Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 07:30:20
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender Bassman Silverface 50 head  (Prečítané 5213 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #30 kedy: 24. Júl , 2011, 15:54:30 »

Tam su EL34 namiesto 6L6. :)

Este stale mi inak nedosli lampy... Asi im napisem mail.
Zaznamenané

cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #31 kedy: 24. Júl , 2011, 15:55:50 »

akoze parovane ? ako laikovy mi to pride zbytocne. vsak kazda z tych lamp tam aj tak plni inu funkciu, tak naco...

... jj, :) na ebay a kde kade som nasiel rozne 12AX7 ako "matched" balenie. Tiez mi to neslo do hlavy preco by trebars taka reverbova tuba mala byt taka ista ako drajvova. Prijde mi to tak ze sa mnohi jednotlivci len snazia predat toho co najviac a tak odrbavaju mozgy :) ...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #32 kedy: 24. Júl , 2011, 15:58:51 »

Tam su EL34 namiesto 6L6. :)

Este stale mi inak nedosli lampy... Asi im napisem mail.

... a odkial si objednal ? Ja som kupoval od thetubestore a ked som si nebol isty z tych ich minirecenzii a odporucani tak som im napisal ze co mam za aparat, co by som chcel dosiahnut a tak, a pekne mi vysvetlil. Tak isto ako v pripade BKP ...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #33 kedy: 24. Júl , 2011, 16:02:48 »

... a odkial si objednal ? Ja som kupoval od thetubestore a ked som si nebol isty z tych ich minirecenzii a odporucani tak som im napisal ze co mam za aparat, co by som chcel dosiahnut a tak, a pekne mi vysvetlil. Tak isto ako v pripade BKP ...
http://thetubestore.com/ - tiez odtial.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #34 kedy: 24. Júl , 2011, 16:18:40 »

6L6 maju skoro trojnasobny vykon

Skor maju o nieco slabsi vykon ako EL34.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #35 kedy: 24. Júl , 2011, 16:49:59 »

Skor maju o nieco slabsi vykon ako EL34.

... pravda, sory :) ...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #36 kedy: 28. September , 2011, 13:39:57 »

Kedze som uz nemohol vydrzat sa pozerat na tu hlavu a na nove lampy, tak som sa do toho pustil sam.  Bavím sa skvele

Vymenil som lampy, vymenil som prepinac a sietovu snuru - hra to. A musim napisat, ze hra to kurevsky popici !  :) :) :) Ma to nenormalne gule na 50tku, tie dva potaky treble a bass zaberaju uplne famozne. Pri vypeceni uplne doprava (podotykam v bytovke a do 4*12tky) to nabera JTMkovu prichut a ma to velmi pekny drive. Vidno, ze ta draha preampovka vo V1 pozicii stoji za to. Hraje to proste jak stare fendre - cisto, nahlas, s pokokot dynamikou. Spokojnost.

Ale aj tak to este odnesiem Jankovi, nech popozera, ci tam nieco nevyskoci.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #37 kedy: 22. Október , 2011, 20:36:37 »

Je pravda, ze ak vymenim v bassmanovi prvu preampovku (ecc81) za ecc83, tak bude to kvazi JTM45 ? Lebo uz som pocul vela krat, ze plexi JTM45 vychadza z bassmana.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 22. Október , 2011, 20:54:03 »

Su to podobne schemy. Sa divim inak, ze si mal vo V1 ECC81. S ECC83 to bude citelne viac kreslit.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #39 kedy: 22. Október , 2011, 20:55:58 »

Su to podobne schemy. Sa divim inak, ze si mal vo V1 ECC81. S ECC83 to bude citelne viac kreslit.
Ja som kupil take lampy, ake boli napisane, ze maju byt. Ratal som s tym, ze to nebude midgainovy amp. Ale skusim tam dat ecc83, ze co to spravi.

Inak mozem prepojit prvy a druhy vstup ako na plexine ? Ze ich zmiesa dokopy ten kvazi bass a normal ?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #40 kedy: 22. Október , 2011, 20:57:04 »

Ale skusim tam dat ecc83, ze co to spravi.

Inak mozem prepojit prvy a druhy vstup ako na plexine ? Ze ich zmiesa dokopy ten kvazi bass a normal ?

V klude daj, akurat to bude skor kreslit. S tym prepojenim neviem, nepoznam moc tieto ampy.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #41 kedy: 22. Január , 2012, 10:23:31 »

serus

 pocujte
neviete co je toto za modela ?

volajaky bassman Ten .. ale ci je to dobruo ci zluo . ci jakuo

http://www.2dehands.be/muziek/muziekinstrumenten/bascombo-s/vintage-fender-bassman-111137651.html?p=all&user=841630

ide celkom za fajne peniaze ale moc som o tom nevedel najist

dikes  Zdravíčko
Zaznamenané

Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #42 kedy: 22. Január , 2012, 11:02:30 »

Bassman Ten bolo silvervace kombo, 50W, 4x10, 70te roky, dvojkanal, master volume. To co je v tom inzerate niekto odpilil. 400 EUR by som za to nedal ani nahodou, vyzera to ako zo smetiska.
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 22. Január , 2012, 12:20:06 »

no jasne vidim ze to je dajake poprerabane ..

len o informaciu toho zosiku mi islo  Zdravíčko a ci sa to oplati
« Posledná zmena: 22. Január , 2012, 12:20:34 od brko » Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.129 sekund, 23 otázok.