Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 17:48:11
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jurajove gitary  (Prečítané 32194 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #45 kedy: 28. Apríl , 2013, 22:29:35 »

Silverburst je krasny, skoda, ze sa nerobili s mahagonovym krkom. Aj ta farba...cisty Mastodon style.  Na zdravie!
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #46 kedy: 29. Apríl , 2013, 08:32:12 »

Silverburst je krasny, skoda, ze sa nerobili s mahagonovym krkom. Aj ta farba...cisty Mastodon style.  Na zdravie!

no Progi ma mozno opravi, ale podla toho co som si o nich cital tak tie posledne asi budu mat mahagonove krky. Stale si mozes kupit novy, ale ten ma diery v tele
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #47 kedy: 29. Apríl , 2013, 08:38:29 »

 Na zdravie! krásne gitary, tento LP CUSTOM som presne vždy chcel.... Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #48 kedy: 29. Apríl , 2013, 08:47:50 »

no Progi ma mozno opravi, ale podla toho co som si o nich cital tak tie posledne asi budu mat mahagonove krky. Stale si mozes kupit novy, ale ten ma diery v tele

Ano, od druhej polky 82 asi uz presli postupne na mahagonove a tiez zmizlo volute. 83ky uz maju nabeton vsetky mahagonove krky. Inak netreba tie javorove krky zas moc zatracovat, niektorym hracom mozu zvukovo dost vyhovovat, je to o vkuse.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #49 kedy: 29. Apríl , 2013, 08:53:08 »

presne tak..ja som mal tento 77 LP CUSTOM a hral výborne aj s javorovým krkom...mahagónový mi ale zvukovo sedí viac... Na zdravie!


* LPC77_01c.JPG (71.29 KB, 683x1024 - prehliadnuté 570 krát.)
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #50 kedy: 29. Apríl , 2013, 09:12:47 »

Kopa hudby ktoru mam rad bola hrana prave na taketo les pauly, tak som to velmi neriesil ani. Ak by som chcel celomahagon tak by som najskor siel cestou noveho historic reissue custom shopu, napriklad to co tu roberto predaval pred nedavnom
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #51 kedy: 29. Apríl , 2013, 09:26:46 »

Ano, od druhej polky 82 asi uz presli postupne na mahagonove a tiez zmizlo volute. 83ky uz maju nabeton vsetky mahagonove krky. Inak netreba tie javorove krky zas moc zatracovat, niektorym hracom mozu zvukovo dost vyhovovat, je to o vkuse.
nezatracujem mahagonove krky, verim, ze vela ludi ma ten cisty Vckovy spound rada a vyhladava to, ale tiez mi viac vyhovuje stredovejsi zvuk...ale ten zazltnuty silveburst....fakt krasa  Zdravíčko
Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #52 kedy: 29. Apríl , 2013, 09:39:09 »

verim, ze vela ludi ma ten cisty Vckovy spound rada a vyhladava to, ale tiez mi viac vyhovuje stredovejsi zvuk...ale ten zazltnuty silveburst....fakt krasa  Zdravíčko

Podla mna tam ma vplyv aj samotny mahagon co pouzivali, tie po 75 su celkovo uz nasucho vacsinou menej rezonantne a posobia tak tuhsie, chladnejsie. Cize idealne na muziku s vacsim gaynom, na 80s metal a pod.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #53 kedy: 29. Apríl , 2013, 10:16:39 »

pred 75 bol este honduras mahagon?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #54 kedy: 29. Apríl , 2013, 10:53:05 »

pred 75 bol este honduras mahagon?

Neda sa to uplne presne datovat, ale v Kalamazoo fabrike bol asi az do jej zavretia (cize asi do 1979), lenze oni skoncili s vacsou vyrobou v roku 75. Nashville fabriku otvorili v 74 a hlavna cast vyroby zacala v polke 75 (spoznas to lahko podla zmeny seriovych cisiel). 75ky teda este zvycajne maju zrejme Honduras. Resp. da sa to zhrnut, ze maju ho urcite vsetky, ktore maju ten 6 miestny chaoticky system seriovych cisel. Celkovo od 76/77 v priemere tie gitary aj otazeli, cize doslo evidentne k zmene. Tazko povedat, aky to malo podiel na zvuk v porovnani s javorovymi krkmi, short tenonom, inou elektronikou. Zazil som aj celkom rezonantne kusy z tychto rokov, ale v priemere tie gitary posobia inac ako tie z fabriky Kalamazoo do polky 75. Zrejme tam hralo rolu aj to, ze v Kalamazoo boli skuseni starsi zamestnanci (mnohi este z 50tych rokov), kdezto Nashville v roku 75 malo novych ludi. Celkovo idealne je ich ale poskusat co najviac a nechat si ten co najviac sedi. :) Osobne som ich uz mal a skusal desiatky a v priemere mozem povedat, ze rocniky 70-74/75 boli vsetky dobre az vyborne a tie po 75 boli niektore take vcelku nezaujimave a niektore dobre, vyborna ale ani jedna. :) Hlavne treba pamatat, ze dobry skory Norlin moze hrat na nerozoznanie od 68/69, pokial niekto take nieco vyhladava.  :)
« Posledná zmena: 29. Apríl , 2013, 10:53:57 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #55 kedy: 10. Máj , 2013, 05:54:42 »

Hlavne treba pamatat, ze dobry skory Norlin moze hrat na nerozoznanie od 68/69, pokial niekto take nieco vyhladava.  :)

Iank podla mna nieco podobne plati aj u Fendra, dobry skory 70 strat (do 73 roku) hra podobne ako 68/69 strat.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 10. Máj , 2013, 05:55:10 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #56 kedy: 10. Máj , 2013, 06:29:05 »

Iank podla mna nieco podobne plati aj u Fendra, dobry skory 70 strat (do 73 roku) hra podobne ako 68/69 strat.  Na zdravie!

Fendre este v klude aj 74ky. Od 75 sa to menilo dost, podobne Gibson.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #57 kedy: 10. Máj , 2013, 08:12:47 »

..hoci aj tam sú výnimky..mal som aj nejaký neskorší Norlin s javorovým krkom, čo bol super, tuším77 CUSTOM...79 už bola zase ako poleno....
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #58 kedy: 06. August , 2014, 22:24:35 »

dostal som od manzelky ako darcek obligaciu na novu gitaru, tak som si  objednal custom shop jackson :) Cakacia doba 6 mesiacov, super pocit si vyspecifikovat vysnenu gitaru v oblubenej firme.
Specifikacia :
 
  • king V body shape
  • 1 humbucker, 1 vol knob only
  • TOM bridge
  • mahogany body, mahogany neck
  • silverburst finish, urethane lacquer
  • oiled neck, no finish
  • reverse 6 inline headstock
  • outline white logo
  • graphite reinforced truss rod
  • ebony fretboard, no inlays
  • stainless steel jumbo frets
  • ivoroid binding

dufam ze sa nic nepokazi a za pol roka tu pridam foto :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #59 kedy: 06. August , 2014, 23:01:49 »

pokazil si akurat tvar  Ja som čert..
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.