Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 13:02:47
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kemper Profiling Amplifier  (Prečítané 25953 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #75 kedy: 05. Apríl , 2017, 07:55:20 »

ja tieto "multiefety" stále beriem tak ,že čím je zložitejšie nastavovanie
 tým viacej potrvá kým sa naučíš nastavovať na ňom čo chceš ...
podla mňa to trvá pol roka až rok , kým je človek zbehlý v tom a  vie si tam šmahom ruky nastaviť sám zvuk ,
 vie ako kde   čo má stlačiť ako nastaviť ...
 to isté  vštúdiu pri nahrávaní , ovládanie recording programu je veľmi dôležité ale aj ako dané možnosti vie človek využiť v  praxi je na nezaplatenie , to sa  nedá kúpiť :)

treba mať dokonale naštudovaný zvuk  od krabičiek , frekvencí a  čo kde ako robím ....
to znamená keď si to kúpi neznalec a  očakáva , že si tam 2x klikne a  bude mať plexi - mesu a  orange zvuk tak to je na omyle ...

 chalani okolo mňa si tiež pokúpili kempera a  povedali mi ,že zvuk je paráda ako zo študia ,
len problém s  nastavovaním je , že si sám zvuk nenastavíš ,
existujú fóra kde sú na kope nadčenci čo to spolu študujú a  dávajú do kopy najvernejšie nastavenia ...

nakoniec si kamoš kúpil online dáke presety za 5-10-15€ a už si to len jemne doladil čo dokáža už jednoduchý užívateľ ,

vravel mi tiež že ten mikrofon keď  sa zapojí pri hraní a  meníte bedne tak si vie sám prestaviť nastavenia tak aby ti to cez hocijakú bednu hralo tak ako si si nastavil s tou prvou bednou kt. momentálne nemáš ...
taký aktívny auto-tone-tune ,

určite ale pod rukou to cítiť , ale čo dávajú vo videách aj skúsení hráči tak ten profil s a  dá nastaviť veľmi verne ,

pre profíkov kt. hrajú cez Inear tak tá živosť priamo  z aparátu na pódiu odpadá keď potrebuješ do uší štúdio kvalitu ,

mňa trocha zaráža  a mi to vadí že keď som na koncerte a  vidím a  počujem zvuk axe a kemper tak každý to má nastavené úplne inde ako štandardný zvuk , načo človek silý iný zvuk ked všetko bolo už vymyslené ,
vieme a počujeme ako tie aparáty perfektne pasujú do hudbu , plexi , recto , fender ,
 konkrétne do jednotlivých štýlov ...
ale ked počujem na punk rockovej hudbe zvuk džentovej sekanice a to v tej hudbe ani neni tak som sklamaný lebo gitarista má popiči zvuk ale hrá ho v zlej kapele :D
využil svoju možnosť na maximum ale neni treba ...
niečo ako keď idem na amatérsky závod a donesiem si ferari :D :D

kemper je krok v  pred ale ja si ešte počkám  ha ha ha možno tam dajú debiluvzdorné presety kt s a budú vedeť akčne prisposobiť danej situácii aby poslucháč počul ten zvuk kt. treba ,

toto ste videli a počuli ?
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #76 kedy: 05. Apríl , 2017, 07:58:41 »

...
Profil nehra ako original, orezane spodky, menej nizsich stredov, ma viac gainu, vyslovene plechovy, telefonny zvuk. Ani refining vela zazrakov nespravi. korekcie reaguju uplne inac a vlastne ani nemaju sancu reagovat ako v skutocnom aparate. Mam dojem, ze videa/ukazky, kde to hra cca rovnako, resp velmi blizko originalu vznikli stylom urobim profil a potom sa dotweakuje aparat a profil aby zneli co najpodobnejsie, ale pride mi to v rozpore s filozofiou toho zariadenia. Na pocit pod rukou je to klasicka digitalna simulacia.
...
+1
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #77 kedy: 05. Apríl , 2017, 07:59:57 »

v studiu sme nahravali nejake gitary duply cez kemper, sa mi zda ze VH4 a 800 profily a znelo to mega verne.. s tym ze tam bolo aj to 'pod rukou' normalne.. na 800 sa mi hralo tazsie, vh4 bola viac komprimovana.. zive aparaty sme mali bogner twin jet a fryette deliverance a priznam sa ze pod rukou sli uplne podobne... vela suvisi aj s tym ze bedna bola vedla v miestnosti takze clovek nema taku tu bazen z hlasitosti a kludne do toho jebne jak treba... Bavím sa skvele
pouzivali sme profi studiove presety co spravili typci a predavaju na nete..
« Posledná zmena: 05. Apríl , 2017, 08:01:01 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #78 kedy: 05. Apríl , 2017, 08:14:44 »

@tipek Videl som ten test a je IMO nerelevantny lebo nedoladili hlasitosti..ja som to triafal na 100% a kludne si trufnem aj na live blind test..

