Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 04:48:04
Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kupa komba  (Prečítané 44844 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #240 kedy: 19. December , 2013, 19:10:54 »

hento laney stoji cez 300 E ... a na bazari nevidim...

http://www.audiotek.cz/product-43252-laney-cub-12r

245 :). Od nich som si ho sam na dobierku objednal. Najlepsi pomer cena/vykon. Fakt nestracaj cas somarinami, kup si normalny aparat, hra to za tu cenu ozaj fajn.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #241 kedy: 19. December , 2013, 19:26:41 »

Mozete mi prosim vysvetlit rozdiel medzi 15 a 100 wattovim kombom?

Zalezi ci je lampove alebo tranzistorove. Tak nejako ludovo plati, ze lampove ked vynasobis 3 alebo 4, tak mas velmi zhruba vykon ekvivalentny tranzistoru. 15w lampove kombo Ti staci na vsetko realne hranie doma, v garazi s kapelou alebo na koncert v nejakom pajzli. Fakt si radsej dosetri zbytok a kup toto ako nejake tranzistorove chrcadla lacne. Aj tak by si ich rychlo predaval a zas len na tom prerobis.

Proste tu ozaj plati "Nie sme taki bohati, aby sme kupovali lacne veci". :)
« Posledná zmena: 19. December , 2013, 19:28:04 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #242 kedy: 19. December , 2013, 20:54:06 »

Mozete mi prosim vysvetlit rozdiel medzi 15 a 100 wattovim kombom?

jj presne 85 wattov
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #243 kedy: 19. December , 2013, 21:01:30 »

http://www.audiotek.cz/product-43252-laney-cub-12r

245 :). Od nich som si ho sam na dobierku objednal. Najlepsi pomer cena/vykon. Fakt nestracaj cas somarinami, kup si normalny aparat, hra to za tu cenu ozaj fajn.

vie to aj metal ?

ten trandakovy Marshall 100W preco nie. nie su upne zle a malo by to zvladat hrat aj potichu. a metal s tym problem nebude. to Laney neni len na take bluziky skorej ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #244 kedy: 19. December , 2013, 21:04:27 »

vie to aj metal ?

ten trandakovy Marshall 100W preco nie. nie su upne zle a malo by to zvladat hrat aj potichu. a metal s tym problem nebude. to Laney neni len na take bluziky skorej ?

S pedalom to zahra uplne hocico. Cisty zvuk a klasicky crunch to ma celkom fajn, urcite podstatne lepsie ako lacny Mrsal tranzistor. Nehovoriac samozrejme o dynamike, odozve a pod. Chalan by aspon bol nuteny presnejsie hrat od zaciatku.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #245 kedy: 19. December , 2013, 22:32:44 »

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,96117.0.html

 Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #246 kedy: 19. December , 2013, 22:36:10 »

vsak jake si uz skusal a jak sa Ti lubili ? poradit sa je jedna vec, ale vlastna skusenost zas druha. hlavne ked sa tu bavime o beznych veciach, ktore sa daju skusit na kazdom rohu.

za mna z lacnych nelampovych, z druhej ruky, ktore si myslim ze v ramci moznosti hraju dobre:

- Marshall Valvestate (s jednou lampou) - starsie generacie hrali lepsie, ale nie su moc spolahlive po tak vela rokoch. ale da sa najst aj kus v peknom stave, je ich strasne vela

- Marshall MG - o poznanie horsie, ako Valvestate, ale su to novsie aparaty, mensia sanca natrafit na neopravitelny studakovy kus

- Fender Performer (s jednou lampou) - pre mna o triedu lepsie, ako Marshall, ale tazko sa zhanaju, moc sa ich tu nepredalo

- Fender Roc Pro (s jednou lampou) - to iste ako Performer, novsi design, novsia vyroba, malo by ich byt na Slovensku viac, ale oproti Marshallom tiez dost raritne

- Fender Princeton (nie stary lampovy, ale novsi tranzistorovy) - zvukovo na urovni Marshall MG, neviem, ako sa daju zohnat

- Peavey Transtube - potuluje sa ich tu dost, hraju dopohody

Vsetko su to bazarove aparaty, vsetky zvladnu aj metal a ani jedno z nich nehra na hanbu.

