Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 08:34:08
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Novy Lubov floyd :)  (Prečítané 3525 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« kedy: 15. Júl , 2005, 07:34:52 »

Ocujte, potrebujem novy floyd. Idem asi zobrat gotoh. Len sa boji aby to tam sedelo, nemoze sa stat, ze by tie sroby mali daku inu roztec alebo tak? Ale ked ma ten moj stary floyd licenciu ze floydrose tak by to malo by vsade rovneke nie?
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 15. Júl , 2005, 07:43:35 »

Ljubik robi sa to bežne takže Tvoje obavy sú podža mňa neopodstatnené zabudol si povedať že máš Ariu pro II to je kvázi japonský nástroj či sa mýlim? V tom prípade japonský gotoh nemá problema. Zober pravítko a meraj tu sú rozmery gotohu
Zaznamenané

tatko fóra
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #2 kedy: 15. Júl , 2005, 08:03:56 »

No kvazi korejsky :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 15. Júl , 2005, 09:23:01 »

Ked si pozres ten obrazok, co nechal Guitman, tak vlavo hore vidno, ze vybratie v mieste, kde su tie nozove sedla, na ktorych vlastne cely system visi je velmi siroke. Na pravej satrane je to obluk akurat na ten srob a nalavo je tam dost velka rezerva, ak by si mal mat iny rozchod, ako je standardny. Cize v tomto smere Ti urcite sadne. Mozno by som videl teoreticky problem s tymi srobmi, ktore pritlacaju cez kococky struny v kamenoch. Na niektorych floydoch su trochu kratsie a ak firma vyfrezuje do tela otvor na zapustenie iba akurat, moze byt problem, ked su na inych floydoch tie sroby dlhsie. Vecer Ti mozem napisat presne rozmery Gotohu, si to zmeras na gite a uvidis. V kazdom pripade je to odstranitelna vec, sikovny gitarar by to mal zmaknut za par stoviek. Mozno bude problem, aby nepopraskala hruba vrstva tvrdeho laku pri frezovani, ale to uz predbiehame...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 15. Júl , 2005, 09:33:21 »

Rasto> Lubo je maniak, on ma uz vyfrezovany obdlznikovy otvor v tele, aby mohol mat floyd hlbsie v tele zapusteny a teda nizsi action.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 15. Júl , 2005, 11:55:23 »

Ljubik: zmeraj si roztec pilotnych skrutiek, ktore su prisrobovane k telu a potom este rozmer od tenkeho E po hrube E. Na tom obrazku su to 74mm 54mm.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 15. Júl , 2005, 14:26:26 »

Citácia
Originally posted by dr.karpathorky ...74mm 54mm...
No prave tych 74mm by s Gotohom nemal byt problem, lebo to tam nie je fixne dane. A rozchod strun az taky kriticky nie je, 2-3 mm je kde operovat.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 15. Júl , 2005, 14:30:02 »

Citácia
Originally posted by martinLM Rasto> Lubo je maniak, on ma uz vyfrezovany obdlznikovy otvor v tele, aby mohol mat floyd hlbsie v tele zapusteny a teda nizsi action.
To teda je maniak, pretoze ja by som to riesil jemnym podlozenim krku na konci pri tele. To trochu zmeni uhol a az pri kobylke to vie spravit aj par milimotrov. Takyto tuning sa bezne najde aj na gitarach rovno z fabriky - uz som nasiel rozne papieriky s rukopisom ""majstra"" skladaca :). Rozhodne je to mensi hardcore, ako zafrezovavat hlbsie floyd, aj ked neviem, o aku islo situaciu, tak nebudem to hodnotit :)...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 15. Júl , 2005, 14:49:25 »

Snad sa podari foto urobit a uvidis..
Zaznamenané

Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #9 kedy: 16. Júl , 2005, 08:54:20 »

hh zas neberte vazne vsetko co napise Martin :) mam vyfrezovane daco na gitare naviac ale to len ked som menil snimace za EVO to boli dva humbuckery a ja som mal na gitare H+S+S takze som potreboval vacsiu dieru pre snimac. Ziadny action s tym nic nema :) Inak dik za rady myslim ze to bude fungovat. Ale ci nahodou s tym nemate blbe skusenosti, aby som sa vyvaroval nejakeho preslapu. Jojo
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 16. Júl , 2005, 08:59:43 »

Fakt? Fuha.. to mi MJ povedal :) Fakt.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.