Kemper ma nevyhodu, ze on oprofiluje aj odozvu ampu s reprom...cize ak pouzijes pri profilovani box s V30 a potom hras s profilom do greenbackov, tak to nebude ono.

Argument typu, musis sa s tym pohrat neberiem, pretoze marketingovo to prezentuju, ze mas kopiu ampu 1:1, ale realita je ina. Ty musis tweakovat profil a aby si tie zvuky doladil, tak potrebujes este dotweakovat amp k tomu nerealnemu zvuku aby to hralo +/- tak isto. Ale chapem aj reakcie typu, ze hraje to lepsie ako original, bez spodkov je to viac tight, samotny profil ma viac gainu ako original, tak sa na to hra lahsie.

nevravim, ze to nehra dobre, zvuky z toho lezu naozaj dobre a v nahravke po postprocessingu sa tie rozdiely medzi profilom a ampom este viac zotru. akurat ta technologia je nedokonala, vysledok je tiez na povazenie. Ako som spomenul do studia super, ale nahypeovani gitaristi z toho robia masinku na live hranie, ale podla mna to na tento ucel nebolo urcene, uz sudiac z celej tej technologie aj z toho ako sa dalej pracuje s tym zvukom.

My sme to testovali na ten isty box, normalna TV hlasitost. Na mic, cez monitory sa rozdiely vzdy zotieraju aj medzi roznymi ampami

pouzivali sme profi studiove presety co spravili typci a predavaju na nete..
profil vies spravit s boxom cez mic alebo bez boxu cez linku (cisto iba zosik), len tam vznika ten problem, ze zalezi od toho na aky box mas pripojeny zosik, pretoze do profilu sa prenesie aj interakcia ampu s reprakmi, a potom je problem do akeho boxu s takym profilom hras pretoze kazdy reprak reaguje inac. my sme profilovali cisto iba zosik a skusali sme porovnat kemper vs amp do jedneho a toho isteho boxu.
« Posledná zmena: 05. Apríl , 2017, 13:57:08 od styrioci » Zaznamenané
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #79 kedy: 05. Apríl , 2017, 09:08:41 »

Jeden môj známy raz povedal, že "Keď máš Kempera, tak máš všetko, ale v podstate nemáš nič...." A asi to bude pravda.
« Posledná zmena: 05. Apríl , 2017, 09:09:09 od Ivan.ps » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #80 kedy: 05. Apríl , 2017, 10:08:22 »


Kemper ma nevyhodu, ze on oprofiluje aj odozvu ampu s reprom...cize ak pouzijes pri profilovani box s V30 a potom hras s profilom do greenbackov, tak to nebude ono.




vsak ale kemper by bol ideal tak, ze hras s profilmi do PA/sirokopasmovej bedne a ak mas powered rack tak super lebo ti staci pasivna.. a nie do dalsej bedne s inym reprom, jasne ze to bude meh.. tak isto meh mi znel ked sme zapojili axe fx u semisha do koncaku peavey 6505 a mesa bedni.. jediny profil co sa mi lubil vtedy bol ten 5150 lebo si to asi sedelo rovnako jak samotna hlava..

doteraz si pamatam ze naj zvuk co som live pocul bola zvukova skuska spatneho kreatoru kde ich technici ladili sound... som musel ist do backstageu kuknut na festaku ze dpc co to maju a tam dva obedare...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #81 kedy: 05. Apríl , 2017, 10:18:07 »

Tak tak, treba vypnut "cab", ak sa ide do returnu hlavy a dalej do boxu.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #82 kedy: 05. Apríl , 2017, 10:42:33 »


vsak ale kemper by bol ideal tak, ze hras s profilmi do PA/sirokopasmovej bedne a ak mas powered rack tak super lebo ti staci pasivna.. a nie do dalsej bedne s inym reprom, jasne ze to bude meh..
cely problem je ten, ze kemper bol nadesignovany do studia, nie na live hranie. hranie s modelingom do FRFR bedni ma svoje vyhody ale aj  nevyhody, krorou hlavne je, ze feeling gitarovej bedne v miestnosti s namicovanym cabom dosiahnes tazko, nehovoriac o tom, ze to inac reaguje... ako zvuk von cez PA fasa, do nahravky tiez...hrat na to..meh.. preto test alebo hranie s gitarovou bednou ma svoje opodstatnenie a preto aj pridali tu moznost, ze vies urobit profil iba ampu - ked si dobre pamatam povodne to robilo profily iba namicovaneho ampu s boxom.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #83 kedy: 05. Apríl , 2017, 10:44:31 »

praveze mi pride ze to bolo robene aj pre live situaciu kde mozem dat zvukarovi kabel s hotovym zvukom, on to trochu doladi a je to.