Hlavne hladaj take, co ma 12 palcovy reprak, to bude mat zvuk najviac podobny tomu, co pravdepodobne ocakavas
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #247 kedy: 19. December , 2013, 23:48:05 »

Mozete mi prosim vysvetlit rozdiel medzi 15 a 100 wattovim kombom?

watty udavaju vykon. ludovo - ako nahlas to je schopne hrat. neni to presna definicia, pretoze hlasitost sa nemara vo wattoch, ale pre taku zakladnu predstavu to staci. 15W je povazovane za slabucke. 100W je povazovane za uz celkom silne. v praxi to neznamena, ze 15W musi hrat 6,666-krat tichsie, ako 100W a takisto plati to, co pisal Progrocker - u lampovych aparatov aj menej wattov (mensi vykon) moze hrat ovela hlastnejsie, ako viacej wattov u tranzistorovych aparatov. ale ako zakladna predtava co sa tymi wattmi mysli staci vediet, ze cim viac wattov, tym silnejsi aparat. je tam okolo toho este viac mudrovania a viacej vlastnosti, ale to casom dojde uz kazemu skusenostami.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #248 kedy: 19. December , 2013, 23:51:11 »

co pisal Progrocker

Ja tu vidim len nejakeho Proghopika.  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #249 kedy: 19. December , 2013, 23:55:36 »

sori bro
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #250 kedy: 20. December , 2013, 07:28:27 »

Ja by som zobral to AVTcko od Roba, je to uplne v pohode aparat.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #251 kedy: 20. December , 2013, 08:46:31 »

ano akurát 15W lampa je hlasnejšia ako 50W tranďák, keď to bude chcieť použiť neskôr v kapele tak to nebude počuť
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #252 kedy: 20. December , 2013, 08:58:27 »

kúp si hlavu a k nej 112" box, neskôr keď budeš potrebovať tak do skúšobne 412" a to laney cub, čo ja viem
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
stevino179
Hosť
« Odpoveď #253 kedy: 20. December , 2013, 09:29:34 »

na doma fender 10G za 15e , zefektovat , a potom do skúšobne to rieš potom , na doma je aj 20W vela neubrzdiš to ničím  , ale nejake simulacie pod ........ a do hocčoho aj do veži , alebo napr jeden panko teraz v čechach predava HK metalmaster univerzálna vec
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #254 kedy: 20. December , 2013, 10:36:55 »

...ta hlava laney cub je fasa...hram na tom doma do pohody . . . neviem ako to hra ked to hra nahlas v kapele, ale duro tu z fora mi tusim vravel ze ok . . . .

. .. teraz som cital dobre recenzcie na marshall dsl5 , dsl15 a dsl40 v muzikeri . .. . vraj naproti predchadzajucej verzii dsl401 dsl201 to ma dobre skreslenie . . . . ja uz ale novym marshallom co do kvality neverim lebo mam aj tu dsl401 co do hlasitosti sa v panelaku da tiez uplne v pohode, ale napriek tomu, ze len doma a aj to nie moc casto, sa az 2 krat pokazil, tak uz nechcem . . . inak v panelaku hram aj na 50W mesa caliber a tiez sa to da prezit s hlasitostou . . . zaujimave, ze peavey classic 30 je len 30W ale s tym sa v panelaku nedalo, to revalo ako besne, ale inak skvely zvuk . . .

....a to jak garde pise je dobry system, ze hlavu a k tomu box, mozes v buducnosti laborovat s jednym alebo druhym . . .
Zaznamenané

Strán: 1 ... 15 16 [17] 18 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.