Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 07:45:36
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kemper Profiling Amplifier  (Prečítané 25948 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #15 kedy: 02. Marec , 2012, 10:09:01 »

ale teraz nie su na mieste argumenty typu vsak si to mozes doladzovat, v blind testoch vyhrava alebo v kapele to nespoznas. vyrobca deklaruje, ze profil ma zniet presne tak isto ako profilovany amp s celym retazcom amp/cab/mic a vysledok je, ze neznie to uplne presne, tak ako deklaruju. uplne jednoducha logika. na zvuky podobne predlohe tu uz mame x rokov ine zalezitosti.

nechcem byt za hatera, ale kazdy sa rozplyva nad tym, ze jak super presne a verne to znie, ale pritom je tam pocutelny rozdiel  Popiskujem si
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #16 kedy: 02. Marec , 2012, 10:09:16 »

na rig talku chalani pravidelne vesaju dost verne ukazky dokonca aj take ze -zvolte naslepo co sa vam viac pozdava a minule to suverenne vyhral kemper oproti predlohe dokonca.. ono pri tom profilovani clovek prejde niekolkymi krokmi a v konecnom dosledku moze este doladovat ten zvuk, vo zvuku kapely to nikto nikdy nespozna ze ci to ma viac alebo menej spodkov hlavne ked na toto ma aj live vplyv ovela viac faktorov.. uz len box, gitary atd

vsetko pekne  Bavím sa skvele ALE TEN DIZAJN!?!  Bleee
Zaznamenané

Im a little princess
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 02. Marec , 2012, 10:14:23 »

ale teraz nie su na mieste argumenty typu vsak si to mozes doladzovat, v blind testoch vyhrava alebo v kapele to nespoznas. vyrobca deklaruje, ze profil ma zniet presne tak isto ako profilovany amp s celym retazcom amp/cab/mic a vysledok je, ze neznie to uplne presne, tak ako deklaruju. uplne jednoducha logika. na zvuky podobne predlohe tu uz mame x rokov ine zalezitosti.

nechcem byt za hatera, ale kazdy sa rozplyva nad tym, ze jak super presne a verne to znie, ale pritom je tam pocutelny rozdiel  Popiskujem si


ano s tymto suhlasim.. to uz je vecou americkeho marketingu :) aj nasa firma hovori ze je najlepsia IT firma na trhu a to bych se na to podival.. a nechcem byt za hetera to malo byt
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #18 kedy: 02. Marec , 2012, 10:23:11 »

inak su zaujimave tvrdenia ze kopia hra lepsie ako original, to ma vzdy fascinovalo  Bavím sa skvele

jak moze hrat lepsie? vsak to ma verne kopirovat, moze hrat inak a tym padom neplni svoj ucel, ci?

Zaznamenané

stoka!
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 02. Marec , 2012, 10:38:45 »



I kdyz jak Ola zverejnil, novy upgrage uz udelal konecne konec vsem upgradum a je bozi (konecne na kolikaty pokus? desátý? :))........do dalsiho upgradu a dalsi verze ktera bude jeste uberboží Žmurk

Co je na tom zle ze Fractal audio neustale zlepsuje kvalitu simulacii cez firmware upgrady?
Kemper je uberbozi uz od vyroby a nebude mat teda ziadnu mozno upgradu?

Nove verzie firmwaru pre Axe priniesli nie len vylepsenie existujucich simulacii, ale aj mnozstvo novy zosilovacov a efektov.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #20 kedy: 02. Marec , 2012, 10:46:40 »

inak su zaujimave tvrdenia ze kopia hra lepsie ako original, to ma vzdy fascinovalo  Bavím sa skvele

jak moze hrat lepsie? vsak to ma verne kopirovat, moze hrat inak a tym padom neplni svoj ucel, ci?
v tomto suhlasim a presne na to som narazal :)
Zaznamenané
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #21 kedy: 02. Marec , 2012, 10:49:39 »

ja uz mám doma tyzden Kempera ...hrá uplne fantasticky, no lepsie ako lampa hrat nemoze, lebo "profiluje" tie ampy....samozrejme ale dá sa upravovat zvuk a nasit na mieru
jediné negatívum co v tom vidim momentálne je, ze nie je stabilny software...este stále sú v Beta fáze...a mne aj zmrzol uplne pri updatovaní softu, takze posielam naspat aby to vymenili
 
spravil som narychlo jednu napicu nahrávku s napicu sólom a telecasterom...   ha ha ha

http://soundcloud.com/adam-gila-szab/kemper-tele-marshall-ods
Zaznamenané

. . .
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #22 kedy: 06. Marec , 2012, 13:14:51 »

Co je na tom zle ze Fractal audio neustale zlepsuje kvalitu simulacii cez firmware upgrady?
Kemper je uberbozi uz od vyroby a nebude mat teda ziadnu mozno upgradu?