hlavne nazivo pokial hras tuto v kluboch tak 99% pripadov si rad ked sa pocujes..cize nejaky feeling response z hry je uplne mimo, proste dojdes, vymlatis to a bud to hra alebo ne...
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #84 kedy: 05. Apríl , 2017, 10:59:03 »

praveze mi pride ze to bolo robene aj pre live situaciu kde mozem dat zvukarovi kabel s hotovym zvukom, on to trochu doladi a je to.


to by sa ten profil ampu musel chovat ako predloha, fail je podla mna uz len to, ze profil ti spravi s vacsim skreslenim ako mas nastavene na ampe a ked to chces dostelovat na taku uroven ako mas na ampe, tak sa ti cely ten zvuk rozsype.

hlavne nazivo pokial hras tuto v kluboch tak 99% pripadov si rad ked sa pocujes..cize nejaky feeling response z hry je uplne mimo, proste dojdes, vymlatis to a bud to hra alebo ne...
to uz je taky argument typu mlatenie prazdnej slamy  Bavím sa skvele samozrejme, ze riesim uz nuancie, pretoze gro to v podstate vie, da sa na tom nakrutit super zvuk o tom potom. ale ak si kupim masinku za 2 a pol tisic penazi s tym, ze kazdy to ospevuje, ze to hra 1:1 a ono to hra 1:0,9, tak budem riesit presne tu 0,1 cast, ktora by za tie peniaze mala byt v poriadku tiez. pretoze za tie peniaze vies kupit zosik, ktory tie 3 zakladne gitarove zvuky vie tiez a dokonale.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #85 kedy: 05. Apríl , 2017, 13:16:37 »

to mozes ist s tou faklou a vidlami rovno hoc aj do mesa boogie vypalit marketingove oddelenie. ci mas pocit, ze budes mat zvuk jak petruci ked reklama na mesu tvrdi ze budes?
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #86 kedy: 05. Apríl , 2017, 13:49:06 »

skus este raz ked si chces kopnut   Bavím sa skvele Na zdravie! s prikladom, ktory bude k veci

(btw mesa netvrdi, ze ked si kupis petrucciho zosik, tak budes hrat ako petrucci. kdezto kemper tvrdi - kup si kemper, bude to hrat tak isto a nehra  Bavím sa skvele)
« Posledná zmena: 05. Apríl , 2017, 13:49:35 od styrioci » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #87 kedy: 05. Apríl , 2017, 14:47:04 »

hmmm a ked na rig talku citam ze typek co ma studio uspesne pouziva v studiu a aj hra live na kemper a je to pre neho 1:1 tak potom ma pravdu kto?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #88 kedy: 05. Apríl , 2017, 14:49:52 »

ja som dal svoju osobnu skusenost - z celeho retazca sa nechal iba ten najzakladnejsi element, do rovnakeho boxu a vysledok bol, ze to nie je to iste ani sa to tak nechova. rozdiely pocut aj na nahravkach od roznych ludi, ci uz su profi alebo nie, cize na zaklade toho sudim, ze typek z rig talku, na ktoreho sa odvolavas je hluchy  Bavím sa skvele Na zdravie!

ludi, ktori sa vytesuju z toho, ze si pokupili profily a maju super zvuk chapem a ani im v podstate nie je co vycitat, lebo super zvuk sa z tych profilov nakrutit da...akurat mam za to, ze ak by si zahrali realne na danom ampe a profile z neho, tak by sa tak nevytesovali. cela radost z kemperu konci ked vedla toho zapnes normalny amp
« Posledná zmena: 05. Apríl , 2017, 14:59:52 od styrioci » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #89 kedy: 06. Apríl , 2017, 11:21:46 »

skus este raz ked si chces kopnut   Bavím sa skvele Na zdravie! s prikladom, ktory bude k veci

(btw mesa netvrdi, ze ked si kupis petrucciho zosik, tak budes hrat ako petrucci. kdezto kemper tvrdi - kup si kemper, bude to hrat tak isto a nehra  Bavím sa skvele)

vyhral si  Zdravíčko

Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.074 sekund, 22 otázok.