi aj ked mi na tom hocikto hra basu,fasa ekvalizer ma ten aparat. je to fender bassman 400. na koncerty aj do skusobne,foto z netu

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=667922&page=1&kategorie=110401&nabpop=vse&region=&ins=15&order=
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #38 kedy: 26. Január , 2013, 15:40:02 »

nooo ja vychadzam z toho ze na par koncertoch som videl ako mu ta LEDka preblikavala zo zeleneho do cerveneho - teda to pracovalo a orezavalo. ale moze byt ze to bolo zrovna tych par nahod a ma ho nastaveny uplne minimalne.

mal si pravdu Pistik.. richie pouziva(l) ten kompresor stale.. asi na 30% intenzity..
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 22 otázok.