Nove verzie firmwaru pre Axe priniesli nie len vylepsenie existujucich simulacii, ale aj mnozstvo novy zosilovacov a efektov.


proti upgradovani nic, proti zlepsovani a dalsim bonusum uz vubec nic!
Akorat porad nechapu jak neco co uz je skvele, uzasne, revolucni, dokonale a nejlepsi ever..... se muze zlepsovat, jednou..... dvakrat....... petkrat.......a kazdy dalsi upgrade je jeste uzasnejsi, revolucnejsi, dokonalejsi, ...a najednou je problem protoze dalsi upgrade neumoznuje gramatika Žmurk
Anebo to je jinak, ze ty predchozi upgrady nebyly vubec tak uzasne a cele je to jenom jedna velka promoLie?

a hlavne je tu porad jeden "drobny" hacek. Ano uz jsem slysel ukazky z Axe ktere byly vynikajici.
Akorat bych je porad spocital na prstech. Ve chvili kdy Axe uz ma kazdy poblazneny djentleman i v zaostalem CSSR, tak se drze ptam, kde jsou? kde jsou ty famozni ukazky? Jaktoze YT nepraska ve svech super zvukama z Axe? Jakotze uz davno zaplava AXE kvality nezavrela hubu takovym rypakum jako jsem ja?Huh!?? Proc nema Axe defaultne 10 presetu, ze kterych by se kazdy po zapnuti okamzite posral? Proc se musi hodiny a hodiny tweakovat kvuli jenom prumernemu simulovanemu zvuku? A proc po kazdem upgradu znova a znova? Žmurk

no..... protoze mozna ve skutecnosti to bude trosku jinak Žmurk
PS: Ola prodal, zrejme to bylo prili rozmanite pro ten jeho jeden zvuk Žmurk

Je to takove dejavu, ja si pamatuju nastup PODu, to vypadalo uplne stejne a kde to je dnes? Ale to byly lusteniny, dalsi vlna byly dementni zvasty ze u nas nemuzem mit svetovy zvuk, protoze nemame ty svetove aparaty a na ty naše plečky to proste nejde, to musí být nějaka bugina. ....... No a po tom co jsme se stali vrakovistem starych bugin pro cely svet, buginu ma kazdy hnup, tak svetovy zvuk porad nikde!!! tak sakra kde je ten problem? ze by znacka lamp? kabelu? nebo snad pajeci drat? Žmurk

ale zpet ke Kemperu, protoze ten me osobne zajima mnohem vic ....
« Posledná zmena: 06. Marec , 2012, 13:19:04 od hyenik » Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #23 kedy: 06. Marec , 2012, 13:31:13 »

 Na zdravie! Na zdravie!...presne a trefne si to napísal  Na zdravie! Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #24 kedy: 06. Marec , 2012, 13:44:45 »

PS: Ola prodal, zrejme to bylo prili rozmanite pro ten jeho jeden zvuk Žmurk
ola sam priznal, ze to bolo super, ale nie je typ cloveka, co sa kvoli tomu teraz zblazni jak polovica ludi na forach a bude to vynasat do nebies. a teraz ulietava na tom kemperi. ja osobne ked sa mam priznat, tak mi uplne unika zmysel toho zariadenia (myslim kemper, axe sa da pouzit aspon ako all in one FX processor)
« Posledná zmena: 06. Marec , 2012, 13:45:29 od styrioci » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #25 kedy: 06. Marec , 2012, 13:57:15 »

akoze vsetko fasa, krasna story, ale v com je vlastne problem s axefx?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 06. Marec , 2012, 14:32:31 »

akoze vsetko fasa, krasna story, ale v com je vlastne problem s axefx?  Bavím sa skvele

To nechapem ani ja kde je problem, tie updaty firmwaru vobec nie su prezentovane (aspon nie vyrobcom) ako nieco prevratne. Axe II uz pri verzii firmwaru 1 hralo vynikajuco (Axe Ultra bolo vyborne tiez), pridavaju stale len nove moznosti a mierne upravuju (snad vylepsuju) simulacie aparatov. Osobne mi pride Axe omnoho pouzitelnejsie ako Kemper do ktoreho si musim "skopirovat" iny aparat, v Axe to uz mam vsetko hotove a na vysokej urovni kvality. A este raz, Axe je zaroven VYNIKAJUCI efektovy procesor s velkymi moznostami editacie (ok, napriklad presety ktore su "ukradnute" z Eventide sa nedaju editovat do takej sialenej miery ako na original Eventide, ale 99.9% ludi to uplne postacuje).

A preco nie su "uzasne" ukazky? Netusim, zaroven ani neviem ake uzasne ukazky by si cakal. Staci si vypocut albumy ktore boli cez Axe nahrate (je ich velke mnozstvo), hra to uplne v pohode. Naposledy mi ako ukazka super zvuku z Axe stacil koncert Opeth.
« Posledná zmena: 06. Marec , 2012, 14:35:30 od Semish » Zaznamenané
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #27 kedy: 24. Marec , 2012, 10:40:30 »

so Storyumom budem dnes hrat prvy krát live s Kemperom (priamo do PA) ..som zvedavy  Som frajer
Zaznamenané

. . .
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #28 kedy: 24. Marec , 2012, 11:32:02 »

budes mat v zalohe aj normalny aparat, kdyby neco? sam si spominal nejake problemy so SW
Zaznamenané
Gila
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 745



« Odpoveď #29 kedy: 24. Marec , 2012, 11:44:30 »

nie... :D teda mozno ze este si jebnem do kufra VHT :D ...ano, mal som problemy s SW ale poslal som im masinu naspat, poslali novy kus, nastavil som si tak 6 zvukov co budem pouzivat na koncerte ( menej ako hodinu mi to trvalo ) vcera sme mali skusku..len tak zo srandy som to supol na nase shitne PAcko a boli sme z toho hotovy...vyborne to hral aj s kapelou, vobec sa nestracal..naprofájloval som si mesinu s orange ppc212 a hrá mi to tak isto, ako na nasom platni...som stastny s kemperom (a rig exchange je super vec, tam uploaduju dalsi uzivatelia svoje vlastne zvuky ) ...zatial velká spokojnost
Zaznamenané

. . .
Strán: 1 [2] 3 4 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.